Moja Mansarda

SOBICE => Radionica => Topic started by: AnaK on July 13, 2015, 03:45:05 PM

Title: Čišćenje klima uređaja
Post by: AnaK on July 13, 2015, 03:45:05 PM
Sprovodite li redovno? Ja kao operem, ali nešto mi se čini da to nije dovoljno, pa pogledah ovo:

http://apotekaonline.rs/dezinfekcija/sredstva-za-dezinfekciju/air-spray (http://apotekaonline.rs/dezinfekcija/sredstva-za-dezinfekciju/air-spray)

I ovo:

http://www.eef.rs/sr/sredstva-za-ciscenje.html (http://www.eef.rs/sr/sredstva-za-ciscenje.html)

Imate li neka iskustva i preporuke?
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: Margarita on July 13, 2015, 04:50:34 PM
Mm prosle godine detaljno prao I prskao asepsolom, pitacu ga ima li jos koji trik
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: Dawn on July 13, 2015, 07:42:15 PM
Filtere perem nekoliko puta u sezoni, prskam asepsolom, a svakih par godina dodje profesionalac pa odradi detaljno čišćenje.
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: obiraf on July 20, 2015, 08:58:26 PM
Nacin i stepen koriscenja klima uredjaja opredeljuje i intenzitet i vremenski period ciscenja. Ono sto je zanimljivo poslednjih godina je i mogucnost temeljnog, odnosno dubinsko pranje klima uredjaja. Zanima me vase misljenje i eventualno iskustva o ovom nacinu ciscenja klima.

Korisna stranica:
Dubinsko pranje klima uredjaja (http://www.dubinskopranjeklima.rs/dubinsko-pranje-klima.php)

:)
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: AnaK on July 20, 2015, 09:18:12 PM
Uh, pa želudac mi se okrenuo od prizora vode u kadi  :bad: Poslala sam upit oko cene, meni je bilo dovoljno ilustrativno  :girl_haha:
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: Summer on July 21, 2015, 12:12:17 AM
Moram vam reci da to sto sami operemo i dezinfikujemo nihe dovoljno! Kod nas nesto crkla klima i majstori je rasravili u delice, sta je sve izaslo, fuuuuuj! A prali smo je mi pre neki dan, servis pre 3 godine.
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: Finalina on July 21, 2015, 12:26:52 AM
Quote from: Summer on July 21, 2015, 12:12:17 AM
Moram vam reci da to sto sami operemo i dezinfikujemo nihe dovoljno! Kod nas nesto crkla klima i majstori je rasravili u delice, sta je sve izaslo, fuuuuuj! A prali smo je mi pre neki dan, servis pre 3 godine.
uzas, videla sam to na jednom mestu .....ja filtere perem povremeno, imam sprej i kod nas svake godine majstori čiste klimu... koliko mogu ja je odrzavam zbog sebe tj alergije i radi dece
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: kalimero on July 21, 2015, 08:22:03 AM
klimu mi ne pominjite  :sissyfight:
Title: Re: Čišćenje klima uređaja
Post by: Unabebili on July 21, 2015, 09:10:49 AM
kod nas to radi debeli...redovno da redovnije ne bi ni proizvodjac  :lol: