Moja Mansarda

SOBICE => Dečja soba => Jaslice => Topic started by: Tchi on May 22, 2009, 11:42:48 AM

Title: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 11:42:48 AM
maksa se vec neko vreme izvrce, ali od jutros sam primetila bas intenzivnu zelju da uspe u nameri da se okrene, naravno jedna nozica ostaje  i nema sanse da je prebaci, ali dasa to ignorise...sad sam ga stavila na babygym na pod, ne znam sta cu raditi kad uspe u nameri pa krene da udara u stranice, vec nam sada u toku noci predje pola kreveca i udara glavom u gornju stranu...nego cyber tetke, sta da radim, znam da je to bitna faza, da ga podsticem u nameri i kako?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Finalina on May 22, 2009, 12:02:46 PM
to je super  ;)

kada uspe da se okrene sasvim, za neki mesec, to je znak da je spreman za sedenje


Nemoj da brines oko udaranja, to skoro sve bebe rade. Verovatno ih i boli, ali nije strasno.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 12:21:39 PM
a da mu pomazem ja da se okrene?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Finalina on May 22, 2009, 12:33:10 PM
ne treba  :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 22, 2009, 12:52:16 PM
Tchi, stavljaj dasu po malo na stomak, po par minuta (koliko izdrži), pa produžavaj interval kako mu izdržljivost raste.To je preduslov za pravilan motorički razvoj.
Nemoj mu pomagati oko okretanja, polako će to on sam, malo kasnije.
Stavila sam i temu sa razvojnom mapom, pa možeš da pratiš, ali nemoj da je se držiš slepo, uvek daj tu malo lufta i uvek nas pitaj kadgod poželiš :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 12:59:44 PM
kafice, divna ti je tema  :kiss1:
ne mogu da verujem da tek u osmom mesecu moze da se okrene, on skroz odigne guzu i klati se na jednoj ruci, zar je potrebno jos pet meseci da bi guzu prebacio na drugu stranu  :o
na stomaku on knjava i zvace ono  sto je ispod njega, sem kada ga stavim sebi na grudi kada sam u polusedecem polozaju onda samo sto ne ustane koliko se odize, da bolje vidi mamu  :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 22, 2009, 01:07:12 PM
Mislim da je osmi mesec krajnji rok do kog treba da je to savladao. Mnoge bebe to urade ranije, oko 5-6 meseca. Kada je na stomaku, važno je da se oslanja na podlaktice, a ne na šakice i da ne zabacuje glavu.
Ljubi ga puno :bighug:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 01:09:43 PM
on se ne oslanja ni na sta, nego zabacuje ruke iza sebe sto mi se ne svidja, tek jutros posto sam ga dobro mucila krenuo je malo da zadrzava podlaktice koje mu stavim...kad se ponovo bude izvrtao slikacu ga da vidite da li je to ok sto radi ili opet izvodi neke besne gliste
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Gizmolina on May 22, 2009, 01:20:49 PM
Ako ti je za poredjenje, Nina ni ne pokusava da se okrene.
Doduse, ona veci dio dana ima one gacice sa uloskom za kukove,
vjerovatno je to sputava.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 01:23:43 PM
verovatno, pa tacno je to i pocelo kad sam mu skinula siroki povoj pre nekih 7 dana
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 22, 2009, 01:29:34 PM
Jednostavna tehnika: smotaj neki peškirić i stavi ga ispod njegovih ramena dok je na stomaku, a ruke preko peškirića, da ne može da ih zabacuje. Pazi da debljiba (prečnik) tog valjka od peškirića ne bude prevelika, nego taman da mu podlaktice budu na podlozi.
Evo ovako:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd76%2Fljiljanas23%2Fth_peskiric.jpg&hash=0d06b1cac1ac22abd29bb46d67ba738a73492147) (http://s224.photobucket.com/albums/dd76/ljiljanas23/?action=view&current=peskiric.jpg)

I ponavljam, po malo ga stavljaj, on je baš malen, pa polako produžavaj, minut po minut :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 01:34:51 PM
ma on je jedno prase i ja odbijam da prihvatim da je malen  ;D stvarno prestali smo da ga tretiramo kao malu bebu valjda sto je zilav...evo sta mu stavljam, to smo dobili uz gym, ali nikako da mu se rucice zadrze napred
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi170.photobucket.com%2Falbums%2Fu253%2Ftijanajanjic%2Fth_IMG_1856.jpg&hash=b8f2c581d3c1f1022dc8b3faee4c44522a41bd53) (http://s170.photobucket.com/albums/u253/tijanajanjic/?action=view&current=IMG_1856.jpg)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: AnaK on May 22, 2009, 01:41:35 PM
Jao kakvi su bebironci  :love32: :love32:

Tchi, ja sam sve to zaboravila - šta, kad i kako. Ali generalno - nemoj da žuriš. Za sve postoji optimalno vreme, i to što je beba u nečemu napredna nije uvek pozitivno.  :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 22, 2009, 01:41:52 PM
Ayme kakav je :love32:
Dobra je stvarčica, ali ima prostora da vrati ruke unazad. Moguće je i da bi peškirić uspevao da savlada i sprovede svoju nameru :girl_haha:
Onda ti samo prostaje da sediš ispred njega i da izvodiš kerefeke :girl_haha:
Ljubi mi ga opet!
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 02:50:07 PM
ruke ispred tela, a ne sa strane

ovako kako mala kafica stoji ;)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 02:54:30 PM
ma znam, al nece dasa vraca nazad kao da pliva, stalno ga mucim sa time, kad se probudi probacu sa peskiricem
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 02:56:03 PM
pa vraća nazad jer mu je lakše ;)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 03:00:44 PM
nista, mucicu ga onda  :good:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 03:41:34 PM
ovako je dasa zaspao pokusavajuci da se okrene  :innocent:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi170.photobucket.com%2Falbums%2Fu253%2Ftijanajanjic%2Fth_IMG_1874.jpg&hash=60c3b58cf805358dee7986c1eb39413c8d88f493) (http://s170.photobucket.com/albums/u253/tijanajanjic/?action=view&current=IMG_1874.jpg)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on May 22, 2009, 04:01:12 PM
Evo i nas
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi718.photobucket.com%2Falbums%2Fww181%2Fsonja200801%2Fth_P5220003.jpg&hash=2c4232dfd1b5939cdcc201ca931fc241bc6a6ee9) (http://s718.photobucket.com/albums/ww181/sonja200801/?action=view&current=P5220003.jpg)
valja li?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 04:04:00 PM
valja nego   šta
ona je velika devojka

Vanja se zalepila za ekran, kuka kad smanjim sliku :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 04:06:24 PM
preslatka Sonjicica  :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Dada on May 22, 2009, 04:13:28 PM
Sve sam pozaboravljala ali moram da ih ljubnem  :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on May 22, 2009, 04:36:12 PM
Ja mislim da je to ipak neka greska u razvojnoj mapi, jer je, koliko se secam, u njoj predvidjeno prvo okretanje sa stomaka na ledja (npr oko cetvrtog meseca), pa tek onda sa ledja na stomak (oko osmog).
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 04:37:39 PM
ne, sa stomaka na leđa je komplikovanije, i ide posle
prvo sa leđa na stomak :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on May 22, 2009, 04:40:08 PM
Quote from: janavi on May 22, 2009, 04:37:39 PM
ne, sa stomaka na leđa je komplikovanije, i ide posle
prvo sa leđa na stomak :)

Pa da, to i jeste logicno.
A u razvojnoj mapi je naveden pogresan redosled, zar ne?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 22, 2009, 04:42:22 PM
to sam i ja primetila u razvojnoj mapi, al cutEm, sta ja znam  :-[
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 04:42:57 PM
hm... da sad vidim
piše doduše prevrće se
možda misle na slučajno preturanje
ne znam
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on May 22, 2009, 04:46:28 PM
ma jok bre, samo su permutovali.
slucajno preturanje nije pozeljno, ne verujem da bi ga uopste navodili kao element motornog razvoja.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on May 22, 2009, 04:47:35 PM
ajde ja ću posle da pogledam moje papire, ja imam to malo detaljnije po mesecima
al moram da pronađem, i eventualno iskopiram
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 22, 2009, 04:47:38 PM
I mene je malo zbunilo, ali razumela sam kao neki krajnji rok.
Pitaćemo Marty.

Sonja je lutka :love32:

edit: Identično piše i u razvojnoj mapi Kreativnog centra koju imam kod kuće.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: AnaK on May 22, 2009, 05:51:10 PM
Quote from: Kafica on May 22, 2009, 04:47:38 PM
edit: Identično piše i u razvojnoj mapi Kreativnog centra koju imam kod kuće.

Dakle, znamo odakle su kopirali  ;D
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Glitter on May 22, 2009, 08:17:10 PM
dakle kao lutkice su redom :love32:

posegla sam za radosnicom i tu nam pise, prvi put se prevrnuo 12.02.2006. dakle puna 4 meseca, ja nisam belezila slucajna tumbanja...
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Masha on May 25, 2009, 09:07:25 PM
Mislimda smo oko 4.meseca poceli da radimo vezbice za okretanje sa ledja na stomak.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 25, 2009, 09:25:35 PM
kad masha podize temu, stanje stvari danas je da se dasa toliko trudi da se prevrne da se okrece u krug oko svoje glave, danas se tako zavrteo za 180 stepeni dok sam ga ostavila samog, na podu naravno, pozdravila sam se sa ostavljanjem bebe bez nadzora na bilo kakvom uzvisenju..eno ga sada opet je zaspao u pokusaju prevrtanja
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on May 25, 2009, 09:56:46 PM
Pod je zakon :good:
Malo vise pazimo kada su tu bata i seka da nas ne zgaze :-X
bravo za Maksu :clap:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on May 25, 2009, 10:01:24 PM
Prvo sa ledja na bok i nazad. Pa sa ledja na bok i na stomak.
Vracanje sa stomaka na ledja je teze i ide poslednje, zato sto zahteva da se dete odupre rukama, da nema Morov refleks ni u tragu a da ima zreo refleks Amfibije koji ce ga podizi u cetvronozni u stvari, na trenutak, vise sa jedne strane a dovoljno da podvuce nogu i okrene na bok pa na ledja. U principu to ide kad se napuni sest meseci, skolski, ali naravno bitnije je da se radi pravilno a ne na vreme (kalendar).
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 26, 2009, 12:10:12 AM
Marty, da idem da ispravim u razvojnoj mapi, da nas ne zbunjuje? Tamo piše: 6. mesec sa stomaka na leđa, a 8. mesec sa leđa na stomak. Kad da stavim sa leđa na stomak?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on May 26, 2009, 08:50:08 AM
Tchi, okret sa leđa na stranu na početku ide u bloku, i izgleda tako što beba podigne noge ( u ležeći sjedeći ) i onda ih preturi sa strane. Posle slijedi okret sa leđa na bok tako što se npr. podigne desna noga ( kao da trči - savijena u koljenu ) pa se sa njom kreće u lijevi okret - tako i mi odrasli radimo taj okret, rekla bih. Posle ide okret sa leđe skroz na stomak.

Evo, ima ovdje po malo o tim mjesecima kad-što :)
http://www.centarsm.co.yu/SavetiBebeOkretanjeNaStomak.htm?sub=sub3&insub=insub15 (http://www.centarsm.co.yu/SavetiBebeOkretanjeNaStomak.htm?sub=sub3&insub=insub15)

I naravno neka me Marty ispravi ako sam nešto zabrljala :flower:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on May 26, 2009, 10:15:00 AM
Kafice, ispravi.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 26, 2009, 10:20:22 AM
emge, idolu moj...i mm idolu mog idola  :D, on radi drugu sliku sa linka
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on May 26, 2009, 10:58:38 AM
Tchi, trudi se da nema ništa iznad glave, znam da nije dobro da je izvija pozadi.
I kad krenu ti pravilni okreti, glava je ka grudnom košu.
Tako je i na radnoj terapet stalno postavljela igračke da ona spušta glavu, a ne da je odiže.

Inače, teglica ti je MED :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 26, 2009, 11:00:57 AM
hvala  :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on May 26, 2009, 03:36:22 PM
Ispravila sam :)
Oni su u stvari zamenili te dve stvari, sa leđa na stomak i sa stomaka na leđa.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on May 27, 2009, 08:27:44 PM
Sonja se danas prvi put okrenula sa ledja na stomak :clap: :clap:
Ima 5,5 mjeseci
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 28, 2009, 11:48:12 AM
bravo sonjac  :clap:

mi smo juce bili na kontroli, videla je to sto radi i kaze da je ok, da ga pustim, pokusava da se prevrne i to je ok...samo bas je uporan to radi non-stop...samo nam je problem glavica, on je drzi ok, ali kada se povuce za ruke iz lezeceg polozaja trebalo bi cvrsce tako da smo dobili uput za sokobanjsku da nam pokazu vezbice
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on May 28, 2009, 12:00:39 PM
Tchi koliko ti je napredovao Maksa?
Ja sam juce ostavila Stefa u sobi na ledjima a kad sam se vratila bio je na boku :).. on uporno pokusava da se prevrne :).Bas su smesni :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: chokoladica on May 28, 2009, 12:13:51 PM
Meni se juce okrenuo skroz sa ledja na stomak (dok si mi ti sredjivala kuhinju  :D ) . Ja mislila da on to vec uveliko radi, pa ti i nisam pomeula  :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 28, 2009, 12:20:49 PM
bravo stef, jedva cekam da uspe pa da vidi da to nije nista posebno, ovako ne mogu ni da ga hranim ni da ga presvucem, decko se samo vrti

ovoga puta je napredovao umereno, 800 gr, sada ima 7400 i 65cm
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on May 28, 2009, 12:21:48 PM
Stvarno?! Nisam imala pojma :D,ali super, meni dosad nije nijednom  :clap:.

Tchi on vec ima 65cm-a? Woow :tender:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: stacka on May 28, 2009, 12:21:51 PM
Quote from: chokoladica on May 28, 2009, 12:13:51 PM
Meni se juce okrenuo skroz sa ledja na stomak (dok si mi ti sredjivala kuhinju  :D ) . Ja mislila da on to vec uveliko radi, pa ti i nisam pomeula  :rofl:

:lol: :lol: :lol:

Bravo za klincove :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on May 28, 2009, 12:30:06 PM
Quote from: Tchi on May 28, 2009, 12:20:49 PM
bravo stef, jedva cekam da uspe pa da vidi da to nije nista posebno, ovako ne mogu ni da ga hranim ni da ga presvucem, decko se samo vrti

ovoga puta je napredovao umereno, 800 gr, sada ima 7400 i 65cm

Uh pa Tchi, ne bih se ja tolko radovala. Sad kad provali to okretanje na stomak, tek ces da vidis sta su muke dok ga presvalcis. Plus, moj se prevrtao danonocno na stomak, da utvrdi gradivo, , s tim da se nocu obavezno budio cim se prevrne jer je izgleda smatrao da u tom polozaju mora nesto da radi, a ne da spava. Ali ne brini, nije ni to nista, sve dok ne nauci da stoji, pa pocne da ustaje usred noci  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on May 28, 2009, 04:04:43 PM
choko :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on May 28, 2009, 05:17:36 PM
pusti me vrana da se nadam  :D malopre ja dolazim kod njega u sobu i vidim noge mu tamo gde mu stoji glava, pitam muza kako ga je stavio, on kaze normalno, namestim ga odem, posle pet minuta ista slika, momentalno je leteo na gym na pod, a moram da ga stavljam glavom nize u krevetac jer se u toku noci pomera i lupa glavom u zaglavlje, nadglavlje, kako se to vec zove, pa tako dasa ima mesta da se rotira
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: lilit_depp on May 29, 2009, 09:31:09 AM
pile slatko. :kiss1:

Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Vila on June 02, 2009, 10:17:06 PM
Slatka mala teglica :love32:

Dulence na baby gymu i na našem krevetu čuda pravi, vrti se non-stop. Od pre par dana se prevrće sa leđa na stomak, ali mu još uvek ostaje jedna ruka ispod stomaka, ne ume skroz da je izvuče :D. U krevecu ga stalno nalazim kako leži skroz naopako.
Mnogo voli da ustaje uz našu pomoć, kad ga držimo za ruke, tj. damo mu oslonac, podigne se u sedeći položaj ko od šale, ali je frka što onda neće nazad, pa se ljuti kad ga pustimo :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on June 03, 2009, 08:43:02 AM
Ruku mu izvucite tako sto ga uhvatite za rame i malo nagnete na suprotnu stranu, pa nek sam izvuce.
Odatle se ide u sedeci.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 03, 2009, 12:31:26 PM
znaci treba da se pomogne sa rukom, ja ga sve pustam samog tako ste mi rekle, juce je prebacio nogu i sad je ostala ta rucica koja mu pravi probleme, ali vidim da vec jutros podize vise glavu da bi se prebacio preko nje

G  :bighug:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on June 03, 2009, 01:36:06 PM
Samo ga uhvatis za rame, ne da mu izvlacis ruku vec on treba sam (ti mu samo malo pomognes).
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Vila on June 03, 2009, 03:22:48 PM
Marty, hvala za savet, već ću danas da ga primenim  :kiss1:
Tchi :bighug:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 03, 2009, 09:03:00 PM
marti  :kiss1: uradila sam sto si rekla i uspeo je, kako mi je srce bilo puno  :love32:
kasnije, otisla sam u prodavnicu i zove me mm sav uzbudjen uspeo je sam, posle par minuta, jos uzbudjeniji prevrnuo se za to vreme jos 5 puta, kaze treba mu samo jedan sekund, nazalost mama jos nije videla jer je tegla zaspala, ali jedva ceka sutra  :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 05, 2009, 10:43:21 AM
malo je reci da sam ponosna   :girl_in_love:

http://s170.photobucket.com/albums/u253/tijanajanjic/?action=view&current=okretanje.flv (http://s170.photobucket.com/albums/u253/tijanajanjic/?action=view&current=okretanje.flv)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: crvena sonja on June 05, 2009, 12:56:02 PM
Dusa mala.Prelep je Tchi.Sad ga prvi put i vidim. :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: lilit_depp on June 05, 2009, 01:05:20 PM
tchi,
prelep je i presladak. ima pametne okice. i super se okrece.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: janavi on June 05, 2009, 01:07:03 PM
duuuša lepa
ali koliki je veeeeewiki :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 05, 2009, 01:54:27 PM
 :love32: srce mi puca

:bighug: :bighug: :bighug:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Kafica on June 05, 2009, 01:59:26 PM
Srećko-okrećko :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 05, 2009, 03:01:39 PM
 :clap: :clap: upravo je sam podrignuo, lepo je jeo, okrenuo se na stomak i podrignuo, vise ne moram da ga nosam, pa posle ne mogu da ga spustim nazad, al sam srecna  :clapping:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on June 05, 2009, 06:28:04 PM
Tchi suuuuuper!! Pa sro je vas uopste dr slala u Sokobanjsku..Jbt moj Stef izgleda ko mala bebica spram njega :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: AnaK on June 05, 2009, 06:29:16 PM
Tegla  :girl_in_love:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on June 05, 2009, 10:09:15 PM
Presladak je i velik :girl_in_love:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Masha on June 05, 2009, 10:37:05 PM
Tchi :love32:
Evo jednog videa, da potkrepi pricu, mozes da radis sa njim ovo zadrzavanje na boku
01 rehabilitacja (http://www.youtube.com/watch?v=IWDOtcgsErc&feature=related#lq-hq)
Noga preko koje se okrece je ispruzena,mozda se ovde ne vidi najbolje.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on June 06, 2009, 07:13:16 AM
Gornja noga mora da bude skroz savijena i u kuku i u kolenu, a glava ne sme da ide sa zabacivanjem.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on June 06, 2009, 07:17:46 PM
ovo sa zabacivanjem glave pretpostavljam mislis unazad, to smanjuje polako, a sa nogom mi nije jasno kako savijena, ovo mozda ni nije najbolji prikaz jer je jedno vreme lezao sa strane, ali i da ne drzi po pravilima nadam se da to nije neki veliki problem, jer ipak je on jos uvek jako mali, niti ima sve razvijene misice niti moze odmah da shvati kako je za njega najbolje da se okrene
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on June 07, 2009, 08:34:27 AM
Brada treba da ide ka grudnom kosu, a ne da dete gleda negde gore, iznad sebe...
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on July 22, 2009, 09:24:43 PM
moram da se hvalim, dasa se sada okrece i sa stomaka na ledja  :clap: par dana sam mislila da je slucajno, mada mi bilo sumnjivo njegovo ucestalo izlezavanje na ledjima, medjutim danas su vec to oformljeniji pokreti, kako podigne malu guzu i odgurne se stopalom, srce moje  :love32: i onda se rola stomak, ledja, stomak, ledja, definitivno ce da zivi na podu
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on July 22, 2009, 10:12:10 PM
Super za zivot na podu :clap:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 09:30:50 PM
Da iskoristim temu i priupitam MM
Mi vec odavno zivimo na podu, utvrdila je okretanje, iz puzeceg polozaja predje u sjedeci i obrnuto.U puzecem polozaju krece se samo unazad vrlo uspjesno i jako cesto kao vjezba gore/dole ali nikako da krene puziti naprijed.Cesto iz puzeceg polozaja podigne rukicu i npr. vadi stvari koje su ispod stola, knjige iz donje police :rofl:
Kako da joj pomognem da krene naprijed?Da li uopste da se mjesam?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 09:55:34 PM
Pomozi joj da se u cetvoronoznom ljulja napred-nazad pri cemu ruke i noge ostaju oslonjene na podlogu, dakle, da se ljulja u mestu :rofl: al' objasnih...
Super je sto podize jednu ruku, to znaci da ostaje na tri umesto na cetiri tacke oslonca. Sledece je da podigne jednu nogu a ostane oslonjena na obe ruke (isto tri tacke oslonca, samo dve rukama i jedna nogom), to vec mozes ti, na kvarno :lol: kada je na necemu mekanom, naravno, diskretno joj podigni jednu nogu.
Vidi ovde prve vezbe :)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi96.photobucket.com%2Falbums%2Fl182%2FMartyMaraskino%2FRotationofVezbe004.jpg&hash=17266ba12a4d2b275d390720cf7a1d0da1d8bee4)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 09:58:48 PM
Super si :flower:
Ona se ljulja vec dugo i to joj je jako zabavno/ovo sto sam ja objasnila kao gore/dole :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 10:01:56 PM
Da, ona radi super ove prve dvije, trecu krene rukicom i onda opruzi nogice.Opet u puzeci i krene unazad, vjerovato joj je tako lakse
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 10:03:43 PM
Mozda nije jos uvek spremna.
A kakva joj je ravnoteza dok sedi? Trebalo bi da sigurno izbacuje ruke put napred i levo/desno kako ne bi pala. Mozda to malo da vezbate, onako kroz zezanje, cisto ruke da joj ojacaju.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 10:06:17 PM
ajde i da ja priupatam nesto marty :)

Rekla sam vam da Stef vec uveliko puzi,na kolenima potpuno i na sakama.tako ide po igracke,podize ruku da bi dohvatio nesto itd.U sedeci polozaj dolazi iz tog cetvoronoznog i znam da je to ok. E sad,obzirom da mi dr rece da ima blagu hipotoniju ledja,rekla mi je da ga ne stavljam da sedi,sto ja i ne radim ali on sam ce svakako otici u sedeci polozaj. Ne bih da ga sprecavam u tome a primetila sam da je danas uglavnom kad sedne drzao ledja lepo ispravljena. Smatram da bi trebalo da ga pustim da to sam radi. Sta ti mislis? da li ta hipotonija moze "sama da prodje"(mada imamo vezbe za jacanje ledja)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 10:13:06 PM
Dobro sjedi, izbacuje ruke plus okruzim je igrackama tako da mora de se okrene u svim pravcima.Ne mislim da su joj ruke slabe, vec nekako ne uspjeva jos da ukopca taj korak unaprijed.Krene rukom, stane, malo se spusti, opet u cetvoronozni polozaj i lagance unazad.Probacu ovo dizanje none sutra
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 10:29:39 PM
pra-sence, nece sama da prodje, u principu treba mu podrska tokom rasta kroz neke kljucne faze. Npr. to sedenje - odlicno je sto drzi ispravljena ledja, obrati paznju posle koliko se umori i krene da ih krivi i ubuduce, dok se igrate, nekako ga zainteresuj za nesto drugo sa ciljem da promeni polozaj, okrene se, opet puzi, legne, bilo sta pre nego sto opusti misice ledja i ostane tako da sedi (da ne usvoji takvu losu semu sedenja). Ne mozes mu zabraniti da sedi, naravno, samo moras da smisljas zanimaciju da mu to ne bude dominantna pozicija kad vec kazu da nije spreman, a verujem da ce uskoro i da bude :)

Despina, probaj malo da "hoda" na rukama, ovako, gore desno, drzis je ispod grudi i karlice.
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi96.photobucket.com%2Falbums%2Fl182%2FMartyMaraskino%2FRotationofVezbe003.jpg&hash=6b43a1e344d0b122dd07b5bbb297312e24b3bb79)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 10:34:43 PM
Marty hvala :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 10:36:09 PM
despina, to i dasa radi i mi to zovemo "guza se zuza"  :) a poceo je to da radi sa guzom i kad je u ledjom polozaju pa guzom gore dole, ocigledno mu je jako interesantno i isto ne moze da skonta kako da krene nnapred iako vec mesec dana vrlo uspesno (citaj brzo i daleko i non-stop) puzi vukuci nozice, kad se podigne na kolena ni makac, eventualno uspe da se baci napred sa sastavljenim nogama
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 10:37:31 PM
Quote from: Tchi on September 04, 2009, 10:36:09 PM
despina, to i dasa radi i mi to zovemo "guza se zuza"  :) a poceo je to da radi sa guzom i kad je u ledjom polozaju pa guzom gore dole, ocigledno mu je jako interesantno i isto ne moze da skonta kako da krene nnapred iako vec mesec dana vrlo uspesno (citaj brzo i daleko i non-stop) puzi vukuci nozice, kad se podigne na kolena ni makac, eventualno uspe da se baci napred sa sastavljenim nogama

Sad bi ti nasa fizioterpeutkinja rekla da "baulja" :D
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 10:38:09 PM
Tako je rekla i za mog ali malac je ubrzo demantovao :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 10:39:54 PM
MM, hvala :flower:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 10:43:11 PM
Quote from: pra-sence on September 04, 2009, 10:37:31 PM
Sad bi ti nasa fizioterpeutkinja rekla da "baulja" :D
ma kakvo bauljanje, vrlo on dobro zna sta ce i gde ce i to odlucno prelazi, ja u kuhinju on u kuhinju, ja u kupatilo on u kupatilo i tako, decko seta sve u sesnaest, kao u ratnim filmovima kad se vuku ispod nisana
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 04, 2009, 10:47:04 PM
Sonja ne ide za mnom, uglavnom joj samo glava viri ispod trosjeda, peci , stola :crazy:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 10:50:13 PM
Tchi, to se tako stvarno zove, bauljanje ili "tuljanovo kretanje", posle ide gamizanje pa tek onda pravo puzanje, koordinisano, slozeno, unakrsno reciprocno, itd.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 10:52:37 PM
ja bi pre rekla da on gamize, bas je kao mali gustercic, mozda nikad ni ne nauci da puzi kako treba jer mu ovo radi posao  :D
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 10:53:43 PM
To im je 'rec" za takvo "puzanje" ozbiljno. Mislim,nisam mislila da vredjam mladog gospodina ili tako nesto  :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 10:54:41 PM
a sta znaci unakrsno reciprocno? a koordinisan jeste, obidje sta mu smeta, prodje kroz noge od tri stolice i izadje na drugu stranu stola  :wall:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 10:56:06 PM
ma jok, ako kazete da baulja nemam ja nista protiv, nego ja bauljanje povezujem za nekoordinisano kretanje kao kad je covek pijan, a moj decko vrlo dobro zna sta radi i gde zeli da ide pa zato ne bi rekla da baulja
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 10:57:55 PM
Bauljanje znaci da se "vuce" po podu, gamizanje je za nijansu naprednije, ali idu gotovo istovremeno ruka i noga sa iste strane, a puzanje znaci da idu ruka sa jedne i noga sa druge strane pa obrnuto. To je osnova dobrog hoda.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 10:58:53 PM
Sve to podrazumeva da se ide sa ciljem, naravno, makar cilj bilo kretanje samo po sebi :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Tchi on September 04, 2009, 11:01:32 PM
idu njemu unakrsno ruka i noga, valjda  :ces: skoro sam sigurna, ali sutra cu da proverim, ali guzu nikako da digne, sav mi parket izglanca stomakom, prvo ga izbalavi pa predje preko  :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:03:32 PM
Odlicno,ne moras da ribas :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:06:11 PM
E, pa mora i guzu da digne, da bude skroz lepo u cetvoronoznom.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:10:40 PM
Marty beba moje drugarice se podize na sake i na nozne prste i njo=ihov fizterpeut je rekla da je to ok i da to moze da radi. ja sam malo u zbunu posto sam shvatila da je to nepravilno??
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:14:41 PM
A to je tzv. medvedji hod, kao Mogli u onom crtacu :lol: ruke i noge su opruzene. To treba posle za uspravljanje (bez pridrzavanje uz namestaj, kako i valja).
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi96.photobucket.com%2Falbums%2Fl182%2FMartyMaraskino%2Fnase%2520slike%2FIMG_3799.jpg&hash=30a86a148cca5aa067a461c0290103cb6371e200)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:16:41 PM
A ha,ok. Mislila sam da to dolazi kasnije obzirom da je u pitanju beba od 6 meseci koja jos ne puzi,ne sedi itd. tek je poceo da se polako pridize na kolena.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:21:32 PM
Bitno je kako radi, kada radi, ako zena kaze da je u redu, onda sigurno i jeste. Laki na slici gore ima oko 8,9, neka deca to rade tek sa 11... bitno je da razvoj tece svojim redosledom, bez preskakanja faza :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Glitter on September 04, 2009, 11:23:19 PM
moj nije puzao sa 6 meseci...jel to sad sve nove generacije puze sa 5 ipo  :ces:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:23:58 PM
Omatorile smo, definitivno, vec se javlja generacijski jaz :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:24:50 PM
Quote from: Marty Maraskino on September 04, 2009, 11:21:32 PM
Bitno je kako radi, kada radi, ako zena kaze da je u redu, onda sigurno i jeste. Laki na slici gore ima oko 8,9, neka deca to rade tek sa 11... bitno je da razvoj tece svojim redosledom, bez preskakanja faza :)

Znas zasto sam se zbunila? Zato sto,kad se S tako propinjao na prste,nasa fiz mi je rekla da ga spustam..eto..ko sad tu da bude pametan ??. No dobro nema veze :).Hvala na odgovoru :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Glitter on September 04, 2009, 11:25:39 PM
nove hibridne generacije teze da nas pregaze  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:27:42 PM
Jasta :)
Novi terminatori :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:27:56 PM
Da je rano, jeste, nisi napisala da ima samo sest. A jel' zna da se vrati sam sa stomaka na ledja? Lepo, bez zabacivanja? Mozda zapravo to pokusava da uradi.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:33:03 PM
Ne zna jos.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:34:47 PM
E, pa to onda i nije bas dobro. Verovatno ne pokusava da ide u cetvoronozni ili da ustane kao Laki gore, vec da se vrati na ledja.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:38:39 PM
Cudi me da je onda fizi tako rekla,ali dobro ona ga ipak prati pa valjda zna sta i kako. on je imao izrazen opistotonus,tj izvijao se onako u upijac,pa sad hipotoniju i jos uvek drzi onako malo zabacene ruke(znas na sta mislim)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 04, 2009, 11:48:59 PM
Valjda ce da prodje, jos malo.
Cim smo se izborili sa opistotonusom, Lazar je nadoknadio sve u cemu je kasnio... ali zato smo pet i po meseci konstantno vezbali, kad god je budan i sit, i po pet, sest puta dnevno...
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 04, 2009, 11:54:32 PM
Da ,ja mislim da su stvarno ove vezbe odlicne(mislim doktorka mi je rekla:" Mama vidi se da ste radili sa njim,Bravo!" :turpija: ) samo treba biti uporan i konstantan. Sigurna sam da ce i oni to resiti :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Vila on September 06, 2009, 03:13:01 PM
Ja imam jedno načisto naopako dete :lol:
Marty, Dušan mnogo voli da sedi i da ustaje na noge, ali sam ne ume, već stalno traži da mu pomažemo. Mislim da je glavni problem u tome što nikako ne voli da bude na stomaku, što je ključno i za sedanje i puzanje. Ja ga stavljam na stomak, ali on se brže bolje okrene na leđa. Kad mu damo ruku da se pridrži, ili je u poluležećem položaju, ustaje u sedeći položaj, i prilično stabilno sedi sam duže. Kad sedi i dobije pomoć, opet da se pridrži, ustaje na noge i sav je srećan kad to radi :)
Ima li neka zgodna vežba da ga ubedim da bude malo duže na stomaku, i da mu pomognem da nauči sam da sedne?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 06, 2009, 05:10:10 PM
Ej a jesi probala mozda da ga postavis na stomak i stavis neke igracke ispred njega,mozda tako da ga animiras da bude na stomaku??
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Vila on September 06, 2009, 10:12:13 PM
Svašta sam probala, i to sa igračkama, ali neće
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 06, 2009, 10:15:57 PM
Hm..pojma nemam.Javice se vec Marty,sigurno ima neko resenje :).

Stef od kad je provalio stomak i sedenje nece na ledja bas nikako...ko zna mozda zato i nece u kolica(teshim se :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 24, 2009, 09:44:30 PM
Quote from: Marty Maraskino on September 04, 2009, 11:14:41 PM
A to je tzv. medvedji hod, kao Mogli u onom crtacu :lol: ruke i noge su opruzene. To treba posle za uspravljanje (bez pridrzavanje uz namestaj, kako i valja).
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi96.photobucket.com%2Falbums%2Fl182%2FMartyMaraskino%2Fnase%2520slike%2FIMG_3799.jpg&hash=30a86a148cca5aa067a461c0290103cb6371e200)
Sonja je pocela da zauzima ovaj polozaj ali u mjestu :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 24, 2009, 09:46:25 PM
Odlicno!!!
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 24, 2009, 09:47:32 PM
O bravo!! To je priprema za ustajanje jel??
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 24, 2009, 09:50:51 PM
Da :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 24, 2009, 09:53:07 PM
Ova dva dana su bila presudna, krenula je da puze prema naprijed i zauzima ovaj polozaj :clap:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: pra-sence on September 24, 2009, 09:56:17 PM
Bravo za Sonju  :love32:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Summer on September 24, 2009, 11:59:40 PM
Samo da prijavim da Sara puzi, pravilno  :clap: Posle mesec dana bauljanja i gmizanja. I sama se podize u sedeci  :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Despina on September 25, 2009, 12:19:54 AM
drugarica puzacica :love32: :clap:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: disco2000 on September 25, 2009, 09:26:24 AM
Bravo!!!
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Vila on October 01, 2009, 03:34:31 PM
Moj prda i dalje odbija da bude na stomaku, naopaki moj :D. Naučio je da sedne sam tako što se podiže postrance, odgurujući se jednom rukom. Ustaje na noge, takođe, u krevecu, ili držeći se za nas.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 12, 2013, 06:26:13 PM
dujka se okrece sa stomaka na ledja
ali sa ledja na stomak ide samo ako je ja stimulisem ili ako hoce da dohvati "zabranjeno voce"
ne okrece se, onako, samoinicijativno tj vrlo retko  :think:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on March 12, 2013, 07:57:58 PM
Samo da ti kazem da je vuja sve,bas sve radio sa zakasnjenjem, ali je na kraju sve savladao uz minimalne intervencije
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 12, 2013, 08:18:31 PM
ona ne pokazuje nikakvu zelju, potpuno je zadovoljna da lezi na ledjima  :think:
okrene se jedino kada je ja stimulisem, igrackom, prstima....
ili ako hoce da dohvati nesto sto nije za nju (pomadu recimo)
dok se sa stomaka na ledja okrece samoinicijativno,
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Elanor on March 12, 2013, 10:52:30 PM
nama je fizioterapeut govorila da je bitno da dete moze nesto da uradi, i da ako uradi/nauci jednom, uradice i sledeci put.
ako ona sama nema zelju, ok. na tebi je samo da je stimulises povremeno
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on March 13, 2013, 09:55:48 AM
Vojka, ja bih se igrala sa njom, one vježbe za okret, saviješ joj npr. desnu nogu u koljenu , pa prebaciš preko lijeve i čekaš da ona sama završi okret.
Ako i sad ponekad uspije sama, ovo će samo da joj pripomogne da što prije ovlada :)
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 13, 2013, 09:58:38 AM
Quote from: emge on March 13, 2013, 09:55:48 AM
Vojka, ja bih se igrala sa njom, one vježbe za okret, saviješ joj npr. desnu nogu u koljenu , pa prebaciš preko lijeve i čekaš da ona sama završi okret.
Ako i sad ponekad uspije sama, ovo će samo da joj pripomogne da što prije ovlada :)
vezbam sa njom i tako se okrece, cak i sama bez da joj ja pomeram noge i slicno
ali da pojasnim, kad je stavim na stomak, posle par minuta njoj to dosadi i okrene se na ledja
a kad je na ledjima, ne padne joj na pamet da se okrene na stomak
vec jedino kad je ja mamim sa necim
ne pokazuje samoinicijativu
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 13, 2013, 10:00:29 AM
imam i pitanje za vranu
dujka hoce da skrguce zubima, nekad u budnom stanju, nekad dok spava
da li je moguce da je to znak neke frustriranosti i uskracenosti?
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on March 13, 2013, 10:02:43 AM
ja nisam nikad cula za to, ali mogu da se raspitam
mala je ona da bi tako suptilno iskazivala frustriranost, u tom uzrastu se pribegava dranju kad ti nesto nije po volji :lol:

a i otkud bi bila uskracena i frustrirana, ajde molim te  :kiss1:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Saska on March 13, 2013, 10:04:26 AM
Quote from: vojka on March 13, 2013, 10:00:29 AM
imam i pitanje za vranu
dujka hoce da skrguce zubima, nekad u budnom stanju, nekad dok spava
da li je moguce da je to znak neke frustriranosti i uskracenosti?
jeste, to je zato što joj majka ne posvećuje dovoljno pažnje  :baba: >:( :girl_blum:

:kiss1:
A sad ozbiljno, čini mi se da dosta dece to radi. Jova je šgrgutao zubima dugo, do tamo neke treće-četvrte godine.

Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on March 13, 2013, 10:38:06 AM
vojka, prvo ide sa stomaka na ledja, znaš i sama. na stomaku joj je još i teže, nego da leži na ledjima. prema tome, pametna je, bira da joj bude udobnije :girl_haha:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 13, 2013, 12:22:25 PM
 :bighug:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: gasha on March 13, 2013, 08:08:53 PM
Quote from: vojka on March 13, 2013, 10:00:29 AM
imam i pitanje za vranu
dujka hoce da skrguce zubima, nekad u budnom stanju, nekad dok spava
da li je moguce da je to znak neke frustriranosti i uskracenosti?

ovo sam ja radila, mama kze da je jedva spavala od mog skrgutanja
mm kaze da i sad ponekad to radim
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: AnaK on March 13, 2013, 09:01:24 PM
I Janko je u nekom periodu, baš sam bila zabrinuta (i to ne bebećem, bio je stariji, pa sam stvarno mislila da je pod stresom). Prošlo :pljucka:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: senka on March 13, 2013, 10:39:20 PM
Quote from: vojka on March 13, 2013, 10:00:29 AM
imam i pitanje za vranu
dujka hoce da skrguce zubima, nekad u budnom stanju, nekad dok spava
da li je moguce da je to znak neke frustriranosti i uskracenosti?
ja sam završila dva razreda vranine škole, pa dajem sebi pravo da odgovorim
mislim da je ne hraniš dovoljno ili joj benkica nije bila dobro ispeglana  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on March 13, 2013, 10:44:35 PM
 :rofl1:

Dujka skrguce u znak protesta zbog loseg peglanja :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: cici on March 14, 2013, 12:54:07 AM
A mozda kasica nije bila dovoljno ispasirana pa nije mogla da jede i zaspala gladna :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 14, 2013, 07:14:18 AM
 :rofl:, lude ste skroz
a ja sam izgleda najludja  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: anelore on March 14, 2013, 07:25:18 AM
 :rofl:
Sava skrguce zubima jezivo, a i Vida cesto.
Priznajte da sam ubernemajka, nista emgickin lako-cemo stil, ja sam se na delu pokazala  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Margarita on March 14, 2013, 08:19:10 AM
i petar skrguce ponekad, tj. ponekad ga cujem, kad dodje u nas krevet
takodje, uvek pomislim da je neki stres, frustracija, pa jos i nokte gricka... tako budem 2-3 dana u panici, pa me prodje :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on March 14, 2013, 09:00:29 AM
kod nas niko ne škrguće zubima, a za moj lako ćemo stil, u svom mikro okruženju sam okarakterisana kao prebrižna majka, a u makro kao lako-ćemo :lol: gdje li je tu istina - pa valjda negdje izmedju :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: Summer on March 14, 2013, 11:11:11 AM
emge, ti si dvostruka licnost  :rofl:

sara skrguce zubima i gricka nokte. izgleda da je zaista zanemarena  :rofl:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on March 14, 2013, 11:19:57 AM
emge, ko ti kaze da si prebrizna? tm ili mama i sestra?

moji smatraju da sam ja prema deci i hiperprotektivna i hiperpermisivna, i mm i primarna porodica, a to i jeste tako, da se sad ne lazemo  :lol:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: emge on March 14, 2013, 11:57:34 AM
ustvari prebrižna nije prava riječ, previše posvećena više misle :ces:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 15, 2013, 05:52:51 PM
dujka je okrnjila gornju jedinicu  :blink:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vrana on March 15, 2013, 05:57:20 PM
kako?

vasa je okrnjio bio sa godinu i po dana oba gornja keca, simetricno
vodila sam ga kod decjeg zubara, rekla je da nema potrebe nista da se radi, da pustimo tako dok ne izrastu stalni
ja se sad toliko navikla, da vise i ne primecujem
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 15, 2013, 06:01:26 PM
ne znam kako je uopste to izvela  :think:
ne izlazi mi iz videokruga nikad
jedino sam je juce ostavila sa mm-om na dva i po sata
on kaze da je sve bilo normalno, nije joj davao nista sto nisu njene igracke
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: vojka on March 21, 2013, 11:09:25 AM
dujka je nicim izazvano, samoinicijativno, resila da spava na stomaku  :girl_haha:
Title: Re: okretanje sa ledja na stomak
Post by: prevodilica on March 21, 2013, 11:30:38 AM
duša :love32: meni je to i dan danas omiljena poza za spavanje :girl_in_love: