Main Menu

Moja beba-prase u najavi

Started by Maki, April 19, 2010, 06:50:42 PM

Previous topic - Next topic

Elanor

postoje halapljive i nejesne bebe, sisale ili ne. postoje majke koje imaju mleka na izvoz, i one koje to nemaju.
po teoriji, beba nece umreti od gladi, a ja sam imala jednu koja taj osecaj gladi uopste nije imala i koja nikad nije htela da jede. kao sto sam ja imala takvo dete, sasvim je moguce da postoje bebe koje ne znaju kad im je dosta i ne umeju da stanu, bilo jele na flasicu ili sisale.

dojenje je super i to niko ne spori, ali mene zaista nervira stvaranje kojekakvih mitova oko njega.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Maki

Hvala zenske.Da mi je neko rekao sa Sofijom da cu se jednog dana brinuti sto mi beba toliko napreduje poslala bih ga u ludaru.Toliko je velika razlika izmedju njih dve da ne mogu da se opasuljim.Sofija je u ovom uzrastu imala 2750, a Olga ima 4750.Valjda sam zato izgubila kriterijum i objektivnost.Olga nosi stvari koje je Sofija nosila sa 6 meseci pa sam se malo istripovala.
Bas sam kreten, jos cu nesto i da izbaksuziram.
Elanor, to nam je i dr. rekao.Bebe u ovom uzrastu nemaju osecaj za sitost, pa jedu dok se zeludac ne prepuni i pocne da im izlazi samo.Olga ne moze u skroz ravan polozaj posle jela bar 1,5 sat.Mleko joj na nos izlazi.Cim kaki(a to radi i pre i posle sisanja) ona trazi jos.

Elanor

maki, mozemo li videti neku slicicu napredne bebe?
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Deda

Quote from: Maki on April 20, 2010, 11:02:01 AM
Hvala zenske.Da mi je neko rekao sa Sofijom da cu se jednog dana brinuti sto mi beba toliko napreduje poslala bih ga u ludaru.Toliko je velika razlika izmedju njih dve da ne mogu da se opasuljim.Sofija je u ovom uzrastu imala 2750, a Olga ima 4750.Valjda sam zato izgubila kriterijum i objektivnost.Olga nosi stvari koje je Sofija nosila sa 6 meseci pa sam se malo istripovala.
Bas sam kreten, jos cu nesto i da izbaksuziram.
Elanor, to nam je i dr. rekao.Bebe u ovom uzrastu nemaju osecaj za sitost, pa jedu dok se zeludac ne prepuni i pocne da im izlazi samo.Olga ne moze u skroz ravan polozaj posle jela bar 1,5 sat.Mleko joj na nos izlazi.Cim kaki(a to radi i pre i posle sisanja) ona trazi jos.
A Andrija u tom periodu 6200  :crazy:
Sad ima skoro 4 , i ne pomera se sa 15 kila a jede ko vaska  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

stacka

Maki, ali zar nije Sofija rodjena ranije? Normalno je da je u tom periodu bila sitnija. Mislim da ne treba da ih poredis, svaka beba je prica za sebe :bighug:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

linga

Stacka ti je dala najbolji savet, nemoj ih porediti to su ljudi mali za sebe :)
Elanor, u pravu si, mozda, ali ja sam veliki fan i pobodnik dojenja, i toliko me nerviraju sve te razne kompanije koje zaradjuju na mamama, da je ekstremizam u propagiranju dojenja u stvari protivteza neumerenom trosenju para na promovisanje nege drugog.
Ako me shvatas...

Maki

Quote from: Elanor on April 20, 2010, 11:11:14 AM
maki, mozemo li videti neku slicicu napredne bebe?
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Moze,moze.postavicu sutra.A od koga da trazim pristup u FA?