Moja Mansarda

SOBICE => Sestro slatka => Topic started by: AnaK on April 17, 2011, 01:57:22 PM

Title: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 17, 2011, 01:57:22 PM
:)

Mnogo mi se dopala, ne znam gde da stavim  :-[

http://www.lovemaegan.com/2011/04/pretty-side-french-braid-low-updo-hair.html (http://www.lovemaegan.com/2011/04/pretty-side-french-braid-low-updo-hair.html)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: stacka on April 17, 2011, 02:35:32 PM
Divna je :girl_in_love:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: janavi on April 17, 2011, 02:37:41 PM
baš je dobra
ja umem da napravim onu koja se odozgo plete, to je slično, samo nemam kome :crycry:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Možda bih mogla Nedi? :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: emge on April 17, 2011, 02:41:26 PM
Ja Marti nekad pletem ovako slabu, jer čvrstu ni ne umijem :rofl: , ukoso od jednog uveta do drugog.
A, one čvrste joj plete frizerka.

A, ova je predivna.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Unabebili on April 17, 2011, 06:56:56 PM
Predivna je ova  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on April 17, 2011, 07:38:19 PM
bas je dobra
ja tesi pletem one cvrste od vrha glave
nekad jednu po sredini
a nekada dve sa strane
probacu i ovo
a probacu i na sebi :rofl:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 17, 2011, 07:43:54 PM
Quote from: janavi on April 17, 2011, 02:37:41 PM
baš je dobra
ja umem da napravim onu koja se odozgo plete, to je slično, samo nemam kome :crycry:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Možda bih mogla Nedi? :girl_in_love:
Mogla bi, ona obozava, a ja ne umem da pravim  :girl_cray:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: janavi on April 17, 2011, 07:52:30 PM
Quote from: Deda on April 17, 2011, 07:43:54 PM
Mogla bi, ona obozava, a ja ne umem da pravim  :girl_cray:
:girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Beatrix Kiddo on April 17, 2011, 08:23:01 PM
Kako lijepo izgleda na satiranoj kosi  :)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: gasha on April 17, 2011, 08:27:55 PM
ja cesto pravim katarini, ne bas ovako slabe.
Svidja joj se kada napravim na vrhu glabe od uva do uuva pa nosi kao rajf, o ne skidamo bar 2 , 3 dana

a ova je predivna
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Maki on April 17, 2011, 08:48:08 PM
A sto je ja ne vidim :crycry:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on April 17, 2011, 09:32:07 PM
Ne umem čvrsto da napravim, pravila sam Sofiji par puta ali ona nema strpljenja da sedi toliko jer nisam baš mnogo brza.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Beatrix Kiddo on April 17, 2011, 10:07:25 PM
Maloprije sam probala Varji da napravim, pocela fino, do kraja ispalo bzvz :D
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: maxic on April 17, 2011, 11:24:30 PM
Ja ne umijem ni najobicniju lijepo da napravim. Jako mi se svidja ova.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: rafa on April 20, 2011, 09:40:50 AM
Ova mi je prelepa, moracu kod kuce da proucim tutorijal.
Ne za Teodoru nego za mene, of course.  :D
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: MissL on April 20, 2011, 10:05:54 AM
Divna je :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on April 20, 2011, 10:16:12 AM
Pa ja je sebi ne bih isplela ni u snovima, to ruke iza glave nema šanse :rofl:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: rafa on April 20, 2011, 10:19:01 AM
Ma ni ja, ali razmisljam se da obucim Ruskinju, da joj pustim tutorijal.  :turpija:

Ionako sam je 'naucila' da mesi fondan do besvesti, da ga rastanjuje taman koliko treba i prebacuje - dakle sve ono sto ja ne znam.  :rofl:
Uspelo dva puta.  :lol:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Arwen on April 20, 2011, 11:19:07 AM
Predivna je.  :girl_smile:

Pokusala sam maleckoj da ispletem...
Ona je stvarno saradjivala, ali mama se nije bas pokazala...  :hm:

A tek sama sebi da ispletem... :rofl:

Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on April 20, 2011, 02:06:06 PM
Quote from: rafa on April 20, 2011, 10:19:01 AM
Ma ni ja, ali razmisljam se da obucim Ruskinju, da joj pustim tutorijal.  :turpija:

Ionako sam je 'naucila' da mesi fondan do besvesti, da ga rastanjuje taman koliko treba i prebacuje - dakle sve ono sto ja ne znam.  :rofl:
Uspelo dva puta.  :lol:
:rofl: al' ti umeš da uživaš, dolazim na kratki kurs :lol:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on April 20, 2011, 11:59:19 PM
ja sam probala da napravim i pre nego sto sam pogledala tutorijal :lol:
nisam slikala jer sa pravila dok sam gledala seriju i mrzelo me da ustanem po gumicu

kosa ne sme da bude skroz cista (kao sto ona kaze makar jedan dan da prodje od pranja)
trebalo bi da je ovaj gorni sloj dovoljno dugacak, da ne bi ispadao sa strane
i treba se lepo ocesljati (sto ja nisam uradila pa sam se mucila sa razdvajanjem)

jedva cekam da probam ponovo bas mi se svidja
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on April 21, 2011, 02:56:54 AM
evo probala sam na modelu  :girl_haha:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.



stvarno nije tesko ali se vrtela tako da nisam uspela da zvrsim kako treba tj. da joj zavijem kraj
ali joj se svidja pa cemo da pravimo opet :girl_in_love:

Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: maxic on April 21, 2011, 05:50:11 AM
Svaka cast objema. Nit bi ona sjedala, nit bi ja ovo umjela. A moracu da probam.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 21, 2011, 08:31:25 AM
Diiiivno, dmi  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 21, 2011, 08:35:24 AM
Ijaooo  :girl_in_love:, dmi , kad dodjes pravis Nedi  :girl_haha:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on April 21, 2011, 08:49:39 AM
Quote from: Deda on April 21, 2011, 08:35:24 AM
Ijaooo  :girl_in_love:, dmi , kad dodjes pravis Nedi  :girl_haha:

dogovoreno, do tad cu da usavrsim  :girl_haha:
tesa otisla sa njom da spava, ali cu ujutru morati da joj je skinem , cenim da ce biti sva cupava
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 21, 2011, 08:55:24 AM
Mi jednu pletenici , onu kao rajf, placamo 100 dinara  :crazy:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Beatrix Kiddo on April 21, 2011, 05:05:20 PM
Quote from: Deda on April 21, 2011, 08:55:24 AM
Mi jednu pletenici , onu kao rajf, placamo 100 dinara  :crazy:
Mi 5 eura  :crazy: :crazy:
Doduse, ponekad bude cascena, npr. za rodjendan, za pocetak skole i sl...

Dmi, super izgleda!
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: gasha on April 21, 2011, 06:02:13 PM
Quote from: Deda on April 21, 2011, 08:55:24 AM
Mi jednu pletenici , onu kao rajf, placamo 100 dinara  :crazy:
:o kod nas oko 1000, zato sam i naucila da pravim
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Gost51 on April 21, 2011, 09:26:35 PM
jao ja to znam da pravim
preskupo je to
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Gost51 on April 21, 2011, 09:27:39 PM
u poslednje vrijeme napravim sebi krupnu pletenicu na svjeze opranu kosu, pa kad pustim bude divno valovita
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 21, 2011, 09:59:16 PM
Quote from: gasha on April 21, 2011, 06:02:13 PM
:o kod nas oko 1000, zato sam i naucila da pravim

Mislim da je kod emgine i moje frizerke 300, kao feniranje.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: emge on April 21, 2011, 11:22:11 PM
Jeste, kod naše frizerke je oko 300din, samo Martu često časti :)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: nelly on April 21, 2011, 11:41:25 PM
mislim da je i kod nase frizerke oko 5 eura
juče joj je napravila lokne sa presom/mislim da ih je jana pominjala/-divne su a ona nikada srecnija :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 22, 2011, 01:04:57 AM
Prošvrljajte sajtom, ona ima sjajnih tutorijala za uvijanje što raznim vrstama papilotni, što presom, plus neke ideje za neobavezne frizurice za odmor.
Ja odgledala većinu, i večeras sam neuporedivo brže i efikasnije uvila kosu nego prošli put :)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: gasha on April 22, 2011, 11:26:54 PM
Quote from: AnaK on April 21, 2011, 09:59:16 PM
Mislim da je kod emgine i moje frizerke 300, kao feniranje.

kod nas feniranje jos skuplje  :(
zalim jeftinu frizerku u komsiluku  :'(
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on April 23, 2011, 03:14:54 PM
Kod nas je feniranje 500  :girl_sad: a pletenice mislim da ne prave. U zivotu ne bih umela nesto slicno, mnogo sam smotana sa kosom.
Jelena je jednom imala ovako nesto, pravila joj nasa  tadasnja komsinica afrikanka koja se time bavila. Sta je ta zena umela sa kosom  :nesvest:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Ovo ide spiralno oko glave i zavrsava se sitnim kikicama.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 23, 2011, 03:17:20 PM
Fenomenalno  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 23, 2011, 03:20:54 PM
Ludilo  :nesvest:
Kako je dooobroooo  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on April 23, 2011, 03:31:06 PM
Ovo planiram da isprobam na moru  :girl_haha:

http://www.lovemaegan.com/2011/04/messy-rope-braids-and-low-bun-hair.html (http://www.lovemaegan.com/2011/04/messy-rope-braids-and-low-bun-hair.html)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: stacka on April 23, 2011, 03:37:35 PM
Kako je lepa Jelena na ovoj slici, koliko ima ovde 4-5 godina? :love32:
Ja imam dve leve ruke kad su ovakve stvari u pitanju a voli, bas volim :girl_sigh:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 23, 2011, 03:41:59 PM
Htela da postavim jednu sliku ali nisam uspela  :lol:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on April 23, 2011, 06:05:33 PM
Quote from: stacka on April 23, 2011, 03:37:35 PM
Kako je lepa Jelena na ovoj slici, koliko ima ovde 4-5 godina? :love32:
Ja imam dve leve ruke kad su ovakve stvari u pitanju a voli, bas volim :girl_sigh:
Ovde je imala 6 god. Hvala  :bighug:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: janavi on November 06, 2011, 04:00:51 PM
od Vimi neki linkovi

http://www.girlydohairstyles.com/2010/05/piggy-bows.html (http://www.girlydohairstyles.com/2010/05/piggy-bows.html)
http://pinterest.com/pin/438109203/ (http://pinterest.com/pin/438109203/)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on November 06, 2011, 05:21:10 PM
 :girl_in_love:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi195.photobucket.com%2Falbums%2Fz164%2Fivananeda%2FFotografija0148.jpg&hash=087158fd2c3712fa08586d49872faf0c9a42cafe)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on November 06, 2011, 05:24:24 PM
Videla na fb i divila se umecu  :clap: :love32:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: janavi on November 06, 2011, 05:28:25 PM
ijaooooo Neda je lepooooooooooootica :girl_in_love: :girl_in_love: :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Lani on November 06, 2011, 07:31:31 PM
Woow fenomenalno! :clap:  :love32:
Ja sam totalni antitalenat za te riblje kosti.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on November 06, 2011, 07:33:36 PM
Ne palite se da sam ja to uradila  :lol:, imam 2 leve ruke i antitalenat za bilo kakvu umetnost, dok sam se ja fenirala iskoristila stolicu  :girl_haha:, bolje to nego manikir .
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on November 06, 2011, 08:10:34 PM
Divna joj je frizura.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on June 15, 2012, 10:06:42 PM
Cute bohemian braided hairstyles for long hair Easy boho chic hair tutorial with extensions 2011 (http://www.youtube.com/watch?v=fJd4o_o-AA0#)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on June 15, 2012, 10:08:29 PM
I ovo, ali pogledajte i spisak sa strane :nesvest:

French fishtail braid tutorial for short and long hair Side bun updo hairstyles how to (http://www.youtube.com/watch?v=FOFgV2K2Q3c#ws)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on June 15, 2012, 10:11:13 PM
Mnogo mi se svidja ovo razdvajanje na kraju cak i za obicnu pletenicu.Mnogo je lepse.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on June 15, 2012, 10:12:23 PM
Videla sam kod Vimi ovo:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=434738489879737&set=a.111413792212210.11854.110460558974200&type=1&theater (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=434738489879737&set=a.111413792212210.11854.110460558974200&type=1&theater)

Pa krenula tragom njenih tutorijala i :nesvest:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on June 15, 2012, 10:16:14 PM
Koji spisak?
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on June 15, 2012, 10:22:39 PM
Klikni na link ispod 'slike' da ti otvori novi prozor na youtubeu, pa lista filmića sa strane.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Unabebili on June 15, 2012, 10:26:35 PM
fenomenalna  :o :love32:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on June 15, 2012, 10:34:50 PM
A to videla sam, gledamo Sofija i ja i sad kad mi za par dana poruci neku nema sanse da se setim koja je :lol:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on June 15, 2012, 11:09:23 PM
Quote from: cici on June 15, 2012, 10:11:13 PM
Mnogo mi se svidja ovo razdvajanje na kraju cak i za obicnu pletenicu.Mnogo je lepse.

kakvo razdvajanje?
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on June 15, 2012, 11:11:49 PM
3.47
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on June 15, 2012, 11:12:09 PM
Prvi link.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: dmi on June 15, 2012, 11:25:02 PM
Quote from: cici on June 15, 2012, 11:11:49 PM
3.47

tnx ja sam pomislila na nesto drugo
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: maxic on June 16, 2012, 12:22:15 AM
jao ovo nista ne umijem jedva i obicnu spletem, Anja me moli, moracu da prostudiram.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on August 02, 2012, 10:01:03 PM
Quote from: AnaK on June 15, 2012, 10:06:42 PM
Cute bohemian braided hairstyles for long hair Easy boho chic hair tutorial with extensions 2011 (http://www.youtube.com/watch?v=fJd4o_o-AA0#)
A ovo mi je genijalno jednostavno i efektno
Wedding hairstyles for medium long hair tutorial Bridal prom updo Gibson tuck roll (http://www.youtube.com/watch?v=zmZR-PlJ_AU#)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on August 02, 2012, 10:06:41 PM
Danas sam EMi pravila ovo http://www.girlydohairstyles.com/2009/08/elegant-prom-hair-style.html (http://www.girlydohairstyles.com/2009/08/elegant-prom-hair-style.html) a svasta smo jos pogledale i isplanirale  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Pepi on December 07, 2012, 11:20:19 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsphotos-e.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F264845_271875606268432_1304055433_n.jpg&hash=52d4cdc6eb3a50b6f9e5c2ff107947e5ff8e20f4)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Deda on April 15, 2013, 10:30:50 PM
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=559615497403723&set=a.120996361265641.13006.120603841304893&type=1&theater (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=559615497403723&set=a.120996361265641.13006.120603841304893&type=1&theater)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: cici on April 15, 2013, 10:42:17 PM
Ma idi ovo je prste da upletes :rofl: moje umece se zvarsava na onoj u krug, i to nije bas najzategnutija.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Zumbulica on June 08, 2016, 07:48:12 AM
Meni je ovo kic ali ne mogu da verujem sta prave od kose  :blink:
https://www.facebook.com/beautymag.tips/videos/1140526205970751/ (https://www.facebook.com/beautymag.tips/videos/1140526205970751/)
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: emge on June 08, 2016, 07:52:29 AM
zumbi, ludilo :nesvest: naročito šešir.
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: AnaK on June 08, 2016, 08:21:43 AM
И ја гледам само као уметност  :girl_in_love:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: disco2000 on June 08, 2016, 08:23:40 AM
A ja zamisljam kako izgleda rascesljavanje :lol:
Title: Re: Frizura: pletenica
Post by: Glitter on June 08, 2016, 12:30:29 PM
meni bi ovaj sesir mogli da naprave od sve kose na glavi i to je to :lol: