Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: AnaK on December 29, 2014, 11:51:46 PM

Title: Džem od banane
Post by: AnaK on December 29, 2014, 11:51:46 PM
Pošto moja poćerka najviše na svetu voli sve od banane i tramvaje :lol: ove godine sam smislila da joj napravim džem od banane za NG. Krenula od ovog recepta:

http://www.confessionsofanover-workedmom.com/2013/03/how-to-make-banana-jam.html (http://www.confessionsofanover-workedmom.com/2013/03/how-to-make-banana-jam.html)

A posle istraživanja i čitanja, kupila džemfiks super 3:1 i napravila sledeće:

1 kg zrelih banana (oljuštenih, skoro 2 kg neoljuštenih)
350 g šećera (ja sam stavila žuti)
džemfiks super 3:1

Po uputstvu s kesice.

Zagoreva sumanutom brzinom, i uz stalno mešanje, te ću sledeći put da ga pravim u mikrotalasnoj. Sledećeg puta će biti, ko voli banane, savršen je  :good:
Title: Re: Džem od banane
Post by: MissL on December 29, 2014, 11:59:22 PM
Ne mogu da zamislim dzem od banane, volela bih da probam :good:
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 30, 2014, 12:05:47 AM
Biće ti omogućeno  :turpija: :kiss1:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Lani on December 30, 2014, 08:51:09 AM
Super zvuči.  :kiss1: Što nisi ubacila i sok od limuna, sigurno je i tako lepo...
Title: Re: Džem od banane
Post by: Vila on December 30, 2014, 08:54:14 AM
jao, ja mogu u pekarici ovo da probam, anaK, super ideja
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 30, 2014, 08:54:32 AM
Morala sam prvi put da se držim nekog recepta. Mnogo šećera ide u taj recept sa sokom od limuna, ja sam drastično manje stavila. Sad kad imam polaz, štelovaću  :girl_haha: :kiss1:
Title: Re: Džem od banane
Post by: kalimero on December 30, 2014, 02:57:26 PM
Quote from: AnaK on December 29, 2014, 11:51:46 PM
Pošto moja poćerka najviše na svetu voli sve od banane i tramvaje :lol:


ne verujem sta procitah  :rofl: :rofl: :rofl:


a za ideju i realizaciju tebi  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Title: Re: Džem od banane
Post by: moma on December 30, 2014, 10:28:15 PM
Anak :respect:
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 31, 2014, 01:52:27 PM
Da vidite, Manfred našao na netu i odštampao etiketu, na japanskom  :girl_haha: Rekla sam da seledeći put piše Dona AnaK :lol:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_bananeJAM_zpsfb0d0198.jpg&hash=9d4d7b18dbc30e244a2c9d233fd048a1d79eeb7a) (http://s93.photobucket.com/user/AnaK73/media/bananeJAM_zpsfb0d0198.jpg.html)
Title: Re: Džem od banane
Post by: gasha on December 31, 2014, 01:59:26 PM
 :girl_in_love:
divno je , svaka cast za tandem  :good:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Deda on December 31, 2014, 02:27:12 PM
A teglice nisu stigle  :crycry:
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 31, 2014, 02:28:16 PM
Stigle, dedo, mnogo ti hvala  :girl_in_love: Za ovu je mm već napravio etiketu, a toliko si mi teglica poslala da sad moram svašta da pravim. Paštetu od čvaraka, npr  :turpija: :bighug: :kiss1:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Deda on December 31, 2014, 02:28:51 PM
 :girl_haha:   :bighug:
Title: Re: Džem od banane
Post by: kalimero on December 31, 2014, 03:04:27 PM
pasteta od cvaraka?  :think:
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 31, 2014, 03:14:00 PM
Daaaaa, dobila recept, super zvuči. Da pišem negde?
Title: Re: Džem od banane
Post by: moma on December 31, 2014, 06:53:16 PM
Jao fenomenalno
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on December 31, 2014, 06:55:12 PM
Upravo mi poslala sliku  :love32:

(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10888297_1539278946310227_1091729703_n.jpg?oh=ac295b75cdfc4e3557674506d179f328&oe=54A718A7&__gda__=1420235190_42e9671757363a0a8c16ac1b042f36cf)
Title: Re: Džem od banane
Post by: Deda on December 31, 2014, 06:56:20 PM
 :love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Dada on December 31, 2014, 06:58:16 PM
 :girl_in_love:
Title: Re: Džem od banane
Post by: emge on December 31, 2014, 07:00:48 PM
:love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: NenaS on December 31, 2014, 07:04:46 PM
 :girl_in_love:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Unabebili on December 31, 2014, 07:32:56 PM
ovo bih bas mogla da probam da napravim  :love32:

divna paznja, AnaK, diiiivna.... :girl_in_love:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Pepi on December 31, 2014, 07:49:45 PM
 :love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: disco2000 on December 31, 2014, 08:17:25 PM
Mnogo je slatka etiketa :love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Vila on January 01, 2015, 10:43:00 AM
Jao :love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: monochrome on January 01, 2015, 02:32:49 PM
 :girl_in_love:
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on January 01, 2015, 02:36:33 PM
Baš se oduševila, mnogo joj se dopada. Pravićemo ponovo  :girl_in_love:
Title: Re: Džem od banane
Post by: Margarita on January 01, 2015, 04:52:35 PM
divna ideja i izvedba :love32:
Title: Re: Džem od banane
Post by: monochrome on January 01, 2015, 05:08:46 PM
mene ta devojka odusevljava...mislim, naravno...i ti ana...ideja, izvedba...sve :love32:
ali kako ona to ceni...kako se odusevila...to me raspamecuje :girl_in_love: :'(
Title: Re: Džem od banane
Post by: AnaK on September 17, 2015, 08:51:51 PM
Quote from: Zumbulica on September 17, 2015, 08:48:22 PM
Evo, nije samo banana ali je u glavnoj ulozi
http://www.madefrompinterest.net/monkey-butter/ (http://www.madefrompinterest.net/monkey-butter/)