Prevnar vakcina - registrovana i kod nas

Started by emge, August 26, 2009, 10:54:46 AM

Previous topic - Next topic

emge

Sad mi je kum javio da od sjutra će moći Prevnar da se kupi u Srbiji, u Gradskom zavodu za javno zdravlje. Tamo naravno može i da se primi.
Koštaće 6300 din, što je super cijena, jer smo je mi platili preko 100 eura u Austriji.

Izgleda da ih je bakterijski meningit malo ubrzao.

E, da... rekli su mu da bi bilo dobro da se zakaže kad žele da je prime.

Finalina


Elanor

Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Finalina

pa to sa kalendarom vakcina ovde u srb, postalo bi smesno samo da nije tuzno.... meni izgleda kao da se selimo iz zemlje u zemlju kada pomislim na vakcine i kako se ovde o tome odlucuje, uvodi i sprovodi... deca u razmaku od godinu dana budu razlicito vakcinisana i tako na svaka dve-tri godine nesto novo... ma samo naglas komentarisem, nije mi do diskusuje, a i ionako mi nije bas sve jasno :rofl:

emge

Prevnar je nova vakcina uopšte, i jako je skupa. I do sada je kod nas bila registrovana samo Pneumo23 koja se daje djeci iznad 2 godine.

Meni je baš drago da je i ova sada registrovana kod nas i da može da se primi u ustanovi kao što je GZZJZ :)

Elanor

Quote from: Finalina on August 26, 2009, 11:17:08 AM
pa to sa kalendarom vakcina ovde u srb, postalo bi smesno samo da nije tuzno.... meni izgleda kao da se selimo iz zemlje u zemlju kada pomislim na vakcine i kako se ovde o tome odlucuje, uvodi i sprovodi... deca u razmaku od godinu dana budu razlicito vakcinisana i tako na svaka dve-tri godine nesto novo... ma samo naglas komentarisem, nije mi do diskusuje, a i ionako mi nije bas sve jasno :rofl:

pa nemoj da mislis da ni ovde nije tako. kalendar vakcinacije za milenu i filipa se poprilicno razlikuje (tacno tri godine izmedju njih dvoje), a pomenuti prevnar nije jedina razlika.
koliko sam shvatila, prevnar u srbiji jos uvek nije obavezna ni preporucena vakcina, jedino je konacno odobrena.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Finalina