Moja Mansarda

DOM ZDRAVLJA => Zdravlje => Topic started by: martina on April 02, 2015, 10:11:07 PM

Title: cir na zelucu
Post by: martina on April 02, 2015, 10:11:07 PM
ne nadjoh temu, pa rekoh da krenem s novom

naime, dobila sam dijagnozu prije 10-ak dana, i evo pijem antibiotike za Helicobacter pylori, jos imam pet dana
kura je:
14 dana ujutro i uvecer 1000 mg amoxicilina, 500 biaxin, i 30 prevacid ( to je za kiselinu)

dakle, ne da nemam vise zivu bakteriju u sebi, nego strasno nesto

prije jedno mjesec i po su mi poceli neki bolovi, ali ne u stomaku. Nego kad popijem tabletu, osjecam gusenje, bol u zdrijelu...
pa smo mislili da je najvjerovatnije acid reflux ( mislim da je to zgaravica kod nas)
zavrsila sam bila jedan dan u hitnoj, bas mi nije bilo dobro
i tu mi dali tablete za acid reflux, i bi mi bolje
odem ja, ipak, do doktorice, i ona me posalje na endoskopiju i nalaz krvi
endoskopija se vrati ok, i biopsija, ali naklaz krvi vrati antitijela na helycobacter pylori

elem, prva tri dana sam umirala od ovih antibiotika, imala sam i proliv, i povracalo mi se... sad sam vec bolje
Title: Re: cir na zelucu
Post by: monochrome on April 02, 2015, 10:17:51 PM
dobro je sto si sad bolje...nista ne znam o ovome...samo da te :bighug: :bighug: :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: MissL on April 02, 2015, 10:18:22 PM
Bas je jaka terapija.
Ne znam nista o tome, samo da te :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: vojka on April 02, 2015, 10:20:08 PM
 :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: martina on April 02, 2015, 10:22:04 PM
hvala, ja vise onako da imamo temu, zlu ne trebalo

ideja s kurom je da imas penicilin i jos neki antibiotik u kombinaciji
pa ako ne radi, oda probaju drugu kombinaciju

ja sam bila iznenadjena, sve dodje vec spakovano u kutiji, tablete spakovane po kombinaciji ujutro i uvecer, razmisljanje i za doktora i za pacijenta svedeno na nulu
Title: Re: cir na zelucu
Post by: senka on April 02, 2015, 10:22:53 PM
 :bighug: :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Glitter on April 02, 2015, 10:24:04 PM
Poznavala sam jednom osobu sa Heliko bakterijom znam da je terapija bitch ali ne znam kako je se ona resila na kraju

Samo cu da :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: NenaS on April 02, 2015, 10:24:10 PM
Pila terapiju, ( al da me ubiješ sad ako znam koja dva antibiotika, i to nešto protiv kiseline...), i za tu boljku, (a koju boljku još nisam imala... :crazy:).  Dobra stvar je što se situacija sredi i bude ti puno bolje jedno vreme - loša je što to, najčešće, nije doživotno... Moj primarni je bio na dvanaestercu, sluzokoža želuca je bila samo početno oštećena.
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Dada on April 02, 2015, 10:35:21 PM
Mom bratu je pukao cir sa 17,5 godina, sad ima i hijatus herniju i probleme sa jednjakom - radili su mu biopsiju prije skoro mjesec dana i jos ceka rezultate :wall: On nikad nije imao Heliobacter ali drugi brat ima i stalno mu se vraca, sad je opet na terapiji. Ovaj drugi uz to ima i nervozno debelo crijevo, ma skroz su felericni :lol:
Poucena iskustvom s njima dvojicom Milicu sam odvela sa 15 godina da uradi gastroskopiju i hvala bogu sto jesam jer je vec tad imala ranice na sluzokozi od kiseline :( Ispila je terapiju otad iz 2 puta i vise se ne zali na bol u zelucu. Predhodno sam joj dva puta samoinicijativno radila test na Hb bakteriju i nije je imala.
Sve troje su pili/piju kombinaciju Controloca i Motilijuma (ovaj sa hernijom pije sad neku drugu  :hm:)i uvijek im pomogne.
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Lani on April 02, 2015, 10:39:15 PM
 :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: kalimero on April 02, 2015, 10:49:45 PM
 :bighug:

jest gadna terapija.... kumina majka muci muku sa cirom na zelucu decenijama vec.... nije nista dramaticno vec dugo, al sto nena kaze nekako je stalno prisutno...
Title: Re: cir na zelucu
Post by: jel on April 03, 2015, 12:05:21 AM
 :bighug: :bighug: :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Finalina on April 03, 2015, 12:32:12 AM
martina :kiss1: ne znam nista o ovome
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Summer on April 03, 2015, 12:32:42 AM
Martina  :bighug:

Nas kum je imao helico bakt i vracala mu se, onda mu se smucili ab, krenuo sa homeopatijom i nekim prir.lekovima i vec duze vreme je miran.
Title: Re: cir na zelucu
Post by: AnaK on April 03, 2015, 12:33:38 AM
Iskustvo moje okoline (mama, tata, tetka - čir što na želucu što na dvanaestopalačnom crevu) je da je ta terapija delotvorna kad je bakterija uzrok. Želim i tebi.
Vidi samo da li treba da piješ neki konjski probiotik uz te antibiotike  :bighug: :kiss1:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Vila on April 03, 2015, 08:17:31 AM
 :bighug: :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Elanor on April 03, 2015, 08:38:17 AM
:bighug:

dado, to moze tako rano?
milena ima izgleda predispozicije za tako nesto - zna da je muci gorusica, pokupi svaki stomacni virus pa danima povraca... ok, pozabavicemo se time posle raspusta.
Title: Re: cir na zelucu
Post by: rafa on April 03, 2015, 08:45:45 AM
martina  :bighug:

znam i ja da je dosadna i da je malo tesko izbaciti, i da je terapija gadnjikava, ali mnogi su je se resili  :kiss1:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Xe on April 03, 2015, 08:50:00 AM
Samo budi uporna i strpljiva i vodi računa o sebi  :bighug:
Mooja baka je imala, nije uspela da je se reši, njoj se iskomplikovalo  :(
Title: Re: cir na zelucu
Post by: anelore on April 03, 2015, 08:59:34 AM
Martina  :bighug:
Moja mama je imala, secam se da je pila neki antibiotik koji smo jedva nabavili, ali sredila je to  :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: Mirka on April 03, 2015, 09:12:59 AM
Meni je Kosta imao helico, žalilo se dete na stomak često, a ja mislila da izbegava vrtić. Kreten

Ispio tu neku terapiju, od tada je sve ok
Title: Re: cir na zelucu
Post by: disco2000 on April 03, 2015, 09:16:11 AM
Laki ima gorušicu s vremena na vreme :think: Hm, da li da radimo helico?
Title: Re: cir na zelucu
Post by: bubi on April 03, 2015, 09:31:06 AM
 :bighug:
Title: Re: cir na zelucu
Post by: emge on April 03, 2015, 10:39:12 AM
Moju sestru muči želudac sa vremena na vrijeme. Našli joj helikobakt, ali joj terapija bila prejaka pa ju je prekinula posle par dana. Stanje se nije pogoršavalo i dalje je to sa vremena na vrijeme :)