Moja Mansarda

SOBICE => Dečja soba => Džidžabidžice => Topic started by: Mirka on January 19, 2011, 11:31:20 AM

Title: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Mirka on January 19, 2011, 11:31:20 AM
Ala mi je naslov :)
Pokušala sam da budem što konkretnija.

Kosta spava na gornjem krevetu, a prostor ispod mu je služio  za igru, sada je tu dvosed, kasnije će biti Todorov krevet.
Ono što me trenutno muči je kako sprečiti maleckog da se pentra po merdevinama. Uspeo je da se popne na prvu prečagicu i tu stao, ne kapira još uvek da treba da podigne ruke i tako nastavi dalje (na svu sreću).
Ja bih sada, dok on ne shvati princip penjanja, da nekako zaštitim taj deo, ali nemam preteranih ideja.
Jedino što mi pada na pamet je da se recimo prve dve prečagice zaštite nekim platnom. Kosta ima dovoljno duge noge da to preskoči, a i onako se retko kada u krevet penje regularno, a Todor neće uspeti da pređe preko toga.

Ima li ko šta pametnije ili profesionalnije?
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Finalina on January 19, 2011, 11:34:42 AM
stavi dasku, zakaci je na neku gornju precku da prekrije ove donje tako da ne moze da zakoraci, a i da mozes lako da skines kada se Kosta penje

.... i ta ideja sa platnom je ok, napravis vezice i samo omotas traku zirine merdevina oko njih,  vezes na nekoj visoj precki gde je njima dovoljno visoko da ne dohvate
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Glitter on January 19, 2011, 11:36:17 AM
ja bih uradila upravo to, uzela platno sirine precage a duzine razmaka izmedju precaga pa puta dva i bukvalno iz spojila da on ne moze tu da gurne nogicu da se penje
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Mirka on January 19, 2011, 12:22:11 PM
Hvala  :flower:
Isto mislimo  :clap:
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: anelore on January 19, 2011, 01:04:17 PM
Iskreno, ja bih pre nesto jace od platna. Platnu se moze doskociti, ja prva zamisljam Vidu kako gura nogu tamo gde ne treba i cepa platno ili gura nogom po platnu i pada, odvezuje vezice ili ih grize. Da mene pitas, ja bih te merdevine, ako je moguce, postavljala po potrebi, a tokom dana sklanjala.
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Mirka on January 19, 2011, 04:48:49 PM
Anelore, nemam mogućnosti da ih sklanjam i vraćam, fiksirane su. A ako skroz obmotam platno neće imati gde da stavi nogu (nadam se)

Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: rafa on January 19, 2011, 05:12:45 PM
Imam ja pametnije.  :D
Da li postoji nesto cega se on plasi? :)

Aleksandar se kao mali (bas u tom periodu kad je prohodao i zeleo da se pentra po teodorinim merdevinama) strasno plasio Kapetana Kuke. Pa smo mi stavili jednog kapetana kuku, minijaturnog, na merdevine i on im nije prilazio mesecima. Bas pedagoski.  :turpija:

SVe dok jednog dana nije ponovo krenuo, ugledao ga, krenuo po obicaju da se vrati, pa ga opet dugo gledao i onda iz sve snage zafrljacio rukom i nastavio da se penje.  :rofl:
Ali do tog dana je proteklo nekoliko meseci.

A sad ozbiljno, da li merdevine imaju drzace sa obe strane (one daske) ili ne?
AKo imaju, mozda neku od nizih zastitnih ogradica koju Kosta moze da preskoci.
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Mirka on January 19, 2011, 09:43:21 PM
Rafo odlična ideja, ali još uvek se ničeg ne plaši (bar ne da sam ja primetila). Zapamtiću u svakom slučaju  :good:

Evo merdevina
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Sad sam shvatila da nisam lepo objasnila, on se popne na onaj nosač od kreveta, još uvek nije stigao do prve prečage (mada skoro da ne postoji razlika, to je odmah tu, samo da shvati kako treba da se popne)
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Beatrix Kiddo on January 22, 2011, 01:03:25 AM
Mozda cu ja dati neki previse liberalan predlog :-[
Da pratis njegovo interesovanje za to i po malo ga ucis kako da se pravilno penje i da mu naglasavas da to moze da radi samo uz tvoju pomoc? (a cijenim da ce u pocetku i sam imati strah da se popne vise od jedne precage)
Title: Re: Zaštita za merdevine na krevetu
Post by: Mirka on January 22, 2011, 11:01:17 AM
Ma ne plaši mene toliko penjanje (penjaće se i na tobogan) koliko boravak na gornjem krevetu bez ikakvog nadzora.
Obožava da bude gore kod bate, šmugne po kući očas posla, znaš i sama, dok se okreneš nema ih  :)

Mislila sam da postoje neka gotova rešenja, ali ipak ću staviti ono jače platno, obmotano oko donjeg dela. Potrajaće neko vreme, a posle ćemo videti.