Moja Mansarda

SOBICE => Brainstorming => Topic started by: Unabebili on September 22, 2014, 06:16:34 PM

Title: Koliko radite na sebi
Post by: Unabebili on September 22, 2014, 06:16:34 PM
Slozicemo se da covek uci dok je ziv.  :)

Da li i na koji nacin radite na sebi?

Da li imate poriv da i dalje ucite, istrazujete?

Mislite li da je bolje znati malo, ali temeljno
ili strpnuti od svega, ali povrsno? 

Ne govorim o struci koju radite, nego o opstem znanju. :)

Kako sirite svoje vidike?

Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: martina on September 22, 2014, 06:55:49 PM
pa ja to ne radim namjerno
citam sto me interesuje, a interesuju me teme iz psihologije, sociologije, nauke, knjizevnosti... uglavnom'
ne radim to kao neki rad na sebi, prosto me zanima

na sebi namjerno radim samo da naucim da se ne nerviram. mrka kapa
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: senka on September 22, 2014, 07:05:58 PM
radim...
ima nekih stvari koje pokupim površno, ima stvari koje me zainteresuju dublje
ali moram priznati da me interesuju i trivijalne stvari poput estradnih tračeva i da mi se to porilično ureže u pamćenje  :rofl:

iritiraju me ljudi koji sve znaju o svemu i o svemu imaju mišljenje
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: martina on September 22, 2014, 07:15:35 PM
joj, meni se tako urezalo u pamcenje kako je tom kruz kupio ultrazvuk kad je kejti bila trudna
to je bilo ujutro na radiju, dok sam vozila na posao
a zapamtila sam jer sam se iznervirala sto sam to uopste morala da cujem, jer me ne interesuje

mislim, svi svasta cujemo svakodnevno sto nas i ne interesuje, pa pamtimo, recimo ja znam da se od kim kardashian sin zove north a preziva west a uopste me ni ne zanima. al kad sam pri sutu, da kazem - jadno to dijete s tako ludim roditeljima

znam i da se kcerka gwineth paltrow zove apple
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: senka on September 22, 2014, 07:23:29 PM
Quotekim kardashian sin zove north
ćerka, martina, ćerka  :rofl:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: AnaK on September 22, 2014, 07:41:41 PM
Quote from: martina on September 22, 2014, 06:55:49 PM
pa ja to ne radim namjerno
citam sto me interesuje, a interesuju me teme iz psihologije, sociologije, nauke, knjizevnosti... uglavnom'
ne radim to kao neki rad na sebi, prosto me zanima

na sebi namjerno radim samo da naucim da se ne nerviram. mrka kapa

E, ovako. S tim što mene zanima i svesna promena, pa iščitavam NLP, i tehnike prodaje i MLM marketinga, pa se i tom literaturom bavim.
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Finalina on September 22, 2014, 07:49:02 PM
Quote from: martina on September 22, 2014, 06:55:49 PM
pa ja to ne radim namjerno
citam sto me interesuje, a interesuju me teme iz psihologije, sociologije, nauke, knjizevnosti... uglavnom'
ne radim to kao neki rad na sebi, prosto me zanima

na sebi namjerno radim samo da naucim da se ne nerviram. mrka kapa
ovako je i u mom slucaju
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: martina on September 22, 2014, 08:26:32 PM
Quote from: senka on September 22, 2014, 07:23:29 PM
ćerka, martina, ćerka  :rofl:
omg, zensko dijete zovu north... mada kad razmislim isto je sumanuto  :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: kalimero on September 22, 2014, 08:29:31 PM
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: martina on September 22, 2014, 08:36:51 PM
Quote from: AnaK on September 22, 2014, 07:41:41 PM
E, ovako. S tim što mene zanima i svesna promena, pa iščitavam NLP, i tehnike prodaje i MLM marketinga, pa se i tom literaturom bavim.
pa dobro, ali tako i ja radim za posao. ucim nove stvari i citam o tome. al to mi je vise sto mi treba nego sto me bas interesuje. tj interesuje me samo zato sto mi BAS treba  :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Plava Baklava on September 22, 2014, 08:58:43 PM
Da.


:rofl: Nastavak nekom drugom prilikom.
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Glitter on September 22, 2014, 09:49:36 PM
Apsolutno :) u svakom mogucem pogledu
Deo radim namerno (jos uvek se skolujem, i posle ovoga planiram da nastavim jos nesto), deo slucajn, citanjem kojecega.

i vodim se onom (koju usadjujem i malcu): Uz dobre manire i dobro obrazovanje mozes da imas sve
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: dmi on September 22, 2014, 11:14:05 PM
ja bolje da se ne javljam na ovoj temi jer ce doci djina, cici, maxic i ostali da me cigliraju :rofl:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Unabebili on September 22, 2014, 11:33:29 PM
ja bih da ti se duboko naklonim  :flower:

ucim uz put,
citam sta me zanima, citam ono sto moram da upratim promene u poslu

volela bih da sebi uplatim neke edukacije iz oblasti koje me bas zanimaju dodatno,
a nemaju veze ni sa jednom mojom profesijom

volela bih da jos ucim jezike,
ali sam dezorganizovana,
pa mi to izmice  :-[....za sad

da sam bogata, putovala bih do iznemoglosti, to mi je najlepsi vid rada na sebi  :girl_haha:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Elanor on September 23, 2014, 06:54:25 AM
ja cu ovde samo o kardasijan cerki :lol:
ja jednog dana ocekujem parfem north by north west, onako hickokovski :D
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Lani on September 23, 2014, 07:45:00 AM
Ja sam kad sam videla naslov mislila da ćemo o botoksima i liftinzima.  :girl_haha:
Što se tiče formalnog obrazovanja, ne radim više na sebi ali što se tiče neformalnog učenja, kroz knjige, životna iskustva, posao, to svakako.
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: anelore on September 23, 2014, 08:54:04 AM
Ja bih najsrećnija bila da sad imam dovoljno finansija da studiram još jedan fakultet  :girl_haha: a da ne moram da radim.
Formalno sam obrazovanje za sada završila, uz ovaj posao ne mogu da planiram post-doc.
Neformalno - kao Lani.
I stalno imam osećaj da zaostajem  :-[
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Nanny Ogg on September 23, 2014, 08:55:28 AM
Quote from: Glitter on September 22, 2014, 09:49:36 PM
Apsolutno :) u svakom mogucem pogledu
Deo radim namerno (jos uvek se skolujem, i posle ovoga planiram da nastavim jos nesto), deo slucajn, citanjem kojecega.

i vodim se onom (koju usadjujem i malcu): Uz dobre manire i dobro obrazovanje mozes da imas sve

'vako nekako

A slažem se sa unom da je putovanje najlepši način rada na sebi  :girl_in_love:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: cici on September 23, 2014, 12:38:05 PM
Quote from: dmi on September 22, 2014, 11:14:05 PM
ja bolje da se ne javljam na ovoj temi jer ce doci djina, cici, maxic i ostali da me cigliraju :rofl:
Ma radi ti ali ja bih manje da ucim sa tobom  :rofl: e da 'oce neko da te placa da ucis milione bi napravila  :rofl:

Quote from: Lani on September 23, 2014, 07:45:00 AM
Ja sam kad sam videla naslov mislila da ćemo o botoksima i liftinzima.  :girl_haha:
Inace ti je bas neophodno, jadna sva si se zbrckala  :rofl:
:kiss1:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: vojka on September 23, 2014, 01:20:49 PM
Ja Sam I dalje na formalnom obrazovanju  :lol:
Iskreno receno jedva cekam da zavrsim :girl_sigh:,
Iskreno, bas me opterecuje I cini nervoznom  :crazy:
da se malo rastertim pritiska
Pa da se pozabavim I onim neobaveznim, onim ucenjem, za svoju dusu
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Lani on September 23, 2014, 01:21:44 PM
Quote from: cici on September 23, 2014, 12:38:05 PM
Inace ti je bas neophodno, jadna sva si se zbrckala  :rofl:
:kiss1:

