Main Menu

Obrazac M3-A

Started by stacka, April 09, 2010, 10:54:09 AM

Previous topic - Next topic

stacka

U cetvrtak treba da idemo na razgovor u vrtic i osim A. krstenice treba da ponesem obrazac M1-A, i moj i itackin.
Zvala sam firmu - prva stvar je to da mogu da dobijem samo kopiju, original ne sme da se iznosi iz firme. Druga stvar - na tom obrascu mi stoji devojacko prezime (zaposlila sam se tamo pre nego sto sam se udala).
E sad, u radnoj knjizici je prezime nakon udaje promenjeno (nosila u opstinu da se to odradi) ali ovde nije.
Da li to moze da mi predstavlja problem? Ja imam staru zdravstvenu u kojoj se vidi JMBG, mogla bih eventualno da odnesem izvod iz MKV ali pitam se da li mi to treba?
Da li je neko imao slicno iskustvo?

EDI: promenjen naslov
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Pepi

NIsam imala slično iskustvo, ali kad sam promenila prezime, promenili su mi u firmi i M-1 obrazac.

emge

M1 je obrazac osiguranja, koliko vidim?
http://www.pio.rs/sr/cr/osiguranje-zaposlenih/maticna-evidencija/

Na sajtu piše i ovo :

Ако имате додатна питања или су   вам потребна обjашњења - обратите се директно свом Фонду и добићете релевантан одговор:    proffice@pio.rs

Možda da pitaš njih direktno?

stacka

Hvala Emge. Videcu prvo sa ovim mojima pa ako treba onda da kontaktiram Fond... mislim, ako oni nisu promenili taj moj obrazac u firmi se vodim da radim kao neko koga pakticno nema skoro 3.5 godine od kako sam promenila prezime. :crazy: Sto mrzim adminsitrativne poslove, ne mogu da vam opisem :shout:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

emge

Ja bih (znajući ove moje, kako znaju da vrdaju sa odgovorima) poslala makar mail da se informišem :D

Pepi

Stačka, ovde možeš da proveriš da li su i na koje prezime ti uplaćivali doprinose za zdravstvo. Ako su ti promenili  M obrazac (za zdravstvo), trebalo je da pre toga promene m-1.
http://www.rzzo.rs/index.php/component/content/article/218

emge

Pepi, super link :)

Rezultat pretrage su moji inicijali, ali to je Stački valjda dovoljno :)

stacka

Emge :D
Pepi, hvala puno :bighug:
Kada unesem ova dva podatka stoje mi sadasnji inicijali kao i to da je poslodavac izmirio sve obaveze. Znaci, da ipak ne brinem? :ces:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Summer

Ne treba da brines. Trebalo bi da ti u M1 stoji promena prezimena. Meni je stajala. Ali prema JMBG se moze sve dokazati.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

disco2000

Simpaticna pretraga :D

Mislim da ne treba da brines :bighug:

AnaK

Ne brini, u radnoj knjižici ti se vidi i staro prezime. Zamoli firmu da ti overe kopiju na poleđini, ponesi za svaki slučaj kopiju RK i venčani list.

Uživaj  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

Xe

Za svaki slucaj ponesi vencani list. Da te ne doceka neka Mica ubica  :flower:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

stacka

Ja sam potpuni kreten :crazy:
Sad je stigao itacka, culi smo se jutros dok sam jos bila tamo i diktirala mu sve, uopste nije u pitanju M1-A, nego M3-A obrzac  :fool:
Al' ne menja cinjenicu da ga imam na devojacko prezime.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Saska

zar nije M3 ono sto se vadi u PIO, ili je to M2 :ces:

stacka

Nemam pojma :crazy:
Oticicu do firme u ponedeljak pa cu videti. :-[
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.