Moja Mansarda

DOM ZDRAVLJA => Zdravlje => Topic started by: Flyingman-Junior on September 02, 2009, 02:06:03 PM

Title: Hemoglobin
Post by: Flyingman-Junior on September 02, 2009, 02:06:03 PM
Koja su granicne vrednosti hemoglobina kod beba. Aleksandar je imao pre mesec dana 107 i pedijatar nam je dao legofer. Davali smo mu 7-10 dana i prestali smo. Kada smo pre par dana bili da primi vakcinu (druga doza), pedijatar nas je pitao da li mu dajemo jos, pobesnela je kada smo rekli da ne dajemo i odmah nas je uputila da damo rezulte. Sada mu je 126, i kaze da je dobar.
Title: Re: Hemoglobin
Post by: AnaK on September 02, 2009, 02:21:10 PM
Od 105-135 za bebe mlađe od godinu dana, po nekoj tabeli koju ja imam. Dakle, sve OK  :flower:
Title: Re: Hemoglobin
Post by: Flyingman-Junior on September 02, 2009, 02:25:30 PM
Hvala
A jel bi mogla da mi prosledis tu tabelu ako je u elektronskoj formi?
Title: Re: Hemoglobin
Post by: AnaK on September 02, 2009, 02:26:11 PM
Naravno, sad ću :)
Title: Re: Hemoglobin
Post by: Glitter on September 02, 2009, 03:41:36 PM
107 je ok za bebu koja zivi u gradu
Title: Re: Hemoglobin
Post by: AnaK on September 02, 2009, 04:04:04 PM
Ja isto mislim da to nije za Legofer kod dvomesečne bebe, al' ne smem da kažem  :-[
Title: Re: Hemoglobin
Post by: Glitter on September 02, 2009, 04:06:09 PM
malac je imao sa punih 9 meseci 107 hemoglobin ja ga odvela kod drke i ona rekla da pojacamo ishranu ali da je to sasvim dobro za dete koje zivi u gradu
Title: Re: Hemoglobin
Post by: janavi on September 02, 2009, 04:35:45 PM
od 107 pa posle 10 dana leka bilo kakvog ne može da bude 126
neki od ta dva rezultata nisu ok
ja bih ponovila analize

edit: V je imala jako nizak hemoglobin, oko 80, i nije htela te neke kapi, ne sećam sen aziva
ali je posle pila formulu sa gvožđem mesecima

jel on beše pije i neku formulu ili samo sisa?
Title: Re: Hemoglobin
Post by: emge on September 02, 2009, 07:12:57 PM
A, zašto je tako maloj bebi radjen hemoglobin?
Title: Re: Hemoglobin
Post by: Flyingman-Junior on September 02, 2009, 11:21:48 PM
@Janavi proslo je vise od mesec dana od prve analize, ali je samo desetak dana pio legofer. Inace uglavnom pije Bebelac-1, a vrlo malo sisa.

@Emge Imao je problema sa vraticem, uglavnom je drzao glavu na desnu stranu pa je morao da ide na vezbe i stavljali su mu parafin pa je zato moralo da se radi. A i pedijatar je procenio da je anemican posto bas ima beo ten.
Title: Re: Hemoglobin
Post by: janavi on September 03, 2009, 07:43:25 AM
pa nema veze koliko je prošlo od jedne do druge analize, nego koliko je u tom vremenu pio dodatak gvožđa
ako je bilo 107 moglo je da poraste do 108, ali nikako do 126
gvožđe se vrlo polako akumulira u organizmu

ja bih ponovo uradila analize
i pronašla formulu sa dodatim gvožđem

mi smo puno puta radili kks, prvi put je sa 3m bila jako loša
pila je formulu sa Fe do 9-10m
Title: Re: Hemoglobin
Post by: emge on September 03, 2009, 08:39:33 AM
Jano, pitala sam zbog čega je rađena analiza, jer to može da bude jako bitno. Nikad se jedan parametar ne razmatra pojedinačno. Mislila sam da je možda bio još neki problem, koji se graničnim gvoždjem pogoršava.

Meni se čini i da Bebelac ima gvožđa u sebi, ali ne tvrdim.

Title: Re: Hemoglobin
Post by: Deda on September 03, 2009, 09:22:18 AM
Postoji i bebelak Fe sa dodatim gvozdjem