Na vreme treba da počne da se misli o tim stvarima.  :baba: :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: cici on September 23, 2014, 01:36:28 PM
Mozes da mislis i da se informises to podrzavam :D
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Unabebili on September 23, 2014, 03:17:30 PM
ja malko razgledam i neke letnje kurseve i kampove po evropi
mozda nam se nekad namesti da odemo

a ovo mi se bas dopalo kao nacin da ucis o drugim zemljama i da se povezujes sa ljudim drugih zemalja i kulture

http://www.workaway.info/hostlist.html?ct=europe&country=NO&search=&x=25&y=10 (http://www.workaway.info/hostlist.html?ct=europe&country=NO&search=&x=25&y=10)

doduse, ovo je za pojedince i parove koji su sasmi ili zavrsili sa poslovima
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Dacko on September 23, 2014, 03:48:30 PM
Na proširivanju znanja stalno radim jer mi je prosto posao takav, ali sam zapostavila brušenje karaktera i vidim da ću se pretvoriti u nadžak-babu i pre no što mi dođe vreme za to ako malo ne pripazim i ne umekšam se kako god znam.
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: martina on September 23, 2014, 07:05:55 PM
ja mrzim formalno skolovanje iz dubine moje sitne duse
suvise mi je stresno
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Unabebili on September 23, 2014, 07:33:27 PM
spadaju li u to i kursevi u kliznim terminima , neka lagana predavanja ili samo mrizis skolu?  :girl_haha:

Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: monochrome on September 23, 2014, 07:39:00 PM
Quote from: martina on September 23, 2014, 07:05:55 PM
ja mrzim formalno skolovanje iz dubine moje sitne duse
suvise mi je stresno

:friends:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Glitter on September 23, 2014, 09:13:40 PM
U to ime danas poslah rad i predlog projekta :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: monochrome on September 23, 2014, 09:22:45 PM
 :girl_haha:

ja sam se samo vratila u proslost :crazy:
ovo sto ti radis (glitt) mi je sasvim druga pesma :good:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: vojka on September 23, 2014, 09:30:29 PM
Quote from: martina on September 23, 2014, 07:05:55 PM
ja mrzim formalno skolovanje iz dubine moje sitne duse
suvise mi je stresno
jer su kod nas ga napravili stresnim  :wall:
A stavrno bi moglo mnogo normalnije, I sto je bitnije efikasnije :girl_sigh:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: disco2000 on September 23, 2014, 09:42:32 PM
Quote from: Dacko on September 23, 2014, 03:48:30 PM
Na proširivanju znanja stalno radim jer mi je prosto posao takav, ali sam zapostavila brušenje karaktera i vidim da ću se pretvoriti u nadžak-babu i pre no što mi dođe vreme za to ako malo ne pripazim i ne umekšam se kako god znam.
Ovako :girl_sigh:

Quote from: martina on September 23, 2014, 07:05:55 PM
ja mrzim formalno skolovanje iz dubine moje sitne duse
suvise mi je stresno
... ali za to sam se odlucila... :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: moma on September 23, 2014, 09:47:10 PM
Upravo sam nacinila jedan koracic u formalnom obrazovanju.
Inace stalno sam citala i pratila sve sto se ticalo posla. Sada malo pokusavam da prosirim mogucnosti zaposlenja.
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Glitter on September 24, 2014, 12:22:32 AM
a sad da predjemo na botoks i plastiku  :D
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Lani on September 24, 2014, 12:25:33 AM
Saće Una da otvori novu temu, što da akamo ovu.  :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Glitter on September 24, 2014, 12:26:39 AM
i to sto kaes, vidim da je krenulo :lol:
Title: Re: Koliko radite na sebi
Post by: Unabebili on September 24, 2014, 08:32:05 AM
S'g ce dodje tema  :diva: :lol: