Moja Mansarda

DOM ZDRAVLJA => Zdravlje => Topic started by: Ivy on August 22, 2009, 12:53:09 PM

Title: herpes... jeste ili nije??? opet isto? :(
Post by: Ivy on August 22, 2009, 12:53:09 PM
Sergejko mi je od rodjendana kenkav...taj dan je imao temperaturu , malu... juce  nije ...ali cijeli dan je bio nervozan, placljiv...pomalo mu curi nosic...i kasuljca....jutros se zali da ga boli grlo...

Na usnici mu je izasla "vatra" ili kako li se to vec zove??? Herpes??? ili nije??? ne znam...  :-[

da li je to isto...."virusni" herpes, od prljavih ruku..ili taj koji izlazi od temperature???
I sta da mu mackam??? pojma nemam...ja to nikad nisam imala... :-[




al' sam ga sastavila  :lol: prastajte  :kiss1:


(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.photobucket.com%2Falbums%2Ff43%2Fkaradjinovic%2Fth_3rodjendan007.jpg&hash=06982e04e3eae3c06aa918920995ee52552dbb8d) (http://i44.photobucket.com/albums/f43/karadjinovic/3rodjendan007.jpg)

Title: Re: nije herpes...ili jeste???
Post by: Elanor on August 22, 2009, 01:00:53 PM
za pocetak, labello, najbolje beli (medicinski).
(dok se neko ne javi s boljim savetom)

:kiss1: da prodje
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 22, 2009, 01:06:52 PM
evo postavila sam sliku  :(

ovo izgleda strasnije uzivo :nokti2:

Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: gasha on August 22, 2009, 01:53:13 PM
mislim da je to isti herpes, i da izlazi kada god padne imunitet, dobro je staviti onu belu cinkovu pastu, ja stavljam i aciklovir sebi, ne znam da li je za decu.

Dan , dva i prolazi.  :bighug:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 22, 2009, 02:19:16 PM
ok, cinkova pasta:) odoh da kupim, hvala  :kiss1:

Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Despina on August 22, 2009, 03:34:20 PM
Herpes, ima neka propolis mast za djecu mislim da aciklovir ne smije. :kiss1:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Despina on August 22, 2009, 03:38:08 PM
Sad sam vidjela zove se Propobaza gel za herpes simplex, afte, povrsinske rane i itd.
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Dusica on August 22, 2009, 03:49:00 PM
Aciklovir u principu sme, ali najbolje da lekar pogleda i potvrdi da li je u pitanju herpes ili ne. Meni su ga stavljali kao bebi u oko, tako da sto posto moze.
Ovo sto kaze Despina, odlicna stvar, trebalo bi da ga ima po apotekama. Ja ga kupujem u Liliju, malecka zuta tubica.

Nemoj mu mazati labelo niti bilo sta masno, ne daj mu da pipka rukama, to treba da se susi sto vise dok samo ne otpadne.

:kiss1: da sto pre prodje
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: AnaK on August 22, 2009, 03:54:05 PM
Samo da  :kiss1:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 22, 2009, 04:11:04 PM
kupila sam mu Propobazu na kraju..mala zuta tubica..

...cinkovu pastu mi apotekarka ne preporucuje jer je "malo gadna" kako ona kaze...i da ce je skidati sa usana...



Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Despina on August 22, 2009, 04:23:52 PM
To je to, sad ce ocas proci :kiss1:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Deda on August 22, 2009, 04:35:12 PM
 :bighug:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 22, 2009, 09:37:29 PM
hvala  :bighug: sta bih ja bez vas  :kiss1:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Dawn on August 23, 2009, 12:00:32 AM
:kiss1: za Sergejka!
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Glitter on August 23, 2009, 01:51:14 AM
 :bighug:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: niya on August 23, 2009, 03:38:24 PM
Ljubni ga i da prodje sto pre  :kiss1: :love32:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 24, 2009, 12:34:35 AM
Hvala  :love32:


danas je vec manje  :clap: nevjerovatno!!  ono cudo radi :clap:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: Ivy on August 29, 2009, 01:13:24 PM
danas se opet pojavila mala ranica :ljut: opet mi je placljiv ... nervozan...
temperaturu nema...ne kaslje...ne slini... :think:
tako je bio nervozan na dan rodjendana...ali je malo slinio ... kasnije  se javila i temperatura....
da ocekujem opet isto???  :ljut:

dala sam mu vitaminski sirup...sta jos??  :girl_cray:
Title: Re: herpes... jeste ili nije???
Post by: chokoladica on August 29, 2009, 01:14:37 PM
Pa nista osim da cekas  :think: A da uradite ks?
Title: Re: herpes... jeste ili nije??? opet isto? :(
Post by: Ivy on August 29, 2009, 01:19:23 PM
pa trebala bi da ga povedem...da urade krvnu sliku... mogla bih odmah kod privatnika...njegov dr. je na odmoru...

on je obicno jako "otporan" i preko cijele godine se razboli jednom, dan dva slini i gotovo...

ovo je bas zaredjalo sada  :girl_cray: tako svake godine oko rodjendana...a taman je bio super par dana...


inace super jede...kao i obicno...bar to bogu hvala ....