Main Menu

Gotovi i polugotovi proizvodi

Started by Lani, June 12, 2009, 09:43:21 PM

Previous topic - Next topic

emge

Ja da preporučim Lidlovo tijesto za picu, razvučeno i urolano  na pek papiru... znači ne treba vam ni papir, već dodje.

Lani

Jeste, testo za pice im je baš dobro. :good:

Mirka

U to ime ja da preporučim tako urolano Lidlovo lisnato testo. Samo se razmota i radite sa njim šta hoćete. Pravila sam štapiće (iseckate, premažete, uvijete i pospete susamom i ne možete da stanete sa jelom posle) i neke ne znam ni sama kako bih ih nazvala, slatke pitice, isečem na pravougaonike, namažem, presavijem i ispečem.
Kosta, 27.05.2004.
Todor, 03.10.2009.

Pepi


emge


Pepi

Koktel sa vinom, zovom i limetom, gazirani. Tipa Somersbija.
Iz Lidla.

AnaK

Janko 23.7.2002.

Dacko

Mnogo mi se dopada crna čokolada s nanom i limunom iz Tempa, ova:
https://www.heidi-chocolate.com/products/mint-lemon/#description

Ima bogatiji a manje sladak ukus nego after ejt.

Zumbulica

i nama je jedno vreme bila omiljena  :good:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Dacko

I talijanski ravioli sa četiri vrste sira, prodaju se u Tempu i Maksiju.

Ukus se uopšte ne može porediti sa domaćim varijantama jer je ovo stvarno punjeno edamerom, mocarelom, rikotom i gorgonzolom (ne mešavinom, nego svaki raviol ima jednu od te četiri vrste), a skuva se za tri minuta kao što i piše na kesici (plus jedan minut pre odsipanja vode ostavim poklopljeno na susednoj ringli, tako mi sva testenina ima lepši ukus jer ostane al dente, ali sam sigurna i da je skuvana).

AnaK

#2755
Ja sam oduševljena sosom iz kesice koji se kupuje u Ikei, za njihove ćufte. Savršen je za mesa, iz jedne kesice se dobije baš dosta (ide 300ml vode i 50ml pavlake za kuvanje), pa nam bude za par uzastopnih ručkova.



https://www.ikea.com/rs/sr/p/allemansraetten-mesavina-za-krem-umak-70354309/
Janko 23.7.2002.

Dacko

Mnogo je lep ovaj sir sa začinima iz Tempa, Boris i ja kao otvorili samo da probamo neki uz večeru, ali nismo mogli da se zaustavimo.

Lani

Ovaj sladoledić iz Lidla, limeta/malina. Veri najs, baš kako ja volim da mi bude sladoled - osvežavajući i ne previše sladak.
Pa ako nemate ideju koji da uzmete u onoj gomili sladoleda koje imaju, evo preporuka.


Dacko

Kako su dobre gomboce sa malinom i belim eurokremom iz Lidla. I što najviše volim, kuvaju se u minut tačno kao što piše na kesi. Naravno, neophodno je uvaljati ih u prezle s van. šećerom propržene na maslacu, ali to je tačno 2 munuta dodatnog posla na onih 13 koliko se kuvaju.
Dobra su im i razna lisnata peciva, znatno su ukusnija nego Frikomova, a manje koštaju.

AnaK

Par puta sam u Lidlu nabasala na faširane šnicle, gotove, 4 komada u uskom pakovanju, u frižideru su stajale. Uopšte se nisam setila da obratim pažnju koja je nedelja u pitanju, i sad već mesecima nikako da naletim na njih. Ako ih spazite, javite, i zapamtite čija je nedelja. Hvala, mnogo mi se dopadaju.
Janko 23.7.2002.