Main Menu

Poklon za vaspitacice

Started by Deda, August 18, 2009, 09:07:02 PM

Previous topic - Next topic

janavi

ja bih isto dala, ali verovatno ne više od 300
ipak ne treba to da bude neznamkakav poklon, nego više neka pažnja
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

chokoladica

Quote from: Finalina on August 18, 2009, 09:56:38 PM
Najiskrenije, ne vidim nista lose u tome, osim sto ste me zbunile reakcijom.
A zasto? Ja sam shvatila da je Deda dosla, i da su je obavestili da treba da da novac. Majku mu poljubim, pa ko se tu pita? Odredjena grupa roditelja ili svi roditelji? Kako si dosao do cigfre od 300 dinara po detetu, sta si planirao da kupis. Mislim, postoji dogovor za tako nesto, a ne dovodjenje ljudi u neprijatnu situaciju. Nemaju svi novac za takve stvari ma koliko ta cifra zvucala naivno.

maxic

Quote from: AnaK on August 18, 2009, 09:50:15 PM
U suštini, ja nisam toliko protiv poklona. Jesam generalno protiv 'kupovine' pažnje na taj način, ali tu ne mislim da će moje povjesno ne tu nešto promeniti. Poklončiće dajem kad mislim i kome mislim da treba. Meni su oni i neki način da se izrazi zahvalnost, da se pokaže da sam primetila trud, i da izrazim zadovoljstvo urađenim.
Ovako.
Koliko je to uopste novca? Mislim shatila sam da je puno ali koliko je to u recimo e?
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Xe

Quote from: chokoladica on August 18, 2009, 09:58:12 PM
Zanimljivo. Ja bih samo rekla i bila ubedjena da je to dovoljno .
Pa i jeste dovoljno - primaju platu. Nije bas da su se odrekle sopstvenog zivota zarad dobrobiti dece koju cuvaju.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Tchi



pra-sence

Ako sam zadovoljna kako neko radi onda cu to da kazem. I ta moja pohvala bi trebao da mu bude dovoljna.
Mene bas zanima koji je to poklon od 9000 din?? Mislim stvarno...
maxic to ti je oko 100E

Tchi

meni na poslu niko nista ne poklanja :'(


Xe

Na platu malo jacu od 200e, da se ne zaboravi.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

chokoladica

Quote from: Xe on August 18, 2009, 10:04:10 PM
Na platu malo jacu od 200e, da se ne zaboravi.
Heheh, boga mi kod nas vaspitaci imaju malo vise od 200

Tchi

ja sam skoro cula, neprovereno totalno, da imaju oko 50000


pra-sence

Nemaju 50000 ali su tu negde oko 30000+

maxic

A sad sam bas radoznala, ali sta ce da joj kupe za te novce?
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Tchi



chokoladica

Glupo je da skrecemo temu na pricu o platama. Niko ni mene ne pita kolika mi je plata. Ja vrtic placam 7000 dinara kao samohrani roditelj, i ne pada mi na pamet da razmisljam jos o njihovim platama. Ja licno nisam socijalna ustanova da o tome brinem. A pokloni se ne daju da bi se one obogatile nego iz drugih razloga. Mene je mama opomenula da odnesem ponekad sok i kafu jebote. Ja se pitam ZASTO? Kaze, pa takav je red. Jbg, ja znam da je takav red kad nekom prvi put ulazim u kucu, na posao nosim svoju kafu, secer, sok, hranu. Ne kapiram. Mada, nije ni to bitno. Ja sam napisala sta mi najvise smeta u Dedinom slucaju. Najvece slihtare su uvek oni koji imaju najvise para :) Inicijatori takvih akcija su upravo oni. Oni prema nekim svojim merilima odredjuju koliko bi trebalo dati. Nije vazno da li vecina roditelja ima novca, makar i 3. da nema, to treba uzeti u obzir. Ako ne das, jao tebi. "Obelezen si" ko da si uradio ne znam ni ja sta.

AnaK

Ja ne mislim ni da je to ne znam kakva cifra. Jednom godišnje dati 1000 dinara po detetu - nit' je šok za roditelje, nit je vaspitačicama razlog da se trude, realno. Ja lično volim da pažnju izražavam poklonima. I iskreno, volim kad mi neko kupi sitnicu za rođendan/Novu godinu više nego kad mi samo kaže Srećan rođ/NG. Pa kako volim, tako i radim  :innocent:
Janko 23.7.2002.