Moja Mansarda

SOBICE => Sestro slatka => Topic started by: Dada on December 20, 2014, 01:00:40 AM

Title: Burme
Post by: Dada on December 20, 2014, 01:00:40 AM
Inspirisa me Glittickina tema :) Nosite li burme, koliko vam znace?
Nase su nestale negdje u seljenjima :-X a nosili smo ih ukupno oboje mozda 15 dana  :lol: (bile su strasno ostre, ja se iskidala dok sam zavrtala cesmu a Z nije mogao da trenira s njom).  Nikakav odnos prema njima nisam imala niti imam (kao necemu sto je poklon od kuma da ali ne kao neku vezu izmedju nas, simbol... mada sam ja inace operisana od svega toga  :-X) Cak se i iznenadim kad vidim nekog da ih nosi, sad jedino mogu da se sjetim da moj tata nosi, niko drugi mi ne pada na pamet, od drustva sigurno niko, brat i snaha isto ne nose...  :think:
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 01:24:54 AM
Dugo smo ih nosili oboje, onda nesto nismo, pa jesmo, ali vec neko vreme samo ja nosim. Malo navika, malo odvika :lol: , malo promena, malo sve zajedno, što se tiče nošenja, ali nije mi to neki pojam da treba da bude bez izuzetka tj da se uvek nose burme. Naše su mnogo lepe, poručene tj pravljene po želji samo za nas (nama nisu kumovi poklanjali burme).

Ja volim nakit, mm ne nosi nakit. Burma nam je baš nekako zajednička stvar što se tiče nakita i naročito podseća na nešto divno sa početka. Generalno, svidja mi se kada oboje nose, ali iskrena da budem meni je to samo onaj romanticni deo u shvatanju da one i treba uvek da se nose. Sa prakticne strane potpuno mi je u redu da neko ne voli ili mu ne prija da je nosi (najcesce je to slucaj kod muskaraca, rekla bih). Ja moju burmu nosim kao prsten, ali volim kada je vidim i kao burmu.
Title: Re: Burme
Post by: Nanny Ogg on December 20, 2014, 01:26:31 AM
Ja moju tretiram kao i svaki drugi nakit, znači stavljam je kad 'oću da se zakitim ;D što je baš retko.

Nisam nešto specijalno emotivno vezana, a volela bih da jesam, pa da nosim(o) stalno  :girl_in_love:

Kao i u mnogim drugim stvarima, teorija mi je jača od prakse  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Dada on December 20, 2014, 01:36:51 AM
Ja sam ranije nosila prstenje ali iskljucivo srebrno, zlatna burma mi se nikad nije uklapala u image  :lol: Sad sam i od toga odustala, jedino sto nosim to je Cicina ogrlica :girl_in_love:
Title: Re: Burme
Post by: cici on December 20, 2014, 01:40:06 AM
Jao :love32:
Title: Re: Burme
Post by: Dada on December 20, 2014, 01:41:18 AM
Ne jauci no opet napravi neku sportsku :lol:
Title: Re: Burme
Post by: vojka on December 20, 2014, 06:46:23 AM
Mi oboje nosimo burme
Samo mm svoju premesta s desne na levu ruku I obrnuto  :lol:
I bas ih volim  :girl_in_love:, obicne su od zutog zlata, oble, Sami ih birali I kupili, jedino su ostale neizgravirane  :lol:
I ne dozivljavam je kao nakit, jer sav drugi nakit ako ga nosim, skinem na poslu, a burmu ne
Ali recimo uopste nemam pojma da li drugi ljudi oko mene nose ili ne nose, nesto Nisam nikada obratila paznju  :think:
Znam samo da moj Tata ne nosi burmuod nekog davnjasnjeg incidenta kad mu se zaglavola na poslu,  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: AnaK on December 20, 2014, 07:22:49 AM
Mm nosi, kako je stavio nikad je nije skinuo. Ja sam nosila dok mi nije postala mala, pa sam je proširila, pa sad nekad nosim nekad ne, otiču mi prsti.
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 07:44:42 AM
ja sam moju nosila, bm nije...sad je cuvam, dacu je Bati jednog dana... Matori isto nije nosio... Secam se da i moj tata nije nosio burmu na ruci vec na lancicu oko vrata
Title: Re: Burme
Post by: Deda on December 20, 2014, 07:50:15 AM
Ja moju nosim  a mm nije ni 2 dana  kaze "je l'da zakacim prst na neki raf pa da nemam prst ?"  :hm:
On ustvari ne voli nakit , a bas su nam lepe burme , kombinacija belog i zutog zlata pa spojene ovako/\/\/\
Samo sam jednom skinula na par meseci kad me je mnooogo naljutio , nisam je nista spektakularno bacila, skinula sam i nisam je nosila par meseci, nije mu bilo pravo  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Elanor on December 20, 2014, 08:15:04 AM
mm svoju nosi, ja sam skinula u trudnoci. sad mi je mala, nisam je prosiria. a i da prosirim, prsti mi preko dana neobjasnjivo oticu i splasnjavaju, pstenje mi je problem.
Title: Re: Burme
Post by: AnaK on December 20, 2014, 08:25:01 AM
Quote from: Elanor on December 20, 2014, 08:15:04 AM
a i da prosirim, prsti mi preko dana neobjasnjivo oticu i splasnjavaju, pstenje mi je problem.

:friends: Ako otkriješ uzrok/rešenje, javi  :kiss1:
Title: Re: Burme
Post by: emge on December 20, 2014, 08:32:47 AM
Nosimo oboje, naše su od bijelog zlata, sami birali. Trebalo je malo na početku da se naviknemo, ali ih posle nikad nismo skidali.
Nije mi ko sav drugi nakit, to mi je nekako dio prsta :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: bubi on December 20, 2014, 09:02:56 AM
Nosimo oboje.
Sami birali, kombinacija belog i žutog zlata.
Title: Re: Burme
Post by: Xe on December 20, 2014, 09:04:16 AM
Nosili oboje, sad oboje ne nosimo. MM se nešto zasitio burmi (ima on tako faze da nosi svakojako prstenje i izgleda kao precvali bajker), meni je u nekom trenutku izazvala alergiju pa sam je skinula.
Ponekad mi bude žao što je ne nosim, ali se setim da sam kupila od belog zlata na njegovo insistiranje i da mi se ni sa čim ne uklapa, pa što bih ja drljala belo i žuto zlato po rukama kad on neće  :ljut:


I tako sad džedže u nekoj fijoci.
Nisam primetila neku razliku u odnosu otkad ih ne nosimo, mada jesam u odnosu muškaraca prema meni, sve dok ne spomenem MM. :turpija:
Ne znam kako MM stoji sa devojkama  :turpija:
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 09:11:25 AM
xe :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 09:50:39 AM
Quote from: emge on December 20, 2014, 08:32:47 AM
Nosimo oboje, naše su od bijelog zlata, sami birali. Trebalo je malo na početku da se naviknemo, ali ih posle nikad nismo skidali.
Nije mi ko sav drugi nakit, to mi je nekako dio prsta :girl_haha:

Ovako, deo prsta i deo mene.
Prošle godine sam je na par sati bila izgubila (ispostavilo se da je Una našla na mom stolu i sakrila ispod kreveta  :hm:), bila sam blago rečeno očajna dok je mm nije pronašao. :girl_cray:
Mm svoju stalno nosi na desnoj ruci, ja nekad na levoj nekad na desnoj.
Iste su nam, samo što je njegova od žutog a moja od belog zlata.
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 10:26:23 AM
e sad ja sa prvim i drugim :lol:

prvi put sam je nosila, nisam bila emotivno vezana, bio je to prsten, ex je malo nosio malo nije. Nosila sam je na desnoj ruci, skinula sma je kada sam saznala da se vidja sa drugom. Prodala sam je prosle godine zajedno sa verenickim prstenom i napravila detetu veliko rodjendansko slavlje :lol: U stvari sam htela da potrosim taj novac bez da ista kupim sto bih posedovala, dakle u obzir je dolazila kafana i rodjendan.

Stivu sam prvi put pomenula burme recimo pre godinu dana i tada sam saznala da npr u UK mozes kupiti samo jedan prsten (za zenu) da muskarci retko kada nose i to je kao to. On se izjasnio na temu da nismo pricali o tome i da sam ja donela zakljucak da bi je on nosio, dok kod mene to nije bio zakljucak nego nesto sto se podrazumeva iz sredine iz koje dolazim. U sustini sam ga pustila da razmisli nekoliko dana. Isto vreme sam i ja iskoristila za razmisljanje pa smo se posle par dana vratili sa promenjenim misljenjima...oboje :rofl: Ja sam ukapirala kako i zasto sam nosila prvi put, da mi nije vazan prsten, a on je ukapirao da zeli da nosi deo mene eto stalno i kada nisam tu, tako mu je burma sazrela za tih par dana.

Jasno je kada sam planirala vencanje u farmerkama da smo u jednom momentu napustili ideju o burmama, te je kod nas to up and down saga dok nije video kakve divne burme prave kod nas.

I tako kupismo one s amoje teme i on tvrdi da burme ocrtavaju mene, shiny, fussy, ginger :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Dacko on December 20, 2014, 10:30:50 AM
Mm nikad nije ni nosio burmu sem na samom obredu venčanja, što je tuga živa pošto je mnogo lepa, ali smeta mu, a ja nosim samo venčani prsten koji nije baš prava burma, svi ostali su mi omaleli posle trudnoće.
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 10:37:44 AM
Ja poslednjih par meseci ponovo nosim verenički prsten zajedno sa burmom, inače ga nisam godinama nosila.
Što je šteta, jer em je lep, em sam burmu i birala tako da se slaže sa njim i da mogu zajedno da se nose.
Title: Re: Burme
Post by: Nanny Ogg on December 20, 2014, 10:37:57 AM
Vi, što vam prsti otiču, više vode da pijete  :baba:
'oće to od nedovoljne hidriranosti
Title: Re: Burme
Post by: AnaK on December 20, 2014, 10:42:26 AM
To nije moj slučaj, ja već godinama (prvo na silu, sad mi prešlo u naviku) pijem minimum 2l dnevno.
Title: Re: Burme
Post by: Nanny Ogg on December 20, 2014, 10:50:24 AM
E onda ne znam  :think:

Meni su šake oticale ranije, neko mi je predložio ovo, ja povećala unos vode i sad više nemam problem
Title: Re: Burme
Post by: Dawn on December 20, 2014, 11:13:32 AM
Nosimo oboje, na različitim rukama doduše. Imamo iste od belog zlata, skinuli smo ih samo kada smo ih na petogodišnjicu braka odneli na poliranje, sad ćemo za desetogodišnjicu opet :crazy:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 12:06:40 PM
nase spakovane i cekaju stelku da poraste, pa neka radi s njima sta god zeli :innocent:
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 20, 2014, 12:23:53 PM
I mi smo birali naše, od žutog zlata, sa nekim radom, sami kupovali...mm je možda nosio par dana, ja sam malo duže, pa svremena na vreme stavljala i skidala, sad naravno ne mogu, a nije i da bih htela
ne volim tu vrstu obeležavanja
moja zaova ima fenomenalnu burmu od belog zlata sa dijamantom, možda se čak i ne prepoznaje kao burma
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.




Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 12:24:31 PM
Quote from: monochrome on December 20, 2014, 12:06:40 PM
nase spakovane i cekaju stelku da poraste, pa neka radi s njima sta god zeli :innocent:
sta je to sa ljudima u uk pa ostavljaju deci burme posle razvoda, meni to nekako nije ni decje niti njima u amanet
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 12:31:20 PM
Quote from: Glitter on December 20, 2014, 12:24:31 PM
sta je to sa ljudima u uk pa ostavljaju deci burme posle razvoda, meni to nekako nije ni decje niti njima u amanet

iskreno, ja za ovaj obicaj nikad...ali NIKAD cula nisam...zaista...ja sam ovako odlucila sama od sebe :girl_haha:
bilo mi je glavi da smo mi njoj roditelji, da je ona dosla od nas oboje, dok smo bili u braku...da bih mozda mogli da joj ostavimo to prstenje...u smislu, mozda ce to njoj ipak da znaci nesto :think:
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 12:34:01 PM
Quote from: monochrome on December 20, 2014, 12:31:20 PM
iskreno, ja za ovaj obicaj nikad...ali NIKAD cula nisam...zaista...ja sam ovako odlucila sama od sebe :girl_haha:
bilo mi je glavi da smo mi njoj roditelji, da je ona dosla od nas oboje, dok smo bili u braku...da bih mozda mogli da joj ostavimo to prstenje...u smislu, mozda ce to njoj ipak da znaci nesto :think:

ovako sam i ja... ovaj moj emotivac ce je rado preuzeti jednog dana  :girl_sad:
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 12:36:22 PM
Quote from: monochrome on December 20, 2014, 12:31:20 PM
iskreno, ja za ovaj obicaj nikad...ali NIKAD cula nisam...zaista...ja sam ovako odlucila sama od sebe :girl_haha:
bilo mi je glavi da smo mi njoj roditelji, da je ona dosla od nas oboje, dok smo bili u braku...da bih mozda mogli da joj ostavimo to prstenje...u smislu, mozda ce to njoj ipak da znaci nesto :think:
zvuci logicno cak i veom dirljivo i lepo, ali od izvora dva putica, ako se razumemo... moze biti lepa uspomena, ali moze biti i teret secanja... sve zavisi kakva je prica...
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 12:39:05 PM
ma, ja kapiram da i Stelka i Bata mogu jednog dana da odluce sta ce sa tim burmama, da l da ih cuvaju kao sentimentalnu vrednost ili da ih utope i potrose kintu  :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 12:39:16 PM
Quote from: Finalina on December 20, 2014, 12:36:22 PM
zvuci logicno cak i veom dirljivo i lepo, ali od izvora dva putica, ako se razumemo... moze biti lepa uspomena, ali moze biti i teret secanja...sve zavisi kakva je prica...

ona zna za ove burme...pitah i nju da'l da ih cuvam...rekla je...obavezno :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 12:39:37 PM
Quote from: kalimero on December 20, 2014, 12:39:05 PM
ma, ja kapiram da i Stelka i Bata mogu jednog dana da odluce sta ce sa tim burmama, da l da ih cuvaju kao sentimentalnu vrednost ili da ih utope i potrose kintu  :girl_haha:

da...bas tako ;)
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 20, 2014, 12:42:12 PM
burme se ne poklanjaju koliko znam
a pogotovo ne bih poklanjala burme iz propalih brakova
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 12:44:54 PM
pa ne poklanjamo komsiji nego ostavljam detetu koji je , ako nista,  svetla tacka tog braka....
Title: Re: Burme
Post by: Elanor on December 20, 2014, 01:08:13 PM
Quote from: AnaK on December 20, 2014, 10:42:26 AM
To nije moj slučaj, ja već godinama (prvo na silu, sad mi prešlo u naviku) pijem minimum 2l dnevno.
nije ni moj.
meni su sake oticale oduvek, i onih godinu dana sto sam je nosila sam imala problema s burmom, cas me steze, cas mi spada.
mislim da kod mene zavisi od doba dana, kao i od atmosferskog pritiska.
Title: Re: Burme
Post by: TINK on December 20, 2014, 01:53:13 PM
Mi smo burme dobili od kumova, sami su ih birali. Ja sam moju nosila, ali MM nije, bile su previse tanke, usecale se, krivile. Moja je bila totalno deformisana. Promenili smo ih za 10 godina braka. Uzeli kombinaciju zuto-belo, sad ih nosimo oboje, nikad ih ne skidamo, plus smo ih izgravirali  :lol:. Za mesec dana nam je 16.godina, mozda opet za za koju godinu, kad bude okrugla godisnjica promenimo  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 02:11:13 PM
Quote from: Finalina on December 20, 2014, 12:36:22 PM
zvuci logicno cak i veom dirljivo i lepo, ali od izvora dva putica, ako se razumemo... moze biti lepa uspomena, ali moze biti i teret secanja... sve zavisi kakva je prica...
ja ne vidim nista dirljivo u tome

a pitanj eje mono je bilo samo zato sto je stivova ex trazila nazad njegovu burmu da ih ostavi deci, sto mi je opet bizarno skroz musko i zensko dete pa im delis i zajebavas se sa tim...mislim koliko znam burme su bile handmade sa ostrva Orkni sa keltskim motivima i vrlo masivne, dakle i vrede kintu

Quote from: senka on December 20, 2014, 12:42:12 PM
burme se ne poklanjaju koliko znam
a pogotovo ne bih poklanjala burme iz propalih brakova
ovo ja nekako tumacim
mislim ja znam da mi je dete svetla tacka tog braka i zna i on to ali burma mi je podsecanje na sve ostalo sto je poslo naopako
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 02:15:11 PM
pa cuj...sve je to ok...ti ne bi, neki od nas jesu i bi, kao i sa mnogim drugim stvarima...sto ljudi, sto cudi :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 02:16:22 PM
ma ja sma samo mislila da je obicaj vezan za teritoriju
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 02:16:55 PM
meni te burme ne bude ama bas nikakva negativna osecanja...burme ko burme...bilo pa proslo i sad su u toj kutijici, za koje stelka zna i zeli da ih cuvam za nju :innocent:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 02:17:18 PM
Quote from: Glitter on December 20, 2014, 02:16:22 PM
ma ja sma samo mislila da je obicaj vezan za teritoriju

mozda i jeste...ne znam :think:
Title: Re: Burme
Post by: Saska on December 20, 2014, 03:48:04 PM
Mi nosimo oboje, uvek.
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 03:50:36 PM
Pa ja ne znam, isto mislim da ne bih ostavljala deci burme iz propalog braka.  :think:
Moja mama čuva burme svojih roditelja ali oni su oboje umrli, to je nešto drugo.
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 03:53:12 PM
Quote from: Lani on December 20, 2014, 03:50:36 PM
Pa ja ne znam, isto mislim da ne bih ostavljala deci burme iz propalog braka.  :think:
Moja mama čuva burme svojih roditelja ali oni su oboje umrli, to je nešto drugo.
da to je druga prica

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 03:56:13 PM
Quote from: Glitter on December 20, 2014, 02:11:13 PM
ja ne vidim nista dirljivo u tome
i to mi je razumljivo zato i kazem od izvora dva putica
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 03:57:00 PM
Glitt :krsti:
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:00:01 PM
ma sa ove distance uvidjam svu jadnost postupka, tad sam besnela
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 04:03:26 PM
Quote from: Lani on December 20, 2014, 03:50:36 PM
Pa ja ne znam, isto mislim da ne bih ostavljala deci burme iz propalog braka.  :think:
Moja mama čuva burme svojih roditelja ali oni su oboje umrli, to je nešto drugo.
ovako i ja razmisljam....vise mi se to ne svidja nego sto mi se svidja cak i da je prihvatljivo kao razumljivo da bi neko zeleo deci da ostavi kao uspomenu, poklon, secanje, nesto od vrednosti pa da urade sta im je volja.... burme su deo tog nekog para i bez obzira na decu ostaju u delu privatnog tj sasvim ličnog izmedju dvoje ljudi koji su bili u braku sa tim burmama... i nasledjivanje mi ide kao licna stvar, a to je vec stvar izbora, obicaja ili neke tradicije ( kao recimo u nekim kraljevskim porodicama npr)
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 20, 2014, 04:06:14 PM
Pa to
meni deca nemaju nikakvu vezu sa brakom
burme su mi simbol istog konkretnog
a ja ne volim da se zahebavam sa karmama i energijama
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:07:10 PM
Quote from: senka on December 20, 2014, 04:06:14 PM
Pa to
meni deca nemaju nikakvu vezu sa brakom
burme su mi simbol istog konkretnog
a ja ne volim da se zahebavam sa karmama i energijama
bas zato je meni izbor pao na to ili da se deca izigraju ili da se popije :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 04:09:46 PM
Ma odneseš ih kod nekog zlatara, prodaš za koliko god, a za te pare odeš u prvu kafanu, naručiš nešto žestoko i nazdraviš sebi što si se otarasila budale i njegove burme.  ;D
Ja bih tako.  :turpija:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 04:10:13 PM
Quote from: senka on December 20, 2014, 04:06:14 PM
Pa to
meni deca nemaju nikakvu vezu sa brakom
burme su mi simbol istog konkretnog
a ja ne volim da se zahebavam sa karmama i energijama

a toooo...ocistila sam ih  ;)
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:11:04 PM
prodala sam ih zlatarni celje, zato nisam od njih uzela burme, da mi se ne zadese procenti :lol:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 04:11:14 PM
Quote from: Lani on December 20, 2014, 04:09:46 PM
Ma odneseš ih kod nekog zlatara, prodaš za koliko god, a za te pare odeš u prvu kafanu, naručiš nešto žestoko i nazdraviš sebi što si se otarasila budale i njegove burme.  ;D
Ja bih tako.  :turpija:

a sta ako ne mislis ovako :)
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:11:39 PM
onda razvod nije bio najbolje resenje :lol:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 04:12:21 PM
Teško mono... Valjda bih u tom slučaju onda i dalje bila u braku s dotičnim. :think:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 04:12:26 PM
Quote from: Glitter on December 20, 2014, 04:11:39 PM
onda razvod nije bio najbolje resenje :lol:

ne, ne...nisi me razumela...ok si sa razvodom, ali nemas ta negativna osecanja prema proslosti i uopste, bivsem...to mislim...
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 04:12:50 PM
Quote from: Lani on December 20, 2014, 04:12:21 PM
Teško mono... Valjda bih u tom slučaju onda i dalje bila u braku s dotičnim. :think:

ok, slozicemo se da se ne slazemo :girl_haha: :kiss1:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 04:13:45 PM
Ma kakva god osećanja imam prema bivšem, znaću sigurno da njegovu burmu ne želim.
Ta burma je jedan od simbola našeg braka i zajedničkog života, ako toga više nema, koji će mi onda burma.
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:13:50 PM
Quote from: monochrome on December 20, 2014, 04:12:26 PM
ne, ne...nisi me razumela...ok si sa razvodom, ali nemas ta negativna osecanja prema proslosti i uopste, bivsem...to mislim...
znajuci mene ta osecanja nisu moguca :lol:


ja mogu da nemam losa osecanja prema toj drugoj osobi svakako ali da mi je i dalje drago sto je on sada neciji tudji problem a ne moj, te olaksanje je prava rec
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 20, 2014, 04:15:26 PM
ma dobro...ja nemam tu/takvu/neku/ikakvu vezu sa tim burmama, tj. ne percepiram ih tako...
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 04:15:49 PM
Quote from: Glitter on December 20, 2014, 04:07:10 PM
bas zato je meni izbor pao na to ili da se deca izigraju ili da se popije :lol:
tvoj izbor je super i to je u redu kao i da ih neko pokloni deci ako je pozadina te ideje suštinski slična da se nakit upotrebi i pretvori u novac, provod, neku drugu stvar...znam da je diskutabilno praviti sličnost, ali ja to vidim tako...u malom procentu može biti slično više verzija upotrebe starog venčanog nakita, ali mislim da sličnosti postoje
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:21:51 PM
kad smo kod vencanog nakita ja moram da vam ispricam
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 04:26:44 PM
Jbt, morala sam da se vraćam ponovo da pročitam, da vidim da li sam dobro shvatila.  :rofl: :crazy:
Pa da li takvi ljudi stvarno postoje, Džizs Krajst.  :wall:
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 04:29:44 PM
pa da to je moje ali cu da se pretavaram da je tvoje pa ces ti to meni da platis i ja cu da ti prodam da bih onda ja mogla da dam nasem detetu :lol:


u stvari je htela kintu na kraju balade
on joj je rekao da ga briga sta ce sa tim da je kupio njoj nekada kada je voleo i da je to njeno a ako ne zeli moze da okaci na ogradu da pokupi prva osoba koj aprodje ulicom
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 04:30:18 PM
Jasno...  :hm:
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 20, 2014, 05:17:57 PM
dobro, ona je bas pacijent....

meni ta MOJA burma iz braka sa bm (jer samo nju sam resila da jednom dam Bati, sta je sa onom drugom ne znam niti je moje da znam) ne simbolise PROPALI brak, vec nesto sto je u jednom momentu bilo lepo i donelo mi to dete koje volim najnajnajvise..... Ja drugu asocijaciju na taj brak, na zalost ili na srecu, nemam..... i mom detetu (znajuci ga) nas brak, iako propao, pa i ta burma, predstavljaju ipak emociju iz koje je on nastao, a ne nesto ruzno..... i znajuci da moje dete poseduje tu bas vrstu emotivnosti meni je to jedini ispravan nacin....
i da, apsolutno mislim da odluka zavisi i od osobe i od dece i od okolnosti..... ja ni slike sa tog vencanja nisam unistila, niti cu, stoje mi kod mame i jesu deo moje proslosti.....
Title: Re: Burme
Post by: Summer on December 20, 2014, 05:28:08 PM
moja burma i veridbeni prsten su bez traga nestali iz nase dnevne sobe, sa police za knjige, pre jedno 3 godine. sumnjala sam da ih je sara bacila u smece, nikad ih nisam nasla, niti moju sumnju potvrdila, posto je ona pricala neke nesuvisle price. bila sam blago ocajna, ali kao nema veze, napravicu novu burmu prema mm-ovoj (a bas su nam lepe bile, sami ih birali i kupili, od belog zlata). on je svoju nosio stalno, sad ne nosi, mala mu, planira da je prosiri, pa nikako. a ni ja da odem i porucim za sebe, kao dok prodje trudnoca, oticali mi prsti i tako..bas bih mogla, volim da je nosim.
Title: Re: Burme
Post by: Lukina mama on December 20, 2014, 05:33:00 PM
Nosimo oboje,  nekako mi srasla uz prst  :)
Title: Re: Burme
Post by: moma on December 20, 2014, 06:04:08 PM
Imamo zute, obicne, unutra gravirano ime.
Mm nosi uvijek, srasla mu je. Ja imam problem sa oticanjem, a od prije jedno 3 god i sa nekom opekotinom na prstima desne ruke koju sam zaradila od sredstva za ciscenje rerne, uzas. Stalno mazem te prste. Ipak volim da nosim burmu. Kad sam kuci ili preko noci skidam da se euka odmori, mislim ta opekotina, bas iritira.
Nedavno sam skontala da 10 godina konstantno nosim lancic i krst koji sam dobila od svekija.
Title: Re: Burme
Post by: Deda on December 20, 2014, 09:48:12 PM
Quote from: Summer on December 20, 2014, 05:28:08 PM
moja burma i veridbeni prsten su bez traga nestali iz nase dnevne sobe, sa police za knjige, pre jedno 3
Da nisu neke vradzbine  :nokti2:
Salim se naravno  :kiss1:
Pitaj Pepi da l to u nasim selima ne bi pomislili  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: gasha on December 20, 2014, 10:11:46 PM
mi nosimo stalno , oboje , ja skidam samo na moru, od kreme i vode lako spada
kupili smo sami, i birali sami ,

moja mam je nasla u karfiolu jednu burmu, na njoj ugravirano Ceda, i jednom je menjala neko ylato, pa je i tu burmu htela da zameni, a onda je sgreskom umesto Cedine odnela svoju, srecom kad je videla ootisla da yameni oni su jos uvek cuvali njenu burmu. isto je zlatarna celje u pitanju.
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 10:14:53 PM
čedina burma iz karfiola :rofl:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 10:23:27 PM
Kako bre u karfiolu? Sa pijace?  :lol:
Title: Re: Burme
Post by: gasha on December 20, 2014, 11:07:54 PM
Quote from: Lani on December 20, 2014, 10:23:27 PM
Kako bre u karfiolu? Sa pijace?  :lol:
da sa pijace, kad ga je prala  :rofl:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 11:10:19 PM
 :lol:
Title: Re: Burme
Post by: gasha on December 20, 2014, 11:12:50 PM
ugravirano cirilicno pisano ceda
Title: Re: Burme
Post by: gasha on December 20, 2014, 11:13:26 PM
greska
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 20, 2014, 11:13:33 PM
pa sjajno :rofl:
Title: Re: Burme
Post by: AnaK on December 20, 2014, 11:13:35 PM
Meni je to baš nekako dirljivo, Čeda zemljoradnik  :girl_in_love:
Title: Re: Burme
Post by: gasha on December 20, 2014, 11:15:19 PM
Quote from: AnaK on December 20, 2014, 11:13:35 PM
Meni je to baš nekako dirljivo, Čeda zemljoradnik  :girl_in_love:
jeste  :girl_in_love:
ali iy nase perspektive i smesno
mislim da je bila zenska burma , nije bila prevelika
Title: Re: Burme
Post by: AnaK on December 20, 2014, 11:33:07 PM
Pa logično  :-[ Burma žene Čede zemljoradnika  :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 20, 2014, 11:34:59 PM
Tako su moji baka i deda imali, unutar njene piše Mihajlo a unutar njegove Marija  :girl_in_love: i mislim da stoji i datum venčanja, nisam sigurna.
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 20, 2014, 11:36:56 PM
naše burme su ručno gravirane, piše datum i ime
Title: Re: Burme
Post by: Beatrix Kiddo on December 21, 2014, 01:16:51 AM
Mi burme nismo ni kupili.
Oboje smo se slozili da nam ruzno stoje, pa smo izabrali prstenje umjesto burmi.
Ali ni njih ne nosimo ni mm ni ja...

Ja sam do svog vjencanja stalno nosila mamin vjerenicki prsten, i rado bih opet :love32:
(moram da cekam da mi jos malo smrsaju prsti  :girl_haha:  )
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 10:54:32 AM
Mi smo sami birali, najobicnije, relativno tanke i diskretne, od belog zlata. mm je nosio samo na dan vencanja i na jedan razgovor za posao (bio je mlad za tu poziciju, pa ga ja nagovorila da stavi burmu, da izgleda ozbiljnije  :girl_haha:)
ja moju ne skidam nikada. bilo mi je bas tesko kad sam morala da je skinem pred kraj obe trudnoce, u emotivnom smislu, i jedva sam cekala opet da je stavim.

nisam razmisljala o tome sta bih sa njom u slucaju razvoda, ali mislim da to zavisi od toga kako bi i zasto do tog razvoda doslo, kako bi se razvod odvijao i kakvi bi odnosi nakon njega bili. sad mi se cini da bi mi tesko palo i da je skinem, a kamoli da je se otresem, ali ko zna kakvu bih pesmu pevala kad bi se nesto bas bas ruzno izmedju nas desilo.
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 22, 2014, 11:00:56 AM
nataša bekvalac svoju nosi i dan-danas
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 11:08:51 AM
Pa dobro, lepo. To je u neku ruku slicno kao i sa prezimenom. Neko vrati svoje, neko zadrzi muzevljevo. Ja bih sigurno zadrzala njegovo.

bar mislim  :crazy:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 11:13:48 AM
Quote from: senka on December 22, 2014, 11:00:56 AM
nataša bekvalac svoju nosi i dan-danas

What's the point?  :crazy:
Kao voli bivšeg muža... aha, nije nego, crče za njim.  :hm:

O prezimenima smo već pisali, čisto sumnjam da bih ostavila prezime bivšeg muža, uopšte nisam u fazonu da moram da se prezivam isto kao deca. Ja sam im majka a oni meni deca do kraja života, to ništa ne može da promeni, bez obzira kako se prezivamo.
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 11:18:29 AM
pa mozda ga ne voli, nego voli tu uspomenu

evo sad razmisljam, da li neka od vas mozda nosi nakit koji je dobila od nekog prethodnog decka? ja ne, ali nisam ni dobijala nista. da jesam, vrlo moguce da bih nosila.
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 22, 2014, 11:23:18 AM
Quote from: vrana on December 22, 2014, 11:18:29 AM
pa mozda ga ne voli, nego voli tu uspomenu

evo sad razmisljam, da li neka od vas mozda nosi nakit koji je dobila od nekog prethodnog decka? ja ne, ali nisam ni dobijala nista. da jesam, vrlo moguce da bih nosila.

ja da...nema mi nikakvu sentimentalnu vaznost, no mi se svidja :girl_haha:
dobila sam od jednog decka bronzani lanac, sa neobicnim priveskom i unutra neki haos kamen...to bas cesto nosim...
imam dosta prstenja koje sam dobijala od ex-ova...vecinom srebro, lani style :girl_in_love:
sve nosim...isto kao sto cuvam i sve fotografije...to je sve deo mene, sto'b rekli, deo mog odrastanja, razvoja...
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 11:24:01 AM
Koju bre uspomenu, nemojte da me zasmejavate, pričamo o Bekvalčevoj.  :crazy:

Od bivših momaka imam sve neke srebrne prstenčiće, minđušice, gluposti neke koje sam prerasla ali imam i jedan lep i vredan privezak sa malahitom, neki fensi čipkani rad, ma divan je. I godinama ga nisam nosila i jednom prilikom sam ga stavila, mm me pitao šta mi je to, kao vidi ga prvi put i ja, šta ću... kažem da je poklon od jednog daaaavnog dečka i ovaj se naljuti.  :lol: U stilu kako mogu da nosim poklon od nekog drugog a imam toliko nakita od njega. To da nema nikakvu sentimentalnu vrednost odavno za mene već da ga nosim jer je prosto lep, to mu nije bio neki argument.
I skinula sam. U principu ne bih ali pošto on nikad nema takve ispade, shvatila sam da mu je to big dil čim je tako reagovao.
Eno ga sad u kutiji sa nakitom, čeka neke bolje dane, tj. ako se Iva ili Una jednog dana smiluju pa požele da ga nose.
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 11:35:11 AM
a pa ne bih ni ja nosila ako bi mm-u smetalo
jedino sto ja ni od njega nemam nikakav nakit, osim te burme  :lol:

Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 11:38:18 AM
A ja stvarno imam, jer mm zna da ja najviše volim da dobijam nakit i da volim da se kitim kao NG jelka  ;D pa se onda toga za ovih skoro 12 godina koliko smo zajedno nakupilo dosta... I s te strane je u pravu, zašto pored svega toga da nosim baš ovo, bez obzira što zaista nema više ni trunku sentimentalne vrednosti. Ma ne znam, pretpostavljam da ni meni ne bi bilo pravo da on nosi na sebi neki poklon bivše devojke, razumem ja to.
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 11:39:58 AM
i ja razumem  :)
a bas mi je lepo sto ti kupuje nakit. jel ume uvek da ti potrefi ukus?
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 11:47:51 AM
Sada već ume ali sam u početku ja morala da sugerišem a često i prstom pokažem  :lol: šta želim, tj. šta mi se sviđa.
Title: Re: Burme
Post by: vojka on December 22, 2014, 12:04:18 PM
Nemam poklone od bivsih, nesto Nisu bili darezljivi na tu temu  :lol:
A slike sa bivsima mi stoje kod mojih  ;)
A skoro je coka nasla neki poklon od druga iz osnovne skole, koji mi je poklonio jos dok smo bili u skoli, neka mala kutijica za dzidzabidze
Kakva inkvizicija sa njene strane  :lol: dok sam objasnila odakle, ko, zasto I sl  :crazy:
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 12:05:37 PM
E ja sam slike sve pobacala... Vidiš mm nisam pitala šta je radio sa svojim starim slikama, možda su kod sveki.  :think: ;D
Title: Re: Burme
Post by: vojka on December 22, 2014, 12:06:17 PM
Kad vec to rekoh, trebalo bi da posklanjam sve te slike, da ih coka ne nadje  :lol:
Samo da nadjem vremena da odem do mojih, Doduse ne ide ni ona cesto tamo pa se mozda I spasem :turpija:
Title: Re: Burme
Post by: Blue on December 22, 2014, 12:07:03 PM
nista od nakita ni vrednih stvari nisam dobila ni od koga  :crycry:
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 22, 2014, 12:34:37 PM
ja sam od bivšeg dobila prelepu kutiju za nakit, nemam pojma gde mi je to...šta je bilo s tim...
neke slike sam imala, valjda ih imam još, ali ni to ne znam gde mi je...mm-u ne smeta
i meni ne smetaju slike njegove bivše i njen dnevnik koji mu je poklonila
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 22, 2014, 12:40:29 PM
meni ex muz nije kupovao nakit
Stiv kupuje i to dosta i nikad nemam zamerki na ono sto odabere (mislim ako moze da mi ubode senku za oci ili karmin, nakit mu dodje pis of kejk)
Doduse u prvoj godini nase veze mi je zamenio apsolutno svu garderobu i ves i obucu koju sam donela iz braka sa exom :lol:
Ovo mi je nekako bio hint da stvari od bivsih nemaju prodju kod njega :lol:
Title: Re: Burme
Post by: vrana on December 22, 2014, 01:25:08 PM
jao senka, bivsa devojka mu poklonila svoj dnevnik   :crazy:
ja svoje dnevnike vise ne smem ni samoj sebi da pokazem a kamoli nekome drugome, posebno ne onima koji se u njima spominju kao glavni junaci  :girl_haha:

slike sa bivsima sam povadila iz albuma kada sam pocela da zivim sa mm, i ostavila ih kod mojih zajedno sa dnevnicima

Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 01:25:45 PM
Ja bih taj dnevnik bivše devojke ritualno spalila na lomači nasred dnevne sobe.  :rofl:
Title: Re: Burme
Post by: martina on December 22, 2014, 01:38:47 PM
mi nemamo burme
kad smo se vjencali nije bilo bas vrijeme za kupovinu, iako se kum nudio
meca je odmah s pika izjavio de on ionako nece da nosi, pa ako ja hocu da uzmem za sve pare
a meni je glupo da jedno ima burmu a drugo ne
poslije sam dobijala nakit ( trosim i zuto i bijelo zlato :D), pa imam neka dva prstena koja nosim na tim burmanskim prstima ( mijenjam, doduse, kako mi oticu prsti, srecom malo, i srecom su mi prsti bas tanki)
meni je to i mindjuse jedini nakit koji nosim, uopste ne nosim nakit koji se skida

moji mama i tata nisu nosili, em su te koje su imali bile malo velike, em oboje zubari, pa stalno stavljaj-skidaj

ovdje je bas-bas obicaj da se nose i vjerenicko prstenje ( dijamant) i burme
ja sam skoro navikla da po tome kontam kome je kakvo bracno stanje, i opet nisam skontala da mi je sef neozenjen, pala u nesvjest kad je najavio zenidbu prije mjesec dana. kad sam rekla kolegi da sam mislila da je ozenjen, ovaj mrtav-ladan - pa nema burmu
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 22, 2014, 01:39:06 PM
Quote from: Lani on December 22, 2014, 01:25:45 PM
Ja bih taj dnevnik bivše devojke ritualno spalila na lomači nasred dnevne sobe.  :rofl:

:rofl: :friends:

mi smo zaostavštine iz brakova ostavili kod roditelja..... dobro, osim Bate  :-[ :rofl:
Title: Re: Burme
Post by: senka on December 22, 2014, 01:39:44 PM
pa dobro..uspomena, otkud znam

ja sam moj dnevnik iscepala i bacila, stvarno nisam mogla to da čitam, a ni da rizikujem da da neko drugi nađe  :crazy:
Title: Re: Burme
Post by: kalimero on December 22, 2014, 01:41:05 PM
ja sam svoje dnevnike spalila, bez rituala  :rofl: nisam smela da rizikujem da se IKO toga docepa
Title: Re: Burme
Post by: Lani on December 22, 2014, 01:45:09 PM
 :lol:

I mene je bio jeziv blam kad čitam tako neke dnevnike, spomenare posle mnogo godina, stvarno zamisli neko drugi da ih se dokopao.  :nokti2: :-[ Do skoro sam čuvala par rokovnika koji su služili za zapisivanje misli i osećanja  :girl_haha: među starim knjigama iz škole iz faksa ali sam na kraju i te poslednje pobacala.
Title: Re: Burme
Post by: martina on December 22, 2014, 01:46:14 PM
stajaznam to sa bivsim
mislim, ja imadoh rat, pa i vaznije stvari ne sacuvah, a i nisam dobijala nesto nista, koliko se sjecam... nista bitno
ovako kao kali, da imam dijete ostavila bih djetetu, a inace sumnjam. mislim, burma moze da bude lijepa, ali je ipak simbol necega - cega vise nema. what's the point?
ostali nakit nemam pojma, ja taj skidajuci nakit i ne nosim

a od mece od prvog pa ne bas dana, al mjeseca, dobijam nakit
odlicno zna da mi potrefi, uziva d ami kupuje, i ja bas nosim kad kupi

ja sam, inace, njemu kupila burmu jednom, rasplakao se  :rofl:
za neku godisnjicu braka ( obicno nista ne kupujemo). mala mu je i ne nosi
Title: Re: Burme
Post by: martina on December 22, 2014, 01:47:18 PM
Quote from: Lani on December 22, 2014, 01:45:09 PM
:lol:

I mene je bio jeziv blam kad čitam tako neke dnevnike, spomenare posle mnogo godina, stvarno zamisli neko drugi da ih se dokopao.  :nokti2: :-[ Do skoro sam čuvala par rokovnika koji su služili za zapisivanje misli i osećanja  :girl_haha: među starim knjigama iz škole iz faksa ali sam na kraju i te poslednje pobacala.
moji su ostali bili u sarajevu
srecom, da su ostali u capljini, bila bih malo vise  :nokti2:
mada, ti sto su upadali u stanove ionako nisu bas citali dnevnike - mislim
Title: Re: Burme
Post by: Glitter on December 22, 2014, 01:51:54 PM
Quote from: Lani on December 22, 2014, 01:25:45 PM
Ja bih taj dnevnik bivše devojke ritualno spalila na lomači nasred dnevne sobe.  :rofl:
cu dnevnik? I bivse ne samo dnevnik :lol:
Title: Re: Burme
Post by: monochrome on December 22, 2014, 02:04:15 PM
Quote from: martina on December 22, 2014, 01:47:18 PM
moji su ostali bili u sarajevu
srecom, da su ostali u capljini, bila bih malo vise  :nokti2:
mada, ti sto su upadali u stanove ionako nisu bas citali dnevnike - mislim

:'(
Title: Re: Burme
Post by: Vila on December 22, 2014, 03:11:53 PM
Burme imamo oboje i nosimo.
Kupio nam ih je kum, ali smo se dogovarali kakve hoćemo, nismo mnogo izmišljali, žuto zlato, jednostavne.
Kad se mm ugojio, nešto su počeli i prsti da mu otiču, i morao je da je iseče kod zlatara da bi je skinuo. Stajala je tako par godina u kutiji s nakitom, pa smo se nedavno setili da je odnesemo da je poprave, i evo sad je opet stalno nosi :girl_in_love:
Meni je burma simbol, i važna mi je :love32:
Title: Re: Burme
Post by: Zumbulica on December 22, 2014, 05:03:48 PM
Sve kao Vila, osim sto je ovaj deo sa oticanjem malo drugaciji, ja moju ne mogu da skinem i to me nervira  :girl_haha:
Title: Re: Burme
Post by: linga on December 22, 2014, 10:15:05 PM
Što ste stroge  :rofl:
Ja nemam nakit od bivših, em malo bivišh em neke stipse  :lol:
A fotke normalno stoje u albumima i moje i njegove.
Burme imamo jednostavne, od žutog zlata, sa bodljicama. Nosimo ih oboje, stalno, ja skidala samo u devetom mesecu trudnoće. I važne su nam, baš. Nemam pojma šta bih da se razvedemo, verovatno bih je zavrljačila za njim  :think:
Title: Re: Burme
Post by: Finalina on December 22, 2014, 11:09:52 PM
ne bih nosila nakit od bivsih ljubavi/momaka/aj' da kažem muževa  :girl_haha: jer meni bi smetalo, ne radi se o tome da uopste razmisljam da li bi tom nekom mom smetalo jer  možda i ne bi ( mada čistom sumnjam da bi neko muško bilo baš tolike širine )
... imam jedan lep prsten, od decka koji je imao inspiraciju :turpija: , ali uopste mi se taj prsten nikada nije nosio posle iako je to bila bas jednostavno vesela i kratka veza tj nema nikakvog tereta iz nje, a prsten je baš baš lep ( svideo se i mm pa me jednom pitao zašto ga ne nosim i ja mu rekla zašto  :lol: )
Title: Re: Burme
Post by: Vockica on December 22, 2014, 11:39:17 PM
Mm svoju burmu ne skida , ja ne nosim..zuto belo zlato je.Skoro sam svracala do zlatare da pitam mogu li da je skroz prebacim u jednostavnu od belog zlata...i verovatno cu to i uraditi.
Title: Re: Burme
Post by: Pepi on December 23, 2014, 08:30:56 AM
Burme imamo, ne nosimo ni mm ni  ja. On je nosio jedno vreme, pa skinuo, meni je takav oblik prstiju da mi prstenje spada, pa nikada ne nosim. baš mi je skoro svekar dao svekrvino zlato, ima dva divna starinska prstena i baš mi je žao što ne mogu da ih nosim.
Title: Re: Burme
Post by: martina on December 23, 2014, 02:21:01 PM
Quote from: Pepi on December 23, 2014, 08:30:56 AM
Burme imamo, ne nosimo ni mm ni  ja. On je nosio jedno vreme, pa skinuo, meni je takav oblik prstiju da mi prstenje spada, pa nikada ne nosim. baš mi je skoro svekar dao svekrvino zlato, ima dva divna starinska prstena i baš mi je žao što ne mogu da ih nosim.

da, i ja sam podobijala od mecinog dede bakinog prstenja, ali to je sve ogromno
mislim, i drugog nekog nekita, al o prstenju pricamo
mrzi me nesto da smanjujem, stajaznam. vjerovatno ne bih ni nosila
i od svekrve sam dobila, al ona je na kraju najvise unukama dala ono sto je bilo njeno