Duseci za krevet, kako izabrati pravi

Started by stacka, August 05, 2009, 09:43:38 PM

Previous topic - Next topic

nelly

Quote from: Sorciere on August 05, 2009, 10:46:50 PM
Ja nisam imala predstavu koliko dobar dusek moze da znaci! Za neke smesne pare smo kupili (u jednoj totalno levoj radnji u Nisu) RestAssured dusek http://www.rest-assured.co.uk/beds-mattresses/bedstead/ .  Smisljam kako da ga prebacim za CH (takav ovde kosta nenormalno mnogo). Ima smesne mere (u laktovima ili tako nesto) ali ne mogu da vam opisem koliko je dobar. Naspavam se za duplo krace vreme nego obicno i probudim se kao nova i nista me ne boli (a imam preko 30. normalno je da me nesto boli kad ustajem).
Ako nadjete nesto njihovo toplo preporucujem!
E sad mi je lakse,vec sam mislila da sam zaskripela  :rofl:


i mi imamo Simpove duseke i za bračni i za dečije...........mislim da me je jedan dečiji dusek kostao koliko ceo krevet na sprat :lol:-odlični su :good:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Nanny Ogg

Quote from: Sorciere on August 05, 2009, 10:46:50 PM
Za neke smesne pare smo kupili (u jednoj totalno levoj radnji u Nisu) RestAssured dusek

Za koliko smesne i u kojoj radnji?  :flower:


Ajte zene, ne dram'te

AnaK

Janko 23.7.2002.

anelore

I ja sam se rukovodila ovom logike AneK + MissL i kupila za Savin krevet i fioku tog kreveta Andrijasevic duseke - veoma slicnog kvaliteta i cene kao Simpovi, neke srednje kategorije - nije standard vec npr. elegant.  Em je lagan (15 kg), em ce po tom krevetu skakati, uprkos svim mojim zabranama, em ce na njemu sedeti i valjati se i on i deca koja mu dodju u goste, a da ne govorim o mogucim incidentima (upiski se, ukaki, povraca...jutros mu je npr. ceo frotirski prekrivac za dusek bio u tragovima krvi - ocigledno je tokom noci kopao ili cesao nos, pa se raskrvario).
Ipak, pre dva dana me je jedna prijateljica (zena skolskog druga MM) isprecala pitanjima u vezi sa time kakav smo dusek kupili, i onako odsecno rekla da nije nikako trebalo da kupujemo dusek sa zicanim jezgrom, jer je dokazano da prikuplja staticki elektricitet, te da su oni za svoju cerkicu (od 4 godine) kupili neki od memorijske pene, sa navlakom koja moze da se skida i pere u masini, i na ne znam ni ja koji nacin sprecava sakupljanje grinja, za npr. 12000 dinara...Uz to me jos ispreskakala jer sam imala ideju da za Savinu sobu kupim tepih od ratana, jer se na to lako skupljalju grinje, kako je jedino ispravno da kupim sinteticki tepih...
I ja se od tada osecam kao nemajka, iako znam da joj je namera bila dobra, i da je ona dodatno oprezna u vezi sa tim stvarima jer je astmaticar.

Sorciere

Radnja se nalazi na pocetku bulevara Nemanjica (pored je bio Impeks i neka BASF radnja). Cini  mi se da je i ranije tu bila prodavnica namestaja. Ja sam prvi i poslednji put bila tamo upravo kad smo kupovali dusek (2005.). Nadam se da jos uvek postoji. Drzi je jedan simpatican deka ali je krajnji sovinista!
Imaju interesante komade namestaja. Ne znam odakle ih nabavljaju. Secam se da sam se zalepila za jedan radni sto od punog drveta, dizajn a la Engleska pocetkom 20. veka i da je kostao nekih 6000-7000 din.

Dusek je kostao manje od dvesta evra (a i na to smo dobili popust). Jedino sto su dimenzije cudne (kad se pretvore inci u cm). Ali vredi svaki evro!!! Nasla sam ovde nesto slicno ali kosta preko 2000 evra... buaaaaaaaaaaa  :girl_cray:
Nina 23.04.2006.

AnaK

Hvala  :kiss1: Nanny, očekujem da ispitaš slučaj i podeliš info  :turpija:
Janko 23.7.2002.

Gost51

u djecjem kreveticu imamo jogi koji je proizveden 70ih, a otpakovan kad se ana rodila

Xe

Quote from: Finalina on August 06, 2009, 12:41:21 AM
ali traje decenijama i vredi svaki dinar :) Te duseke je skoro nemoguce zameniti koliko su dobri i postojani.
Ne bih se slozila, imali smo jogi duseke u decijoj sobi, nisu bas nesto izdrzali, a nije bas da smo sestra i ja svaki dan skakale po njima. Trajali su koliko i moja osnovna skola, u pubertetu sam vec lovila federe  :crazy: i spavala u rupi.


Imamo Simpov Premier, bio je na snizenju, a tvrd, sto mi je bila bitna stavka. Posle trogodisnjeg spavanja na klik-klak lezaju i svakojutarnjeg plakanja od bolova, mogu reci da uzivam  :crazy:
Cim pocne da popusta, kupujem drugi jer nije skup, a dobar je. Kad omatorim, kupicu Dormeo, tad ionako necu moci da ga okrecem, prevrcem i usisavam.  :rofl:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Masha

Meni je fizika i sve slicno spansko selo, pa molim nekog upucenog da mi kaze koji su losi efekti statickog elektriciteta, stagod to bilo :crazy:

Kafica

Statički el ti je ono kao kad protrljaš češljem kosu, a ona se naelektriše. Zbog st. el. se na tv i sl skuplja onolika prašina.
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

Finalina

Quote from: Xe on August 06, 2009, 06:24:47 PM
Ne bih se slozila, imali smo jogi duseke u decijoj sobi, nisu bas nesto izdrzali, a nije bas da smo sestra i ja svaki dan skakale po njima. Trajali su koliko i moja osnovna skola, u pubertetu sam vec lovila federe  :crazy: i spavala u rupi.
znam  krevet koji je originla Jogi-Meblo i traje vec 27godina

Glitter

meni je ipak sinteticki tepih u decijoj sobi bolji nego ratan...mi imamo deciji tepih i uopste ne pada prasinana namestaj, dok u dnevnoj sobi gde je mesavina vune i sintetike mogla bih ceo dan da drzim krpu u ruci...sva sreca pa nisam toliko udarena  :girl_haha:

Masha

Quote from: Kafica on August 06, 2009, 11:14:04 PM
Statički el ti je ono kao kad protrljaš češljem kosu, a ona se naelektriše. Zbog st. el. se na tv i sl skuplja onolika prašina.
aaaaaaaa :-[
pa, dobro, znaci dusek skuplja prasinu, vec sam pocela da konstrusiem da se stvara neko el-magn polje :crazy:

Finalina

pa to je svojevrsno mini magnetno polje :lol:

Nanny Ogg

Quote from: AnaK on August 06, 2009, 02:22:43 PM
Hvala  :kiss1: Nanny, očekujem da ispitaš slučaj i podeliš info  :turpija:

Of kors  :girl_smile:


Ajte zene, ne dram'te