Prijatelj našeg kuma je u lošem stanju, ima leukemiju, i potrebni su mu trombociti krvne grupe A. Ako je neko u mogućnosti da pomogne, poslala bih mu broj telefona za više informacija o imenu i postupku.
Hvala :flower:
JA sam 0+, nazalost, zbog lekova ne mogu da dajem krv :'(
Ja sam A+ , ali nisam nikada davala krv. Mislim, to nje problem, nego kad god sam htela bila sam malokrvna. Sad sam o.k. skoro sam radila KS.
posalji SMS.
Linga :kiss1:
I mi smo 0 (i mm i ja), rečeno nam je da mora A. valjda za trombocite ne važi 0 kao univerzalni davalac :(
I mm i ja smo 0 :(
Itacka je A ali je skoro davao krv. Zvrcnucu ga da proverim da li je proslo ona 3-4 meseca koliko je minimum izmedju dva davanja pa ako jeste saljem ti pp.
Ako postoji mogucnost da dam ovde, pa neka razmena ili transport, hocu ja , A+
:bighug: :kiss1:
Ja jesam A+, ali em tudna, em sa niskim pritskom (zbog kojeg do sada nikad nisu htjeli da mi uzmu krv).
Nadam se da ćete lako naći, ipak nas A+ ima najviše. :bighug:
E nisi u pravu, O ima malo vise
ja sam O-
:(
nadam se najboljem
Ana K, ja sam A+ i ja bih dala. Samo, nema ko da mi cuva Adrijana do 17 popodne. Moze li posle toga (naravno, ne danas jer se nisam organizovala) ili u subotu??
Ja sam A+ sa losom krvnom slikom :( Doduse, mozemo da probamo :kiss1:
Hvala vam mnogo :kiss1: Poslala sam kumu poruku, on je organizovao i akciju na FB, pa ću vam javiti kakva je situacija. U pitanju je njegov kum, nešto stariji od nas, tata deteta koje ove godine polazi u školu :( Ja nemam snage da zovem ženu tog čoveka, nisam trenutno nešto u stanju da vodim potresne razgovore. Poslaću sada svima vama poruke sa imenom i kontaktom. Divni ste :kiss1:
Quote from: MissL on April 07, 2010, 09:53:50 AM
Ja sam A+ sa losom krvnom slikom :( Doduse, mozemo da probamo :kiss1:
Cak smo i ista krvna grupa :bighug:
Ja joj poslala sms
:kiss1:
Quote from: Deda on April 07, 2010, 10:11:16 AM
Cak smo i ista krvna grupa :bighug:
Ja joj poslala sms
sta reci :friends:
i ja sam poslala sms
Quote from: Deda on April 07, 2010, 09:41:57 AM
E nisi u pravu, O ima malo vise
Ipak A ima najviše, makar ovdje :)
QuoteKako su procentualno krvne grupe zastupljene?
A – oko 41%, O – 39%, B- 15% i AB – oko 5%
RhD faktor : oko 85% RhD pozitiv i 15% RhD negativ
http://www.nbti.org.rs/cms/view.php?id=184&nav_start=&nav_start2=0&nav_start3=0 (http://www.nbti.org.rs/cms/view.php?id=184&nav_start=&nav_start2=0&nav_start3=0)
E onda se stanje promenilo od pre 15 godina kad sam ja za laboranta izucavala . I mogo si keca ko vrata iz hematologije da dobijes ako slucajno neznas procenat na 2.decimali :fool:
AnaK ja sam O-, ali mm je A+ i davalac je, ako se ne snadju ili nema dovoljno davalaca sigurno bi pomogao.. Ako ti treba samo mi pusti pp, valjda moze da se nekako odavde organizuje transport..
:kiss1:
i ja sam a+ i bas imam potrebu da dam (vratim) krv, sad ispunjavam uslove godinu dana od porodjaja, ali mi je jos frka da nije proslo dovoljno od transfuzije, a ks mi nikad nije bila dobra, kakva je sada sa pojacanom kilazom nemam pojma
Odgovorila mi na sms , da se trmbociti rade u Bg ali ja sam kazala da ako nema dovoljno, doci cu u Bg da dam krv. Bas je tuzno kad se mlad covek razboli
dedo :bighug: :kiss1:
ici cu u petak da provere da li odgovara.
Nadam se da hoce.
ja cu najverovatnije ujutru
Hvala vam :bighug: :kiss1:
Quote from: stacka on April 07, 2010, 08:21:41 AM
Itacka je A ali je skoro davao krv. Zvrcnucu ga da proverim da li je proslo ona 3-4 meseca koliko je minimum izmedju dva davanja pa ako jeste saljem ti pp.
Trombociti se mogu davati svake 2 sedmice, uzimaju se pomocu separatora krvnih celija, tako da se ostali krvni elementi vracaju nazad u krv. Uzima se mali broj trombocita koji je zanemarljiv na ukupan broj Tr u organizmu. Ukupno se Tr mogu dati 24 puta godisnje.
Tink, je l' to onda znaci da se u te svrhe ne vadi komplet krv?
Tj. bolje da pitam prosto: kako se to radi?
Smatrajte se dopisanim u oblačić :)
Kaže kum:
QuoteHVALA VAM...SVIMA!...
chini mi se da je kriza prosla...pedja je dobio krv..i zapocheo lechenje!!!
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsphotos.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-snc3%2Fhs410.snc3%2F24786_1366344111173_1008753791_1099912_8170464_n.jpg&hash=e0d344cb9df9c9d02dc1ad2a3fdc5c935037cf1f)
Quote from: maripoza on April 08, 2010, 09:55:53 PM
Tink, je l' to onda znaci da se u te svrhe ne vadi komplet krv?
Tj. bolje da pitam prosto: kako se to radi?
Krv se
preciscava pomocu aparata tj. separatora krvnih celija. Izdvaja se mali broj trombocita iz periferne krvi, a ostali krvni elementi se vracaju nazad u krvotok davaoca, to je trombocitafereze. Zbog toga se Tr mogu davati cesto, jer njima treba samo 48h da se obnove.
Ufff pisem s brda dola, nadam se da me razumes :-[. Jedva gledam na oci, taman sam posla na spavanje. Ali ova tema me posebno potresa.....
Mislim da razumem. Znaci, ne vade ti par deci krvi kao kad dajes bas krv, nego izdvajaju trombocite "usput", a krv se vraca u krvotok?
Super za lepe vesti :clap:, ako nekom treba 0+, nek vice. :)
Bas se radujem da mu je bolje :clap:
Ja jutros nisam mogla, idem ujutru i vodim i sestru
Drago mi je da je zapoceo lecenje!!!
Quote from: maripoza on April 08, 2010, 10:19:29 PM
Mislim da razumem. Znaci, ne vade ti par deci krvi kao kad dajes bas krv, nego izdvajaju trombocite "usput", a krv se vraca u krvotok?
Super za lepe vesti :clap:, ako nekom treba 0+, nek vice. :)
E tako :good:. Ja zaplicem
jezikom koliko mi se spava, ko ce ustati ujutru :girl_cray:
Ja sam htela da idem ujutru? Jel treba da idem?
Sad ću proveriti, hvala vam :bighug: :kiss1:
Evo ovako, to stalno treba, tokom celog lečenja koje je počelo kad su skupili dovoljnu količinu za početak. Ne znam da li se to čuva i kako, pa bih sve zainteresovane zamolila da kontaktiraju suprugu, i sa njom se dogovore.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
:bighug: :kiss1:
Ok
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Meni je u SMS-u objasnjeno kakva je procedura, a s obzirom da mi je danas radno vreme od 9 >:( morace da ostane za slececu nedelju, pa da se dooobro organizujem.
:bighug: :kiss1: :bighug: :kiss1: