Main Menu

Tips & tricks-fondan

Started by cici, February 09, 2010, 09:11:57 PM

Previous topic - Next topic

Masha

stacka, jel za nasu tortu :o ?

Zumbulica

 :o Stacka  :crycry:
Sta ce ti gum pasta? Ja je izbegavam, jos je nisam savladala pa se ne bavim mnogo cvetnim dekoracijama i finim sitnim stvarima. Po mom iskustvu, razvija se mnogo tanje od fondana, gotovo kao papir, oblikuje savrseno, ali mi je problem da zadrzi oblik bez dobre potpore. A lepljenje  :crycry: Brrrr....
Pravila sam je par puta, nekad bude fenomenalna, nekad se sva rasipa....
  :bighug:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

MissL

Nemojte da se ljutite moram da pitam
zasto je taj fondan toliko popularan?  :bezi:
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

cici

Zato što može da se izvede mnogo maštovitijia torta nego sa šlagom.Veće su mogućnosti.

Meni deluje privlačno ta gum pasta.


Zumbulica

Ma cista estetika, lepo se boji, pruza mnogo vise mogucnosti za kreativnost .... i tako. Evo ti  :bighug:
Mada sam ga ja na pocetku shvatala kao nasilje i atak na ukus torte. Onda sam se izvestila da sav krem i slag smestam ispod fondana, a fondan i ne mora da se jede.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

cici

Quote from: Zumbulica on March 05, 2010, 09:51:55 AM
Mada sam ga ja na pocetku shvatala kao nasilje i atak na ukus torte. Onda sam se izvestila da sav krem i slag smestam ispod fondana, a fondan i ne mora da se jede.
I dalje ga dožovljavam tako i ne jedem ga.Još nisam probala da smestim šlag ispod njega.


MissL

to me je bas zanimalo, deluje mi nekako kao oklop koliko god da je lepo uradjeno :flower:
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Deda

Quote from: MissL on March 05, 2010, 09:40:42 AM
Nemojte da se ljutite moram da pitam
zasto je taj fondan toliko popularan?  :bezi:
'ajd prvo na lazanje pa  ces i fondan da savladas  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

MissL

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Deda

Quote from: MissL on March 05, 2010, 10:02:16 AM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Zagrlila si me,to mi je dovoljno  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Zumbulica

Quote from: cici on March 05, 2010, 09:56:39 AM
I dalje ga dožovljavam tako i ne jedem ga.Još nisam probala da smestim šlag ispod njega.
Cici, obicno pravim neke torte sa kremom pa preko krema sloj slaga, tj. slatke pavlake. Pola biljne, pola mlecne i bude super cvrsta. Ono sto bi islo preko torte  dodam izmedju korica. Cak i vocne kremaste torte prekrivam fondanom. Korice su mi uvek malo suvlje da upiju visag vlage ako je ima, odstoji u obavezno u kalupu u frizideru preko noci i bude bas kompaktna. Ako je izmedju korica ipak previse kremasto onda za vocne torte ispecem obican biskvit i iskrojim lentu kojom oblozim kalup sa strane.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Tchi

ni ja ga ne jedem, mada neka dece vole, meni jedan mali pojeo sve zvezdice na cackalicama, bio je sav plav


Deda

Ne jedem ni slag , kakve to veze ima, bitna je torta  :girl_blum:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006