Main Menu

Poklon za vaspitacice

Started by Deda, August 18, 2009, 09:07:02 PM

Previous topic - Next topic

Elanor

ovde su na kraju godine skupljali pare za poklon za vaspitacicu, po principu ko koliko da. e sad, milenina vaspitacica od prosle godine je najdivnija ikad (i najtuznija sam sto se vaspitacice menjaju  :crycry:), i to se videlo po poklonu. istina poklon (onaj najveci) je bio takav da ce ga ona upotrebljavati dobrim delom za posao (buducu decu koja ce doci kod nje).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

maxic

 :lol: pa najbolje- tome ce se svakako najvise obradovati, jos ako se djeca potpisu :lol:
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Finalina

Quote from: chokoladica on August 18, 2009, 10:00:16 PM
A zasto? Ja sam shvatila da je Deda dosla, i da su je obavestili da treba da da novac. Majku mu poljubim, pa ko se tu pita? Odredjena grupa roditelja ili svi roditelji? Kako si dosao do cigfre od 300 dinara po detetu, sta si planirao da kupis. Mislim, postoji dogovor za tako nesto, a ne dovodjenje ljudi u neprijatnu situaciju. Nemaju svi novac za takve stvari ma koliko ta cifra zvucala naivno.
Zbunile ste me reakcijom da ste protiv poklona. A sto se tice konkretne situacije , pa Dedu uopste nisu primorali da prihvati taj "dogovor", iako su je tako presreli sa tom informacijom o poklanjanju novca. To sto se nije snasla, verujem da govori o tome da se ipak negde slaze sa tim poklonom, ali da je nacin krajnje los da se  ljudi tako dovode pred svrsen cin. Slazem se da nemaju svi novac za takve stvari, ali to nije predmet price.

AnaK

A ja mislim da svi koji imaju da plate vrtić 12x godišnje imaju i neki mali % te sume jednom godišnje. Ako hoće i misle da treba. A to je već individualno.
Janko 23.7.2002.

chokoladica

Quote from: AnaK on August 18, 2009, 10:10:42 PM
Ja ne mislim ni da je to ne znam kakva cifra. Jednom godišnje dati 1000 dinara po detetu - nit' je šok za roditelje, nit je vaspitačicama razlog da se trude, realno. Ja lično volim da pažnju izražavam poklonima. I iskreno, volim kad mi neko kupi sitnicu za rođendan/Novu godinu više nego kad mi samo kaže Srećan rođ/NG. Pa kako volim, tako i radim  :innocent:
Sigurna si za ovo? Uopste se to ne mora posmatrati na godisnjem nivou. Postoji momenat kada taj novac treba da  das.  Zar ne moze svako dete da napravi nesto za vaspitacicu ? Boze sacuvaj da roditeljima tako nesto padne na pamet.(obicno zato sto bi morali da asistiraju). 25 cestitkica/zahvalnica ili kako god se to zove, bi njima koje se (ne)trude, trebalo da bude milije. Ali, dobro. Nismo svi isti. Nemam nista protiv, ko hoce/moze, samo napred.  Ja nikad nisam videla razlog, tako da ne verujem da cu ucestvovati u takvoj akciji ako je bude. Bilo sta za decu, to da (kupovali smo tepih, itd).

AnaK

I opte dolazimo na to da je individualno. A zaista ne verujem da je ikome ko plaća vrtić 1.000 dinara godišnje izdatak koji ne može da podnese.
Janko 23.7.2002.

Xe

Ne zaboravite da se plate u BG i plate u ostatku sveta razlikuju. Kod nas 50 hiljada imaju samo zaposleni u javnim preduzecima.
Kod Dede je stvar mozda jos i gora.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

chokoladica

Quote from: AnaK on August 18, 2009, 10:17:54 PM
I opte dolazimo na to da je individualno. A zaista ne verujem da je ikome ko plaća vrtić 1.000 dinara godišnje izdatak koji ne može da podnese.
meni jeste, i uopste ne razmisljam o tome da li mi je izdatak "godisnje". Mozda bas u tom momentu necu imati 1000 dinara za takvu stvar. Desavalo mi se. Naravno, s obzirom na stav, kod mene  nije stvar novca, ja jednostavno to ne podrzavam, imala-nemala, isto mi dodje :)

Tchi

Quote from: AnaK on August 18, 2009, 10:10:42 PM
Ja ne mislim ni da je to ne znam kakva cifra. Jednom godišnje dati 1000 dinara po detetu - nit' je šok za roditelje, nit je vaspitačicama razlog da se trude, realno. Ja lično volim da pažnju izražavam poklonima. I iskreno, volim kad mi neko kupi sitnicu za rođendan/Novu godinu više nego kad mi samo kaže Srećan rođ/NG. Pa kako volim, tako i radim  :innocent:
i ja volim kad mi neko drag, a dedi kol'ko vidim ni jedna nije draga, a sitnica je sitnica, 300 dinara ok, ali 9000 je previse


Glitter

sat lampa slika se ipak duze pamte nego hand made decje zahvalnice

pra-sence

Quote from: AnaK on August 18, 2009, 10:10:42 PM
Ja ne mislim ni da je to ne znam kakva cifra. Jednom godišnje dati 1000 dinara po detetu - nit' je šok za roditelje, nit je vaspitačicama razlog da se trude, realno. Ja lično volim da pažnju izražavam poklonima. I iskreno, volim kad mi neko kupi sitnicu za rođendan/Novu godinu više nego kad mi samo kaže Srećan rođ/NG. Pa kako volim, tako i radim  :innocent:
Ja volim da kupujem poklone kad mogu,porodici prijateljima i sve ovo sto si ti napisala mi je u redu.
samo ne vidim zasto je potrebno na taj nacin izrazavati paznju prema vaspitacicama ili nastavnicima.Mislim one samo rade svoj posao,i nista vise od toga.

chokoladica

Quote from: Glitter on August 18, 2009, 10:22:05 PM
sat lampa slika se ipak duze pamte nego hand made decje zahvalnice
Iskreno, ebe mi se da li ce pamtiti  :ces: Pamtice grupu dece, jaka stvar, mos' misliti. Ja prosto ne mogu da shvatam da su mi vaspitacice neki "faktor" u zivotu.  Ne radi se o pamcenju nego o paznji i zahvalnosti, samo bolje pare, i nesto "veliko" nego handmade jel da?  ;)

AnaK

Ja mislim da vaspitačice nemaju neke sjajne plate. Ja lično bih im dala koliko traže, i beneficirani radni staž  :nokti2:

Evo zvanične info:

QuoteOd svih zaposlenih u predškolstvu spremačicama na račun svakog meseca "legne" najmanje novca, jer one dobiju oko 16.300 dinara. Plata medicinske sestre je 23.685, a vaspitača 31.026 dinara.

IZVOR

Dakle, ispod republičkog proseka.

Prosek zarada
Janko 23.7.2002.

Glitter

Quote from: chokoladica on August 18, 2009, 10:25:55 PM
Iskreno, ebe mi se da li ce pamtiti  :ces: Pamtice grupu dece, jaka stvar, mos' misliti. Ja prosto ne mogu da shvatam da su mi vaspitacice neki "faktor" u zivotu.  Ne radi se o pamcenju nego o paznji i zahvalnosti, samo bolje pare, i nesto "veliko" nego handmade jel da?  ;)
bas tako  :D

i jako sam protiv te vrste pamcenja   :pleasantry:

Xe

To su prosecne zarade i razlikuju se po opstinama. Nisu uniformisane kao uciteljske, jer vrtic nije obavezan, pa je na gradskim, a ne na drzavnim jaslama.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL