Kako znamo da dete treba odvesti decijem psihologu?

Started by chokoladica, August 27, 2009, 10:42:06 PM

Previous topic - Next topic

chokoladica

Ajde da kazem da malo trpim pritisak "sa strane". Naime, vec sam pisala da Filip na svaku nepravdu, ili bolje reci , kad nije onako kako je on zamislio, reaguje placem. Ja sam to prihvatila kao jednu od vise mogucih reakcija detea, i iako mi je tesko da se borim sa tim, stalno mu pricam, pricam i samo pricam. (za sad vajde nema). Moja baba je prisustvovala jednoj "sceni" pa mi je rekla da ga vodim kod psihologa. Ja sam to naravno izignorisala, jer ko sljivi babu od 82 godine  :lol:
Medjutim, kad mi ga je tata pre neki dan doveo, rekao mi je isto , i u fazonu " ipak on ima 5 godina i ne treba tako da reaguje. Odvedi ga pa vidi hoce li ti reci da je to ok ili ne"
Nemam pojma sta da radim.

AnaK

Najiskrenije, mislim da Fićko provodi premalo vremena u društvu vršnjaka bez tvog prisustva. Ja ne mislim da je to 'poremećaj' i ne mislim da je to razlog da se posećuje psiholog. Ipak, ako ćeš se ti bolje osećati - zašto da ne.
Janko 23.7.2002.

chokoladica

Quote from: AnaK on August 27, 2009, 10:46:56 PM
Najiskrenije, mislim da Fićko provodi premalo vremena u društvu vršnjaka bez tvog prisustva. Ja ne mislim da je to 'poremećaj' i ne mislim da je to razlog da se posećuje psiholog. Ipak, ako ćeš se ti bolje osećati - zašto da ne.
Moguce. Istina da je vise van vrtica nego u njemu. Do sad mi vaspitacice nisu rekle da je imao takve akcije, ne znam da li se u vrticu ponasa drugacije. Da li mislis da place za svaku sitnicu jer ima zastitu? Nije on takav samo u drustvu, on je takav i sa mnom. Dovoljno je da povisim ton i on ce da brizne u plac. (osim ako nije raspolozen za svadju :hm: ).
Da li cu se osecati bolje ako ga odvedem? Ne. Osecacu se gore.

Glitter

mislim da dete koje preemotivno reaguje nije za psihologa...ali bih  definitivno procackala po familiji, ko  je kakav bio...onako reda radi  ;)
i ako ti pomislis da ne umes vise da se nosis sa tim ili budes dobijala preceste primedbe iz vrtica ona te nisat ne kosta da odes sa njim kod nekog

pra-sence

Pih pa i ja placem za svaku sitnicu a imam 30  godina. Ja placem i kad sam besna to je jednostavno tako. Mozda on tako reaguje i to je to.

chokoladica

Quote from: Glitter on August 27, 2009, 10:49:48 PM
mislim da dete koje preemotivno reaguje nije za psihologa...ali bih  definitivno procackala po familiji, ko  je kakav bio...onako reda radi  ;)
i ako ti pomislis da ne umes vise da se nosis sa tim ili budes dobijala preceste primedbe iz vrtica ona te nisat ne kosta da odes sa njim kod nekog
Pa znas da je za to prckanje po familiji malo teze :) Mislim, on jeste emotivac, nevezano za ovo. Takav je. Iz vrtica nisam imala primedbe. Ja nisam emotivac pa ne znam kako da se nosim sa tim( nekad reagujem dosta..ostro, da se tako izrazim). Mislim da je to jos gore, da stvara jos goru situaciju, samo ne uspevam da se kontrolisem. Pre mislim da meni treba psihic koji ce da mi objasni kako se sa detetom postupa u takvim situacijama.
Iz vrtica nisam nikad dobila primedbu, a kamoli jos ceste.

AnaK

Mislim da je on emotivan, i da ne ume da kanališe osećanja. A da je kolektiv mila majka za 'očeličavanja'. I Janko plače kod kuće. Imali smo par situacija da mi je plakao od trenutka kad smo ušli u kola ispred vrtića, ili zamakli za ugao, ali u vrtiću i pred drugarima - ne. Tačno ga vidim da mu brada podrhtava ali ni najave reke suza. U suštini, kod Janka se to smanjilo. A podrugivanje kojem ih izlože vršnjaci taj proces ubrzava.
Janko 23.7.2002.

AnaK

Probaj da ne reaguješ burno. Ako misliš da ima razloga za suze - teši ga. Ako misliš da preteruje - ignoriši. Ja obično Janku kažem da nemam ništa protiv da plače, ali da ja smatram da nema razloga i da mi stvarno smeta to da slušam. Te da ode u sobu i tamo plače koliko želi, pa kad završi da dođe. Sve češće prestane odmah.
Janko 23.7.2002.

chokoladica

I njemu su poceli da se rugaju u parku. I meni je bas tesko to da gledam. Recimo danas je usao u igru sa drugovima, i posle minut se izdvojio i poceo da place. Posto niko (pa ni ja) nije reagovao, vratio se. Ali, nakon 5 minuta, opet isto. I onda je dosao do mene i kuka. :hm: A zasto? Evo da me ubijes ako se secam kolika je glupost bila. Valjda neko nije hteo da uradi nesto sto je on smislio. ne znam. Pitala sam ga da li hoce kuci? Nece. Okej. Odemo na posebnu klupu, i ja tamo popricam sa njim. Kazem mu da, ako mu se neka igra ne dopada, ili ako mu se ne svidja sto ga drugi zezaju, onda neka se poigra sam (igracke nosi). I ok, poslusao me je. I otisao je sam da se igra, to ume, stvarno, medjutim, cim su ostali videli igracke,-eto ih.  :hm: Do kraja je bilo dobro, tj nije se vise zaplakao, ali se nije ni igrao sa njima, nego sa jednom devojcicom koja ima cini mi se 9 godina.

nelly

koliko vec dugo traje takvo njegovo ponasanje?
da li si i ti to sama primetila kao razliku u odnosu na vršnjake ili ?
slazem se sa AnomK vezano za vrtić ipak njemu trebaju njegovi vršnjaci a ne babe i dede.
a ako mene pitaš ja bih pošla sa njim gde već treba,nisam sigurna da je to psihijatar i tražila napismeno njihivo mišljenje i OKAČILA GA NA VRATA :D
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

nelly

E DA I PUSTILA BIH GA MALO DUŽE U VATRU :pleasantry: NEKA SAM SHVATI ŠTA TREBA DA URADI,A NE DA MU TI KAŽEŠ POŠTO PREDPOSTAVLJAM DA SI MU VEĆ MILION PUTA ISTU PRIČU PRIČALA(mrzi me da ponovo pišem malim slovima :-[)
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

cici

Verujem da je emotivan i da sa tim ne ume da se nosi.U vrtiću se sigurno kontoriliše maksimalno, možda mu je neprijatno od vaspitačice i drugara.
Ovaj moj nekad plače po ceo dan, za svaku sitnicu.Nekad se baš kontoriliše, vidim da mu brada podrhtavava ali briše oči da mu slučajno ne kapne koja suza.Ako smo u društvu i to se dogodi dodje kod mene dok se ne smiri, obriše suze, uzdahne jako i vrati se.A nekad je dovoljno samo da prokomentarišem da je trebalo da nešto uradi da on ode u sobu i plače.


Glitter

Quote from: chokoladica on August 27, 2009, 10:56:20 PM
Pa znas da je za to prckanje po familiji malo teze :)

da da kapiram...i 4 godine kasnije ne zna se da li je mm jeo sam ili su ga jurili sa kasikom po dvoristu...odgovor zavisi od toga ko ga prica pricu  :lol:

chokoladica

Quote from: nelly on August 27, 2009, 11:06:40 PM
koliko vec dugo traje takvo njegovo ponasanje?
da li si i ti to sama primetila kao razliku u odnosu na vršnjake ili ?
slazem se sa AnomK vezano za vrtić ipak njemu trebaju njegovi vršnjaci a ne babe i dede.
a ako mene pitaš ja bih pošla sa njim gde već treba,nisam sigurna da je to psihijatar i tražila napismeno njihivo mišljenje i OKAČILA GA NA VRATA :D
Da, mogu da kazem da on jedini place u odnosu na ostale u parku. U tom smislu postoji razlika. Meni to nije nista novo, jer je on oduvek takav, nego se to valjda lakse tolerisalo dok je bio mladji. Jel?  Mogu da vidim sa pedijatrom, ali ne znam ni gde treba da idemo... Prosto nisam pametna da li da to ponasanje pripisem onom "takav je, i proci ce" ili da mislim da je to "nesto" sto treba da se resava. Ja sa njim dosta pricam, ali umem da budem i stroga. Sad sam pocela da mislim da sam mozda previse stroga, (mada mi ne deluje tako) i da ti neki moji zahtevi doprinose takvoj reakciji.Tesko mi je da iskristalisem da li su mi zahtevi u skladu sa uzrastom ? Ja naravno mislim da jesu, inace ih ne bih postavljala, ali je pitanje koliko sam uopste objektivna.

MissL

Mislim da mu samo ne bih rekla da ako ga neko zeza ode da se igra sam, nego da pokusa ili  da uzvrati ili da ne obraca paznju. Mozda ovako zvuci glupo, ali ja veruj mi, ne znam da li sam ga ikada odvela u park a da ga neko u nekom trenutku nije zezao, to je prvo pogadjalo i njega i mene, a onda smo od price da ga neko zeza zato sto ne ume nista lepse da kaze, preko price 'ti znas da to nije tako, ne obracaj paznju' dosli do uzvracanja (jbg najgora varijanta sto se mene tice, ali za njega pravo 'otkrovenje'
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D