Predlozite mi kucnu pekaricu za hleb, nasla sam savrsene recepte ;)

Started by mango, September 29, 2009, 11:04:54 AM

Previous topic - Next topic

bubi

spelta ti je neka podvrsta psenice.
mozda bolje da krenes sa razenim brasnom.




AnaK

Ima na spisku i spelta, nije mu zaokružena. A zaključih da je najsličnija po ukusu običnom pšeničnom brašnu/hlebu, pa sam zbog toga mislila da krenemo od najsličnijeg. :kiss1:
Janko 23.7.2002.

bubi

onda je ok.
mozes ovaj ceo moj recept samo sa speltom da radis.
:bighug:




NenaS

Quote from: AnaK on December 08, 2015, 12:53:58 PM
Probaću, hvala  :kiss1:
Je l' kvasac baš ništa neće da odradi sa speltom?
Setila sam se da voli i one neke lepinje od ostataka uštipaka s kvascem.

Mislim da hoće sa speltom, kažem, i to je pšenica pa bi, po logici, trebalo i da sadrži gluten. Ali nisam probala. :think:
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

AnaK

Janko 23.7.2002.

Glitter

za bezglutenska brasna mozes da nabavis xanthan gum, super drzi i daje rastresitost

AnaK

Hvala, vidim ovde koriste psylium, baš ću  izguglati to nešto  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

Glitter

ja ne znam stvarno kako se xanthan gum zove i prodaje u Bg, bezglutenska testa sam pocela da pravim kada sam u amanet dobila bezglutensku kumu :lol:
psylium je bubi nabavljala iz Madjarske i cini mi se donosila Baklava

AnaK

Jeste, jeste, Baklava, ali se u međuvremenu pojavio i ovde. Tako će i x. gum :lol:
Janko 23.7.2002.

disco2000

Quote from: bubi on December 08, 2015, 02:32:47 PM
AnaK,
ovako ja pravim lebac.
4dl razeno brasno, 2dl speltino, 1dl ovseno.
(Obicno mesam brasno), ovseno nemoj vise zna da gorci,
1 kasicica soli, 1 kasika psilijuma, susam, i suncokret, tri kasike maslinovog ulja, prasak za pecivo i 5dl kisele vode.
Sve to mesam kasikom, nista se ne mesi rukama.
ostavim da odsoji malo, prespem u kalup i odozgo ga zasecem i "okupam ga hladnom vodom", onako malo po povrsini kasikom razmazem.
Stavim u zagrejanu pecnicu, kako je moja rerna nenormalna na pola ga pokrijem folijom.
posle sat vremena iskljucim rernu i skinem foliju i ostavim ga do ujutru u rerni.
na fb ti saljem sliku kako je sinoc ispao.

Koliko pzp? I na koliko zagrejati rernu?