Hejterski topic - lekari!!!!

Started by Unabebili, May 10, 2010, 05:55:37 PM

Previous topic - Next topic

Praslin

Oov je strašno!
Samo da dete izvučem iz ovog zombilenda  :girl_sad:

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Lani

Praslin, pa ne žive valjda samo u Srbiji ovakvi ljudi.

senka

ne znam kako nemaju poriv da pomognu kao ljudi, a ne kao samo kao stručnjaci...koji je to trenutak kad otupiš? I kakvi su to protokoli?
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Praslin

Nema samo u Srbiji ovakvih ljudi, ali jedan od glavnih razloga zašto odavde niakd nisam otišla je taj osećaj ljudskosti koji sam mislila da osećam ovde, a sada se nekako izgubio i vidim tu ljudskost samo kod baš, baš retkih ljudi.
Ne znam da li ima humanijeg mesta na planeti, ali bih volela da verujem da ima.

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Glitter

Nisu to protokoli to je princip ne mozes ti mene toliko malo platiti koliko ja malo mogu da radim ako se tome doda unedjenje da mi postojimo zbog te struke a ne struka zbog nas eto lenjosti i bahatosti

Lani

Razumem šta hoćeš da kažeš Praslin, doduše ja ne mogu da kažem da ljudskost vidim kod baš baš retkih, za sve svoje rođake, prijatelje, poznanike... mogu da tvrdim da bi prišli da pomognu i u ovoj i u nekim drugim situacijama. Želim da verujem da smo mi ipak u većini u odnosu na one koje boli uvo.
:kiss1:

Praslin

Moguće je da sam ja preterano senzitizirana ovih dana, jer mi je baš kilava situacija na svim stranama, Vid je bolestan i tako. Optimizam i je trenutno u crvenom  :girl_sad: 
Biće bolje.

AnaK

Ne znam, ja od nekih širokih narodnih masa nekako nedostatak ljudskosti i ne primećujem toliko, prosto se u većini situacija nađe dovoljan broj spremnih da pomognu. Ali me ponašanje tri sestre i dva lekara, dakle 5 od 5 "nahvatanih" baš poražava. Prosto, želim da verujem da je polovina njih medicinsku školu ili medicinu upisala i iz neke želje da pomogne, ne samo zbog prestiža i titule. Drugo, oni su obučeni da pomognu, i svesni da su u prilici da budu korisniji nego prolaznici. Morali bi, po nekom mom mišljenju, da imaju osećaj dužnosti da to urade. A ne bi ni država smela da im dozvoli da mogu da odluče da nisu na dužnosti, u radno vreme, bar.
Da sam neka vlas' ja bih tih petoro izbacila i onemogućila da se nadalje i ubuduće bave svojim profesijama.
Janko 23.7.2002.

kalimero

Quote from: Glitter on April 30, 2014, 10:14:28 PM
Nisu to protokoli to je princip ne mozes ti mene toliko malo platiti koliko ja malo mogu da radim ako se tome doda unedjenje da mi postojimo zbog te struke a ne struka zbog nas eto lenjosti i bahatosti
ma, nije ovde problem u lenjosti u okviru struke, to je ono kad pregledaju troje za ceo dan.....ovde je problem sto su zaboravili sta im je struka, zasto su uopste ucili to sto su ucili.....valjda je osnovni poriv medicinskih radnika zelja da se pomogne ljudima, majkumu..... >:(
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Quote from: AnaK on April 30, 2014, 10:22:19 PM
A ne bi ni država smela da im dozvoli da mogu da odluče da nisu na dužnosti, u radno vreme, bar.

E to, baš to.

kalimero

Quote from: AnaK on April 30, 2014, 10:22:19 PM
Ne znam, ja od nekih širokih narodnih masa nekako nedostatak ljudskosti i ne primećujem toliko, prosto se u većini situacija nađe dovoljan broj spremnih da pomognu. Ali me ponašanje tri sestre i dva lekara, dakle 5 od 5 "nahvatanih" baš poražava. Prosto, želim da verujem da je polovina njih medicinsku školu ili medicinu upisala i iz neke želje da pomogne, ne samo zbog prestiža i titule. Drugo, oni su obučeni da pomognu, i svesni da su u prilici da budu korisniji nego prolaznici. Morali bi, po nekom mom mišljenju, da imaju osećaj dužnosti da to urade. A ne bi ni država smela da im dozvoli da mogu da odluče da nisu na dužnosti, u radno vreme, bar.
Da sam neka vlas' ja bih tih petoro izbacila i onemogućila da se nadalje i ubuduće bave svojim profesijama.

pisale smo u isto vreme....da, to je to..... a dodala bih da u mojoj (naivnoj) glavi lekar reaguje i pomaze i kad je van posla i kad je "u civilu", ako se zadesi negde gde ne nekome pomoc potrebna.....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Pa naravno. Moj tata nikad nije prošao pored nekog udesa na putu da nije stao da pita da li su svi dobro i može li nekako da pomogne.

Xe

:o Ostane čovek bez reči, istinski
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

monochrome

disco2000