Main Menu

Roletne

Started by AnaK, March 20, 2010, 06:11:59 AM

Previous topic - Next topic

AnaK

Imamo one spoljne drvene roletne, i u Jankovoj sobi su potpuno propale, pa smo ih skinuli, jer je postojala opasnost da padnu. I sad su nam potrebne neke nove. Izbegli bismo investiciju u iste takve. Imala sam ideju da kupimo Ikeine drvene venecijanere, ali nam se ne uklapaju - širina letvica je 4cm, a dubina prozora 2.5.

I sad mi treba preporuka. Videla sam neke nove, divne, ali su 106€ komad (a meni su potrebna 2). Postoji li nešto fino, a jeftinije?
Janko 23.7.2002.

dmi

ne znam za fino i jeftinije
ali ja bih na tvom mestu stavila nove spoljne roletne one zaista najbolje stite
cini mi se da smo ih placali  60 eura po kvadratu s tim sto nemaju onaj mehanizam da se roletna nakkrivi nego idu pravo (to su me savetovali da napravimo prave jer se te sa kosim mehanizmon brzo kidaju )
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

janavi

i ja sam uvek za nove spoljašnje
i više volim te sa mogućnošću da se udalje od prozora, jer time prave hlad i na delu zida ispod prozora, i nije potpuni mrak kad su spuštene do kraja
(ja bi trebalo za koju godinu kod sebe da menjam)

(a i znam ko će se ovde javiti ;) )
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Hvala vam, nadala sam se da postoji neko jeftinije rešenje, makar i kao prelazno :(
Janko 23.7.2002.

Xe

Jeftino prelazno imas u u Uradi sam, drvene venecijanere (ili su plasticni a izgledaju kao drvo, ne znam sad) na nekoj su akciji.
A razmisljaj o roletnama, to je ipak najbolje.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Flyingman-Junior

Postoje spoljne aluminijumske roletne. Cena je kao sto dmi kaze 60 eura, punjene su izolacionam penom kojom se ispunjavaju frizideri i zamrzivaci. Najbolje su prave bez mehanizma za odaljavanje od prozora, pa tako imas i mogusnost ugradnje komarnika za zastitu od insekata. Postoje i naravno PVC cija se cena krece oko 40 eura ali ti preporucujem ALU. Ponegde je moguce zameniti samo zastor roletni a da se iskoriste stare vodjice pa to moze  da bude i dosta jeftinije. Potrazi neku firmicu koja se bavi time i naci ces povoljno resenje.

Gost51

ne venecijanere nikakve
za nekoliko mjeseci ces razmisljati kako da ih peres
imam i mrzim
bolje paravan nego venecijaneri

prevodilica

mi imamo deblju krem zavesu, odlično radi poso  :ok:
jedino što je ona sa mehanizmom, na polovini se razvlači, tako da nije bila jeftina, ali vredi

jel

ako ne menjas ceo prozor nemoguce je ugraditi integrisane ALU roletne, to su te sa termoizolacijom i odlicne su samo je nedostatak sto ne mogu da se udalje od prozora)

pretpostavljam da se radi o postojecem prozoru od drveta -

tako da ako hoces da se 'zastitis od vremenskih nepogoda' i ujedno za zamracivanje
potrebne su ti nove spoljasnje roletne - one su dobar izbor jer zaista stitte sam prozor od kise, snega i ako nemas nikakvu nadstresnicu iznad bilo bi pozeljno imati te spoljasnje roletne...
jeftinije resenje je spoljna plasticna roletna, uopste ne izgleda tako ruzno -cena oko 40eur/m2
(ja sam inace looda za drvetom i  volim gaaa  :girl_in_love: ali to je najskuolja varijanta)
spoljasnje Alu roletne su skuplje oko 60eur/m2

a ako imas neku nadstresnicu iznad i roletne ti sluze samo za zamracivanje
jeftinije je staviti unutrasnji zastor - i tu mozes svasta...
Ikeine drvene roletne mozes da stavis na samu stranicu prozora sa unutrasnje strane
lepe su i zaista zamracuju, samo su za odrzavanje malo bzv
(klasicni pvc venecijaneri su oko 15eur/m2... al oni i nisu za Jankovu sobu)
platnene rolo zavese, draperje bas za decu itd
:kiss1:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
My name is Luton, Robin Luton :lol:

AnaK

Hvala  :bighug: Generalno je zampračivanje osnovna funkcija, i poooosebno me zanimaju te rolo :)
Janko 23.7.2002.

Xe

U Merkatoru ima one blackout roletne od tkanine, koje potpuno zamracuju sobu.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

AnaK

Videla sam, to su ove od 106€ komad  :crycry:
Janko 23.7.2002.

itacka

nama je vrisnula pre 2 godine roletna u aleksinoj sobici,i stavili smo plasticnu,i mnogo bolje zamracuje od te drvene,ne znam gde smo ostavili broj telefona,ali bi mogli da ga iskopamo,lik dolazi na adresu i cela roletna + ona sajla ispadne oko 50 ojra,secam se  da je bilo da biramo izmedju 3 boje braon i jos neke 2  :)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

rafa

Pa da, najbolje su spoljasnje alu  :(

Zasto ne sasijes kod nekog od blackout tkanine, ima ih (bar ovde, a sigurno i tamo) vrlo povoljnih i jednostavnih? MIslim tkanina. Ne moras gotove.
Neka klot, najobicnija, samo da je blackout (da ne propusta nista).
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

rafa

Ako nema tamo povoljno, daj mi dimenzije i donecu ti ja tkaninu iz bivse firme, a ti 'samo' sasij.  :bighug:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception