Neophodna dokumentacija / stvari kad krenete u porodiliste

Started by stacka, April 19, 2010, 05:54:29 PM

Previous topic - Next topic

Tchi

rafa

a kakve su to mrezaste?
ja nosila neke papirne gace za jednu upotrebu, mothercare, nista me nije zuljalo (doduse, posle cr) i bas su prakticne
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Lani

Rafo, evo sa Limunda  :lol: iste kakve sam ja imala.
http://www.limundo.com/kupovina/ABRI-NET-mrezaste-gacice-za-porodilje-NOVO-/3273101
Tačno, ima sad i papirnih, ja sam viđala u Turbo limaču i Prenatalu kod nas.

rafa

bas su sexy  :lol:

jesu i one jednokratne? mislim, od cega su?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Lani

One su ti kao mrežaste čarape samo mnogo nežnije i rastegljivije i mogu da se peru. Takav je materijal, osuše se brzo. A možeš i da bacaš posle upotrebe naravno.

Glitter

ma da, one su u stvari namenjene da budu kao za jednu upotrebu, ali 3 para su sasvim okej za 3 dana u porodilistu

vrana

Quote from: Glitter on October 04, 2011, 09:39:30 AM
ja nosila mrezaste 4 meseca posle porodjaja...bile mi super udobne i seksi  :lol:

Neno, apoteke, pakovanje od 3 komada je bilo oko 500 dinara

:lol:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

NenaS

Kupila sam joj i te mrezaste gace. I plazmu, i sok, i vodu, cak i one sesirice silikonske 1 par, doduse neke no name. Kupila je danas i bade mantil i spavacicu koja se kopca negde do struka, mada ne verujem da ce je nositi bas u porodiliste.. Papuce ce verovatno poneti neke starije, da joj ne bude zao ako ih upropasti..
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Lani

Nek ponese ona dosta spavaćica za svaki slučaj. Ko zna u kakvom stanju su bolničke a i prlja se to dosta... Trebaće joj jedna-dve dnevno.
Mada, ne znam kako je kod vas što se poseta tiče. Ako su dozvoljene posete onda možete da joj donosite svaki dan novi veš i spavaćice.

NenaS

Sve i da nije dozvoljena - uvek se nadje neka veza da te uvede..
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

linga

Sesirici se vise koriste za ostecene bradavice i ragade, no za uvucene. Za uvucene, imas ovde neke savete pa nek proba  :kiss1: http://dojenje.roditelj.org/2010/12/20/ravne-i-uvucene-bradavice/

anelore

Quote from: Tchi on October 04, 2011, 09:45:18 AM
toddies nek ponese za sebe, umesto papira
Na ovo sam mislila za Toddies, umesto toalet papira, meni su oba puta puuuuunooooo znacile.
Mrezaste gace sam nosila oba puta, obicne nisu bile dozvoljene.
Sto se sesirica tice, ja sam ih koristila bas zbog uvucenih bradavica, i to mesec dana sa Vidom, dok ih ona sisanjem nije posteno izvukla. A tada sam vec bila iskusna dojilja, znala sam kako treba da postavim bebu na dojku, ali bez sesirica nikako nije islo, mucila sam se tokom prvog dana i za sledece jutro trazila sesirice, i otad ih zdusno preporucujem. Uz to, Vida kasnije, kao ni Sava, nije htela da pije ni moje mleko iz flasice, gadila se na sve cucle svih flasica...Dakle, moje iskustvo je da sesirici kod zabrinute mame koja zeli da doji mogu samo da pomognu.

linga

janavi

ja nisam imala te mrežaste
a i oni ulošci u mrežici me nervirali opsano, lepili se za ranu
ja sam posle 2 dana prešla na obične always :lol:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Nanny Ogg

Neno, ako se stvari nisu promenile od mog porodjaja, dozvoljavaju i svoju posteljinu i svoje spavacice, ali ja sam namerno koristila bolnicke, sto svoje da prljam  :stop:
Jedino ako je njoj tako zgodnije...

I nemoj da se sekiras, sve i da nesto zaboravis, moze da se odnese u bilo koje doba dana ili noci, samo das portiru i on odnese gore u sobu, stvarno su ok po tom pitanju. A i ja sam ti bukvalno preko puta porodilista, mogu da skoknem kad god ustreba  :innocent:  :kiss1:

Ajte zene, ne dram'te