Pošto moja poćerka najviše na svetu voli sve od banane i tramvaje :lol: ove godine sam smislila da joj napravim džem od banane za NG. Krenula od ovog recepta:
http://www.confessionsofanover-workedmom.com/2013/03/how-to-make-banana-jam.html (http://www.confessionsofanover-workedmom.com/2013/03/how-to-make-banana-jam.html)
A posle istraživanja i čitanja, kupila džemfiks super 3:1 i napravila sledeće:
1 kg zrelih banana (oljuštenih, skoro 2 kg neoljuštenih)
350 g šećera (ja sam stavila žuti)
džemfiks super 3:1
Po uputstvu s kesice.
Zagoreva sumanutom brzinom, i uz stalno mešanje, te ću sledeći put da ga pravim u mikrotalasnoj. Sledećeg puta će biti, ko voli banane, savršen je :good:
Ne mogu da zamislim dzem od banane, volela bih da probam :good:
Biće ti omogućeno :turpija: :kiss1:
Super zvuči. :kiss1: Što nisi ubacila i sok od limuna, sigurno je i tako lepo...
jao, ja mogu u pekarici ovo da probam, anaK, super ideja
Morala sam prvi put da se držim nekog recepta. Mnogo šećera ide u taj recept sa sokom od limuna, ja sam drastično manje stavila. Sad kad imam polaz, štelovaću :girl_haha: :kiss1:
Quote from: AnaK on December 29, 2014, 11:51:46 PM
Pošto moja poćerka najviše na svetu voli sve od banane i tramvaje :lol:
ne verujem sta procitah :rofl: :rofl: :rofl:
a za ideju i realizaciju tebi :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Anak :respect:
Da vidite, Manfred našao na netu i odštampao etiketu, na japanskom :girl_haha: Rekla sam da seledeći put piše Dona AnaK :lol:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi93.photobucket.com%2Falbums%2Fl80%2FAnaK73%2Fth_bananeJAM_zpsfb0d0198.jpg&hash=9d4d7b18dbc30e244a2c9d233fd048a1d79eeb7a) (http://s93.photobucket.com/user/AnaK73/media/bananeJAM_zpsfb0d0198.jpg.html)
:girl_in_love:
divno je , svaka cast za tandem :good:
A teglice nisu stigle :crycry:
Stigle, dedo, mnogo ti hvala :girl_in_love: Za ovu je mm već napravio etiketu, a toliko si mi teglica poslala da sad moram svašta da pravim. Paštetu od čvaraka, npr :turpija: :bighug: :kiss1:
:girl_haha: :bighug:
pasteta od cvaraka? :think:
Daaaaa, dobila recept, super zvuči. Da pišem negde?
Jao fenomenalno
Upravo mi poslala sliku :love32:
(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10888297_1539278946310227_1091729703_n.jpg?oh=ac295b75cdfc4e3557674506d179f328&oe=54A718A7&__gda__=1420235190_42e9671757363a0a8c16ac1b042f36cf)
:love32:
:girl_in_love:
:love32:
:girl_in_love:
ovo bih bas mogla da probam da napravim :love32:
divna paznja, AnaK, diiiivna.... :girl_in_love:
:love32:
Mnogo je slatka etiketa :love32:
Jao :love32:
:girl_in_love:
Baš se oduševila, mnogo joj se dopada. Pravićemo ponovo :girl_in_love:
divna ideja i izvedba :love32:
mene ta devojka odusevljava...mislim, naravno...i ti ana...ideja, izvedba...sve :love32:
ali kako ona to ceni...kako se odusevila...to me raspamecuje :girl_in_love: :'(
Quote from: Zumbulica on September 17, 2015, 08:48:22 PM
Evo, nije samo banana ali je u glavnoj ulozi
http://www.madefrompinterest.net/monkey-butter/ (http://www.madefrompinterest.net/monkey-butter/)