Koja su granicne vrednosti hemoglobina kod beba. Aleksandar je imao pre mesec dana 107 i pedijatar nam je dao legofer. Davali smo mu 7-10 dana i prestali smo. Kada smo pre par dana bili da primi vakcinu (druga doza), pedijatar nas je pitao da li mu dajemo jos, pobesnela je kada smo rekli da ne dajemo i odmah nas je uputila da damo rezulte. Sada mu je 126, i kaze da je dobar.
Od 105-135 za bebe mlađe od godinu dana, po nekoj tabeli koju ja imam. Dakle, sve OK :flower:
Hvala
A jel bi mogla da mi prosledis tu tabelu ako je u elektronskoj formi?
Naravno, sad ću :)
107 je ok za bebu koja zivi u gradu
Ja isto mislim da to nije za Legofer kod dvomesečne bebe, al' ne smem da kažem :-[
malac je imao sa punih 9 meseci 107 hemoglobin ja ga odvela kod drke i ona rekla da pojacamo ishranu ali da je to sasvim dobro za dete koje zivi u gradu
od 107 pa posle 10 dana leka bilo kakvog ne može da bude 126
neki od ta dva rezultata nisu ok
ja bih ponovila analize
edit: V je imala jako nizak hemoglobin, oko 80, i nije htela te neke kapi, ne sećam sen aziva
ali je posle pila formulu sa gvožđem mesecima
jel on beše pije i neku formulu ili samo sisa?
A, zašto je tako maloj bebi radjen hemoglobin?
@Janavi proslo je vise od mesec dana od prve analize, ali je samo desetak dana pio legofer. Inace uglavnom pije Bebelac-1, a vrlo malo sisa.
@Emge Imao je problema sa vraticem, uglavnom je drzao glavu na desnu stranu pa je morao da ide na vezbe i stavljali su mu parafin pa je zato moralo da se radi. A i pedijatar je procenio da je anemican posto bas ima beo ten.
pa nema veze koliko je prošlo od jedne do druge analize, nego koliko je u tom vremenu pio dodatak gvožđa
ako je bilo 107 moglo je da poraste do 108, ali nikako do 126
gvožđe se vrlo polako akumulira u organizmu
ja bih ponovo uradila analize
i pronašla formulu sa dodatim gvožđem
mi smo puno puta radili kks, prvi put je sa 3m bila jako loša
pila je formulu sa Fe do 9-10m
Jano, pitala sam zbog čega je rađena analiza, jer to može da bude jako bitno. Nikad se jedan parametar ne razmatra pojedinačno. Mislila sam da je možda bio još neki problem, koji se graničnim gvoždjem pogoršava.
Meni se čini i da Bebelac ima gvožđa u sebi, ali ne tvrdim.
Postoji i bebelak Fe sa dodatim gvozdjem