Tražih temu, ne nađoh. Ako je imamo, molim modove da spoje.
Nešto sam ovih dana razmišljala kako mi se promenilo ono što mi se jede. Do pre neku godinu roštilj/šnicle su mi bile izbor uvek. Poslednje vreme, samo nešto kašikom ili musake, punjene paprike, gulaši. Takođe, sve manje mi prija riba, a i morski plodovi.
Zašto sad kad smo na dijeti i ti i ja? :crycry: :girl_haha:
Ja volim meso (mono ne citaj :lol:)
sve manje mi prijaju masne i teske varijante, krastavac vise ne mogu, i luk sve teze varim..... a krecem da jedem i ono sto nikad nisam volela, karfiol, kelj, bareno povrce u velikim kolicinama, potaze.... jedino sto mora da bude zacinjeno :-[
Bez mesa mogu, probala sam ono prošle godine, tri meseca ni pomislila nisam na meso. Baš sam se prijatno iznenadila. :girl_haha:
Ali, nikad ne bih mogla da budem pravi vegetarijanac, jer bez sira ne mogu. Mogla bih eventualno peskatarijanac da budem... :think:
To na kašiku najmanje volim, nikad više supu ili pasulj ili gulaš da ne pojedem u životu, ne bi mi smetalo.
Volim salate, povrće više od voća ali ne svako, gore pomenuti sir (svaki baš svaki, od onih skroz bljutavih mladih do najjačih buđavih, kozijih i sl.), piletinu, ribu, u principu volim dosta zdravih stvari. Ali volim i pice, testeninu, to me ubi, to taman potire sve ono zdravo što volim. :crazy:
I poslednjih godina mnogo više volim slatko nego ranije, čini mi se da što sam starija, sve više slatko jedem.
Ranije nije bilo šanse ni da probam tortu ako vidim da ima patišpanj ili ako mi deluje preslatko, teško... sad da me vidite na rođendanima, samo sučem brke kad krenu da donose torte. :lol:
Quote from: Lani on April 17, 2015, 05:59:51 PM
Zašto sad kad smo na dijeti i ti i ja? :crycry: :girl_haha:
Ma kad sam u Šamcu odabrala Čobanac umesto Karađorđeve, npr, tema mi se nametnula sama. A juče sam mm-u rekla, jao kako mi se jede neki paprikaš :lol: Pogledao me :o
Ja sa slatkim obratno, valjda su godine na dijetama i režimima izazvale promenu u mentalnom delu, sad imam mnogo jasniju podelu na kalorije koje vrede i ne vrede. Ne jedem više od zalogaja kolača koji me ne obori s nogu :stop:
ja ako krenem sa slatkim ne zaustavljam se :lol: ali znam da mi utice na kvalitet koze lica pa stvarno mlo razmisljam o slatkom (ovo mislim na cokoladu, ono cistu u kucnoj reziji sakrivena u ormar :lol: )
od hrane jeem sve :lol: samo da neko drugi spremi povremeno. Ovde sam pocela da jedem svasta nesto, a svasna nesto sam i smanjila otkad sam ovde. Npr pacetinu (mono, znas sta da radis :lol: ), jagnjetinu, a opet smanjila sam ribu, jer je ovde kvalitet ribe malo klimav (bar ove recne sto mi se svidjaju).
Opet uhvatim sebe kako uzivam u prosto poparenom i samo posoljenom grasku (sto nikad ranije nisam, uvek je to moralo da bude kuvano jel sa graskom ako cu ja da ga jedem).
Odavno nisam spremala jelo tipa boranije sa mesom, jer boraniju i ne mogu da kupim na kilo :crazy: sve neka mini pakovanja za kuvanje na pari kao mini prilog uz glavno jelo :crazy:
Zato cepamo prokelj sa slaninicom i hbelim lukom, opet novo prilicno.
Petak nam je obicno dan za italijansku gozbu, pa kad vec pijem vino sta marim za malo testa, taman da lepse pliva :lol:
a ovo sto kaze Lani za sir :balavi: bez problema bih na siru mogla da zivim
Stvarno AnaK...? Možeš da se zaustaviš posle zalogaja? :o Svaka čast ali stvarno, meni je to totalni SF.
Meni baš zato što sam večito na dijetama i što su slatkiši uvek no-no, imaju draž zabranjenog voća valjda. :girl_sigh:
ja ne vidim poentu u kockici cokolade ili zalogaju torte...mislim zalogaj torte moze ako samo probam pa mi se ne dopadne :lol:
ali ono ili jedem ili ne jedem :crazy:
Ma mogu ako mi nije fenomenalna. Kad je fenomenalna, dokrajčim parče. Uvek računam u glavi da je bolje da odem na neki od omiljenih kolača u toj kalorisjkoj vrednosti, ali to retko uradim, pa sam u kalorijskom deficitu za slatkiše koji mi 'nisu nešto'.
Uf, de me nađoste s ovakvom temom... :ljut: Volim da jedem, skoro pa sve...manje te varijante ''na kašiku'', ali zato meso (Mono sorry), testa, razne musake, sendviče pune majoneza, sir, prženo, pohovano, kolače...qq...nikad oslabiti neću :crycry: Doduše volim i povrće, volela sam i pre ove hrono-avanture, sad sam naučila da ga jedem samo dinstanog - bez gomile sosa preko, a salate sam se ''napasla'' razne više nego do sada u životu. :crazy: Problem mi je oduvek bio što baš i ne ljubim voće - osim par vrsta, sad trošim samo limunove...
Ja sam u fazi da sam počela da gledam "Addicted to food". Sve vam je jasno.
Ne znam više kako da se izborim.
Ne postoji aspekt života koji nisam uspela da pobedim, kojim nisam uslepa da ovladam, a ovo sa hranom... očajna sam. :girl_sad:
Draga :bighug: :kiss1:
:kiss1:
Quote from: Praslin on April 17, 2015, 06:45:59 PM
Ja sam u fazi da sam počela da gledam "Addicted to food". Sve vam je jasno.
Ne znam više kako da se izborim.
Ne postoji aspekt života koji nisam uspela da pobedim, kojim nisam uslepa da ovladam, a ovo sa hranom... očajna sam. :girl_sad:
:friends:
Meni se smucilo skoro sve sto je u ponudi u Srbiji, jbt imam utisak da ceo zivot vrtimo 20 jela u krug ili samo ja nisam mastovita :crazy:
Ranije sam i ja bas krkala rostilj, sad vise ne... ne jede mi se cesto. Corba, salata, lepinje, sendvici, ali i oni su mi konacno postali za izbegavanje vecinom, ranije nisam mogla da odolim sendvicu kakav god da je.
Pocela sam da jedem grilovani patlidzan kad imam priliku, to je čudo svetskih razmera.
Quote from: MissL on April 17, 2015, 07:01:56 PM
Meni se smucilo skoro sve sto je u ponudi u Srbiji, jbt imam utisak da ceo zivot vrtimo 20 jela u krug ili samo ja nisam mastovita :crazy:
Pozdravila te tvoja polovina muza ,onaj sto jede 3 ista jela :turpija:
Divan jednostavan nezahtevan covek :lol:
ja nikad nisam bila raspolozena za velika eksperimentisanja sa hranom, sad jesam i svasta bih nesto probala da imam priliku. Ali da ne ukljucuje raznorazne morske plodove, nepoznate zivuljke i ruzmarin, to znam da ne volim :crazy:
Ne razumem baš šta te sprečava :think:
sta bi probala sada, daj neki hint missL?
Quote from: MissL on April 17, 2015, 07:11:39 PM
Divan jednostavan nezahtevan covek :lol:
ja nikad nisam bila raspolozena za velika eksperimentisanja sa hranom, sad jesam i svasta bih nesto probala da imam priliku. Ali da ne ukljucuje raznorazne morske plodove, nepoznate zivuljke i ruzmarin, to znam da ne volim :crazy:
A neeee, on kaze da jaaaa spremam samo 3 jela
Ne znam, nesto... Malo nekih drugih namirnica, drugacijih kuhinja i recepata. Kod kuce pravimo samo "sigurna" jela koja ce se pojesti, ne mogu da priustim bacanje eksperimenata, svi jedu ono sto vole, a sve drugo se pretvori u mucenje.
Pa napravi nešto malo za svoju dušu, vikendom, kad imaš vremena. U količini za 2 porcije. Ako se još nekom dopadne, poješće. Ako ne, imaš za sebe za dva dana. Ja nekoliko stvari prvaim za sebe, podelim na porcije i zamrznem.
SLatkise ne bas. Posle njih mi se uglavnom slosi.
Ne volim ni dorucak - hleb, mazalice i tako to, opusteno bih mogla rucak (na kasiku, tzv) i ujutru. I bolje se osecam sa takvim doruckom :lol:
Prethodnih nedelja mi se jede jako i ljuto (ne masno). Verovatno mi je nizak pritisak.
Disco, ti si rođena za Bosnu :girl_haha: Ja sam se šokirala, ćevabčinice rade do podne, taj čobanac i ćevapi se služe za doručak, do podne :girl_haha:
E, to mi treba :rofl: ili ingliš varijanta, jaja, slanina i pasulj :lol:
Quote from: disco2000 on April 17, 2015, 07:41:21 PM
E, to mi treba :rofl: ili ingliš varijanta, jaja, slanina i pasulj :lol:
pecurke, grilovan paradajz, kobaja :balavi: pa onda tost, puter i dzem od jagoda :balavi:
ujutru doruckujes, i onda veceras ...rucak i ne mora :lol:
Samo bez tog sltkog na kraju :lol:
Kuvala sam kupus pre neki dan, sta reci...
moje dete se podlozilo na baked beans, moze za svaki obrok...sto i nije tako lose...a i lako je :D
Testeninu, npr. vise ne ljubim :lol: ali, dobro, znam i zasto.
jel pocinja na L? :lol:
Ma, kako si samo pogodila? :lol: :crycry:
Mogla bih tako... :kiss1:
Mozda je to samo uticaj ovog kulinarskog kanala :crazy:
Ide mi na zivce sto je ovde skupa hrana, a pogotovo ako hoces malo da iskoracis malo iz redovnog.
Quote from: Deda on April 17, 2015, 06:00:20 PM
Ja volim meso (mono ne citaj :lol:)
i ja :D
Quote from: Lani on April 17, 2015, 06:18:21 PM
Stvarno AnaK...? Možeš da se zaustaviš posle zalogaja? :o Svaka čast ali stvarno, meni je to totalni SF.
Meni baš zato što sam večito na dijetama i što su slatkiši uvek no-no, imaju draž zabranjenog voća valjda. :girl_sigh:
potpis za bold :)
i meni se sa godinama ukus menja, adaptira ...nesto sto ranije nisam htela da probam, sada sam oopen za suggestions :)
obozavam lebanese kuhinju, sto im je sve spicy, i vegetarianske opcije su im odlicne :)
meksicku hranu, obozavam, manje je jedem jer ima dosta pirinca, fried beans, tortilla ...
volim kuvano, najvise volim kada mi neko skuva :D
Quote from: MissL on April 17, 2015, 07:50:32 PM
Ide mi na zivce sto je ovde skupa hrana, a pogotovo ako hoces malo da iskoracis malo iz redovnog.
Pa ne mora da bude, posebno što bi ti eksperimentisala s povrćem, prvenstveno, čini mi se, ako nećeš morska i egzotična mesa :girl_haha: :kiss1:
Quote from: MissL on April 17, 2015, 07:28:52 PM
Ne znam, nesto... Malo nekih drugih namirnica, drugacijih kuhinja i recepata. Kod kuce pravimo samo "sigurna" jela koja ce se pojesti, ne mogu da priustim bacanje eksperimenata, svi jedu ono sto vole, a sve drugo se pretvori u mucenje.
Jao, kako te razumem. :bighug:
Mada bih teoretski mogla da priuštim povremeno bacanje eksperimenata, ne daju mi one sirotinjski provedene devedesete godine. I onda se trudim da povremeno bar na drugi načim spremim namirnice koje volimo, što ne nailazi baš na krasan prijem, mislim pojedu oni, ali me posle ljubazno zamole da spremam kao i pre. Doveka bi živeli na bečkim šniclama uz neko mešano povrće (ili još bolje - krompir), dok se meni odavno stužnilo sve što ja spremam ili mi mama pošalje, pa i polovina onog što može da se kupi gotovo (tu više ekperimentišem nego kad sama kuvam) i potpuno sam spremna da me neki maštovit kuvar usvoji, pa ako znate nekog bolećivog - javite. :)
missl, a da probas prvo nesto na precanski nacin?
sladak grasak, marmelada u gulas (tako valjda radi dawn), rezanci s makom?
Ja sam jedno vreme pravila jednom nedeljno (manje-više) po jedno jelo raznih kuhinja. I ovo mi je bila sjajna polazna osnova:
http://www.gastronaut.hr/recepti.asp (http://www.gastronaut.hr/recepti.asp)
Dacko moze zajedno da nas usvoji :friends:
Otvorena za sve predloge :girl_haha:
Super :kiss1:
znate sta ja recimo volim da jedem, a skoro nisam... niti cu :lol: jedno od onih starinskih jela koje je valjda nastalo tako sto se pomesa sve sto je ostalo da bude za jos jedan rucak: corbast pasulj, kuvani kiseli kupus i testenina :balavi:.
Bljak, jesi li sigurna da to postoji :blink:
Ahahaha, moja baka pravila i uopste, ali uopste nije bljak, trust me
Dalmatinska verzija je bez kupusa, pasta fazol(a) ako se dobro secam, ovo je valjda slavonska. Ili jednostavno njena :lol:
Nije bjak, probala ja s kupusom, to je zvanično jelo u Hrvatskoj. Mada mi se više sviđaju odvojeno :girl_haha:
QuoteGrah
Iako je grah skuplji nego ikada prije, i dalje je jedna od jako zdravih namirnica koja se tradicionalno priprema u hladnim zimskim mjesecima. S jednim kilogramom graha možete napraviti puni lonac, a po želji možete dodati kiselu repu, ribani kiseli kupus, makarone, kobasice ili suho meso.
http://www.vecernji.hr/gastro-i-putovanja/ovo-su-neka-jela-koje-mozete-spremiti-za-manje-od-50-kuna-908336 (http://www.vecernji.hr/gastro-i-putovanja/ovo-su-neka-jela-koje-mozete-spremiti-za-manje-od-50-kuna-908336)
Usvojiću vas ja, ionako kuvam po želji :crazy:
Volim sve da jedem osim jagnjetine, jaretine, iznutrica, morskih plodova.
Volim jela na kašiku, mnogo više od parčeta mesa. Testenine ne volim previše, ali spremam i jedem povremeno.
Slatkiše obožavam :crycry: juče sam spremala čokoladni puding i gomboce sa šljivama, opet po želji...
Eksperimentisala sam više ranije, ono tipa piletina sa medom i anannasom, volimo i mm i ja, sad ne mogu zbog dede, ili mogu da spremam dva jela...
Quote from: Dacko on April 17, 2015, 07:54:03 PM
Jao, kako te razumem. :bighug:
Mada bih teoretski mogla da priuštim povremeno bacanje eksperimenata, ne daju mi one sirotinjski provedene devedesete godine. I onda se trudim da povremeno bar na drugi načim spremim namirnice koje volimo, što ne nailazi baš na krasan prijem, mislim pojedu oni, ali me posle ljubazno zamole da spremam kao i pre. Doveka bi živeli na bečkim šniclama uz neko mešano povrće (ili još bolje - krompir), dok se meni odavno stužnilo sve što ja spremam ili mi mama pošalje, pa i polovina onog što može da se kupi gotovo (tu više ekperimentišem nego kad sama kuvam) i potpuno sam spremna da me neki maštovit kuvar usvoji, pa ako znate nekog bolećivog - javite. :)
Od reči do reči da te potpišem :crycry:
Moju muku sa mužem nećejedom već i vrapci znaju, pa ne bih da se ponavljam :lol:
Ja jedem sve (možda 2-3 namirnice samo ne), i volim da eksperimentišem i isprobavam novo, al mi se smuči kad ovi moji krenu da zanovetaju :hm:
Ponekad kao AnaK, napravim samo za sebe, ali i to retko, manje zbog bacanja para, više zato što me mrzi da spremam 2 stvari :-[
E, al zato obožavam da pozovem drugarice na ručak/večeru, em sve jedu, em mogu da se razmašem :girl_haha:
Da vidimo da li ce polovina da isproba :zlocka: ja recimo ne volim prebranac, ali ovo volim :good: nekad ubacim kiseli kupus u tanjir sa pasuljem, nekog bi verovatno podsetilo na kaznene akcije ponekih "vaspitacica" iz vrtica, ono kad im smuckaju sve u tanjir jer nece da jedu :wacko:
Super su flekice i kiseli kupus...
Quote from: MissL on April 17, 2015, 08:28:38 PM
Dalmatinska verzija je bez kupusa, pasta fazol(a) ako se dobro secam, ovo je valjda slavonska. Ili jednostavno njena :lol:
Ja jednom pravila, Lavica ostavljala recept, jednom i nikad vise, a tacno bih umrla da mu jos i kupus dodam :rofl:
sto ste slatke sa ovim "mono, ne gledaj" :lol: :lol: :lol: :love32:
ja volim hranu...u poslednje vreme mi najvise prija japanska kuhinja...miso u svim varijacijama, vege sushi, razne salate...pasulj npr. obozavam...razna variva, supe, corbe...
nisam ljubitelj voca, ali jedem ga...slatko uopste ne volim, ali 2 x godisnje preteram, ako se potrefi da mi je pri ruci neka extra crna cokolada ili svekrva napravi tortu sa kafom :balavi:
ali ono...kad mi god dodje da nesto prezalogajim, nikad ne pomislim na slatko...iskreno...najcesci snack mi je humus i stapici mrkve i celera :girl_haha:
ah da...indijsku hranu OBOZAVAM :diva:
porok mi je hleb :-[
belog sam se davno odrekla, al' ponekad gricnem kakvu kiflu...jedem zdravije hlebove, ali se trudim da ga jedem samo sa corbama i kao sendvic...
Quote from: disco2000 on April 17, 2015, 08:53:00 PM
Super su flekice i kiseli kupus...
ja pravila prosle nedelje, i naravno ja se odvalila od klope, muski smrljali po tanjiru i na kraju krkali cvarke i leba....
cek...ako pricate o pasulju sa kiselim kupusom, kao...kuvan u pasulju, daaaaaaa...ja to bas volim...to je dalmosko-licko jelo...plus testenina, naravno :girl_haha:
a flekice s kupusom su prava delicija u nasoj kuci...svi obozavamo :dog:
O tome mono :friends:
hleb je zakon :girl_sigh:
eto npr. danas...kako da ne kupim iz naske pekare...kako!!?
moradoh...naduta sam ceo dan...
Nema jednostavnije osobe od mene:
ja volim da jedem SVE STO DRUGI PRIPREMI i nista sto ja spremim.
Iza toga stoji velika tacka :girl_cray:
Meni se spremanje hrane ogadilo, bukvalno i cini mi se trajno.
Kuvam kao po kazni, iako to sto skuvam bude i ukusno i lepo i pojedeno.
hleb par puta godisnje :crazy: ne privlace me ni bureci, ni kupovne pite i bele kifle
al zato one patke sa sljivama mogu do prekosutra :crycry:
moram da pocnem da porucujem iz magaze kiseli kupus :balavi:
ja sam pocela da volim da jedem gumene vocne bonbone, kao ovo
http://www.darefoods.com/ca_en/product/REALFRUIT-Gummies-Superfruits/262 (http://www.darefoods.com/ca_en/product/REALFRUIT-Gummies-Superfruits/262)
Quote from: MissL on April 17, 2015, 08:28:38 PM
Dalmatinska verzija je bez kupusa, pasta fazol(a) ako se dobro secam, ovo je valjda slavonska. Ili jednostavno njena :lol:
tako je ... ti bućkuriši su jako ukusni pa taman i kada su od ostataka
Najbolje jelo od ostataka ovde je moj omiljeni bubble and squeak
ja ne umem da pravim nista od ostataka tj ja ne pravim nista sto bi tako moglo da se kombinuje ili jednostavno ne pretekne da makar pokusam :girl_haha:
bubble and squeak se pravi od ostataka nedeljnog obroka a Sunday roast je pecenje, sos, prokelj/kupus, krompir i u principu sve to izmrvis iseckas, bacis na tiganj na malo ulja proprzis da se pomesa i rokas u tanjire sa jajetom na oko na vrhu...vrh :balavi:
Quote from: Glitter on April 18, 2015, 12:22:25 AM
bubble and squeak se pravi od ostataka nedeljnog obroka a Sunday roast je pecenje, sos, prokelj/kupus, krompir i u principu sve to izmrvis iseckas, bacis na tiganj na malo ulja proprzis da se pomesa i rokas u tanjire sa jajetom na oko na vrhu...vrh :balavi:
pa to sa malo dinstanja/pecenja sa malo ulja i uz jaje skroz je ok
obozavam vege bubble and squeak :balavi:
volila sam i ovu standardnu verziju
ma da, meni to je to jelo perfektno i bez jajeta i mesa, kombo povrca je sjajan :good:
ajd pojasnjenje sa slikom :blink:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bbcgoodfood.com%2Fsites%2Fbbcgoodfood.com%2Ffiles%2Frecipe_images%2Frecipe-image-legacy-id--107459_12.jpg&hash=4aa53c61bcaaf7f8ebaf122566604a4eef57c9c5)
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/164622/bubble-and-squeak (http://www.bbcgoodfood.com/recipes/164622/bubble-and-squeak)
Ipak ne. :lol: :nokti2:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_and_squeak (http://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_and_squeak)
evo price
a evo i fotke, mada nema ni pozeljnog izgleda ni prave fotke ovog jela
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.lovepotatoes.co.uk%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fstyles%2Frecipe_image%2Fpublic%2Frecipes%2FBubble%2520%2526%2520Squeak%2520with%2520Asparagus%2520and%2520Hollandaise%2520Sauce.jpg%3Fitok%3D0RMUX66O&hash=8692830bd90157476375805bdcbbfad5b28506b7)
pire preko dinstanog kupusa i/ili prokelja..... :think: pa, moglo bi :good:
ima milion varijacija...a moze da izgleda onako ko sa moje slike, pa ovako ko sa glitine...moze da izgleda ko pomesana jaja...da se napravi u cetvrtastoj tepsiji...moze sa kupusom, prokeljom, kejlom...moze sa slaninom, mesom, sunkom, kombo zacina moze i po zelji...umesto pire krompira moze i pire od batata, repe, mrkve ili kombo...moze i vege...ja prosto obozavam :balavi:
ako uzmes u obzir da pravis sa mesom koje je u formi hladnog pecenja i dooobro peceno, pire krompir je klasika, ostalo povrce je mahom blansirano, poenta je povezati meso (ko pravi sa mesom) i zeleno povrce, znaci prokelj, kupus (ne onaj nas klasican nego npr onaj crni talasasti, dakle generalno kupusi koji se ne kuvaju satima), kelj uz pomoc pire krompira...divan je ukus, divan
E kad pomenu mono batat... ima ga sad i u mom Maxiju, šta ono beše pravimo od njega?
ja sam pravila sa batatom, divno je
Quote from: Lani on April 18, 2015, 12:16:50 PM
E kad pomenu mono batat... ima ga sad i u mom Maxiju, šta ono beše pravimo od njega?
pomfrit, pire od batata je divan, ako peces u rerni nemoj u kesi, nego sa fenom klasika u plehu
Meni super zvuči, i baš ću da proučim :balavi:
slicno je to kao trad. irski colcannon...
http://www.irishcentral.com/culture/food-drink/colcannon-traditional-irish-recipe-118184429-237376811.html# (http://www.irishcentral.com/culture/food-drink/colcannon-traditional-irish-recipe-118184429-237376811.html#)
Meni se batat nije dopao, valjda sam ga toliko dobro zamislila. Ukus mu je, a i boja, tačno između šargarepe ii bundeve. Jedino je super što mu je glikemijski indeks mnogo niži od običnog krompira.
pa da, mislim da i nije u porodici krompira, ne znam da li sam citala da je u familiji bundeva :think:
ja pravim i paprikase od batata...ono, klasika, samo se krace kuva...naravno, moze sa mesom :girl_haha:
pravim i vege pastirsku sa batatom...pomfrit...pecem ga celog, pa stavljamo toping, kao klasik jacket potato...baked beans, vege sir, pavlaka sa vlascem i sl.
imam jedan dobar recept za batat curry, samo moram da nadjem...negde u nekoj svesci...
da, batat je sladak...mislim da je kao marmite..ili volis...ili mrzis :lol:
ja jacket potato sa chedarom :balavi: e i to volim :lol: 200 kila da imam :lol:
i ja cedarom, ali samo cedar stil :lol: :lol: :lol:
:lol:
Quote from: Lani on April 18, 2015, 12:11:21 PM
Ipak ne. :lol: :nokti2:
:rofl:
Mora nesto i kuca da jede, ne moramo sve mi :nokti2:
Quote from: AnaK on April 18, 2015, 12:18:21 PM
Meni super zvuči, i baš ću da proučim :balavi:
I meni, al' sad ne smem krompir :girl_cray:
Quote from: AnaK on April 18, 2015, 12:19:28 PM
Meni se batat nije dopao, valjda sam ga toliko dobro zamislila. Ukus mu je, a i boja, tačno između šargarepe ii bundeve. Jedino je super što mu je glikemijski indeks mnogo niži od običnog krompira.
Da i meni ovako, probala sam par puta razne kombinacije i uopste mi nije nesto na sta bi se mogla navici....dobar je kad si na dijeti, kao imas prilog koje sve i da hoces ne mozes puno da pojedes.
Ali definitivno sam ipak rekla ne .... vise sam tip da i kad sam na dijeti pojedam malo ali ukusno.
Inace sta volim .... bele spargle u svakom obliku, a najvise spargla corbu.....toliko ih volim da ih kupujem cim se pojave 14 eu za kilo.
Slatkise volim, ali zbog predispozicija za dijabetes izbegavam, kad jedem onda kupimo 10 kom ( svakom po 2/3) i to nam je umesto kolaca....manje pojedem nego kad kupim neke jevtine, a uzitak je poseban.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.voordeelmuis.nl%2Fimg%2Fgif%2F959%2F959402.gif&hash=813afa432e27d0cd1c606d0f29330aeb8418194e)
Ono sto sam nedavno otkrila je avan, pa u njega stucem i izcedim raznorazno povrce ( paprika, praziluk, sargarpa, beli luk, persun, bazilikum, koriander, susam, biber ) ... u fazonu napravim tapenadu i onda to srucim u pirinac/bulgur/quinou/kuskus/orzo ..... promesam pobacam preko jos extra crispy onion i extra.
Mrzim ovaj period u godini :crycry:
Danima bih mogla da jedem americke palacinke sa maslacem i dzemom od celih jagoda :wall:
Ja sam danas u to ime spremila sebi neki buckuris od povrca koji niko ne bi inace jeo a meni se svidja.
I meni se kuvanje ogadilo, rado bih jela suva leba samo da ne ulazim u kuhinju.
Meni se kuvanje gadi odavno, mislim ovo svakodnevno.
Meni bilo kakvo, ali bukvalno. Ne mogu da se nateram ni deci neki slatkis da napravim.
Meni nije problem da pravim za rođendane, da smišljam neke večere i zezalice, to danima planiram, biram recepte, tražim neke nove po netu a i sam proces spremanja mi nije naporan. Ali ovo svaki dan pa to bukvalno samo kad moram.
E meni je i to postalo problem, mada vise i nema prilike za tako nesto a i da ima mrzi me.
Meni je isto tesko da smisljam sta da spremam za tako neke prilike ili za goste ... bukvalno isti meni ponavljam jedno tri godine :girl_haha: pull apart pogacu iz kuglica i mimoza salatu obavezno pa onda dodajem obicno isto, neko meso itd ....
Quote from: cici on May 25, 2015, 02:32:58 PM
Ja sam danas u to ime spremila sebi neki buckuris od povrca koji niko ne bi inace jeo a meni se svidja.
E, ovo me zanima! Pričaj :turpija:
Ja sam danas stavila bukvalno sve sto sam imala. Na mladom luku sam prodinstala, nisam imala beli inace je lepse, sargarepu na listice, mladi krompir na kockice, sampinjone na krupnije kocke, papriku, brokoli na cvetice, secerac. Otprilike sve, dodala zacine po zelji i nalila sam sa jednom pavlakom za kuvanje i stavila parmezan. Ti ne moras ako ti se ne uklapa u rezim. Super je kad se stavi i krupno izmrvljeni sirovi indijski orah. Ukusno je i bez pavlake, samo dodaj vise zacina da bude ukusnije. Kratko se sve dinsta, ja volim da mi povrce nije prekuvano onda mi je otuzno. Ne svidja mi se sa boranijom. Mozes da dodas i odzumes sta god od povrca hoces ili necega vise da stavis ali je meni lepse kad ima bar 4 vrste povrca.
cici, :balavi:
:good: Ja bih sve to tako, samo bih izbacila tu pavlaku.
Pa ko je na dijeti moze, ali moze da se doda i malo fete isto je ukusno pred kraj samo da se malo ugreje. Ne mora naravno.
Hvala :kiss1:
Sama sam sebi smešna, što zbog dijete što zbog štitne smem jedno 4 povrćke, i sve nešto čekam da se perfektno iskombinuju :girl_haha: :kiss1:
Pa iskombinuj to sto smes.
Ma jasno, nego očekujem ne znam ni ja šta :lol: :kiss1:
ja moram sa pavlakom, jedino tako mogu da progutam to povrce
sve vreme mislim na one zumbine palacinke :balavi:
super to zvuci, cici :bighug:
ja obozavam te buckurise...
mene najvise iznervira kad se zaltim da napravim za par dana, a ovi moji k'o malo da probaju od svega i tako...mic po mic, malo za rucak, malo za veceru, malo za uzinu...sve se pojede u dan :crycry:
Quote from: senka on May 25, 2015, 06:01:05 PM
ja moram sa pavlakom, jedino tako mogu da progutam to povrce
sve vreme mislim na one zumbine palacinke :balavi:
:wall: :wall: Izvini :girl_haha: