Nek nam je sa srećom nova sezona :girl_haha:
U to ime, mm pre par dana uplatio depozit za kuću na airbnb za drugu polovinu jula na Tasosu, u Laninom omiljenom mestu, Skali Maries :clap: Ide nas četvoro, Ksenijin dečko, dever, žena mu i mala Lidija - puna kuća sreće :girl_haha:
To je sve divno :clap:
Super Vilo :clap:
Ja nešto ove godine gledam Tursku, tamo još nisam bila, a nije ni mm. Samo da uvedu čarter iz Niša (a izgleda da ima šanse) i da aranžman ne bude baš mnooogooo skup. Za sada su cene u pripremi, tako da mi ostaje samo da čekam. Mislila sam da idemo u avgustu, ali su mi na Fb grupi o Turskoj rekli da je tada u Alanji prevruće, pa bih pomerila za septembar, za prvu polovinu meseca...
Inače, gledam ovaj hotel: https://alaaddinbeach.com/ preko Eurotursa: https://euroturs.rs/leto/turska/antalijska-regija/alanja/alaaddin-beach/
Tursku komotno možeš i u drugoj polovini septembra, pa i početkom oktobra, tada je idealno vreme
Barcino je izbacio cene za Tursku čarterom iz Niša, samo su za nas troje ipak visoke, čak i u onim povoljnijim hotelima, ovaj nam je recimo preporučen kao takav:
https://barcino.travel/turska/antalijska-regija/alanja/hotel-mesut/
tako da će verovatno opet biti Grčka ako uopšte negde mrdnemo.
Kod nas za sad plan da idemo na 3 koncerta, Pentatonix u martu u Budimpešti, Evanescence u junu u Bukureštu i Arctic Monkeys u Pragu u avgustu, pa ćemo usput malo i razgledanje :crazy:
Jao, ja imam karte za Pearl Jam za jul u Budimpešti, trebalo je da bude 2020. godine. Njima se još i nadam. I imam za Tori Amos u Milanu :rofl: za mesec i po :lol: kako stoje stvari, tu ću da puknem, mogu samo da se nadam da će da pomeri.
Dacko, jeste dosta skupo, ali je to all inclusive i let avionom. Ispadne oko 2000 za vas troje 11noći?
Ovaj hotel mi izgleda baš sladak, gradski hotel... ja uvjek Tursku zamišljam sa onim ogromnim hotelima gdje nema grada okolo....
Koje su cijene smještaja u Grčkoj? Nismo bili dvije-tri godine, a izgledalo mi je da su i oni podigli cijene.
Ne znam kakve su sad agencijske cene za Grčku, verovatno više nego što smo mi plaćali za smeštaj koji smo našli na sajtu Airbnb, gde se čitava kuća, istina 10 min. hoda udaljena od plaže, što nama nije problem, mogla naći za 35 ili 40 evra, a sad očekujem da će biti bar 50 jer su i tamo otišle cene naviše, dok se u Bugarskoj i Albaniji mogu naći i sasvim novi apartmani u zgradama za 20 do 50, pošto su izgleda malo preterali sa zidanjem pa su i cene najma pale.
Albaniju dosta hvale, ja koliko kapiram oni tek kreću sa ozbiljnim turizmom, pa je zato povoljno.
Pazi ovo bi nas izašlo 416 evra za 15 dana u julu:
https://www.airbnb.rs/rooms/36728360?adults=3&location=Durr%C3%ABs%2C%20Albanija&check_in=2022-07-16&check_out=2022-07-31&source_impression_id=p3_1641403391_8urwN1fCeuLG2TCT&guests=1 (https://www.airbnb.rs/rooms/36728360?adults=3&location=Durr%C3%ABs%2C%20Albanija&check_in=2022-07-16&check_out=2022-07-31&source_impression_id=p3_1641403391_8urwN1fCeuLG2TCT&guests=1)
Odlična lokacija, mada me more ne privlači, ne volim ove velike plaže. Najviše mi se sviđa ovaj parkić pored :)
Na to kad dodaš hranu i put, ispalo bi duplo jeftinije.
Cene za Tursku za all inclusive nisu visoke ako uracunas da u njih ulaze i avionske karte i transferi. Mi smo takodje poceli da gledamo opcije za Tursku, ali sa dvoje dece uzrasta kao sto su nasa, cene znacajno rastu, jer se u vecini hotela Sava racuna kao 3. odrasla osoba, a Vida negde kao dete, a negde kao odrasla. Ali prvo mi da zavrsimo ovo zimovanje :girl_haha:
Ja imam 2 karte za Peperse u Budimpesti 15.juna, ako sa Savinim ocenama bude sve OK, idemo on i ja, ako ne, idemo MM i ja :lol:
Quote from: emge on January 05, 2022, 04:02:36 PM
Koje su cijene smještaja u Grčkoj? Nismo bili dvije-tri godine, a izgledalo mi je da su i oni podigli cijene.
I mene interesuje... I uslovi za ulazak, naravno. Mislila sam da će Grci biti malo fleksibilniji...
Rešili smo se da ponovimo letovanje u Asprovalti, kod istih ljudi kao pre, samo za više novca nego onomad, nažalost, jer su sve cene u Grčkoj skočile kao da im je prošla sezona bila sjajna, a ne među najgorima, no dobro sad.
Dacko, zelim vam da uzivate bez obzira na cene.
Mi smo se ove godine odlucili za Tursku, idemo u Antaliju, vec smo rezervisali hotel. To znaci manje dana na moru, jer nam se Sava racuna kao treca odrasla osoba, pa nam isti budzet u Turskoj i hotelu u kome smo bili 5 ili 6 puta u Grckoj u Turskoj kupuje 3 nocenja manje. (ja sam htela da ponovim lokaciju, ali sam bila nadglasana). Samo se nadam da cemo uspeti da organizujemo odlazak na Taru ove godine, posto smo je prosle godine preskocili.
i ja se bavim rezervisanjem letovanja, mislim da ću sutra uplatiti
ponovićemo mesto i vilu od prošle godine, Olympic Beach, deca i ja u junu
mm nije siguran za odmor, a ja ne mogu da sedim i čekam da li će ili neće, tako da sam već poslala upit agenciji
inače, cene kod Grka su još od prošle godine veće, meni nešto to jeste logično, jer pokušavaju da nadoknade manji broj gostiju
a i iz agencija su mi prošlog leta pričali kako su naše agencije ranije uzimale kuće/vile na sezonu, pa pravile aranžmane i sl, dok je sad situacija da samo uzmu apartman za koji im se neko javi, tako da Grci sad sami moraju da se bave traženjem turista i sl.
uslovi za ulazak u Grčku se menjaju, oko Nove godine i praznika su bili baš striktni, ulazilo se samo sa testovima, bez obzira na vakcinalni status, ali su već sad od februara popustili, odnosno
- ko ima i buster dozu, nema veze kad je primljena, ima ulazak
- ko ima 2 vakcine, bitno je da nije prošlo 9 meseci od druge
- može ko je preležao kovid
i mogu naravno negativan antigenski i PCR
cena PCR u Makedoniji, ako sam dobro zapamtila je negde oko 10-15 eur
Mi vidimo po cenama za isto letovanje, u slicnim ili istovetnim periodima, koliko rastu iz godine u godinu - pri tome, u hotelu u koji mi idemo su cene za 2 odraslih i 2 dece do 16. godina, tako da se za nasu porodicu cena nije menjala zbog toga sto su deca starija.
E sad jedno pitanje koje mozda zasluzuje posebnu temu: Do kada ocekujete da ce deca letovati sa vama? Ili da preformulisem: kada ocekujete da ce vasa deca poceti radije da idu na letovanje sa drustvom nego sa vama? Ja kod Save ne vidim takve naznake :lol: :rofl: mozda i zato sto poslednjih godina svakako letujemo sa jednim od njegovih najboljih drugova (i njegovom sestrom, koja je jedna od Vidinih najboljih drugarica) pa je to takoreci 2 u 1....
Boris bi voleo da nas isprati na samostalni odmor na nekoliko dana, a on da ostane kod kuće, dok varijantu da on negde ide bez nas ne razmatra iako bih ga ja rado poslala na bilo koje organizovano letovanje. Pretpostavljam da će se odvojiti od nas kad nađe devojku pa ona poželi da ide s njim, znači negde oko tridesete, pošto je u pitanju nezaljubljivi Jarac. :lol:
:friends: za drugara Borisa.
Kod nas je ista situacija, nema naznaka da bi uopste letovao sa drustvom (doduse mi to nismo ni pominjali kao opciju :-X ), cak sta vise, na polugodistu smo mu "zapretili" da ako prosek ne bude bar 4.20 (bio je 4.06) nema nista od letovanja, ostaje u BGD i on je to vrlo ozbiljno shvatio. :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Masa i on gledaju ponude na bookingu i airbnb vrlo revnosno, predlazu nam ono sto se njima ucini zanimljivo pa je mozda i to razlog zasto ne razmislja dalje.
Napisah vec na tricama, kod nas je ove godine u planu ponovo Peloponez, videcemo sta i kako. Kratko smo se lozili da bismo mogli i Spaniju :lol: medjutim obzirom na situaciju sa koronom objektivno gledajuci Grcka je ipak sigurnija varijanta.
Zao mi je sto nema nikakvih naznaka da cemo u skorije vreme moci da ostvarimo putovanje koje smo planirali 2020.godine - turneju po Evropi.
Stačka, gdje ste pravili pauzu na putu ka dolje? Koliko treba sati puta?
Prespavali smo u Bitolju. Od Makedonije do Kastra cini mi se nekih 6 sati, ali ne secam se. Skoro je sve autoput koji vodi ka Lefkadi. Mi smo u odlasku isli preko Patrasa, u povratku posto smo prvo isli za Atinu na par dana smo se vracali tim putem.
Quote from: anelore on February 09, 2022, 01:13:37 PM
Dacko, zelim vam da uzivate bez obzira na cene.
Mi smo se ove godine odlucili za Tursku, idemo u Antaliju, vec smo rezervisali hotel. To znaci manje dana na moru, jer nam se Sava racuna kao treca odrasla osoba, pa nam isti budzet u Turskoj i hotelu u kome smo bili 5 ili 6 puta u Grckoj u Turskoj kupuje 3 nocenja manje. (ja sam htela da ponovim lokaciju, ali sam bila nadglasana). Samo se nadam da cemo uspeti da organizujemo odlazak na Taru ove godine, posto smo je prosle godine preskocili.
Koji hotel ste odabrali?
Quote from: Dawn on January 05, 2022, 02:33:57 PM
Kod nas za sad plan da idemo na 3 koncerta, Pentatonix u martu u Budimpešti, Evanescence u junu u Bukureštu i Arctic Monkeys u Pragu u avgustu, pa ćemo usput malo i razgledanje :crazy:
Dodali još jedan koncert, Nightwish 30.7. Mađarska :crazy:
Jeste li već nabavili karte za Najtviš i kako? Nešto ne umem da pronađem... :girl_sad:
Dacko, meni se čini da ima ovde:
https://www.ticketportal.hu/event/Fezen-Fesztival-2022 (https://www.ticketportal.hu/event/Fezen-Fesztival-2022)
Po programu su 30. na ovom Festivalu:
http://fezen.hu/ (http://fezen.hu/)
Aaa, nisam skapirala da je to u okviru festivala, mislila sam da je poseban koncert, a ono mi izlazili neki zimski datumi. Mada ni ovde ne umem da se snađem da vidim koliko je karta i kako se nabavlja. :-[
Bukurešt je uživancija :love32: Put do tamo magistralom baš i nije :rofl:
Dacko, evo uputstva.
https://www.loom.com/share/786df22e2d654a1e85272e9a3fc540a8 (https://www.loom.com/share/786df22e2d654a1e85272e9a3fc540a8)
Hvala. :kiss1: Otvorila sam i ja tako jutros, ali su me zbunili brojevi u kružićima, tek mi je sad dok sam gledala tvoj video sinulo da se prosto radi o broju karata koje neko želi da kupi. :fool: :-[
:love32: :kiss1:
A ja vežbam novonaučeno korišćenje Looma! :girl_haha:
Neno, izabrali smo Miracle Resort hotel, ovaj https://www.miraclehotel.com/en/galeri/odalar. (https://www.miraclehotel.com/en/galeri/odalar.)
Ja ostadoh samo na Pepersima u Budimpesti 15. juna. :girl_haha:
Dacko, preko tixa.hu sam pazarila ulaznice, imaju tamo i englesku verziju, 30-ak evra su.
Dobro izgleda taj miracle, jedva čekam utiske. U kom periodu idete?
Meni je ostao Pearl Jam, obzirom da je Tori Amos odložila... valjda se neće poklopiti sa terminom za Pearl Jam-
Disco, idemo od 1. do 11. jula.
:dance1: Pao izbor hotela za letos! Idemo krajem avgusta/početkom septembra u Alanju u ovaj hotel: https://www.1atravel.rs/putovanje/xoria-deluxe-hotel/ (https://www.1atravel.rs/putovanje/xoria-deluxe-hotel/) Posle praznika treba da uplatimo rezervaciju (50%) a ostatak ćemo polako, svakog meseca, u ratama, do polaska. Lakše mi je tako, manje ću da mu osetim cenu :nokti2: Al nek ide život! Nije svake godine 35 godina braka :diva:
Quote from: anelore on February 11, 2022, 07:06:22 PM
Neno, izabrali smo Miracle Resort hotel, ovaj https://www.miraclehotel.com/en/galeri/odalar. (https://www.miraclehotel.com/en/galeri/odalar.)
Lep hotel :girl_in_love:
ove godine se ipak malo više putovalo :girl_in_love:
kako ste zadovoljni ostvarenim do sada i šta vam je plan za naredni period, ako ga ima?
Pa, bilo je lepo videti Budimpeštu sa starijim detetom :love32: :rofl:
Spremam se za konferenciju u jednom norveškom selu :diva: sa pridruženim obilaskom mejstrim fjordova i dolina i železnica i naravno - Vrisak :rupa:
Iju, zaboravila sam Zagreb i Kumrovec, valjda zato što ih ne doživljavam kao inostranstvo :ces:
Tako da, da, zadovoljna sam ostvarenim, imajući u vidu okolnosti.
Iju, opet ja, zaboravila sam četiri dana u Dubaiju :nesvest: nakon nekoliko odlaganja, put se taman poklopio sa ukidanjem obaveze nošenja maski na otvorenom :nokti2:
edit - što je bilo super obzirom na 35 stepeni
eto da se lepo prisetiš :) baš fino
mi nismo pravili nikakve velike izlete, vikend obaveze oko treninga preostalog veslača nam značajno uskraćuju vreme potrebno za putovanje
jedva da smo uspeli i do Kikinde da odemo, i to samo na vikend, praktično jedan ceo dan, ali nam je u planu sad u septembru da opet skoknemo na Dane ludaje
bila sam na moru sa dečacima krajem juna, Grčka
i nadam se da ću još nedelju dana provesti u Grčkoj sad krajem septembra
imam i pravu dilemu za septembarsko putovanje - da li idemo i muž i ja, a da decu ostavimo same nedeljnu dana u Bgd? :nokti2: :nokti2: :nokti2:
na momente mi se čini da sam rešena da ih ostavim, a na trenutak me uhvati panika i na samu pomisao
mada bih volela da se pokažu kao dovoljno samostalni i odgovorni da ostanu sami
Moji ne bi bili spremni za nedelju solo, osim ako ih ne pitam :rofl: baš ću da ih pitam
decu kad pitam oni su spremni, jer bi u stvari želeli da ostanu sami, ali ja nisam toliko sigurna da stvarno jesu
Pretpostavljam da bi i moji to rekli, pitaću ih, radoznalosti radi :turpija:
Ja sam u proteklih godinu dana, od septembra 2021. bas dosta putovala, sto poslom, sto privatno - zapravo, vise privatno - i stvarno svrstavam te mesece medju najlepsih 12 u svom zivotu :girl_in_love: Ceka me u nedelju poslovni put od 6 dana u Madrid, pa da zaokruzim utiske.
Ove godine smo isli porodicno u Rim, sto mi je bila godinama velika zelja, i to je definitivno najveci utisak - kako zbog samog Rima, u kome sam ja prethodno bila bukvalno 2 dana tokom nekih presedanja, i to pre 10 godina,a i zbog utiska koji su on i lepote u njemu ostavile na decu (i MM). Dva obilaska sa vodicem (Koloseum i Forum Romanum, i bazilika sv. Petra i Vatikanski muzeji) bili su pun pogodak, i dopunili i obogatili utiske. Takodje mislim da je vazno sto su deca bila dovoljno zrela da razumeju sta gledaju (Vida ne uvek :lol: ali je vodica slusala i gledala netremice), i sto su i neka umetnicka dela na njih ostavila ozbiljan utisak.
Mojih 7 dana kod kumova u Nemackoj proslog decembra su bili divni, ja se odmorila od obaveza, druzila se sa njima i decom, posetila Hajdelberg. Cetiri dana smo ovog leta kuma i ja bile same u Milanu, obisle smo i Komo, videle Tajnu veceru (sa vodicem), usle u Milansku katedralu i popele se na njen vrh (uprkos strahu od visine, vecem kod nje, malo manjem kod mene) i obisle muzej Milanske skale. Divno iskustvo, i svako ko moze treba sebi da priusti nekoliko dana sa drugaricom u mestu u kome nijedna od njih ne zivi. Kao srednja skola ponovo :girl_in_love:
Letovanje u istom drustvu trecu godinu zaredom nam je bilo uzivanje, more u Turskoj je bilo toplo, pored nas su u moru plivale morske kornjace, decu smo vodili na plivanje sa delfinima, sve nam je bilo potaman. I Tara nam je, kao i uvek, bila odmor od svega :love32:
Sto se tice planova za narednu godinu, ja bih zelela svakako da ponovo organizujemo porodicno putovanje u neki lep grad, moja zelja godinama unazad je Valensija, u kojoj sam ja bila i u koju bih se sutra preselila, toliko mi se dopada, ali pristala bih i na neku drugu destinaciju :lol: Nekako sam uspela da do sada ne boravim dugo u Budimpesti, koja nam je bas bas blizu, te mi se to svakako cini kao realna opcija za neki raspust. Naravno, sve ce zavisiti od cena, ne putovanja, vec cena za dnevne potrepstine i cena struje....
Prevodilice, razumem dilemu. Mi smo nasu decu ostavljali na po 2 dana same, sve je bilo u redu, cak su se na vreme probudili i za skolu. Da ih pitam, sigurno bi pristali da mi odemo negde na 7 dana a oni ostanu sami. Ipak, ja bih u tom slucaju volela da imam nekog odraslog ne samo u blizini, vec sa njima u stanu...
Mi sledeće nedelje odosmo u parovima na putovanje :innocent:
Mm i Dušan idu u Monzu, Ksenija i ja u Barselonu.
za 2 dana se ne bih dvoumila, ovo je ipak duže, ali nije ni predugačko
zasada sam postavila uslov - ili su spremni da ostanu sami ili ne idemo oboje i mislim da ću ostati pri tome
ako im budem sa skoro 13 i 16 godina dovodila babe da budu sa njima (što bi mogla da bude jedna od mogućnosti), onda jednostavno nisu spremni i neće ostati sami
ono što mene plaši nije redovno snalaženje, odlasci u školu i na trening, plašim se nekih nepredviđenih okolnosti
primera radi, prošle nedelje su pokušali da obiju prostoriju u kojoj držimo njihove bicikle, lopov je uspeo da skine ozbiljan katanac, ali ga je komšinica čula dok je to radio, tako da je na kraju utekao, a bicikle su ostale...sve se dešavalo u 2-3 noću :ljut:
Mislim da sam u poslednjih 12 meseci najviše putovala u životu :crazy:
Prošli avgust smo završili proputovanjem kroz BiH (Višegrad, Sarajevo, Trebinje, Konjic, Mostar) i prvim odmorom u CG (Prčanj).
Septembar - dve nedelje u Nemačkoj (kod sestre u Berlinu i najboljeg druga u Frankfurtu).
Februar - Bled, Postojna, Bohinj, Kranjska Gora.
April - Sent Andreja i Budimpešta
Maj - Turnu Severin
Jun - Krajova i Bukurešt (plus koncert Evanescence)
Jul - Sekešfehervar (koncert Nightwish)
Avgust - Đer, Prag (koncert Arctic Monkeys), Drezden, nedelju dana u Berlinu.
Odlaske u ZR kod mojih i ne računam, bilo ih je dosta :girl_in_love:
mi definitivno putujemo, za manje od 10 dana, a deca ostaju sama :nokti2: :nokti2: :nokti2:
Prevodilice divno i blago tebi. Jel imaju u blizini nekoga?
Ja npr ljetos nisam ni ponudila Marti da ostane sama a da mi odemo na Kop (mada je tamo imala društvo)... Jer mi nisu prijateljice bile u Bg. A mislim da je dobro da imaju nekog odraslog kog mogu da cimnu.
A prije 3-4 godine sam ih ostavila, kao sa brataničem. Elem, bratanić dišao kući kad su vaće spavali, oni se ujutro spremili za školu, bili eo pekare, njemu ostavili doručak i poruku... Jer je on ujutro spavao kad su otišli:girl_haha:
Da, ali ipak je tu, nekako, šta znam...
imaće 2 odraslih kojima mogu da se obrate u svako doba, naravno, a i doći će moji roditelji da budu sa njima na dan-dva, da ne bi bili baš svih 8 dana sami, oni takođe mogu da dođu i pre ako bude potrebe
nešto ne mogu još punim plućima da se radujemo iako idemo za 8 dana, jer je ovo ipak veliki ispit za sve nas, koji se nadam da ćemo položiti
sviđa mi se kako su Marta i Marko bili dobri domaćini :rofl:
Pa dobro, super je to organizacija : good:
Biće u redu :bighug:
mi bili i vratili se, lepo bilo nama, još lepše dečacima :D
nije mi bilo svejedno, kao retko kad sam pošla u Grčku sa strepnjom i trebalo je koji dan tamo da se otkravim skroz, ali su dečaci, ovaj put, položili
sve je bilo u redu, pravili su i sedeljku za drugare, bili su sa babom i dedom koji dan, kažu samo ostavila sam previše hrane :rofl: tako da ću sad da uživam kad mi se ne bude preko nedelje kuvalo, odledićemo :lol:
mlađi sin mi se samo žalio da nismo ostavili pare, a u stvari su one bile kod starijeg, zajedno sa karticom, ma bolje nego u sefu :rofl1: samo je jednom mlađem bratu dao novac za užinu :lol:
inače, ko se odluči da putuje u Grčku u septembru, meni je ovo bilo po drugi put, stvarno je božanstveno - temperature vazduha od 25-29 stepeni, temp. mora 24 stepena, jutro malo svežije, tako da se lepo naspavaš i popiješ kaficu uz doručak, pa onda na plažu, nema žurbe, a onda do 17-18 h sa plaže nema mrdanja, izuzetno je prijatno na suncu i bez suncobrana i kremica
gužve nikakve nema, taj mir i tišina su neprocenjivi :girl_in_love:
Divno Pravodilice, svaka čast za dječake :girl_in_love:
Divno sve zvuči, ali ja nekako volim leto. :dog: :love32: Meni je u Istri hladno :rupa: