Main Menu

Geocaching

Started by Plava Baklava, November 16, 2009, 05:43:12 PM

Previous topic - Next topic

Plava Baklava

Juce mi je pomenula drugarica i zaintrigirala me  ;) Znate li nesto o toj maniji  :girl_haha:? Jos bolje, znate li nekoga ko se u pricu ukljucio?

EDIT: Malo detalja - ovo je zanimacija za ljude koji su i inace aktivni. rec je o trazenju "blaga", tj sakrivenih kutijica, kojih ima oko 942.039 po svetu. Na netu se nadju koordinate "blaga", ukucaju se u GPS i - juriiiiiis u avanturu  :clap: Postoje i ona malo teza, do kojih se dolazi preko indicija i resavanja raznih zagonetki. Nalaze se svuda: u gradovima, poljima, pod vodom, u sumi isl. Iskusni geocacheri postavljaju svoje cache, tako da je njihov broj u stalnom porastu.

U Ceskoj ih sad ima 5.000 komada, sto mi za pocetak deluje sasvim dovoljno a cinjenica je da moze da ulesa posete novim mestima i da im neki avanturisticki smek, posebno kad na put idete s klincima  :love32:


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

Nanny Ogg

Ja ne znam sta je to.
Daj neki link, objasnjenje...


Ajte zene, ne dram'te

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

Morala sam da izguglam o cemu se radi. Zanimljivo, mada cenim da ce to kod nas da zazivi za jedno dvesta godina, kad GPS izadje iz mode  :girl_haha:
Ne bi me cudilo da se ovi nasi skojevci dosete da tako traze ove sto su se sakrili i niko ne moz da ih nadje.  :crazy:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Nanny Ogg

Sad sam i ja izguglala.
Sta znam, zanimljivo mi kao ideja, al ne verujem da bih se bavila time. Too much bother  :lol:


Ajte zene, ne dram'te

Plava Baklava

#5
Hmmmm, nije da ne bih, posebno sto sam, eto, otkrila da ovde ima vec podosta ljudi koji su zagrizli u pricu  :-[ A nas dvoje stalno izmisljamo neke cudne putanje, pa bi moglo da bude zabavno  :D Upravo proucavam opremu koja nam treba  :rofl:.

EDIT: Pisem pismo Deda Mrazu, da ne zaboravi GPS za moju malenkost ove godine  :rofl: . Procitala pravila i kako poceti i zvuci mi doooobroooo  :clap: :clap: :clap:


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

maxic

Djever i jetrva i njihovi klinci su navuceni godinama. Navukli bi oni i moje, no se ne dam, ne ide mi se po sumama zimi. Oni ako ne pronadju nekoliko komaTa nedeljno , porpala nedelja. Inace su kamperi i to im je jedna od zanimacija.
Od opreme oni samo imaju GPS i clanovi su nekih sajtova free valjda.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Plava Baklava

Da, clanstva na sajtovima su free. Svako ko nadje neki cache napise posle svoje iskustvo. Mogu da se naruce i drveni novcici, na osnovu sopstvenog predloga koji se onda ostavljaju u tim kutijicama, u zamenu za nesto sto odnesete kuci, kao plen  :girl_haha:

Mislim da bih dete napalila i da napravimo svoje mape, pa u njih ucrtavamo nadjena blaga  :girl_haha: . Sto vise citam, sve mi se vise svidja i nekako mi je bas za nas. Posebno sto planiram, kad Vasa ovlada voznju bajsa, da nas opremim za biciklisticke izlete, pa se i to uklapa u koncept a trazenje blaga daje dodatnu motivaciju  ;D


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

iizuzetan

A jel ima nesto na primer one mape blaga sto su turci zakopavali po srbiji? To bi bilo i avaturisticki a i korisno. Cuo sam da po Srbiji ima mnogo zakopanog turskog blaga i da u turskoj i dan danas postoje mape tog blaga. Pa ako ima po netu neka pa da otkopamo