Main Menu

Životno osiguranje

Started by janavi, June 23, 2009, 09:06:48 PM

Previous topic - Next topic

janavi

ja plaćam osiguranje za stan, još odavno, to je za slučaj nezgode, ali samo stan, bez stvari, za slučaj poplave, provale i tako...
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

Quote from: janavi on June 23, 2009, 10:36:58 PM
ja plaćam osiguranje za stan, još odavno, to je za slučaj nezgode, ali samo stan, bez stvari, za slučaj poplave, provale i tako...
Moja koleginica je osigurala i kompjuter, i platili su joj popravku kad je crkao hard
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

aleks

Generalno, sva ta osiguranja su izgleda napravljena da ne daju novac.

Mi placamo to za stan, tu je i pucanje cevi, provale, stvari. Mislim, kad nam je tip objasnjavao sta je sve tu ukljuceno bio je u fazonu "recimo, ne svidja vam se ogledalo, polomite i mi vam to platimo", bukvalno.
I sad, mom muzu pukne display na mobilnom u kuci, pao, slucajno. Zovemo mi osiguranje, kazu, ne pokrivaju to oni. Pokrivaju samo kada mi nekome slomimo nesto u tudjoj kuci  :hm: Srecom, resili smo to nekako.
Slicna prica je bila i sa osiguranjem tokom putovanja, jedva smo ih ubedili da nam pokriju neke karte...trajalo je mesecima...
Mislim, kad pokusam da procitam one njihove polise od milion strana, odmah me glava zaboli.

Svejedno placamo sve, da se razumemo, nisam protiv placanja.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

rafa

Imamo, vise komada, tih investicionih o kojim pricas.

Dva decja (ali se vode na nas) za skolovanje, isticu sa njihovih 18/23.
Dva veca nasa, bez penzionog ali sa finom cifrom koju podignes 'na kraju'.  :rofl:
Svi umerenog rizika (deo u nekretnine, drzavne obveznice i sve tog 'sigurnog' tipa ali sa malom dobiti, a deo u akcije i slicno). Do krize se solidno drzalo na oko 6-7% godisnje, sad je palo ispod 3%.

Mm ima neke silne zbog posla a vezano za ogromne kredite koje firma periodicno ima, samo riziko osiguranja.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

rafa

E da, bitno je imati i dobrog agenta, koji zna sta radi.
Mi ih imamo vise i razlika u znanj, prezentaciji, preporukama i pristupu je neverovatna. Kao i u svakom poslu, valjda.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Pepi

MM uplaćuje sebi životno osiguranje, kao i neku vrstu zdravstvenog. Na životno osiguranje mu raste kamata, a zdravstveno praktićno propada, to je bespovratni novac, osim u slučaju da se desi neka nezgoda, ili bolest, zbog koje bi završio u bolnici. Tada bi dobijao oko 40 eura dnevno za svaki dan proveden u bolnici.
Ja još uvek ne uplaćujem, nikako da bude dovoljno novca  :hm:

Sorciere

aleksandra-l, sad si mi podsetila za osiguranje u slucaju kradje: to nam je najbolje investiranih sto evra u zivotu! Pre par meseci su nam obili stan i uzeli svu pokretnu malu tehniku (fotoaparate, laptop, kameru, mobilne...), nakit i pare i u roku od mesec dana, osiguranje nam je uplatilo pare. Iznos je bio isti kao vrednost ukradenih predmeta i para (cak i malo veci: mobilni koji smo dobili uz paket i platili 1 chf, ima vrednost 500 chf  :D) . Tako da finansijski nismo na gubitku...

A agencija i osiguranje su se polomile ko ce pre da plati racun za zamenu brave...
Nina 23.04.2006.

aleks

Kod nas je ovo kradja, obijanje i poplava bilo nekako u paketu. I bas je povoljno, oko 17 evra mesecno. Ali zakon jeste takav, ako skrckas nesto u svojoj kuci, ne pokrivaju. Kod nas je gost preuzeo krivicu pa su nam platili popravku.
Ali da se neko polomio da plati, to ne  :ljut:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Elanor

Quote from: Sorciere on June 23, 2009, 10:21:55 PM
Elanor, tako nesto imamo i mi. Znaci, pare koje se mesecno upacuju su malo oporezovane, u isto vreme je to i privatni peonzioni fond (koji mozes da koristis posle 65. godine) i zivotno, odnosno invalidsko osiguranje. Ovde postoji  i opcija preuzimanja tih para ako se definitivno napusta Svajcarska (ali se tada placa i neki porez na te pare). Meni to deluje visestruko dobro.
Da li imate responsabilité civil za stan i porodicu? Za iznajmljivanje stana je uslov, a za porodicu je, uslov za upis u obdaniste - na primer... Znam da nam je tu  4.000.000 franaka iznos na koji smo osigurani (koliko sam ja skontala to je steta koju mozemo da napravimo a da je osiguranje pokrije  ;D).
za ovo sam cula tek od skora (ovde se to zove porodicno osiguranje), i cula sam da je to zakonska obaveza. pojma nisam imala, a i dalje ne znam da li mi to imamo. nase osiguranje za stan ima i 'porodica' u nazivu, pa ne znam da li je ukljuceno ili ne.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Flyingman-Junior

Mi imamo tri polise, po jednu supruga i ja, i jednu za klinca. Posto deca mladja od 16 godina ne mogu biti osigurana, osigurali smo dedu. Tako ako se njemu nesto desi klinac nasledjuje kintu ;)

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Flyingman-Junior


veki

ja nemam pojma kome bih  Srbiji verovala za tako nesto, jedino mozda DUnav osiguranju
nemam ideju, gledali Winer S oni mi se ni malo ne svidjaju, Delta Generali su mi nesto nesigurno na duge staze

Isla sam da vidim kako funkcionise za decije skolovanje i ostala bez texta, ispadne da mi je sigurnije da guram u slamaricu, jer oni sve garantuju a onda krene, u zavisnostiod berze, pa od ovog pa od onog, s njihove strane sve zavisi od ..., a ti ako ne platis 2 meseca ratu imaju pravo da te tuze, ali kao u praxi to ne rade (ma vazi sto ne rade)


o ovome inace intenzivno razmisljam jer sam na pola radnog veka, a imam gomilu rupa u penzijskom, koje ce kao drzava regulisati, a i prijavljena sam godinama na minimalac

Praslin

MM-a su zvali da radi u Delta Generali, ali on nije hteo. Uslovi za one koji prodaju ta osiguranja su užasni.
Međutim, ono što je njemu bio najveći problem je to što su ugovori tako sastavljeni da (po njemu) praktično nemaš nikakve šanse da naplatiš to osiguranje od njih. Dakle, definisane su do detalja sve tvoje obaveze i svi slučajevi koji omogućavaju njima da se izvuku iz plaćanja, dok su njihove obaveze praktično nikakve, kada se pogledaju svi izuzeci, a u izuzetke potpada praktično sve  :hm:

Nažalost, mislim da to kod nas još uvek nije dovoljno dobro regulisano. Ja bih to rado uplaćivala, ako bi mi se činilo da bi to imalo neke svrhe.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Xe

Samo da napomenem da drzava ne garantuje takve uloge: znaci, osiguras se kod neke kuce, oni dignu sidro i nikom nista.
Bolje pare stavljati u banku ili u slamaricu :lol:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL