Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: kalimero on July 17, 2015, 12:45:53 PM

Title: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 12:45:53 PM
Dakle, milfej.... jeste fancy krempita..... onako lepa, elegantna, lagana starija sestra nase domace teske kremppite.....

spremala sam po ovom receptu
http://sharonsantoni.com/2013/05/the-strawberry-millefeuilles.html (http://sharonsantoni.com/2013/05/the-strawberry-millefeuilles.html)

i prelepe su....

jeste da ja uvek kuburim sa estetskim momentom, ovog puta zbog zelje da sve zavrsim uz budnog Mocu i radoznalog Batu.... :crazy: al je ukus fenomenalan....koristila sam maline umesto jagoda, a umesana slatka pavlaka sa dodatkom vanile obavezan touch  :balavi:

juce je bila proba, a sutra planiram vecu kolicinu
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

razmisljam da prvo ispecem celo testo pa da ispecenog secem, je l bi to moglo?

Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Unabebili on July 17, 2015, 12:55:29 PM
Mislim da ce omladinac da dodje da cestita Moci krstenje  :love32: :girl_haha:

Maline mu daju jos visu notu filigranstine  :good:
Koju vanilu si koristila?  :bighug:

Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 01:04:51 PM
onu najklasicniju, oetkerovu u flasici, pa malo nalila  :rofl: doslo mi i da ja gucnem  :fool:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 17, 2015, 01:06:53 PM
milifej je meni jos lepsi sa malinama  :good:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: MissL on July 17, 2015, 01:12:16 PM
:balavi: :balavi: :balavi:

Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Lani on July 17, 2015, 01:13:38 PM
Quote from: Glitter on July 17, 2015, 01:06:53 PM
milifej je meni jos lepsi sa malinama  :good:

Meni su generalno svi ti letnji kolači lepši sa malinama, jagode mi nekad budu nekako otužne.
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 01:17:29 PM
mama javlja malopre da je ona bas mislila da pravi reform tortu za nedelju  :o silno se obradovala sto ce da zamrzne zapoceti fil  :rofl: :rofl: :rofl:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: senka on July 17, 2015, 01:22:24 PM
ne samo što je  :balavi: nego sam i zapratila my french home  :girl_haha:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Zumbulica on July 17, 2015, 01:24:26 PM
Mljac  :balavi:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 01:25:00 PM
Quote from: senka on July 17, 2015, 01:22:24 PM
ne samo što je  :balavi: nego sam i zapratila my french home  :girl_haha:

jes, vala, divan joj je blog  :girl_in_love:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 17, 2015, 01:26:40 PM
recepis je super lak, a za krem cu samo da kupim custard  :girl_haha:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Unabebili on July 17, 2015, 01:30:44 PM
jeste blog skroz divan   :good:

hoces li jos nesto praviti za krstenje od slatkog?

ili da ja nesto dopunim?  :love32: :love32:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 17, 2015, 01:38:31 PM
Quote from: kalimero on July 17, 2015, 01:25:00 PM
jes, vala, divan joj je blog  :girl_in_love:
i kuca u Normandiji  :girl_in_love:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: maripoza on July 17, 2015, 01:57:01 PM
Ja sam u kategoriji "ko kako procita" :lol: ali ipak da kazem da izgleda mljac. :)
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Xe on July 17, 2015, 09:13:52 PM
Ja sam se već izjasnila s tim u vezi, ali da podržim pravljenje  :girl_in_love:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Lani on July 17, 2015, 11:00:24 PM
Kod nas beše ima da se kupe one gotove korice za krempitu? A neki custard krem ili on ipak mora da se pravi?
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 17, 2015, 11:45:11 PM
custard moze da bude puding od vanile plus slatka pavlaka ;D
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 11:46:11 PM
imaju i gotove kore a nije heavy ni da se ispece lisnato, samo ga malo razvaljas i busnes viljuskom.....
Za custard ne znam, al poslasticarski krem se brzo i jednostavno pravi + slatku pavlaku umesas kad se ovaj ohladi.....mislim, bas brzo brzo ide :good:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 17, 2015, 11:46:57 PM
e, ne moze puding od vanile :ljut: mrzim krempite od pudinga :baba:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Lani on July 18, 2015, 12:12:15 AM
Da, ni ja to ne volim, puding je puding ipak.
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 18, 2015, 12:14:26 AM
meni custard ima ukus pudinga od vanile, mislim jedina razlika su zumanca :innocent:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Lani on July 18, 2015, 12:24:55 AM
Ima jači i puniji ukus od pudinga od vanile.
To je kao da porediš eskimka od jagode sa onim koji napraviš sama od svežih jagoda.
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Glitter on July 18, 2015, 12:26:26 AM
custard sam jela danas, puding od vanile nisam odavno :lol:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: MissL on July 18, 2015, 11:24:02 AM
Milfej ili kako ko pojede :turpija: :lol:
Superiska :balavi: :kiss1:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 18, 2015, 11:25:25 AM
:lol:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Unabebili on July 18, 2015, 11:33:45 AM
htela sam da vam kazem da je ovom filu
veoma slican onaj fil koji se kuva za onaj kadaif

on ima puniji ukus od vanil pudinga,

a kuva se 1 litar mleka i kad prokuva usuti sledecu smesu:

100 ml mleka + 6 kasika gustina + 150 g secera - 7-8 kasika slaga ( ili 200 ml slatke pavlake),
3 vanil secera ( ili ekstrakt) + 2 zumanca umucena

kuvati dok ne prokljuca

veoma , veoma lepa krema, sigurna sam da bi mogla da se primeni i na ovaj mil  :love32:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: Xe on July 18, 2015, 02:23:02 PM
Meni sad može i rumenko  :lol:
Nemoj da me je neko pogrešno shvatio, s obzirom na temu  :lol:
Title: Re: Milfej ili ko kako procita :)
Post by: kalimero on July 18, 2015, 03:01:27 PM
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: