Main Menu

SUNCANJE-Kreme, Losioni & Co

Started by Glitter, May 07, 2010, 11:10:41 AM

Previous topic - Next topic

Glitter

Pepi

I mm i ja beli, i vratimo se beli, jer se stalno mackamo faktorom 30+  :crazy: i ne izlazimo napolje od 12-17h
Već par godina unazad koristim Caroten, nekako nam oboma odgovara...

veki

pa meni se podrazumeva da si od 11-17h u debeloj hladovini
po mogucstvu u horizontali :lol: bar na odmoru

Beatrix Kiddo

Za klince sam koristila Nivein f50,  za nas f30, a vazno da je u spreju (mrzi me da se mackam mnogo  :D )
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

rafa

Volim sve mirisljavo i uljano sto mirise na leto. Coppertone, ambre soleir, carroten.  :girl_in_love:
A ne smem nista od toga, kako poslednjih godina imam neku glupavu i nedefinisanu alergiju na sunce u kombinaciji sa sredstvima za suncanje. 
Od tada samo avene. Cim pomislim da sam dovoljno 'pocrnela' i da mogu da se zezam sa omiljenim mi preparatima, osip se ponovo javi. :crycry: Nekad se prosvercujem na samom kraju leta.
Mogla bih da probam ove tablete, mada mislim da sam vec nesto slicno pila jedne godina i da jeste bilo bolje.  :think:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

:ph34r:

ja kupila svoj omiljeni Piz Buin  :girl_in_love:

rafa

10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

maxic

Quote from: :ph34r: on May 11, 2010, 01:42:56 AM
ja kupila svoj omiljeni Piz Buin  :girl_in_love:
Jao evo mogu i da ga omirisem.

Banana Boat 50 u spreju za skolu, kod kuce Coppertone isto 50 ( ovo zbog mirisa koristimo kod kuce)
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

anelore

Ja juce kupila i za nas i za decu DM-ove proizvode, i jos nagovorila mamu i tatu da ih kupe za more. Glit,  :bighug: za obavestenje i ostalima  :bighug: za preporuku.
E da, kupila sam i neki Alverde losion za samopotamnjivanje, po principu onog Johnsons' Holiday Skin, ja volim da kad pocnem da hodam bosih nogu ne budem bas "belo belo belo belo nam je telo"...Javljam utiske.

Saska

Quote from: Beatrix Kiddo on May 08, 2010, 10:25:15 PM
Za klince sam koristila Nivein f50,  za nas f30, a vazno da je u spreju (mrzi me da se mackam mnogo  :D )

i mi ovako, s tim sto i ja koristim faktor za decu, mnogo sam bela i osetljiva (i pegava :girl_haha:)

disco2000

Laki i ja nismo beli, mi smo providni i prozracni :rofl: definitivno 50... i UVA i UVB...

Elanor

e da, ti faktori su za uva. za uvb su oznake nekim plusicima i jako je malo krema na kojima je oznacen stepen uvb zastite. ja sam jedno vreme kupovala samo one na kojima je oznacen i to sa +++ (najveca zastita), posle sam batalila. sad se oko krema za suncanje ne uzbudjujem preterano, cak decu ponekad mazem i sa 20.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Glitter

anelore :kiss1:

rafaela drugarice iz livada, uzmi sumeci kalcijum za tu alergiju, skoro mi sestra odala tajnu, a njoj neki dermatolog :)

majka mi se slogirala kad sam rekla da sam kupila 3 litre losiona za more :crazy:

anelore

Da, da, i kalcijum. Ali meni je beta-karoten sredio ono sto kalcijum nije mogao.

Glitter

ja sam uzela beta bronz i pijem vec pet dana, kako sracunah trebace mi dve kutije za ovaj period, nadam se da ce ovo biti moje bronzano leto, jedno jedino koje je bilo preplanulo je bilo kad sam spavala u solarijum a na to se ne bih vracala ponovo