Main Menu

A sta ce biti kad porastu?

Started by mango, June 04, 2009, 09:45:31 AM

Previous topic - Next topic

kalimero

ja ko summer, htela istoriju, u poslednjem trenu otisla na arh, kao, to je ipak zanat... :crazy:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

disco2000

Moje jedino dvoumljenje je bilo izmedju programiranja i defektologije...

Praslin

Ja sam uvek tačno znala šta hoću, samo što sam te čvrste odluke menjala kao čarape  :girl_haha:
U tom smislu sam napustila prvi fakultet na pola (iako mi je lepo išlo) na opšte zgražanje okoline i porodie i otišla na umetničku akademiju.

Zumbi  :sissyfight:
Ako je zainteresovana za vizuelno, a i za računare, onda može da dođe kod nas na smer Animacija i vizuelni efekti  :girl_in_love:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Zumbulica

Ma kakva umetnost  :baba: :lol: Salim se  :bighug:

Ne znam stvarno, pre par godina mi je sve delovalo lakse i jasnije  :girl_haha: Sad se samo nadam da ce se usput profilisati.... Pratim kako Jelena resava svoje dileme, nedavno je bas dosta razmisljala i o jezickoj gimnaziji, jer ruku na srce, to bi joj bez problema islo. Medjutim, mislim da su njeni primarni kapaciteti ipak logicki i matematicki, a i ona je to isto zakljucila. Sad je interesuje sve  :crazy: Mogu samo da kazem sta je definitivno iskljuceno - biologija i sve u vezi sa njom  :lol: :crazy:

Ema, s vremena na vreme, zavapi kako ni za sta nije specijalno talentovana  :girl_haha:

....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Praslin

Taj profil trenutno najbolje zarađuje od svih koje znam  :turpija:  a poslovi su im sigurniji od svih naših.
Ia zarađivaće još ihahaj  :girl_haha:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Urbana

Quote from: Praslin on February 24, 2015, 04:06:11 PM
Ja sam uvek tačno znala šta hoću, samo što sam te čvrste odluke menjala kao čarape  :girl_haha:
U tom smislu sam napustila prvi fakultet na pola (iako mi je lepo išlo) na opšte zgražanje okoline i porodie i otišla na umetničku akademiju.

To bi moglo de se desi mojoj Loli.....zato ni ne bi da kao roditelj nesto preterano sugerisem...ne bi da ulazim u privatnost, ali me interesuje da li su tvoji roditelji vise naginjali za to sto si napustila....

Moju Lolu bas interesuje svasta nesto .... biologija/ anatomija i fiziologija coveka, politicka geografija/istorija, jezici joj idu od ruke, muzika i umetnost, govornik je dobar .... ali nista zasad preciznije i dublje .... cekam jos ekonomiju u skoli i to profilisanje iduce godine .... ovde dosta i skola utice sugestijama....???

Monika je tu jasna ... ona je rekla da ce da bude uciteljica VI razredu ( zavrsna godina osnovne skole ) a nakon desetak godina ce da zavrsi extra da bude direktorka skole....njoj je uzor njena direktorka osnovne skole....imace osnovna skola nam je ove godine III put excellent za redom.
Ona tacno zna svoje gde joj je mesto i kakve su joj mogucnosti.   
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Finalina

secate li se one izjave "ja u bundi izlazim iz kola" :lol: ... mislim da sam pisala, kada je mladja sestra moje prijateljice sa nesto sitno godina, mozda pet ili sest, odgovorila na pitanje sta ce biti kada poraste 

Praslin

Fina  :lol:

Urbana, ja baš nisam neko merilo, jer tada uveliko nisam živela sa roditeljima i nisam ih mnogo fermala. Na mene je veći uticaj imalo zgražanje mojih prijatelja, ali sam tada (kao i uvek  :girl_haha: ) imala jasnu ideju šta želim, pa sam to i izgurala.

To rano opredeljivanje kod nekoga uspe, a kod mnogih ne. I to je ok. Dobro je kada postoji hrabrost da se uđe u promene i kad postoje bar minimalni spoljni uslovi koji će podržati te promene.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

bubi

Moj A. je sa pet godina rekao "da će biti gospodin čovek kad poraste" :lol:




Praslin




"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

monochrome


Finalina

ona stvarno u bundi izlazi iz kola  :girl_haha: ...ne samo sto je bunda  bunda nego je i njm grenlandjanin pa ima odnos prema krznu kao mi prema vuni  :lol:

Urbana

Quote from: Urbana on February 24, 2015, 06:51:32 PM
To bi moglo de se desi mojoj Loli.....zato ni ne bi da kao roditelj nesto preterano sugerisem...ne bi da ulazim u privatnost, ali me interesuje da li su tvoji roditelji vise naginjali za to sto si napustila....

Moju Lolu bas interesuje svasta nesto .... biologija/ anatomija i fiziologija coveka, politicka geografija/istorija, jezici joj idu od ruke, muzika i umetnost, govornik je dobar .... ali nista zasad preciznije i dublje .... cekam jos ekonomiju u skoli i to profilisanje iduce godine .... ovde dosta i skola utice sugestijama....???

Monika je tu jasna ... ona je rekla da ce da bude uciteljica VI razredu ( zavrsna godina osnovne skole ) a nakon desetak godina ce da zavrsi extra da bude direktorka skole....njoj je uzor njena direktorka osnovne skole....imace osnovna skola nam je ove godine III put excellent za redom.
Ona tacno zna svoje gde joj je mesto i kakve su joj mogucnosti.

Morala sam da procitam sta sam pre dve godine napisala....a sta je sad....i usput da vas pitam s obzirom da su nam deca sad koju godinu starija i da su se trenuci pravih izbora priblizili, da li pricate, usmeravata, diskutujete na tu temu....sta je vise "islativo" , sta je vise za njih, u cemu bi bili mozda bolji, uspesniju i sa vecim uzivanjem radili posao?

Lola trenutno ima profil ..... koji je najbilizi studiju prevedeno na srpski FON-a ali ona to verovatno nece studirati (sto bi ja volela) nego kako kaze psihologiju, sto i ne mislim da je bas neki izbor....licno bi volela i mislim da bi joj mnogo bolje bile neke komunikacije i biznis....isla je na univerzitet da se informise za internacionalni biznis i komunikacije i kaze....nije to za mene...mora mnogo da se uci :crazy: trenutno je u stanju da uci samo toliko koliko je dovoljno da se provuce s obzirom da je na nivou koji joj omogucava upisivanje na fakultet po zavrsetku srednje skole.
Monika je pak uzela dupli profil tehnika-zdravstvo ..... biologija, matematika B, hemija, fizika, maternji, nemacki i engleski i izborni muzika i ona je jasna u svom izboru .... studirace biomedicinsku tehnologiju, a kaze ako uvedu nove vlasti (sto se suska) povratak bazne stipendije upisace jos jedan fakultet ..... kaze nije bitno njega ne moram da zavrsim ;) Ona je kapacitet, voli da uci i tui nemam sta da razmisljam.

E sad nije meni problem...ne mora fakultet da se zavrsi, danas se ceni i snalazljivost, prodornost, komunikativnost i sl. ali mene upravo i brine ta neka povrsnost, neistrajnost, nedostatak ambicije i sl.

Kakvo je stanje kod vas, mesate li se?
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma