Main Menu

Pokloni za novorodjencad

Started by Blue, April 01, 2010, 04:25:28 PM

Previous topic - Next topic

Blue

Predstoji mi par poseta novorodjencadi uskoro  :love32:, pa me zanima sta obicno dobijate (ili ocekujete da dobijete) na poklon za bebu od svojih bliskih prijatelja (ili rodjaka), koji dolaze da je vide prvi put?

Sta je kulturno poklanjati? Sta dobro dodje?

Koliko je recimo sredstava uobicajeno izdvojiti za to? (znam da je to individualno, ali...mozda postoji neki red...ne bih da nekog dovodim u neugodnu poziciju). Da li je obicaj da obavezno moraju i pare uz poklon?

Za zlato ne pitam  :stop:

Posle koliko dana od rodjenja je kulturno doci u posetu?

PS. Ja uvek kupujem bebasta pamucna odelca, majcice i slicno, jer mi kupovanje toga predstavlja ogromno zadovoljstvo (kolicina zavisi od stepena bliskosti, ali makar par komada), vecinom malo veca i neutralnih boja (da bi u buducnosti mogli da sluze i sledecem detetu, ako bude razlicitog pola  ;D) Tako nesto bih u teoriji i ja sama najvise volela da dobijam.  Samo cujem da neki zajednicki prijatelji planiraju da kupe veci i verovatno daleko vredniji poklon (tipa: nosiljke), medjutim ja namerno ne investiram u jedan vredan predmet, jer mislim da je najbolje da takve stvari biraju roditelji, a i ne bih da nekog dovodim u neugodnu situaciju, ukoliko je po njegovim kriterijumima to sto poklanjam previse vredno. Pa se malo preispitujem.  :think:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

emge

Sve zavisi od odnosa sa roditeljima.
Poklon mi ide od garderobice do nosiljke i koverte :)

Upravo danas idem da vidim jednu bebu i kupila sam mu farmerke, majčicu i patike (da znate kakve su te majušne stvari ) :girl_haha:
Prošle godine sam prijateljima-kumovima kupila za čestitku bouncer.
A, nekad kupim bodić ili nešto slično i dodam kovertu.

MissL

Garderobu i igrackicu, a u zavisnosti od toga kod koga idem i novac. Obicno sam kupovala garderobu koja nije veca, jer svi kupuju vece, iz ne znam kog razloga, a kad dodje vreme da se to vece nosi za to ne bude sezona pa se, makar u nasem slucaju, nije ni nosilo.
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Tchi

sa svezim iskustvom kako ko, cak ni ne zavisi od platezne moci ni bliskosti jednostavno kakva je ko osoba, dobijala sam i poklone i koverte, mislila sam da su koverte mnogo ucestalija pojava, ali u nasem slucaju nisu bile i drago mi zbog toga, najvise sam volela da dobijem neku lepu stvarcicu odelce ili igrackicu, posebno ako se neko potrudi pa to bude nesto posebno lepo i slatko tad sam najsrecnija...recimo dobila sam par peskira sa kapuljacom i bas su mi dobro dosli nikad ih dosta, mozes tako nesto plus neka garderobica i/ili zveckica...zavisi i od uzrasta bebe, ako je mesec dana onda nema neka posebna igrackica, ako je vise vec moze neka "ozbiljnija", a ako se odlucis za igracku tu mogu da te savetujem do besvesti moj nema koju nema

Despina

garderobu i kovertu
e sad cini mi se da je kod nas uobicajeno cekati da prodje 40 dana, ovde se ide prakticno odmah, cim beba dodje kuci. garderobu uglavnom kupujem u broju 62/68 ako idem u posjetu odmah po rodjenju. u koverti
A, L, S

Blue

meni su ovi kojima idem u posetu u najskorije vreme bas, bas bliski prijatelji.

danas sam bila da pokupujem odelca (slatka su  :girl_in_love:) i sva su u brojevima od 56-60, a bebicu cu videti (ili poklon poslati, ako za posetu bude prerano), kada bebi bude bilo oko 10-ak dana. htela sam da kupim jos manje, ali mi je prodavacica rekla da je to vise za nedonoscad.  :think:

ici cu ja opet da vidim bebu i za 2 i za 4 meseca, tako da cu i onda doneti sigurno jos poklona (odelca i igracaka), nego mi je sada ovo zazvucalo cudno sto zajednicka prijateljica kupuje nesto mnogo pompeznije, pa razmisljam da li sam ja ok.

nekako ne mogu da se prelomim za tu kovertu

Despina

ne znam kolika je bebica ali moji npr. nisu ni 7 dana nosili broj 56, sve troje su na rodjenju imali preko 4 kg.
A, L, S

cici

Novac se često poklanja prilikom prve posete bebi i ne verujem da bi im bilo neprijatno.Nosiljka, koju tvoji prijatelji planiraju da poklone, možda nije adekvatna u ovom mometu ali je svakako korisna kasnije.
Odelca svakako nisu loš poklon.Svako poklanja prema svojim afinitetima i mogućnostima.

Blue

jaoj, sada sam se zabrinula za velicinu  :think:

nista, kasno je da promenim, sta bude - bice  :fool:

cici

Blue

Quote from: cici on April 01, 2010, 05:28:23 PM
Već si poslala?

nisam poslala, ali zaista necu stici da promenim  :crycry: osim toga, sve to nekako mora da ide zajedno, tako je osmisljeno, jedna je celina (tesko mi je da objasnim, ali motivi sa nekih odelca i sa kapice se ponavljaju na sledecim, itd.).

ubedljiva vecina stvari je 56-60, dve majcice i jedan bodi su 60-64.

poklone ce beba dobiti kada bude imala 10 dana.

Elanor

ja nikada nisam ni dobila ni poklonila koverat :ces:

meni se ovde veoma dopadaju tzv birth lists, gde roditelji u jednoj prodavnici naprave spisak svega sto im treba (u razlicitim rasponima cena), pa prijatelji i rodbina ili odu u tu prodavnicu i kupe ili samo plate pa roditelji sve pokupe odjednom (zgodno je ako ces bebu videti tek kasnije, ali poklon kupis odmah).

uskoro treba da vidimo jednu bebu i, ukoliko njegova mama ne kaze drugacije (odnosno ne smisli se sta joj treba) mislim da ce dobiti neki dobar baby gym. mame prvi put uglavnom ne znaju koliko je to dobra i korisna stvar.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Beatrix Kiddo

Quote from: Blue on April 01, 2010, 05:34:11 PM
nisam poslala, ali zaista necu stici da promenim  :crycry: osim toga, sve to nekako mora da ide zajedno, tako je osmisljeno, jedna je celina (tesko mi je da objasnim, ali motivi sa nekih odelca i sa kapice se ponavljaju na sledecim, itd.).

ubedljiva vecina stvari je 56-60, dve majcice i jedan bodi su 60-64.

poklone ce beba dobiti kada bude imala 10 dana.

Pa makar ce iznosati tvoj poklon prvih mjesec-dva dana  ;)

Meni je toliko ostalo Balsinih stvari, koje su bile "nekoliko" brojeva vece (bilo je velicina i za 5-6 godina) - nenosenih, zato sto se nije pogodila sezona njegovom uzrastu.

Kad kupujem poklon za bebu, bas vodim racuna o uzrastu i godisnjem dobu (npr. ako kupuje nesto velicine za 6 mjeseci, razmislim koje tada pada godisnje doba), a i o velicini i napredovanju bebe, ako idem u posjetu kasnije, a ne po rodjenju...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

janavi

Quote from: Beatrix Kiddo on April 01, 2010, 06:31:48 PM
Meni je toliko ostalo Balsinih stvari, koje su bile "nekoliko" brojeva vece (bilo je velicina i za 5-6 godina) - nenosenih, zato sto se nije pogodila sezona njegovom uzrastu.

ovako i kod nas bilo
sve je bilo ogromno
a dok je ona porasla dovoljno, stiglo leto, pa je ostalo nenošeno
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Tchi

meni je 56-tica trajala nekih mesec dana, rodjen sa 3950