Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: Unabebili on November 30, 2014, 09:24:01 PM

Title: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 09:24:01 PM
Pomesati:

1 solju brasna
1 solju griza
1 solju secera
1 vanilin secer (ili ekstrakt)
1 prasak za pecivo

Izrendati 5 vecih jabuka, dodati cimet, muskatni orascic, pola solje secera

Pleh premazati sa mascu/puterom/margarinom

Posipati  brasnastu  smesu,
pa red jabuka,
pa brasnastu smesu

i tako dok ne utrosite sav  materijal.
Zavrsavate sa brasnastom smesom i odozgo narendate 200 putera/margarina/masti

Pecite 40 minuta na 180-200 C

Ja sam pravila sa mascu i ispala je nevidjeno prhka i ukusna.

Prijatno vam bilo  :flower:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 09:26:27 PM
Ovo praskasto samo pomesas?
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 09:28:13 PM
Daaaaaaaaa

Ja vec resila da prezalim ovaj materijal i isprobam recept,
pa nek ide zivot... kad ono  :good:

Dodji sutra na piticu da probas  :bighug: :kiss1:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 09:37:12 PM
Ne mogu :(  ali bih mogla da probam pola mere samo sa babu i mene, sumnjam da ce deca jesti.
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dawn on November 30, 2014, 09:41:28 PM
Samo da potvrdim da je divna ova pita, često je pravim, ukućani je obožavaju.
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: AnaK on November 30, 2014, 09:42:42 PM
:burko:

http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=3111.msg679019;topicseen#msg679019 (http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=3111.msg679019;topicseen#msg679019)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 09:44:25 PM
A znala sam da mi odnekud zvuci poznato :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Glitter on November 30, 2014, 09:46:18 PM
a cici koja pita isto pitanje :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 09:48:25 PM
Upravo sam to konstatovala :lol: pa znas da je meni cudno kad nema mesenja i ostalih kerefeka :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dawn on November 30, 2014, 09:49:33 PM
Ja pravim bez ulja, baš po Uninom receptu.
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: kalimero on November 30, 2014, 09:58:01 PM
:lol: :lol:

a taman smo stukli malo lenje pite koju je mama poslala i komentarisemo kako je super pita od jabuka kao dorucak...... :clap: super zvuci i jednostavno recept :)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 10:01:52 PM
Pih predvidljiva sam :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 10:06:08 PM
I ja dobila recept bez ulja u jabukama.

Preskocila sam ovde ovaj Masin recepis,
a da sam znala da je 'vako dobro i jednostavno...ihaj..ne bih sad imala samo 77 kg  :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Margarita on November 30, 2014, 10:08:32 PM
e, super za podsetnik, ja zaboravila na ovaj recept, a imam bas dosta jabuka :good:

ja sam ovu pravila pre neki dan
http://www.coolinarika.com/recept/792034/ (http://www.coolinarika.com/recept/792034/)

stavila sam obican secer, manje nego u receptu, i bila mi malo preslatka
a ovo dole testo malo tvrdo
ostalo je bilo ukusno :good: ove mrvice su pun pogodak
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 10:10:54 PM
Meni se mrvice najvise svidjaju :D
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Margarita on November 30, 2014, 10:12:43 PM
Quote from: cici on November 30, 2014, 10:10:54 PM
Meni se mrvice najvise svidjaju :D

petar je samo njih jeo :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: cici on November 30, 2014, 10:13:44 PM
Pravila sam neke mafine sa tim posipom preko, savrseno.
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 10:19:12 PM
I ja pravim ovu americku i odlicna je ,
mrvice posebno  :girl_haha:

Mardz, meni dole ne bude tvrda kad je pravim sa mascu.
S cim si ti pravila?  :kiss1:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Margarita on November 30, 2014, 10:49:17 PM
maslac
mada nisam bas ni precizno merila :-[ ali probacu mast sledeci put :good:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 10:54:47 PM
ima kolaca koji su najbolji kad se prave sa mascu:
urmasice, ova pita, lenja pita, vanilice  ;)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: prevodilica on November 30, 2014, 11:19:18 PM
de ste bile kad sam celi internet pretraživala da nađem ovaj recept :burko:
i dvk - ja ovo više ne smem da pravim, osim dece koja iskuliraju, mi matori i ne sečemo ovo na tanjire  :-[
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on November 30, 2014, 11:35:50 PM
Pa sto ne pitas ovde  :girl_haha:

ja sam sad napravila manji i veci pleh

manji za tatu,
sigurna sam da se ovaj kolac svidja svima koji vole starinsku vrstu kolaca :love32:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: linga on December 01, 2014, 07:11:46 AM
Ovo je pravila moja baka to mi je baš lep miris iz detinjstva  :girl_in_love:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: monochrome on December 01, 2014, 09:55:07 AM
eh! pa ovo mozemo i mi :clap:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Deda on December 01, 2014, 10:10:34 AM
Kad sam ovo pravila uopste nije ispalo  :lol: ,moracu opet kad sam starija i iskusnija  :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 01, 2014, 10:29:01 AM
kako, bre?
sta ovde moze da ne ispadne?  :think:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: bubi on December 01, 2014, 10:30:22 AM
Una,
kako mast na kraju stavis malo je rasptopis pa prelijes ili?
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 01, 2014, 10:35:36 AM
Quote from: bubi on December 01, 2014, 10:30:22 AM
Una,
kako mast na kraju stavis malo je rasptopis pa prelijes ili?

pobacam kasicom ;)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: bubi on December 01, 2014, 10:38:20 AM
Hvala  :bighug:
valjam tvoj recept po firmi i pravim se kao da sam ga ja pravila  :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Deda on December 01, 2014, 10:48:47 AM
Quote from: Unabebili on December 01, 2014, 10:29:01 AM
kako, bre?
sta ovde moze da ne ispadne?  :think:
Vidis da   moze, samo je ostalo secanje da se uopste nije sjedinilo nego ostalo praskasto  :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Deda on December 01, 2014, 10:49:26 AM
Quote from: bubi on December 01, 2014, 10:38:20 AM
Hvala  :bighug:
valjam tvoj recept po firmi i pravim se kao da sam ga ja pravila  :lol:
:lol: :lol: :lol:
Kad ja nisam slavski kolac na fejsbuk okacila , bar se ti pravi domacica
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: prevodilica on December 01, 2014, 10:53:12 AM
Quote from: Deda on December 01, 2014, 10:48:47 AM
Vidis da   moze, samo je ostalo secanje da se uopste nije sjedinilo nego ostalo praskasto  :lol:

tela si i jare i pare...garant si smanjila masnoću, šta god da si stavljala
iako deluje suludo, mora da se stavi toliko baš da bi sve upilo i postalo onako kremasto :balavi:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: prevodilica on December 01, 2014, 10:53:58 AM
ako napravim ovo danas, vi ste krive :baba:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: AnaK on December 01, 2014, 10:55:32 AM
Za praškastri efekat - i malo masnoće i nedovoljne sočne jabuke.
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 01, 2014, 11:15:26 AM
Quote from: bubi on December 01, 2014, 10:38:20 AM
Hvala  :bighug:
valjam tvoj recept po firmi i pravim se kao da sam ga ja pravila  :lol:

:rofl: :baba:

Ja se ne usudjem da delim recepte koje nisam sama isprobala  :-[
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: bubi on December 01, 2014, 11:19:24 AM
Una kad  si ga ti isprobala kao da sam ga ja probala  ;) :bighug:
ako im ne ispadne kolac to je zato sto nisu vrsne domacice kao ja  :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: kalimero on December 01, 2014, 11:20:50 AM
:lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 01, 2014, 11:33:13 AM
A pazi, ako ti se pozale, uvekpostoji opcija " ma to je sigurno do brasna"  :rofl: :kiss1:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Glitter on December 01, 2014, 06:59:14 PM
ne podcenjuj brasno :deda: :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: senka on December 01, 2014, 07:58:22 PM
Il su jabuke one sto su rusi vratili  :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: senka on December 05, 2014, 08:28:20 PM
u rerni  :nokti2:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: senka on December 05, 2014, 09:16:47 PM
ispala mi je preslatka i premasna  :crycry:
jedino da umutim šlag
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Deda on December 05, 2014, 10:26:29 PM
 :girl_crazy: dobro je, nisam jedina
Los recept za Rakove  :lol:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: senka on December 05, 2014, 10:39:37 PM
izgleda  :lol:
što je najgore poslala sam sveki, jer sam obećala, sad čekam poziv i 26 nabrojanih falinki  :crazy:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 05, 2014, 11:46:52 PM
kako bre, preslatka i premasna ?  :girl_sad:

Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: senka on December 06, 2014, 12:26:42 AM
pa ne znam, valjda sam se plašila da mi ne ostane suva kao dedina  :crycry:
sad je kutlačom sipamo  :crycry:
podmazala pleh mašću i narendala 200gr margarina
šolja šećera u testo i pola u jabuke (ajdare)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 06, 2014, 12:44:13 AM
Mozda je do brasna  :girl_haha: :kiss1:

Probaces moju  i gledaces dok je pravim  :bighug:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: gasha on December 06, 2014, 01:21:58 AM
ja sam probala uninu, i odlicna mi je   :girl_in_love:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dacko on September 30, 2015, 05:27:20 PM
Danas sam pravila najprostiju pitu s jabukama, trebalo je da to uradi mm, ali sam izgubila živce i na brzinu to završila sama. Međutim, postavljam link za recept koji sam našla za mm jer je božanstveno napisan: idealno za naše tinejdžerke i ostale početnike ako žele da se okušaju u kuhinji a da nema šanse da bilo šta omaše:
http://mamajacooks.blogspot.rs/2013/03/pita-sa-jabukama.html (http://mamajacooks.blogspot.rs/2013/03/pita-sa-jabukama.html)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Finalina on September 30, 2015, 11:23:47 PM
Quote from: Unabebili on November 30, 2014, 09:24:01 PM
Pomesati:

1 solju brasna
1 solju griza
1 solju secera
1 vanilin secer (ili ekstrakt)
1 prasak za pecivo

Izrendati 5 vecih jabuka, dodati cimet, muskatni orascic, pola solje secera

Pleh premazati sa mascu/puterom/margarinom

Posipati  brasnastu  smesu,
pa red jabuka,
pa brasnastu smesu

i tako dok ne utrosite sav  materijal.
Zavrsavate sa brasnastom smesom i odozgo narendate 200 putera/margarina/masti

Pecite 40 minuta na 180-200 C

Ja sam pravila sa mascu i ispala je nevidjeno prhka i ukusna.

Prijatno vam bilo  :flower:
meni je ovo promaklo da probam da napravim  :fool:  , iako ne volim kolace sa jabukama ovo deluje esktra  :good:  ... i moguce da me moj mladjani tzv sinak :lol: dodatno odobrovoljio za jabučaste kolače jer je večeras pekao jabuke  :blink:  ....video je na 24kitch kako peku, ali ne i ceo recept  :rofl:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: AnaK on October 04, 2015, 11:41:42 AM
Samo da pogledate ovaj recept  :girl_haha:

https://www.facebook.com/verkiuodontologijos.klinika/videos/vb.100004643015067/218933921604707/?type=2&theater (https://www.facebook.com/verkiuodontologijos.klinika/videos/vb.100004643015067/218933921604707/?type=2&theater)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dada on October 05, 2015, 06:14:21 PM
AnaK  :lol:

Moze li sa visnjama :-X ;D
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dada on October 05, 2015, 06:14:54 PM
Da ih uvaljam malo u nesto :ces:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on October 05, 2015, 09:43:16 PM
A vidite ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=_Dirf_QHDCw (https://www.youtube.com/watch?v=_Dirf_QHDCw)

kako je dekorativno, i cini mi se lako  :girl_haha:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: prevodilica on October 05, 2015, 11:18:13 PM
Quote from: Dada on October 05, 2015, 06:14:21 PM
AnaK  :lol:

Moze li sa visnjama :-X ;D

ako pitaš za ovu "suvu" pitu kako je ja zovem, mislim da bi višnje mnogo više soka pustile, pa ne znam da li  bi bilo previše gnjecavo...ako bih i probala sa njima, definitivno bih uz griz dodala možda i malo prezli
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Dada on October 05, 2015, 11:20:07 PM
Pa to sam i mislila ili da ih uvaljam u griz :ces:
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: Unabebili on December 14, 2015, 11:53:24 PM
ovo cu da probam prvom prilikom, bas mi izgleda dekorativno i lako

https://www.youtube.com/watch?v=5rGrwvEjZIQ (https://www.youtube.com/watch?v=5rGrwvEjZIQ)
Title: Re: Pita od jabuka- laka za pripremu
Post by: prevodilica on December 15, 2015, 12:53:58 AM
ovu od jabuka ću praviti za slavu definitivno, još jedan plus joj je to što je posna pa se uklapa u slavski meni :good: