Volite li ih? Pravite? Imate li neki proveren recept? :flower:
Ja nisam do sada pravila, osim od mladih oraha (zbog štitne) a ove godine sam rešila da probam...prvi mi je od nane, napunila tegle nanom i rakijom, i ostavila da stoji na suncu...dodaću kasnije šećer.
A volela bih da iskoristim seyonu voća i da napravim još neki...
Moja mama pravi visnjevacu, mogu da je pitam za recepis ako hoces
Koliko ja poznajem sve nas, na ovu temu će imati šta da kaže Zumbulica, i, možda neku Una :girl_haha:
A ja da kažem da je sok od nane koji si nam dala :girl_in_love: predivan, i glavni sastojak Jankovog omiljenog novog letnjeg pića :girl_in_love: :kiss1:
Moze, kad se vratis, pošto mislim da više nema višanja, pa da mi to bude za sledeću godinu.
Anak, drago mi je :kiss1:
Ako svekar nije cackao oko zbuna nane, bice jos soka ;)
:girl_in_love: :kiss1:
moze'l recept za taj sok :kiss1:
http://tetka.rs/2013/05/domaci-sirup-od-nane/ (http://tetka.rs/2013/05/domaci-sirup-od-nane/)
moja mama je pravila višnjevaču i liker od čokolade. Prepisaću ti recepte.
Ne pravim likere ali imam divne flase
Pravimo orahovacu , aer konjak i visnjevacu. Aer konjak je jos pravila moja pok mama, odlica recept imam.
Kasnije ti kacim recepte :kiss1:
Ja pravim i volim, a mislila sam da pocnem da pravim i za prodaju. Od borovnice je fantastican :balavi: crne ribizle, jagode, limoncelo, od jagode i nane, samo od nane, orahovaca .... Imam jos puno recepata koji cekaju na probu. A imam i napravljen koji ceka Dedine flase koje nikako da narucim :lol:
Pisacu recepte kasnije.
evo, ja se javljam da sledece godine probam te vase likere :clap: :lol:
tnx pepi :kiss1:
i radujem se ostalim receptima :clap: :clap: :clap:
Quote from: Zumbulica on July 23, 2014, 03:59:59 PM
Ja pravim i volim, a mislila sam da pocnem da pravim i za prodaju. Od borovnice je fantastican :balavi: crne ribizle, jagode, limoncelo, od jagode i nane, samo od nane, orahovaca .... Imam jos puno recepata koji cekaju na probu. A imam i napravljen koji ceka Dedine flase koje nikako da narucim :lol:
Pisacu recepte kasnije.
Pravim višnjevaču i pravila sam od čokolade, za ostalo bih volela recepte. :)
Evo, od borovnica pravim ovako
http://www.minjina-kuhinjica.com/razni-recepti/napici/liker-od-borovnica/ (http://www.minjina-kuhinjica.com/razni-recepti/napici/liker-od-borovnica/)
Limoncello
Desetak limuna, dobro opranih, a najbolje domacih; 750 ml vodke, a jos bolje alkohola iz apoteke;
Oljustiti zuti deo kore, sitno iseckati ili samleti u secku. Naliti alkohol i ostaviti da stoji 40 dana.
Dobro procediti i umesati ohladjen sirup od 75o g secera i 750 ml vode (uputstvo za sirup - kad provri kuva se jos pet minuta na slabijoj vatri)
:clap: :clap: :clap:
mogla bih se malo zabaviti :think: :think: :turpija:
Hvala, Zumbulice na receptima. Krećem sa ovim od borovnice :clap:
Zvuce bas zani ljivo, probacu neki
da popiješ ili napraviš? :lol: :kiss1:
Ja krenula, pa shvatila da nemam pomorandžu :crycry: moram u prodavnicu...
I jedno i drugo :D
Zumbulice, hvala na receptima :kiss1: pravila sam liker od borovnica, mnogo je dobar, žao mi je što nisam napravila duplu meru. Oni sa rakijom su mi prejaki, ovaj je baš kakav treba :balavi:
Nnc (vidim ovo nnc sad klinci pisu na fejsu :lol: )
Odlican je liker :balavi:
:kiss1:
Nije baš liker, već sirup:
http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-lipe/?meta_refresh=1 (http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-lipe/?meta_refresh=1)
Poslala mi drugarica. Ja joj na to odgovorim da kad vidim 2,5 kg šećera jednostavno ne mogu dalje da čitam :lol:
Ona mi na to pošalje šta joj je poslala kao odgovor druga drugarica, koja je farmaceut i nutriiconista:
QuoteMnogo je secera, prepoloviti kolicinu secera ili...bolje staviti med ili napraviti macerat (uljni ekstrakt, prim. prev. :D) bez secera..pa kao takvog cuvati i pri pravljenju sok razblaziti i dodati malo meda...topla preporuka nutricioniste...smile emoticon
Pošto me zainteresovali ti maceraati, nađem i njih:
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/macerati (http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/macerati)
Pepi, sta si ove godine pravila od likera ? :kiss1:
Ja sad na Staroj planini pila neku malinovacu, Bog'te kakva je :nokti2:
Malinovaču, liker od kupine i liker od dunja. A da, i od nane.
U kojim si kolicinama pravila i prodajes li ti to? :bighug:
Ma po litar od svega, poklanjam kad idem u goste :girl_haha:
Dunju ću još jedan litar verovatno.
Ja lično najvolijem te koje se prave sa vinom, jer u principu ne pijem alkohol pa su mi ovi drugi malo jaki :-[
Ne isplati se praviti za prodaju mama i ja smo ulazile u neku računicu, ne bi bio litar ispod 1500 din, što je skupo, mi smo pravile višnjevacu od domaće rakije i naših višanja
Gresis sinko :baba:, prodaju se i tekako
Pa moja računica je bila da bi nas koštala litra oko 1200din da smo sve sastojke kupovale, a po koliko bi moglo da se proda?
prevodilice, koju rakiju kupujes i po kojoj ceni litar? :flower:
Nemam pojma po koliko prodaju ali kupuju flase , likeri se uglavnom u flasama od pola litra prodaju
Quote from: Unabebili on October 05, 2015, 09:17:23 PM
prevodilice, koju rakiju kupujes i po kojoj ceni litar? :flower:
ne kupujem rakiju, rakija je tatina domaća, šljiva bez šećera i ikakvih dodataka, kažu da je stvarno extra, ja se ne razumem, jer rakije ne pijem
ali zato višnjevaču trošim solidno :turpija:
pa sam ove godine ubedila mamu da napravimo veću količinu
nismo za prodaju pravile, više da imamo za sebe, ponekom da ponesemo flašu i sl.
inače sam pitala tatu kad su me neki ljudi pitali za prodaju, on je ceni oko 400 din. po l
mada je i on rakiju prvenstveno pravio jer ima pun voćnjak, ne da bi se bavio prodajom, ali ko zna, sad se penzionisao, pa se možda i baci u biznis, jer ima više vremena
a pre neku god je napravio domaću rakiju od kajsije i jabuke, e to mi je planulo, ko god proba kaže da su odlične
ali tog voća on nema nešto puno i to tek poneke godine rodi tako da može i rakiju da peče