Da li ih je neko mozda koristio? Doktorka mi je danas preporucila da pocnem da Vukasinu umesto pampersa stavljam pamucne pelene, jer mu se promene na kozi vracaju iskljucivo u predelu vrata i prepona, a na preponama je bas nezgodno mazati kortikosteroide, pa, kao da bih sto manje mazala, da probam sa pamucnim pelenama da vidim da li ce biti bolje.
svasta sam citala po netu, i sad mi vise nista nije jasno, koje sve vrste postoje, kako se koriste itd.
znam za onu obicnu varijantu, tetra pelena pa preko svedska, ali me zanimaju ove modernije varijante, sa nekim zastitnim slojem koji sprecava da sadrzaj procuri na odelo. i nekakvi jednokratni papirici se spominju, ni to ne znam sta je?
Vrano ja ne znam kako to kod nas izgleda, ali moja drugarica ovdje za vec drugo djete koristi platnene, neki papirica pa preko kao pampers samo krpena pelena. Kaze kad udjes u stos nije uopste problem. I ima preslatkih dezena.
Vidjala sam po netu reklame ima ih baš slatkih.
Ja sam za Jovu koristila tu varijantu sa dve tetra pelene i švedskom, al to je bilo isključivo iz finansijskih razloga, jednokratne su se tad plaćale suvim zlatom.
Vrano ja bih ti savetovala da potražiš po netu ljude koji prave platnene pelene, te koje si već i gledala, okreneš telefone, odeš lično i vidiš šta ti najviše odgovara. Ja nađoh ove između ostalih...
http://www.dajdaj.com/ (http://www.dajdaj.com/)
Verujem da su te varijante mnogo prijatnije za bebu za nošenje od onog klasičnog širokog povoja - tetra + švedska. Pritom koliko shvatam i ne propuštaju, što je veoma bitno.
Ličnog iskustva nemam.
Ja nemam iskustva sa njima, ali sam videla da ima bas lepih. A jesi li probala i neke druge jednokratne, osim Pampersa? Pisala sam vec, moja deca su imala grozne reakcije bas na Pampers, a na Huggies nista.
A i ona mama Lana sa R.ih je sila pa verovatno zna nesto o tome , pitaj je.
I Fina ih je koristila koliko se secam.
I ja htedoh da ti pomenem mama Lanu
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
A imaš i nekoliko tema na R, Vimi je pisala dosta o tome, ima tamo par njih koje su to koristile
Saska, kako to mislis dve tetre i svedska? sta se radi sa ddrugom tetrom? ja sam mislila da to ide isto kao za siroki povoj, samo bez pampersa :ces:
anelore, probala sam pampers, pampers sensitive, huggies klasican (nisam nasla onaj organic oje ste mi preporucile), i babylove dm-ov.
lani, natural sa R mi je danas preporucila ove dajdaj pelene, njoj verujem dosta, ona je sva u toj naturalnoj prici :D i verujem da je sigurno dobro istrazila sve varijante. jedino sto su mi mnogo skupe bre, trebace mi 200 e za 20 komada kolko mi je otprilike potrebno (minimum)...moguce da su malo jeftinije kod ovih zena koje same siju, ali onda se pitam dal je kvalitetr na istom nivou, u smislu propustanja, materijala itd.
u svakom slucaju resena sam da probam, nadam se da ce imati nekog efekta. javicu rezultate :kiss1:
drzim pesnice da bude efekta :kiss1:
:bighug:
Quote from: vrana on April 21, 2012, 07:57:13 PM
Saska, kako to mislis dve tetre i svedska? sta se radi sa ddrugom tetrom? ja sam mislila da to ide isto kao za siroki povoj, samo bez pampersa :ces:
anelore, probala sam pampers, pampers sensitive, huggies klasican (nisam nasla onaj organic oje ste mi preporucile), i babylove dm-ov.
lani, natural sa R mi je danas preporucila ove dajdaj pelene, njoj verujem dosta, ona je sva u toj naturalnoj prici :D i verujem da je sigurno dobro istrazila sve varijante. jedino sto su mi mnogo skupe bre, trebace mi 200 e za 20 komada kolko mi je otprilike potrebno (minimum)...moguce da su malo jeftinije kod ovih zena koje same siju, ali onda se pitam dal je kvalitetr na istom nivou, u smislu propustanja, materijala itd.
u svakom slucaju resena sam da probam, nadam se da ce imati nekog efekta. javicu rezultate :kiss1:
Ja mislim da je to sa dve tetre ona hardcore varijanta, dovoljna je valjda jedna tetra. :think:
Nisam videla cenu ovih platnenih :crazy: ali javi baš kakve su. :kiss1:
Jbg, tako se nekad nosilo :lol: , dve one obične, pa preko švedska, kao pampers+obicna+švedska, a i manje je propišavalo kad ih ima vise :rofl: . Tako su i u porodilištu pokazivali, posle već za Minu pampers+široki, a za malog samo pampers. Mi smo svedoci evolucije u našem zdravstvu.
:lol: Pa kažem ja hardcore.
:kiss1:
Saska :lol:
Prvo švedska, pa preko tetra presavijana u trougao, pa druga tetra kao pravougaonik :lol: to je sa početka devedesteih, sećam se...
Ovako kako Marty kaže, jedna tetra pravougaonik, pa jedna terta trougao, pa preko švedska da to sve drži.
Tako sam prepovijala brataničnu, a ona je '93. godište.
ove 2u1 su ti sigurno bolje od tih sivenih jer imaju zastitni sloj preko, sa ovim sivenim moras najlonske gacice, samo kupi malo za pocetak da probas, ja sam imala neke koje nemaju taj sloj probala sam ih par puta leti i odmah prolazi, ako ti muz putuje negde moze da potrazi bumgenius one su mislim najbolje samo isto kostaju dosta. ti papirici sluze za kaku, nisam ih koristila bas sam skoro bacila celu kutiju skroz mi bezveze deluju.
tchi, uzecu 10 komada ovih http://moderneplatnene.webs.com/ (http://moderneplatnene.webs.com/)
one su 2 u 1, ali nisu od bambusa, nego skroz platnene, dakle slabije upijaju, ali imaju taj zastitni sloj
a uzecu i 10 ovih http://www.dajdaj.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=62&category_id=28 (http://www.dajdaj.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=62&category_id=28)
one su skuplje, ali su od bambus vlakna i uz njihbih morala da kupim i dva para zastitnih gaca da ne bi propustale na odecu.
da li ti koristis iskljucivo platnene ili kombinujes?
ma jok ja sam to planirala sa maksimom kao mlada i opterecena majka da izmisljam kojesta iako su mi svi govorili da odustanem, cak sam i narucila nekoliko iz nemacke mada nisu mi doneli te 2u1 ako nadjem ako nisam slucajno bacila mogu da ti dam, nisam ih skoro videla mozda su kod mojih, probala sam maksimalno 2-3 puta iz cistog ludila ne iz potrebe kao ti sa vukasinom, ali sam poslednja dva tri meseca trudnoce provela studirajuci teoriju platnenih pelena :crazy: ako jos sta pamtim mogu da ti pomognem
ove sa prvog linka mi deluju kao kopija tih bumgenius pelena, uopste ne deluju lose na prvi pogled, one bi trebale da su univerzalna velicina posto ovi drikeri na sredini sluze da se presavije i smanji pelena i ta cena od 8 e uopste nije velika...za taj bambus ne znam mozda da ti narucis manje za pocetak da ne dajes odjenom tolike pare kad ne znas sta ce ti odgovarati, ove prve isto imaju bambus uloske oni se stavljaju kao ona srednja pelena kod starinskog povijanja da upijaju to nije papiric za kaku koji si pre pominjala
pa jes vala, ko bi svojevoljno sebi navalio tu bedu na vrat? :lol:
mislila sam i ja da probam prvo sa par komada, ali onda bih morala da kombinujem sa jednokratnim, a htela bih sto pre da ga skinem sa kortikosteroida u tom delu prepona i sad sam sve vise ubedjena da platno moze da pomogne.
Doktor iz Londona sa kojim sam u kontaktu mi je isto rekao da suprepone nezgodne za mazanje kortikosteroida i da ga mazem maksimum dva puta nedeljno.
Njegova doktorka iz doma zdravlja mi je rekla da obavezno probam platnenim pelenama da redukujem kolicinu tog mazanja, a jos jedna doktorka (deratolog) kod koje sam ga u medjuvremenu vodila (anelorina) je cak smatrala da je to na preponama potpuno odvojen problem od promena na ostalim delovima tela, tj. da je u pitanju obican pelenski osip (diaper rash)
ne znam, ti si ozbiljno pristupila tom problemu ali ja se ipak nadam da je ovo poslenje, pisala sam ti kako je leonu bilo strasno pa je proslo i nikad se vise nije pojavilo tu negde u vukasinovom uzrastu
da, da, secam se, nadam se da ce i kod nas biti tako :kiss1:
vrano, a sta mu mazes na preponama?
ja se kao kroz maglu secam da su diaper rash lecile neke bele kreme (cink oksid?). pavloviceva i co nam tu nisu bile ni od kakve pomoci.
Vrano, moja koleginica je danas pominjala ovo:
http://www.dermalex.com/ (http://www.dermalex.com/)
Kaže da joj je pedijatar preporučila i da je bez kortikosteroida.
Sad računam da pampers mjesečno košta min 25-30 eura, pa prema tome tih 200 eura i nije tako prevelika suma. Ali ja bih kupila prvo malo manje, pa da vidite kako se snalazite i koliko vam odgovara.
elanor, probali smo nekoliko tih sa cinkom, nista nije pomagalo :(
emge, to je tacna racunica, ali je nezgodno sto moras odjednom da pljusnes tih 200e.
na kraju smo tako i odlucili, kupicemo samo 10 komada, jer me ova jedna proizvodjacica odjavila, nece imati pelene do jula. sutra mi stizu ove od bambus pa cu da vidim za dalje da li cu i koliko da porucujem.
inace, sada mu na prepone mazem triderm (u kome ima kortikosteroida)