Main Menu

Tražim ideju/recept za lešnik tortu

Started by AnaK, March 29, 2010, 06:37:50 PM

Previous topic - Next topic

Deda

Da se zapljunem da mi nijedn dete ne jede torte . Zato nikad ne razmisljam o njihovom ukusu kad pravim rodjendanske, prosta stvar  :girl_haha:
Neda je sad pocela kao neka tetka da zapitkuje majke slavljenika od cega su napravile tortu. A one je pogledaju ovako  :blink:, nisu zaludne ko njena majka  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Margarita

Quote from: AnaK on March 29, 2010, 09:57:48 PM
Planiram da počnem da isprobavam. Težak je mali. :( A meni žao da dete odraste a da ne proba rođendansku tortu  :girl_cray:

:bighug:

Xe

AnaK, pokusaj da napravis tortu po nekom od ovih recepata, ali nemoj da se sekiras - u torti nema bas puno hranljivih stvari koje bi J. nedostajale  :-[
Ako ne voli, ne voli i tacka. Pap iod sada kao Deda - pravis za drugu decu i goste, opusteno.  :flower:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Finalina

ovo mi se cini interesantno  :)

Torta ljubavno gnezdo

Sastojci
6 jaja
6 kašika šećera
4 kašike džema od kajsije
2 kašike brašna
1/2 kesice praška za pecivo
6 kašika gustina
150 grama šećera u prahu
1/2 litra mleka
1 margarin
200 grama oraha/le
šnika
2 šlag-krema od vanile

U podmazan pleh staviti 200 grama seckanih oraha/lešnika.

Umutiti 6 belanaca, dodati 6 kašika šećera, 2 kašike brašna, 1/2 praška za pecivo i 4 kašike džema od kajsija. Sve lagano izmutiti i preliti preko oraha, pa peći na umerenoj temperaturi.

Umutiti 6 žumanaca sa 6 kašika šećera, a 6 kašika gustina umutiti sa 1/2 litra mleka i skuvati. Dodati žumanca i prokuvati. Umutiti 150 grama šećera u prahu sa 1 margarinom i sastaviti sa kuvanim gustinom.

Umutiti dva slaga i dodati 100g kokosa/mlevenih lešnika pa premazati preko torte.

Torta koja nema ime  ;)  i koja lako menja ukus
Napraviti klasican patispanj od 8 jaja: 8jaja mutiti sa 8 kasika secera. U dobro umicena jaja dodati 8 kaiska brasna i jednu kasiku ulja. Peci u četvrtastom plehu i kada je peceno i ohladjeno, podeliti na tri dela, uzduzno.

Fil: 250gr butera umutiti sa 5 zumanaca i 150gr sitna secera. U meduvremenu skuvati u 400ml mleka nekoliko kasika gustina. Paziti da smesa bude gusta. Ili jedan puding od vanile. Ovu smesu dodati u umuceni buter. U fil dodati koru od jedne i sok od 4 narandze. Nakraju postepeno dodavati penu od umucenih belanaca. Fil ohladiti. Podeliti na četiri dela.
Kore poprskati obilno sveze cedjenim sokom od pomorandze, pa filovati filom.
Tortu spolja premazati filom i ukrasiti žele bonbonama (na primer).

Muzej torta

Kora:
Umuttiti penasto 6 belanaca sa 6 kasika secera. Sipati 200 g kokosovog brasna/mlevenih lesnika , 1 kasiku običnog belog brasna. Masu varjacom lagano sjediniti, sipati u margarinom podmazan pleh i peci koru u unapred zagrejanoj rerni na 180 stepeni oko 15-20 minuta, tj. kad kora dobije svetlosmeđu boju i pocne da se odvaja od pleha tada je gotova.
Koru izruciti na tacnu i kad se ohladi preliti je sokom od ananasa iz konzerve.

Fil:
6 zumanaca umutiti sa 6 kasika secera i 2 kesice vanilin secera, dodati 4 kasike gustina (skrobnog brasna. Ovu masu sipati u 600 ml kipuceg mleka i uz neprestano mesanje, na veoma blagoj ringli kuvati dok se ne zgusne.
Posebno umutiti 200 g margarina/putera i mikserom spojiti sa ohladjenim filom (fil mora dobro da se ohladi. Staviti u zamrzivac, da se sto pre ohladi).
Na kraju u fil dodati iseckan anasas iz konzerve (može i mesano tropsko voce) sve izmesati pa filovati koru.

Preko fila staviti umucen slag ili slatku pavlaku.

Quote from: Deda on March 30, 2010, 08:30:46 AM
Zato nikad ne razmisljam o njihovom ukusu kad pravim rodjendanske, prosta stvar  :girl_haha:
:good: 
svidja mi se kako razmisljas   :rofl:

Lani

Jao fina što su dobri nazivi torti.  :lol:

Finalina

pa znate vi mene :lol:  ... ja sam imala recapAt i za "gabor" tortu :rofl:

Deda

Pa dobro..jednom sam razmisljala i napravila tortu sa visnjama jer Neda voli, svi su bili shokirrani, visnje za decu  :blink:.
Rezultat, Neda povadila visnje i pojela , ostali pojeli sve drugo sem visnji...
Sad samo razmisljam koja torta drzi fondan  :lol:
Jedna moja drugarica razmislja samo da torta bude domacinska- bez 15 korica, grilijasa i zumanca na pari nije torta  :fool:. Svako u po nesto uziva- sto bi rekla moja baba  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Finalina

ako se vama svidjaju nazivi  ;D , mozda se ukus torte svidi Janku  :)

Margarita

ovo ljubavno gnezdo je moja sveki jedno vreme stalno pravila, ukusna je :)

AnaK

Hvala vam  :kiss1:

Ma ne sekiram se što ne jede torte, ali bih volela da nađemo jednu stvar koju voli, pa da mu to mama pravi/naručuje, onako tradicionalno. Meni je moja nana pravila za rođendan moje omiljene koleče, preko 15 godina, sve dok je bila živa. I ja se baš nekako osećam  :love32: kad na to pomislim. Pa bih, u stvari, volela takvu neku uspomenu iz detinjstva za svoje dete. On nema omiljeno jelo, omiljeni kolač... Ima samo omiljene jabuke, a to mu kupuje tata  :'(
Janko 23.7.2002.

Lani

Pa biće draga, biće :friends:
Mali je on, vremenom će sigurno nešto da zavoli, ako ne tortu onda neko drugo jelo.
Moj brat je bio najgori nećejed na svetu u tom uzrastu, posle je jeo i voleo sve i svašta.  :)

emge

AnaK, moja omiljena torta od lješnika je Beze torta :)

Predivna je, ali ne mogu da nadjem taj isti recept na net-u. Možda je nagovorim da napravi za Uskrs, pa da onda dodješ sa Jankom na tortu :)

Meni samo smeta što bih ja te torte pojela ihaj-haj :)

AnaK

Janko 23.7.2002.

Beatrix Kiddo

Prvo da potpisem spojler od Xe  8)

Quote from: AnaK on March 30, 2010, 11:31:31 AM
Hvala vam  :kiss1:

Ma ne sekiram se što ne jede torte, ali bih volela da nađemo jednu stvar koju voli, pa da mu to mama pravi/naručuje, onako tradicionalno. Meni je moja nana pravila za rođendan moje omiljene koleče, preko 15 godina, sve dok je bila živa. I ja se baš nekako osećam  :love32: kad na to pomislim. Pa bih, u stvari, volela takvu neku uspomenu iz detinjstva za svoje dete. On nema omiljeno jelo, omiljeni kolač... Ima samo omiljene jabuke, a to mu kupuje tata  :'(

Ne sumnjam da ce imati neko drugo lijepo sjecanje, ne mora da bude vezano za hranu  :good:
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.