Hocu da pravim za veceru, jel ima neko nesto provereno, nemam vremena da trazim :think:
Zumbi ja prvo skuvam testeninu, onda na malo putera ili ulja istopim nekoliko vrsta sira (obavezno kačkavalj, feta, parmezan da budu među njima), dodam jednu manju pavlaku za kuvanje (ako misliš da je dovoljno sočno i bez toga, ne moraš), pustim da se kuva na tihoj vatri, posle sunem testeninu u to i sve dobro izmešam. Tako izmešano stavim u posudu za pečenje, pospem prezlom i u rernu na desetak minuta, da se uhvati korica od prezli. I to je to, tako ja pravim.
Hvala :bighug:
Evo, sad sam improvizovala ipak :lol: vidim da je osnova besamel a mi bas i ne volimo. Pomesala sam pavlaku i mleko, narendala sir i stavila sa skoro skuvanim makaronama da se zapece. Na pola cu da iseckam maslac odozgo i da pospem rendanim sirom i prezlama.
Ceo zivot spremam tako sto kuvane pomesam sa maslacem i izgnjecenim belim sirom, pa da malo promenim :girl_haha: :girl_haha:
slicno kao lani, sa manjim varijacijama
-desi se da me mrzi da zapecem pa onda to i ne radim, Aleksa skontao da mu se tako vise svidja
-koristim drugaciju kombinaciju sireva (samo zato sto mi ovde feta ima prejak ukus jer nemamo fetu od kravljes sira kao sto ima u srb i koristim dve, tri druge vrste tvrdog sira:cedar, red leichester, emental npr)
ja licno najvise volim one nase gratinirane makarone sa sirom, ove tecne varijante mi ne prijaju :lol:
Jao, imam parmezan, zaboravila sam, sad cu da ga umesam :lol:
Ne kuvam ja uvek ovako :crazy: :lol:
Quote from: Glitter on February 24, 2016, 07:08:57 PM
ja licno najvise volim one nase gratinirane makarone sa sirom, ove tecne varijante mi ne prijaju :lol:
Mi ne volimo ni nase sa jajima i sirom zapecene :crazy:
Umesah parmezan, sve mi deluje muljavo :lol:
Mene isto nekad mrzi da zapečem ali lepo bude, odozgo ima ta tanka korica a unutra sve mekano pa se puši. :balavi:
Te makarone samo sa jajima i malo ubačenog sira ne volim nikako, tako je moja mama uporno pravila.
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.
Pepi, ovo je bas prakticno :good:
Emi se svidja "preukusno je" i predlaze da ako se i ostalima svidi ovako od sad pravim :clap:
Quote from: Pepi on February 24, 2016, 07:28:23 PM
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.
da ovo su meni gratinirane makarone koje volim
Quote from: Pepi on February 24, 2016, 07:28:23 PM
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.
Po ovom receptu Ivan pravi, obozavamo kolektivno :good:
http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html (http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html)
Ja ne volim zapecene, jedem pre pecenja :lol:
Quote from: AnaK on February 26, 2016, 10:14:06 PM
http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html (http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html)
Šta je cooking spray?
A u čemu je njegova prednost, probao neko?
Osim što se eventualno malo bolje rasporedi i u ne predebelom sloju. :think:
ja ga uvek imam u kuci, kupujem dve vrste maslinovo i od repice, fora je sto ih reklamiraju kao 1 kaloriju po spricu
ja ga licno koristim za prskanje tiganja za palacinke ili ovako kao u receptu kada nesto treba da zapecem pa da dobije koricu brze, za salate takodje (maslinovo)
Prednost je sto stvarno da bocica od mozda 250ml traje mnogo dugo jer je manje ulja trosi...npr ako przim jaja koristicu ovaj spre, podmazujem tepsije i plehove...u stvari kada malo bolje razmislim ne koristim ga samo kada treba da dinstam luk, meso sargarepu (ta neka teza varijanta) ili kada treba da zaprzim nesto
od mene preporuka stvarno
e da i leti za rostilj
Verovatno ono ulje u spreju.
To je za ove koji vode racuna o kolicini ulja koju upotrebljavaju :D
Ali je bas zgodna stvarcica :good:
Quote from: MissL on February 27, 2016, 04:19:06 PM
To je za ove koji vode racuna o kolicini ulja koju upotrebljavaju :D
Ali je bas zgodna stvarcica :good:
najbitnije pitanje - može li to da se prska u majonez? :lol: :lol: :rofl:
Treba valjda svi da vodimo računa o količini ulja koju upotrebljavamo. :baba:
Quote from: prevodilica on February 27, 2016, 04:20:07 PM
najbitnije pitanje - može li to da se prska u majonez? :lol: :lol: :rofl:
:lol:
Treba Lani, treba :-[ :lol:
Quote from: Zumbulica on February 27, 2016, 01:33:34 PM
Verovatno ono ulje u spreju.
Vidi mene sto pratim, nisam ni otvarala sledecu stranu :crazy: :lol:
Da li bi to moglo da se improvizuje sa nekim bocicama :think: izgleda stvarno prakticno.
Moglo bi, ali jednokratno. Ja kupujem maslinovo u spreju, meni je idealno za salate. Nisam videla obično.
Quote from: Zumbulica on February 27, 2016, 04:30:19 PM
Vidi mene sto pratim, nisam ni otvarala sledecu stranu :crazy: :lol:
Da li bi to moglo da se improvizuje sa nekim bocicama :think: izgleda stvarno prakticno.
moze verovatno sa onim bocicama za putovanja za spejeve i kozmetiku :think:
A koliko šriceva ide po salati?
Ja stavim par, ono malo ovde malo onde, zavisi od veličine salate, 3-10 :lol: I tih 10 je manje od kašičice, mislim.
U pa to je onda baš malo, tj. baš super. Gde imaju ta maslinova u spreju, ja se ne sećam da sam ikad videla. Ili jesam pa nisam znala da je to, sve je moguće. :girl_haha:
Među maslinovim uljima u Merkatoru, SuperVeru. Ne znam da li ima uvek, dugo traje, retko kupujem. Ja imam ovo, mislim da mi je i prethodno bilo isto:
(https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xpa1/t51.2885-15/s320x320/e15/10986176_415447645281632_1915000893_n.jpg)
2dl, pola godine trošimo.
Anak, hvala, bas cu da pogledam, zvuci super :)
:bighug:
Moguće stvarno da sam i videla ali jednostavno nisam zagledala šta piše, sad ću baš da pogledam.
Obično stoji na kraju, prema sirćima, jer je mala flašica, lako se previdi, više liči na sirće po pakovanju. :kiss1:
Mislim da bi ovo bile klasicne americke, meni je ovo apsolutno neprivlacno, ovoliko besamela i topljenog sira :)
https://www.facebook.com/QuirkyMomma/videos/10153771601915845/ (https://www.facebook.com/QuirkyMomma/videos/10153771601915845/)
E ja baš takve volim, da sir curi i cedi se sa svih strana. :girl_haha:
Ne volim suve testenine nikako, to mi je kao da ih jedem prazne.
Quote from: Glitter on February 27, 2016, 04:50:56 PM
moze verovatno sa onim bocicama za putovanja za spejeve i kozmetiku :think:
postoje staklene sprej flašice za ulje i sirće da se kupe
za sklop rečenice zasluzno je Fe- :lol: :lol:
Quote from: senka on March 03, 2016, 01:59:07 PM
postoje staklene sprej flašice za ulje i sirće da se kupe
Ovo je super, gde?
Mada ja uopšte ne mogu da zamislim kako bi se sprej za ulje ikada oprao :crazy:
Quote from: senka on March 03, 2016, 01:59:58 PM
za sklop rečenice zasluzno je Fe- :lol: :lol:
bolje nego Vinjak :lol:
Quote from: AnaK on March 03, 2016, 02:26:32 PM
Ovo je super, gde?
Mada ja uopšte ne mogu da zamislim kako bi se sprej za ulje ikada oprao :crazy:
moze i to lagano i rucno i u masini za sudove
Staklo može da se opere dok sa plastikom uvek imam osećaj da je ostala masna od ulja.
Ma ja imam na umu onaj deo cevčica & prskalica, što je preusko, a nekako se nataloži.
Nisam sigurna, možda Jumbo, možda Tempo :think:
Obratiću pažnju, hvala :kiss1:
u sephori sigurno su imali plasticne
Gledala sam danas u Maxiju, nema ulja u spreju, moraću da vidim u nekom hiperu.
Ima u Merkatoru, videla ja juče. Nisam videla cenu, a pokušala sam, tako su ih zgurali da me mrzelo da tumačim bar kodove :crazy:
ja sam kupila u utorak u Merkatoru... ali sam vec zaboravila cijenu, bila je veca nabavka