Oralna Kontracepcija, Flasteri, Spirale

Started by Glitter, August 23, 2010, 03:33:51 PM

Previous topic - Next topic

Summer

ja sam stavila bakarnu krajem jula. sredinom avgusta, negde20. dan ciklusa mi je poceo da se javlja neki krvavi trag an papiru kad idem u wc i neki neprijatan osecaj po dnu stomaka. i tako 8 dana, izludela sam. onda sam dobila i kad je prestala menstruacija, sve ok. dr mi kaze da se to telo navikava na spiralu i da ne treba da brinem. sad mi se to isto desilo 4 dana pre ciklusa, tj. trajalo je ta 4 dana pred ciklus. sad sam dobila, pa posle toga idem na kontrolu, pa cu da vidim.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

cici

Ne znam, nisam probala mirenu moj glas za bakarnu sve mi bilo ok do sad, treba da idem na kontrolu.

Vila

Mene bakarna zasad služi sjajno, u novembru godinu dana kako je imam. Nikakvih problema nemam.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

TINK

Samo da se pohvalim mirenom, danas sam se ponovila..... ne znam da li sam trebala na onu drugu temu da se hvalim  :girl_haha:

Tako sam srecna, nemate pojmu koju sam paniku nadigla, dobila sam i sedam dana ranije zbog stresa, a uvek dobijam tacno u dan. Plus od silne nervoze i migrena me spicila danas  :crycry:.

Koliko sam jadna bila odusevljena sto je proslo bezbolno, kad sam ustala sa stola ginicu sam rekla da je dobro odradio  :-[..... sram me zivi pojeo, uhhhh koji blam .... jos je gore sto sam pocela da ispravljam lapsuz pa je jos gore ispalo  :crycry:. Ne znam kako cu otici na kontrolu, valjda ce zaboraviti  :lol:

MM je skoro zakazao vazektomiju bio je na razgovoru, njemu to nije problem, medjutim ja nisam bila za to. Zato sam i prevagnula i odlucila da skupim m**a i ugradim tu mirenu, opet je vazektomija invazvna metoda, nekako mi je to kao poslednja mogucnost. MM o tome prica zadnje 3-4 godine, ja ga sve odgovaram kao ugradicu ja mirenu. Video valjda da nista nepreduzimam, a imali smo sa kondomom nezgodu pre tri meseca. Tako  da je on otisao i zakazao da je uradi, kad sam videla da ludak stvarno hoce, zavrsih sa predumisljanjem.

Glitter

ja sam proslog ponedeljka sa doktorkom pricala na temu kontracepcije obzirom da sam na Diane 35 vec par godina i da ih super podnosim...u stvari me hvata panika ako bih morala da se sa njih skinem posto sam jos uvek traumatizovana haosom sa ciklusom i hormonima od pre nekoliko godina  :-[
Ona je bila u fazonu da su Diane 35 odlicne pilule i da ako ih ja dobro podnosim da ih uzimam jos 6, 7 godina a onda da razmislimo o mireni.
Meni je ovo ok kao plan

TINK

E da, koliko dugo trebaju od mirene da se imaju zasticeni odnosi? Ovaj moj dr kaze da deluje odmah, ja se zabezeknula, reko sad, odmah?  On kao da da, ali nemojte bas danas odmah da imate odnose..... o Boze ludaka, posle ovog stresa nece mi pasti na pamet nedeljama  :crycry:

Glitter

i ja bih rekla odmah, to je prvo mehanicka zastita, hormoni su pride :think:

TINK

Quote from: Glitter on December 01, 2014, 09:07:22 PM
ja sam proslog ponedeljka sa doktorkom pricala na temu kontracepcije obzirom da sam na Diane 35 vec par godina i da ih super podnosim...u stvari me hvata panika ako bih morala da se sa njih skinem posto sam jos uvek traumatizovana haosom sa ciklusom i hormonima od pre nekoliko godina  :-[
Ona je bila u fazonu da su Diane 35 odlicne pilule i da ako ih ja dobro podnosim da ih uzimam jos 6, 7 godina a onda da razmislimo o mireni.
Meni je ovo ok kao plan

Joj ja imam frku od tableta, posto cesto ne znam jel sam posla il sam dosla :crazy:. Tablete bih sigurno tako s vremena na vreme zaboravila, i stalno bih bila pod stresom dal sam ili nisam  :crazy: Ja nemam ustaljen ritam, uvek razlicito radim, tako da nemam vreme kad tacno ustajem i neku rutinu, pa da me to podseti kad trebam da je uzmem.

TINK

Quote from: Glitter on December 01, 2014, 09:10:36 PM
i ja bih rekla odmah, to je prvo mehanicka zastita, hormoni su pride :think:

Ja mislila posle kontrole  :-[, to je za nekih mesec i po, posle prve menstrucije.

Glitter

ja imam neku aplikaciju koja me podseca da uzmem pilulu i da pijem vodu :lol:
spajala sam pakovanja, namestala ciklus, desavalo se i da preskocim pilulu i to dosta puta

nije meni sve to strasno koliko zvuci
padalo mi je na pamet da predjem na flastere ili cak onaj stapic koji ugrade u biceps pa ispusta hormone tri godine, ali kapiram da dok mi pilula odgovara necu da menjam

TINK

Ovde taj stapic ne preporujuju. Vise sam iskreno zaboravila sta je po sredi, ali ni taj stapic niti inekcije uopste ne savetuju. Ono sto savetuju su pilule, Mirena, Jaydess- proizvodi kao i Mirenu isto Bayer, samo sto je manja, ima  i manje hormona tako da ne nestaje menstruacija i menja se na tri godine. Da preporujuju i onaj prsten, to bi je tek ludorija, guraj- vadi... ma previse posla  :lol: i da obicnu spiralu. Hormonski stapic i one inekcije koje se daju na 6 meseci, ovde uopste ne praktikuju. Bila je neka frka oko toga, ali uopste ne mogu da se setim sta tacno.

cici

Quote from: TINK on December 01, 2014, 09:16:35 PM
Ja mislila posle kontrole  :-[, to je za nekih mesec i po, posle prve menstrucije.
Ti si za instituciju  :rofl: sta ce ti prva kontrola i prvi ciklus  :rofl: ako te nije bolelo mozes odma' ja nisam jedno nedelju dana jer mi je bilo nelagodno.

Lani

Slažem se sa cici, Tink. Možeš slobodno.  ;D

TINK

Znaci kud puklo, da uradim na vasu odgovornost  :lol:..... idite bre, nije mi ni do cega a kamoli do tih gluposti  :girl_haha:, jos sam pod traumom  :girl_haha:

Nego recite mi, jeste li koristili nesto od kontracepcije prvo vreme  :-[ ? Meni nesto frka, ja bih najradje nastavila po starom  :lol:

tztztz sta sve pisem, nadam se da ovo ne vide gosti  :lol:..... a ako vide, oprostite  :spruce_up:

Glitter

ma imas mehanicku zastitu kao da si stavila dijafragmu, te ajde nemoj da te mi ovde teramo da konzumiras svoj...khm brak :lol: