Videh sliku, savršeno mi izgleda. Pošto se plašim kora od belanaca, delovalo mi je kao jednostavnija verzija. No, izguglah sada :nokti2:
http://aww.ninemsn.com.au/food/freshtv/783317/pavlova-roll (http://aww.ninemsn.com.au/food/freshtv/783317/pavlova-roll)
http://allrecipes.com.au/recipe/9444/carol-s-famous-pavlova-roll.aspx (http://allrecipes.com.au/recipe/9444/carol-s-famous-pavlova-roll.aspx)
Kratko se peče, kako vama, iskusnijima, zvuče šanse na (ne)uspeh?
Ja bih rekla da nije to- to, ovo splasne posle pecenja i bude sundjerasto. Prava kora za Pavlovu ne bi nikako mogla da se savije u rolat.
Treba probati ....
Sanse za neuspeh su velike :rofl:
Videla sam na nekoj slici, reklamu za kolače hotela (Inter)Kontinental, rolat pavlova, sa malinama. I toliko mi je dobro izgledalo da danima razmišljam da probam, i kako to da izvedem :girl_in_love:
http://www.coolinarika.com/recept/rolat-pavlova-sa-sladoledom-od-malina/kuhinjski-prikaz/korak-4#/recept/rolat-pavlova-sa-sladoledom-od-malina/kuhinjski-prikaz/korak-6 (http://www.coolinarika.com/recept/rolat-pavlova-sa-sladoledom-od-malina/kuhinjski-prikaz/korak-4#/recept/rolat-pavlova-sa-sladoledom-od-malina/kuhinjski-prikaz/korak-6)
Sve sto je suva bela korica je predivno i tesko :'(
Mnogo je velika razlika u vremenu pečenja, u ona dva 'moja' recepta je 10, tj 15 minuta :think:
A moz'ovako da ne uvijas u rolat ? Lomi se bre :shout:
http://mamajacooks.blogspot.com/2011/05/pavlova-sa-jagodama-i-par-zakljucaka-o.html (http://mamajacooks.blogspot.com/2011/05/pavlova-sa-jagodama-i-par-zakljucaka-o.html)
Ne moze bela korica za 15 min . Lepo ti i ja caskamo , mogle smo na chat :lol:
Našla recept, koliko vidim peče se 10 minuta :nokti2:.
Da prekucam?
Ne moraš, hvala, ispostavilo se da ih ima po netu kolko hoćeš :) Obraduj me samo ako u koru ide još nešto :lol: Probaću pa kud puklo, najgore što može da se desi je da bacim :turpija: Par belanaca, 15 min zezanja :turpija: :kiss1:
Dedo, ova Pavlova je novozelanđanski nacionalni specijalitet :) Ako svi njihovi recepti (a pogledala sam ih bar 10), pominju 10 ili 15 minuta pečenja, ja sam voljna da im verujem :innocent:
Ovaj prvi recept imam :girl_haha:, knjižica mi se zove Women's weekly.
Znači samo belanca i šećer u koru. Javi kako je ispalo. :voda:
Hoću :girl_haha: Ili javno il' na PP :lol:
Šalim se, šalim se - ili ovde il' na katastrofe :nokti2:
:voda: svet ostaje hrabrima :rofl:
Gledala sam danas na 24kuvanju, pravili Pavlovu s jagodama. Pola kora im se odvalilo, pada, oni uzivaju kao macici :girl_haha:
Ako pukne, tako treba, Pavlova je to :girl_in_love: :girl_haha:
A kad usavršiš te što se rolaju, možeš da probaš i ovu. :girl_in_love:
http://www.nigella.com/recipes/view/chocolate-raspberry-pavlova-200 (http://www.nigella.com/recipes/view/chocolate-raspberry-pavlova-200)
Dakle :balavi: :balavi: :balavi:
Mogu li da pitam u cemu je razlika da li ce da se rola ili ne, dodje mu na isto.
ovo nije bas pravcijata pusla kora, nego ona sundjerasta ( manje se pece tj ne susi se )..... velike su sanse za neuspeh, iz prvog puta, ali kao sto i sama kazes mozes je baciti ( pa probati ponovo ) .... ne znam kakva si u radu sa pusličastim korama
zapravo, nije strasno i vredni probati jer je ukusno, a i svaka pukotina moze da se ukrasi ;)
Ma ako je za domaću upotrebu, koga briga za pukotine. :diva:
Zakasnila sam da postavim onu Najdzelinu, ta je savrsena, pravila moja drugarica za jedan svoj rodjendan :balavi:
I ja sam je samo jednom pravila i uopšte nije mnogo pucala, stvarno je dobar recept.
Jedino sam ja koristila one smrznute maline, pretpostavljam da je lepše sa svežim.
Ne znam gde da stavim
http://diycozyhome.com/ever-made-meringues-in-the-microwave/ (http://diycozyhome.com/ever-made-meringues-in-the-microwave/)
http://carolynnsrecipebox.blogspot.rs/2013/01/black-forest-pavlova.html (http://carolynnsrecipebox.blogspot.rs/2013/01/black-forest-pavlova.html)
Ste videle kako Dzejmi nonsalantno baca kore za pavlovu :rofl: znaci nema sanse da ne uspe
A otkad imam stojeci mikser ne bih isprobavala ove mw zezancije