Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Topic started by: Margarita on August 10, 2015, 08:55:10 PM

Title: Ricotta
Post by: Margarita on August 10, 2015, 08:55:10 PM
Mnogo pominjan u kulinarskim emisijama, a nesto ga i nisam vidjala kod nas, do skoro. :think: Posto sam u exprimentalnoj fazi (kulinarskoj, zivotnoj jos ne :lol: ), kad sam donela kuci kanticu krenula sam da trazim recepte i veceras napravila ovo:
http://www.coolinarika.com/recept/ricotta-polpete/ (http://www.coolinarika.com/recept/ricotta-polpete/)
Umesto prsute sam stavila neku govedju kobasicu, mm doneo iz svog kraja. Ostalo manje-vise po receptu.
Ukusno je, moze za veceru uz jos neku salaticu. Cekam da cujem sta ce ukucani da kazu :nokti2:

A od ostatka kantice sam mislila da pravim neki ciz kejk, ali nije bilo kupina tamo gde sam planirala da ih kupim :ljut: pa sam, inspirisana glitt temom, napravila lazni tiramisu :rofl:
Umutila sam taj sir sa pavlakom i malo secera u prahu (50-60 gr) i u tu smesu (koja je postala tecna) sunula slatku pavlaku (biljnu, 200 ml). Umutilo se i postalo cvrsto kao slag.
Piskote sam umakala u nes kafu (pola voda pola mleko), red piskota, red smese x 2 i odozgo narendala malo cokolade (nisam imala kakao).

To cemo sutra da probamo, pa javljam utiske.

E, da, nisam znala da li da smestim temu u slano ili slatko :rofl: pa je ostala u neutralnoj kuhinji :rofl:


Title: Re: Ricotta
Post by: Dacko on August 10, 2015, 08:57:08 PM
Sve deluje zanimljivo, ali imam primedbu na 'pa javljam utiske' umesto 'pa dođite da isprobate'. :)
Title: Re: Ricotta
Post by: Finalina on August 10, 2015, 09:12:52 PM
koristim kao sto bih naš takozvani "krem sir" koristila, što se tiče vrste jela, ako uopste kupim pravu kod nas ...tesetenine obavezno, neka testa u koja ide sir ( tipa kiflice) , mogu i slane torte&rolati... ja to retko kupujem, kada sam probala da nadjem stalno sam mašila da nadjem najprilžniju nekoj divnoj koju sam jela kao pravu pravcijatu


prava rikota je dobra za kanole, a ja sam mozda jela i neke od najboljih, na siciliji, u onoj poslasticarnici sto sam izvlacila fotke pre nekoliko godina.... ako si za te recepte, na slatku stranu, pitam kumu sicilijanku da sa nama podeli

za slaniše predlažem da eksperimentišeš po osećaju  :)
Title: Re: Ricotta
Post by: Margarita on August 10, 2015, 09:21:49 PM
ma i ja cisto sumnjam da je ova blizu pravoj verziji, ali moze da posluzi
mislim da cu probati neke slanise/peciva kad malo zaladi, ali neke jednostavnije varijante

Dacko, gosti su uvek dobrodosli :kiss1:
(pogotovo ako su dovoljno hrabri da dodju na experimentalno posluzenje :girl_haha: )
Title: Re: Ricotta
Post by: Glitter on August 10, 2015, 09:56:45 PM
meni su top dva recepta sa rikotom sos od spanaca i rikote za pastu i one palacinke sa sirom i ovsenim pahuljicama koji sam nedavno kacila na palacinkama

jedna nota za rikotu je da ako ga stavljas u sosove za paste obavezno ga malo krckaj, ne ide samo da se umesa i posluzi (ako se ne skuva ima neki brasnjav ukus)

za pite i kiflice ipak preferiram beli tvrdji (stariji) kravlji sir