ok, neću da paničim -
Vuki se juče požalio da ga malo boli glava potiljak i da ima vrtoglavice
...
i danas isto :girl_sad:
izvadili smo krv iz prsta - da vidimo hemoglobin - da nije anemija
pa idemo dalje
inače
http://www.psihologija.autentik.net/razne_vrtoglavice.php (http://www.psihologija.autentik.net/razne_vrtoglavice.php)
bolje da ne čitam dalje :(
vrtoglavice hoće i od dioptrije
ok, nisam dete, al samimala neke vrtoglavice vezane za vestibularni aparat, javile se jednom, trajale oko 10 dana, i prošle same od sebe, nisu se ponovile
bila sam na faksu
a da se nije vrteo na stolici?
:kiss1: da nije ništa
A da nije bio na suncu?
Nadam se da nije nista ozbiljno :kiss1:
I ja se nadam da ga je malo vrućina ošamutila i da će sve biti OK kad se malo rashladi i naspava :kiss1:
rezultati> hemoglobin ok 120, ali su smanjene MCV, MCH MCHC
MCV, MCH i MCHC su eritrocitni indeksi, odnosno parametri koji ukazuju na osobine crvenih krvnih celija (zrnaca).
MCV je srednja vrednost zapremine eritrocita (referentne vrednosti su 80-97 fL), MCH oznacava srednju vrednost kolicine hemoglobina u jednom eritrocitu (26-32 pg), a MCHC je srednja vrednost koncentracije hemoglobina u svim eritrocitima (310-360 g/L). [Prikazane referentne ('normalne') vrednosti odnose se na cesto korisceni savremeni krvni analizator u nasoj sredini (CELL-DYN 3700), kakav, na primer, koristi prvi privatni zavod za laboratorijsku dijagnostiku na nasim prostorima - Hexalab].
Hematokrit predstavlja zapreminu eritrocita u 100 mL pune krvi, izrazenu u procentima (referentne vrednosti: 0,377-0,537).
Kada je osoba anemicna, bez obzira na vrstu anemije (koje mogu nastati zbog velikog broja uzroka i oboljenja i stanja u organizmu), dolazi do smanjenja broja eritrocita, hemoglobina i hematokrita, kao i parametara MCV, MC i MCHC. Stepen smanjenja pomenutih parametara i njihov uzajamni odnos treba da posluzi lekaru da, uz ostale klinicke nalaze, postavi pravu dijagnozu i odredi vrstu anemije i primeni odgovarajucu terapiju.
IPAK ANEMIJA?
Koliko su smanjene, gledaš li u odnosu na referentne vrednosti za decu? Ne verujem da bi dobar ukupan hemoglobin dao vrtoglavice, mislim da je za njih potrebna drastično loša KS. Navijam za miran vikend u hladnom, pa ponovnu procenu situacije :kiss1:
hm :ces: jeste cudno? moram da proverim jos jedanput
slali mi rezultate mail-om
idem po original
a bas mi deluje anemicno
(bled i ima neke crvene podočnjake ispod očiju)
al super raspoložen, nema temperat...
Ma odštampaj te, gde ćeš po vrućini :)
Janko tako izgleda kad se razboljeva. Sve sam uverenija da nije ništa zabrinjavajuće :bighug: :kiss1:
Da se prijavimo dva dana pred put sa istim 'opisom' :hm:
danas ceo dan bolje, malo je mirniji i pospaniji
ok, mozda i deca reaguju na promene vremena ;)
nas kucni dr :) kaze da nije unosio dovoljno tecnosti ...
nakrcala sam ga danas mesom i prirodnim bomba sokovima :)
i sutra dorucak -dzigi-ligi :balavi:
pa juneci biftek
a za rucak mozda i konjsko meso 'ljak
rezultati ipak ok prema referentnim vrednostima za decu
hemoglobin 120
dal treba da radimo i gvodzdje?
:hello:
Ne treba :clap:
Samo je bio žedan i skuvan - kaže kućni i nekoliko forumskih dr-a :diva: I ti još sumnjaš (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.cosgan.de%2Fimages%2Fsmilie%2Fboese%2Fe050.gif&hash=d67553b21763afa2c81a41eb14822db30a340747)
Opusti se :kiss1:
a ne
nisam to ja ;)
to moja zabrinuta tetkica pita
i to pita svakih pola sata zvrrrr
'jel ste radili Fe?' ;)
Sutra kažeš - u ponedeljak ćemo. U ponedeljak kažeš - jesmo, u granicama je ;)