Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slano... => Topic started by: Zumbulica on February 24, 2016, 06:33:45 PM

Title: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 24, 2016, 06:33:45 PM
Hocu da pravim za veceru, jel ima neko nesto provereno, nemam vremena da trazim  :think:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 24, 2016, 06:43:50 PM
Zumbi ja prvo skuvam testeninu, onda na malo putera ili ulja istopim nekoliko vrsta sira (obavezno kačkavalj, feta, parmezan da budu među njima), dodam jednu manju pavlaku za kuvanje (ako misliš da je dovoljno sočno i bez toga, ne moraš), pustim da se kuva na tihoj vatri, posle sunem testeninu u to i sve dobro izmešam. Tako izmešano stavim u posudu za pečenje, pospem prezlom i u rernu na desetak minuta, da se uhvati korica od prezli. I to je to, tako ja pravim.
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 24, 2016, 07:06:38 PM
Hvala  :bighug:
Evo, sad sam improvizovala ipak  :lol: vidim da je osnova besamel a mi bas i ne volimo. Pomesala sam pavlaku i mleko, narendala sir i stavila sa skoro skuvanim makaronama da se zapece. Na pola cu da iseckam maslac odozgo i da pospem rendanim sirom i prezlama.
Ceo zivot spremam tako sto kuvane pomesam sa maslacem i izgnjecenim belim sirom, pa da malo promenim  :girl_haha: :girl_haha:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 24, 2016, 07:07:57 PM
slicno kao lani, sa manjim varijacijama
-desi se da me mrzi da zapecem pa onda to i ne radim, Aleksa skontao da mu se tako vise svidja
-koristim drugaciju kombinaciju sireva (samo zato sto mi ovde feta ima prejak ukus jer nemamo fetu od kravljes sira kao sto ima u srb i koristim dve, tri druge vrste tvrdog sira:cedar, red leichester, emental npr)

Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 24, 2016, 07:08:57 PM
ja licno najvise volim one nase gratinirane makarone sa sirom, ove tecne varijante mi ne prijaju :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 24, 2016, 07:09:24 PM
Jao, imam parmezan, zaboravila sam, sad cu da ga umesam  :lol:
Ne kuvam ja uvek ovako  :crazy: :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 24, 2016, 07:14:28 PM
Quote from: Glitter on February 24, 2016, 07:08:57 PM
ja licno najvise volim one nase gratinirane makarone sa sirom, ove tecne varijante mi ne prijaju :lol:
Mi ne volimo ni nase sa jajima i sirom zapecene  :crazy:
Umesah parmezan, sve mi deluje muljavo  :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 24, 2016, 07:18:01 PM
Mene isto nekad mrzi da zapečem ali lepo bude, odozgo ima ta tanka korica a unutra sve mekano pa se puši.  :balavi:
Te makarone samo sa jajima i malo ubačenog sira ne volim nikako, tako je moja mama uporno pravila.
Title: Re: mac and cheese
Post by: Pepi on February 24, 2016, 07:28:23 PM
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 24, 2016, 07:35:18 PM
Pepi, ovo je bas prakticno  :good:
Emi se svidja "preukusno je"  i predlaze da ako se i ostalima svidi ovako od sad pravim  :clap:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 24, 2016, 07:38:20 PM
Quote from: Pepi on February 24, 2016, 07:28:23 PM
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.
da ovo su meni gratinirane makarone koje volim
Title: Re: mac and cheese
Post by: stacka on February 24, 2016, 07:45:19 PM
Quote from: Pepi on February 24, 2016, 07:28:23 PM
1 kesica makarona (upotrebe se sirove bez kuvanja)
500 ml kisele vode
250 ml mleka
4 jaja
250-300 g sira
1 mala šoljica ulja
solipo ukusu
Promute se jaja, u to se doda isitnjeni sir i sve ostalo. Sve se ubaci u tepiju, peče na 220 stepeni dok tečnost ne isparii ne dobije lepu zlatnožutu koru.


Po ovom receptu Ivan pravi, obozavamo kolektivno :good:
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on February 26, 2016, 10:14:06 PM
http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html (http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html)
Title: Re: mac and cheese
Post by: cici on February 26, 2016, 11:53:50 PM
Ja ne volim zapecene, jedem pre pecenja :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Nanny Ogg on February 27, 2016, 11:26:03 AM
Quote from: AnaK on February 26, 2016, 10:14:06 PM
http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html (http://www.prva.rs/zivot/kuhinjica/recepti/91804/makarone-sa-sirom-na-potpuno-drugaciji-nacin.html)

Šta je cooking spray?
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 27, 2016, 12:25:53 PM
Quote from: Nanny Ogg on February 27, 2016, 11:26:03 AM
Šta je cooking spray?
ulje u spreju
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 27, 2016, 12:28:00 PM
A u čemu je njegova prednost, probao neko?
Osim što se eventualno malo bolje rasporedi i u ne predebelom sloju.  :think:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 27, 2016, 12:38:00 PM
ja ga uvek imam u kuci, kupujem dve vrste maslinovo i od repice, fora je sto ih reklamiraju kao 1 kaloriju po spricu
ja ga licno koristim za prskanje tiganja za palacinke ili ovako kao u receptu kada nesto treba da zapecem pa da dobije koricu brze, za salate takodje (maslinovo)
Prednost je sto stvarno da bocica od mozda 250ml traje mnogo dugo jer je manje ulja trosi...npr ako przim jaja koristicu ovaj spre, podmazujem tepsije i plehove...u stvari kada malo bolje razmislim ne koristim ga samo kada treba da dinstam luk, meso sargarepu (ta neka teza varijanta) ili kada treba da zaprzim nesto

od mene preporuka stvarno
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 27, 2016, 12:38:17 PM
e da i leti za rostilj
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 27, 2016, 01:33:34 PM
Verovatno ono ulje u spreju.
Title: Re: mac and cheese
Post by: MissL on February 27, 2016, 04:19:06 PM
To je za ove koji vode racuna o kolicini ulja koju upotrebljavaju :D

Ali je bas zgodna stvarcica :good:
Title: Re: mac and cheese
Post by: prevodilica on February 27, 2016, 04:20:07 PM
Quote from: MissL on February 27, 2016, 04:19:06 PM
To je za ove koji vode racuna o kolicini ulja koju upotrebljavaju :D

Ali je bas zgodna stvarcica :good:

najbitnije pitanje - može li to da se prska u majonez? :lol: :lol: :rofl:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 27, 2016, 04:21:07 PM
Treba valjda svi da vodimo računa o količini ulja koju upotrebljavamo.  :baba:
Title: Re: mac and cheese
Post by: MissL on February 27, 2016, 04:29:01 PM
Quote from: prevodilica on February 27, 2016, 04:20:07 PM
najbitnije pitanje - može li to da se prska u majonez? :lol: :lol: :rofl:
:lol:

Treba Lani, treba  :-[ :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on February 27, 2016, 04:30:19 PM
Quote from: Zumbulica on February 27, 2016, 01:33:34 PM
Verovatno ono ulje u spreju.
Vidi mene sto pratim, nisam ni otvarala sledecu stranu  :crazy: :lol:
Da li bi to moglo da se improvizuje sa nekim bocicama  :think: izgleda stvarno prakticno.
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on February 27, 2016, 04:30:56 PM
Moglo bi, ali jednokratno. Ja kupujem maslinovo u spreju, meni je idealno za salate. Nisam videla obično.
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on February 27, 2016, 04:50:56 PM
Quote from: Zumbulica on February 27, 2016, 04:30:19 PM
Vidi mene sto pratim, nisam ni otvarala sledecu stranu  :crazy: :lol:
Da li bi to moglo da se improvizuje sa nekim bocicama  :think: izgleda stvarno prakticno.
moze verovatno sa onim bocicama za putovanja za spejeve i kozmetiku :think:
Title: Re: mac and cheese
Post by: emge on February 28, 2016, 08:56:43 PM
A koliko šriceva ide po salati?
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on February 28, 2016, 08:59:00 PM
Ja stavim par, ono malo ovde malo onde, zavisi od veličine salate, 3-10 :lol: I tih 10 je manje od kašičice, mislim.
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 28, 2016, 09:01:27 PM
U pa to je onda baš malo, tj. baš super. Gde imaju ta maslinova u spreju, ja se ne sećam da sam ikad videla. Ili jesam pa nisam znala da je to, sve je moguće.  :girl_haha:
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on February 28, 2016, 09:11:42 PM
Među maslinovim uljima u Merkatoru, SuperVeru. Ne znam da li ima uvek, dugo traje, retko kupujem. Ja imam ovo, mislim da mi je i prethodno bilo isto:

(https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xpa1/t51.2885-15/s320x320/e15/10986176_415447645281632_1915000893_n.jpg)

2dl, pola godine trošimo.
Title: Re: mac and cheese
Post by: emge on February 28, 2016, 09:16:54 PM
Anak, hvala, bas cu da pogledam, zvuci super :)
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on February 28, 2016, 09:18:24 PM
 :bighug:

Moguće stvarno da sam i videla ali jednostavno nisam zagledala šta piše, sad ću baš da pogledam.
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on February 28, 2016, 09:24:06 PM
Obično stoji na kraju, prema sirćima, jer je mala flašica, lako se previdi, više liči na sirće po pakovanju. :kiss1:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Zumbulica on March 03, 2016, 11:40:59 AM
Mislim da bi ovo bile klasicne americke, meni je ovo apsolutno neprivlacno, ovoliko besamela i topljenog sira  :)


https://www.facebook.com/QuirkyMomma/videos/10153771601915845/ (https://www.facebook.com/QuirkyMomma/videos/10153771601915845/)
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on March 03, 2016, 11:50:05 AM
E ja baš takve volim, da sir curi i cedi se sa svih strana.  :girl_haha:
Ne volim suve testenine nikako, to mi je kao da ih jedem prazne.
Title: Re: mac and cheese
Post by: senka on March 03, 2016, 01:59:07 PM
Quote from: Glitter on February 27, 2016, 04:50:56 PM
moze verovatno sa onim bocicama za putovanja za spejeve i kozmetiku :think:

postoje staklene sprej flašice za ulje i sirće da se kupe
Title: Re: mac and cheese
Post by: senka on March 03, 2016, 01:59:58 PM
za sklop rečenice zasluzno je Fe-  :lol: :lol:
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on March 03, 2016, 02:26:32 PM
Quote from: senka on March 03, 2016, 01:59:07 PM
postoje staklene sprej flašice za ulje i sirće da se kupe

Ovo je super, gde?
Mada ja uopšte ne mogu da zamislim kako bi se sprej za ulje ikada oprao  :crazy:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on March 03, 2016, 03:55:45 PM
Quote from: senka on March 03, 2016, 01:59:58 PM
za sklop rečenice zasluzno je Fe-  :lol: :lol:
bolje nego Vinjak :lol:


Quote from: AnaK on March 03, 2016, 02:26:32 PM
Ovo je super, gde?
Mada ja uopšte ne mogu da zamislim kako bi se sprej za ulje ikada oprao  :crazy:
moze i to lagano i rucno i u masini za sudove
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on March 03, 2016, 04:04:36 PM
Staklo može da se opere dok sa plastikom uvek imam osećaj da je ostala masna od ulja.
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on March 03, 2016, 05:37:04 PM
Ma ja imam na umu onaj deo cevčica & prskalica, što je preusko, a nekako se nataloži.
Title: Re: mac and cheese
Post by: senka on March 04, 2016, 03:16:50 PM
Nisam sigurna, možda Jumbo, možda Tempo   :think:
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on March 04, 2016, 03:18:09 PM
Obratiću pažnju, hvala  :kiss1:
Title: Re: mac and cheese
Post by: Glitter on March 04, 2016, 04:42:32 PM
u sephori sigurno su imali plasticne
Title: Re: mac and cheese
Post by: Lani on March 04, 2016, 05:21:43 PM
Gledala sam danas u Maxiju, nema ulja u spreju, moraću da vidim u nekom hiperu.
Title: Re: mac and cheese
Post by: AnaK on March 04, 2016, 06:12:51 PM
Ima u Merkatoru, videla ja juče. Nisam videla cenu, a pokušala sam, tako su ih zgurali da me mrzelo da tumačim bar kodove  :crazy:
Title: Re: mac and cheese
Post by: emge on March 05, 2016, 09:30:00 PM
ja sam kupila u utorak u Merkatoru... ali sam vec zaboravila cijenu, bila je veca nabavka