Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Topic started by: Pepi on July 23, 2014, 12:48:39 PM

Title: Domaći likeri
Post by: Pepi on July 23, 2014, 12:48:39 PM
Volite li ih? Pravite? Imate li neki proveren recept?  :flower:
Ja nisam do sada pravila, osim od mladih oraha (zbog štitne) a ove godine sam rešila da probam...prvi mi je od nane, napunila tegle nanom i rakijom, i ostavila da stoji na suncu...dodaću kasnije šećer.
A volela bih da iskoristim seyonu voća i da napravim još neki...
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Glitter on July 23, 2014, 01:29:00 PM
Moja mama pravi visnjevacu, mogu da je pitam za recepis ako hoces
Title: Re: Domaći likeri
Post by: AnaK on July 23, 2014, 01:31:35 PM
Koliko ja poznajem sve nas, na ovu temu će imati šta da kaže Zumbulica, i, možda neku Una  :girl_haha:
A ja da kažem da je sok od nane  koji si nam dala  :girl_in_love: predivan, i glavni sastojak Jankovog omiljenog novog letnjeg pića  :girl_in_love: :kiss1:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on July 23, 2014, 01:31:36 PM
Moze, kad se vratis, pošto mislim da više nema višanja, pa da mi to bude za sledeću godinu.
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on July 23, 2014, 01:33:10 PM
Anak, drago mi je  :kiss1:
Ako svekar nije cackao oko zbuna nane, bice jos soka  ;)
Title: Re: Domaći likeri
Post by: AnaK on July 23, 2014, 01:34:11 PM
 :girl_in_love: :kiss1:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: monochrome on July 23, 2014, 01:48:39 PM
moze'l recept za taj sok :kiss1:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on July 23, 2014, 01:51:01 PM
http://tetka.rs/2013/05/domaci-sirup-od-nane/ (http://tetka.rs/2013/05/domaci-sirup-od-nane/)
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Saska on July 23, 2014, 01:52:30 PM
moja mama je pravila višnjevaču i liker od čokolade. Prepisaću ti recepte.
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Deda on July 23, 2014, 02:02:01 PM
Ne pravim likere ali imam divne flase
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Unabebili on July 23, 2014, 02:54:59 PM
Pravimo orahovacu , aer konjak i visnjevacu. Aer konjak je jos pravila moja pok mama, odlica recept imam.

Kasnije ti kacim recepte  :kiss1:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Zumbulica on July 23, 2014, 03:59:59 PM
Ja pravim i volim, a mislila sam da pocnem da pravim i za prodaju. Od borovnice je fantastican  :balavi: crne ribizle, jagode, limoncelo, od jagode i nane, samo od nane, orahovaca .... Imam jos puno recepata koji cekaju na probu. A imam i napravljen koji ceka Dedine flase koje nikako da narucim  :lol:
Pisacu recepte kasnije.
Title: Re: Domaći likeri
Post by: kalimero on July 23, 2014, 04:01:41 PM
evo, ja se javljam da sledece godine probam te vase likere :clap: :lol:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: monochrome on July 23, 2014, 04:52:58 PM
tnx pepi :kiss1:

i radujem se ostalim receptima :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: NenaS on July 23, 2014, 06:39:03 PM
Quote from: Zumbulica on July 23, 2014, 03:59:59 PM
Ja pravim i volim, a mislila sam da pocnem da pravim i za prodaju. Od borovnice je fantastican  :balavi: crne ribizle, jagode, limoncelo, od jagode i nane, samo od nane, orahovaca .... Imam jos puno recepata koji cekaju na probu. A imam i napravljen koji ceka Dedine flase koje nikako da narucim  :lol:
Pisacu recepte kasnije.

Pravim višnjevaču i pravila sam od čokolade, za ostalo bih volela recepte. :)
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Zumbulica on July 26, 2014, 09:09:51 AM
Evo, od borovnica pravim  ovako
http://www.minjina-kuhinjica.com/razni-recepti/napici/liker-od-borovnica/ (http://www.minjina-kuhinjica.com/razni-recepti/napici/liker-od-borovnica/)

Limoncello

Desetak limuna, dobro opranih, a najbolje domacih; 750 ml vodke, a jos bolje alkohola iz apoteke;

Oljustiti zuti deo kore, sitno iseckati ili samleti u secku. Naliti alkohol i ostaviti da stoji 40 dana.

Dobro procediti i  umesati ohladjen sirup od 75o g secera i 750 ml vode (uputstvo za sirup - kad provri kuva se jos pet minuta na slabijoj vatri)


Title: Re: Domaći likeri
Post by: monochrome on July 26, 2014, 09:45:07 AM
 :clap: :clap: :clap:

mogla bih se malo zabaviti :think: :think: :turpija:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on August 08, 2014, 01:26:23 PM
Hvala, Zumbulice na receptima. Krećem sa ovim od borovnice  :clap:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: gasha on August 08, 2014, 02:44:28 PM
Zvuce bas zani ljivo, probacu neki
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on August 08, 2014, 02:49:21 PM
da popiješ ili napraviš?  :lol: :kiss1:
Ja krenula, pa shvatila da nemam pomorandžu  :crycry: moram u prodavnicu...
Title: Re: Domaći likeri
Post by: gasha on August 08, 2014, 03:02:39 PM
I jedno i drugo  :D
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on September 12, 2014, 08:27:07 PM
Zumbulice, hvala na receptima  :kiss1: pravila sam liker od borovnica, mnogo je dobar, žao mi je što nisam napravila duplu meru. Oni sa rakijom su mi prejaki, ovaj je baš kakav treba  :balavi:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Zumbulica on September 12, 2014, 08:28:57 PM
Nnc (vidim ovo nnc sad klinci pisu na fejsu  :lol: )
Odlican je liker  :balavi:
:kiss1:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: AnaK on June 10, 2015, 05:36:05 PM
Nije baš liker, već sirup:

http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-lipe/?meta_refresh=1 (http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-lipe/?meta_refresh=1)

Poslala mi drugarica. Ja joj na to odgovorim da kad vidim 2,5 kg šećera jednostavno ne mogu dalje da čitam :lol:

Ona mi na to pošalje šta joj je poslala kao odgovor druga drugarica, koja je farmaceut i nutriiconista:

QuoteMnogo je secera, prepoloviti kolicinu secera ili...bolje staviti med ili napraviti macerat (uljni ekstrakt, prim. prev. :D) bez secera..pa kao takvog cuvati i pri pravljenju sok razblaziti i dodati malo meda...topla preporuka nutricioniste...smile emoticon

Pošto me zainteresovali ti maceraati, nađem i njih:

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/macerati (http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/macerati)
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Unabebili on October 05, 2015, 09:57:53 AM
Pepi, sta si ove godine pravila od likera ?  :kiss1:

Ja sad na Staroj planini pila neku malinovacu, Bog'te kakva je  :nokti2:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on October 05, 2015, 10:03:47 AM
Malinovaču, liker od kupine i liker od dunja. A da, i od nane.
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Unabebili on October 05, 2015, 10:05:43 AM
U kojim si kolicinama pravila i prodajes li ti to?  :bighug:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Pepi on October 05, 2015, 12:25:28 PM
Ma po litar od svega, poklanjam kad idem u goste  :girl_haha:
Dunju ću još jedan litar verovatno.
Ja lično najvolijem te koje se prave sa vinom, jer u principu ne pijem alkohol pa su mi ovi drugi malo jaki  :-[
Title: Re: Domaći likeri
Post by: prevodilica on October 05, 2015, 03:30:45 PM
Ne isplati se praviti za prodaju mama i ja smo ulazile u neku računicu, ne bi bio litar ispod 1500 din, što je skupo, mi smo pravile višnjevacu od domaće rakije i naših višanja
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Deda on October 05, 2015, 05:53:22 PM
Gresis sinko  :baba:, prodaju se i tekako
Title: Re: Domaći likeri
Post by: prevodilica on October 05, 2015, 07:15:06 PM
Pa moja računica je bila da bi nas koštala litra oko 1200din da smo sve sastojke kupovale, a po koliko bi moglo da se proda?
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Unabebili on October 05, 2015, 09:17:23 PM
prevodilice, koju rakiju kupujes i po kojoj ceni litar?  :flower:
Title: Re: Domaći likeri
Post by: Deda on October 05, 2015, 09:43:19 PM
Nemam pojma po koliko prodaju ali kupuju flase , likeri se uglavnom u flasama od pola litra prodaju
Title: Re: Domaći likeri
Post by: prevodilica on October 05, 2015, 11:13:18 PM
Quote from: Unabebili on October 05, 2015, 09:17:23 PM
prevodilice, koju rakiju kupujes i po kojoj ceni litar?  :flower:

ne kupujem rakiju, rakija je tatina domaća, šljiva bez šećera i ikakvih dodataka, kažu da je stvarno extra, ja se ne razumem, jer rakije ne pijem
ali zato višnjevaču trošim solidno :turpija:
pa sam ove godine ubedila mamu da napravimo veću količinu
nismo za prodaju pravile, više da imamo za sebe, ponekom da ponesemo flašu i sl.
inače sam pitala tatu kad su me neki ljudi pitali za prodaju, on je ceni oko 400 din. po l
mada je i on rakiju prvenstveno pravio jer ima pun voćnjak, ne da bi se bavio prodajom, ali ko zna, sad se penzionisao, pa se možda i baci u biznis, jer ima više vremena

a pre neku god je napravio domaću rakiju od kajsije i jabuke, e to mi je planulo, ko god proba kaže da su odlične
ali tog voća on nema nešto puno i to tek poneke godine rodi tako da može i rakiju da peče