Moja Mansarda

DOM ZDRAVLJA => Zdravlje => Topic started by: Beatrix Kiddo on March 16, 2010, 11:31:06 AM

Title: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 16, 2010, 11:31:06 AM
Radi se o lijeku Glucantime (antimoniate de meglumine)(1,5g/ml za ljude, 25 ampula, proizvodjac Aventis)
Nema kod nas (naravno   :no:   ), a ni u zemljama u blizem okruzenju.
Potreban je za bebicu od 6-7 mjeseci, kao nastavak terapije...
Trebalo je da stigne lijek iz Albanije, zato nisam ranije pisala i molila za pomoc, ali od "Albanije" nista, pa sad trazimo druge izvore...

Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Xe on March 16, 2010, 11:37:42 AM
Jesi li probala da se registrujes ovde, mislim da moze da se poruci?
http://goldpharma.com/search/k6a821bbfbb9d6627455b760a16497b8a4a4/lang/SERBIAN/t/%20meglumin%20antimonat/g/lekovi_za_laj (http://goldpharma.com/search/k6a821bbfbb9d6627455b760a16497b8a4a4/lang/SERBIAN/t/%20meglumin%20antimonat/g/lekovi_za_laj)šmaniozu_i_tripanozomijazu/

Odoh da guglam dalje, mozda nesto pronadjem.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 16, 2010, 11:43:55 AM
Predlozicu im to (radi se o bebi koja je sestricna gazde mm)

Hvala, xe, meni ovo nije google izbacivao (ili sam preskakala)
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Despina on March 16, 2010, 11:46:05 AM
ovde sve skoro lijekove, pogotovo ozbiljnije kupujes uz recept :(
provjericu, mada sumnjam da je u slobodnoj prodaji
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Xe on March 16, 2010, 11:46:35 AM
Taj lek ima u Italiji, to sam uspela da saznam.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: lilit_depp on March 16, 2010, 11:47:16 AM
Pogledacu danas u apoteci. Ako ima, trebace mi recept (ime leka, kako se koristi...znaci, ono klasicno kako se pise na receptu), moze i skeniran.  :kiss1:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Xe on March 16, 2010, 11:48:57 AM
Ovo su uvoznici Sanofi Aventis za Crnu Goru, mozete njih pitati:
http://www.bbsoft.co.rs/infocentar/veledrogerije/baypharm.htm (http://www.bbsoft.co.rs/infocentar/veledrogerije/baypharm.htm)
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 16, 2010, 12:12:08 PM
Quote from: Xe on March 16, 2010, 11:48:57 AM
Ovo su uvoznici Sanofi Aventis za Crnu Goru, mozete njih pitati:
http://www.bbsoft.co.rs/infocentar/veledrogerije/baypharm.htm (http://www.bbsoft.co.rs/infocentar/veledrogerije/baypharm.htm)
Vec su kontaktirani, kao sto vidis (nasa posla) pacijenti se sami snalaze.

Lilit, nije problem da se posalje recept  ;)
Njima je vazno makar da se lijek "locira", nije problem i da neko odavde ide po njega.
Valjda mora i na poseban nacin da se prenosi (u frizideru), ne znam kako bi se to drugacije rijesilo....
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: emge on March 16, 2010, 12:18:52 PM
Bea, neka vakcina kojoj je trebalo da se prenosi u frižideru, se mogla naručiti preko ove firme:
Inofarm (Ana)
062/196-0461

Preko njih ih je nabavljala BelMedica, a posle su mi rekli da ih ja sama kontaktiram.
Probajte i preko njih.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 16, 2010, 12:31:57 PM
Evo sad sam ih sam zvala, rece zenska da odavno nisu to radili, ali ce se raspitati. Dogovorile se da je zovem opet za pola sata, sat...

Hvala vam svima  :bighug:
(neka mi posle neko nesto prica protiv interneta i foruma  :cigla:  )
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: janavi on March 16, 2010, 12:41:32 PM
ja samo da :bighug: da se brzo pronađe
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: rafa on March 16, 2010, 12:42:38 PM
Javi sta su ti rekli, ako treba da trazim i ja.  :kiss1:
Ne znam da li ce trebati recept i kog je ranga lek (za antibiotike treba, za neke za koje bih se kladila da treba - nije mi trebalo).
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Lani on March 16, 2010, 01:08:08 PM
Nadam se da ćete uspeti da pronađete.  :bighug:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Ivy on March 16, 2010, 01:32:09 PM
zenske najbolje ste :kiss1:  :bighug:

bea  :bighug:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: lilit_depp on March 16, 2010, 01:32:37 PM
U Austriji ga nema, ima ga sigurno u Italiji i Francuskoj. U apoteci su mi jos rekli da mogu da ga naruce, da je recept obavezan, a da ce mi se javiti sa informacijom za koliko vremena moze da im stigne iz Italije ili Francuske. I to ce javiti za dan-dva. (ovo je Austrija, sve ide usporeno :) ).
Kad sam narucivala lekove iz Nemacke, stizalo je za 2 dana, ali ne znam da li isto tako ide s ove dve zemlje.

Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Elanor on March 16, 2010, 01:53:56 PM
u belgiji nije na listi odobrenih lekova.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djec
Post by: maxic on March 16, 2010, 04:18:58 PM
Ovdje nema sanse da ti ga izdaju ni sa receptom.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 17, 2010, 01:11:17 AM
U danasnjoj potrazi za lijekom, mm je cak dobio apoteku u Vatikanu  :lol:

Uspjeli su da ipak nabave iz Skoplja.
A lijek je, izgleda, bas tesko naci... Djevojka koju sam dobila preko broja tel. koji mi je Emge ostavila je uspjela da nadje u Francuskoj, s tim sto bi stigao kod njih (u Bg) tek za nedelju dana. Tako da broj cuvamo  ;)
A bas ne znam koliko se prima taj lijek, citala sam da nije brzo izljeciva bolest  :(


I jos jednom hvala svima :kiss1: :kiss1:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: AnaK on March 17, 2010, 01:15:20 AM
 :clap: :clap: :clap:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Dada on March 17, 2010, 01:30:45 AM
Dobro je da ste se snasli :kiss1:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Plava Baklava on March 17, 2010, 05:07:05 AM
Bravo  :clap: :clap: :clap: Kako ce dalje ako ej dugotrajna terapija? Nisam nasla da ga ovde imaju, ali mogu da ukljucim drugaricu iz Pariza, ako bude potrebno  :kiss1:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: rafa on March 17, 2010, 06:50:01 AM
 :kiss1: Nadamo se najboljem.
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: emge on March 17, 2010, 08:33:36 AM
Najsigurnije je tako preko nekog ko će da ispoštuje hladan lanac isporuke, što nije  jednostavno ako putuješ avionom, pa presijedaš i tako to.

A, što se ove firme tiče, njima je sve rok nedelju dana :D Mada, ko zna, nekad stigne i ranije. Jel njima OK za nedelju dana?


Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Xe on March 17, 2010, 09:48:51 AM
Quote from: Beatrix Kiddo on March 17, 2010, 01:11:17 AM
U danasnjoj potrazi za lijekom, mm je cak dobio apoteku u Vatikanu  :lol:

Uspjeli su da ipak nabave iz Skoplja.
A lijek je, izgleda, bas tesko naci... Djevojka koju sam dobila preko broja tel. koji mi je Emge ostavila je uspjela da nadje u Francuskoj, s tim sto bi stigao kod njih (u Bg) tek za nedelju dana. Tako da broj cuvamo  ;)
A bas ne znam koliko se prima taj lijek, citala sam da nije brzo izljeciva bolest  :(


I jos jednom hvala svima :kiss1: :kiss1:
Koliko sam procitala, ceo zivot.  :(
Super sto ste se brzio snasli  :clap:
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Lani on March 17, 2010, 10:04:39 AM
Dobro je Bea.  :bighug:

:(
Title: Re: HITNO POTREBAN LIJEK, zenske iz inostranstva molim za pomoc (ne za moju djecu)
Post by: Beatrix Kiddo on March 17, 2010, 03:09:10 PM
Po mom misljenju, dobro je imati neki nacin sigurne nabavke, pa makar to bilo i za mjesec dana - bar se oslonis, pa mjesec dana ranije porucis...
Ne poznajem roditelje bebe, tako da ne znam koliko vec dugo traje terapija (i koliko ce jos) i zasto nisu nabavili i ranije.. Ne mogu da ih krivim sto traze lijek prakticno u pet do dvanaest (ja bih, cini mi se i mjesec dana unaprijed pocela da trazim) , jer kao vjerovatniji scenario vidim da su im ljekari npr. tek na nekoj kontroli rekli da treba da se produzi terapija...
Ovog puta je valjda problem iskrsnuo bas zato sto su se oslonili na ovu porudzbinu iz Albanije (koja isla preko sestre mm, pa kad se izjalovila on je osjecao jos vecu potrebu da se zauzme da se lijek nadje)

Quote from: emge on March 17, 2010, 08:33:36 AM

A, što se ove firme tiče, njima je sve rok nedelju dana :D Mada, ko zna, nekad stigne i ranije. Jel njima OK za nedelju dana?
Bas sam pitala zensku da mi da kontakt sa tom firmom u Francuskoj, na sta mi je odgovorila da je ona isla preko koleginice iz Ciriha  :D