Main Menu

Trogodisnje dijete i vrtic

Started by zelena, August 29, 2009, 03:14:38 PM

Previous topic - Next topic

Mirka

U bre Vrana...
Todor je išao nedelju i po po sat, dva, a onda nas je zakačio Uskrs. Kad se vratio krenuo je prvog dana dva sata, sutradan je ostao tri, četiri (do spavanja).
Nekih nedelju i po, možda dve ali ne verujem, je išao do spavanja i onda je vaspitačica rekla da ga ostavimo sutra na spavanju? Ok. Rekla mi je da dođem ranije da bih  bila tu čim se probudi. Ponela knjigu, odsedela nekih sat vremena, on se probudio, ja ga uzela i odnela, sutradan došla samo malo ranije i trećeg dana spavanja ostaje do tri.
Evo ga momak, mahne ujutru kad ulazi i to je to.
Kosta, 27.05.2004.
Todor, 03.10.2009.

maxic

Kod nas kao kod Elanor, nema adaptacije. Isporucis dijete i gotovo. Moji nisu plakali puno, vise se ni ne sjecam, znam da neko negdje jeste, ali nista strasno. Bilo bi mi sigurno strasno da jesu. Ja sam moje kupila u pocetku ranije, ali brzo smo se privikili i oni i ja.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

vrana

Quote from: Elanor on June 11, 2011, 05:40:52 PM

mislim, dopada se meni ta ideja s adaptacijom, ali je izvodljiva jedino ako roditelji uzmu odmor (ili ne rade), ili ako vec postoji baba-deda servis. zar nije jedna od poenti vrtica da pomognu roditeljima koji rade, a ne da im nabacuju jos dodatni teret nekim svojim pravilima :ces:
mada, vrtic o kom vrana pise, 8-15 i nije vrtic za roditelje koji rade.

Pa bas tako...bukvalno ljudi koji rade i nemaju vrlo razradjenu logisticku podrsku baba ili deda, tesko da bi mogli da se u to upuste. U nasem slucaju su babe te koje su povukle. Ne mogu da kazem, njemu je ta adaptacija stvarno pesma, ali mislim, kako i ne bi bila pod tim okolnostima  :crazy:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

irma

hvala vam svima  :kiss1:

vrana, nisi jedini manijak  :-X samo sto ja nisam imala izbora... doduse, padala mi je ideja da zadrzimo siterku i da se lagaaaanooo adaptiramo  :-[ al' me ubedise da to ne radim.

mi smo i iduce nedelje na odmoru, al' je dogovor sa vaspitacicama da se pravimo da radimo  :lol: osecam da cu korenje da pustim u onom kaficu  :lol:


Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

vrana

Quote from: irma on June 11, 2011, 11:17:16 PM


mi smo i iduce nedelje na odmoru, al' je dogovor sa vaspitacicama da se pravimo da radimo  :lol: osecam da cu korenje da pustim u onom kaficu  :lol:

:lol:  stroga konspiracija :lol:

I mi treba da lazemo od sledece nedelje, posto mm prelazi na drugi posao koji ce raditi od kuce, pa ga vise nece voditi baba nego mm. U vrticu su nam rekli da mu ni slucajno ne priznajemo da tata ostaje kod kuce da ne bi doslo do regresije u adaptaciji  :crazy:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

AnaK

Missim, stvarno ste digli sve to na nivo astro-fizike  :lol:
Janko 23.7.2002.

vrana

Ama, nisam ja, meni je to malo smesno. Al kad me ona direktorka u vrticu pogleda strogo, nije mi svejedno :lol:

Na ulaznom intervjuu (da, da, ima i to) me pitala sta mu najvise drzi paznju kod kuce, i ja elpo, iskreno odgovorila iz topa: crtaci! Kuku, kad me osinula pogledom, nisam znala gde sam :lol:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Praslin

Trebalo je da kažeš da ni nemate audiovizuelne uređaje u kući osim gramofona, da si proučila Montesori metod detaljno i da dete najviše voli da bude kreativno sa glinom i da sprema kuću sa tobom  :lol: :lol:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

vrana

Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

AnaK

Dakle, kakav iskorak u budućnost. Mora da se edukovala vlasnica na Seks i gradu  :lol:
Janko 23.7.2002.

janavi

tako vam i treba kad nećete decu u obične vrtiće :P
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

irma

janavi, mi smo hteli u drzavni... al' nema mesta.

vrana, hvala ti sto postojis  :bighug:  :lol:


Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

Lani


janavi

Quote from: irma on June 12, 2011, 01:44:07 PM
janavi, mi smo hteli u drzavni... al' nema mesta.
zezam se bre malo ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

irma



Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.