Main Menu

Hejterski topic - lekari!!!!

Started by Unabebili, May 10, 2010, 05:55:37 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Treba imati i državnog ginekologa, zbog svih dodatnih pregleda i nedajbože situacija.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Janko 23.7.2002.

Pepi

Svekrva se već mesecima razvlači po bolnicama  :girl_sad:
Prvo ju je primili na gastroeneterologiji u ZR, uradili silne analize, uključujući i endoskopiju i kolonoskopiju, i rekli: osim što imate ciste najtri, ne znamo šta vam je, idite na VMA, to vam je sigurno od operacije tumora na plućima.
Na VMA može tek za 6 meseci, sa uputom, ili da platiš. Platili, naravno.
Odradili nove analize, postavili dijagnozu, i posle mesec dana pokušavanja da zaseda konzilijum, prošlog petka odredili terapiju.
Svekrva je svo vreme u bolnici na onkologiji. Leče joj temperaturu i kijavicu  :hm:
Lekar br. 1 je na pitanje svekra kada će početi sa terapijom za jetru, pošto već skoro 2 meseca leži tamo rekao: Šta očekujete, vaša supruga umire, a mi da se pokidamo oko nje?!  >:( >:(
Lekarka br. 2 je rekla: nismo mi servis VMA, kad budemo smatrali da treba, dobiće terapiju.  :hm:
Lekarka br. 3 : Gospodine, ovo je jako skupa terapija, a Vaša supruga je ipak stara žena!  ( u prevodu, ako umre, nije šteta) :shout: :shout:

Svekar je očajan, oboje radili i celi vek izdvajali za zdravstvo a sad ona ne može da dobije terapiju  :girl_sad:
Ali, borićemo se, kako znamo i umemo.

Saska

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

rafa

Gospode Boze.  :(

To se desava na VMA ili?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Xe

:(  Ima li tu resenja? Da snimate razgovore, recimo, pa pripretite prijavom? Mislim da nemate sta da izgubite  :bighug:

Zrenjaninska bolnica je za moju porodicu u zlom secanju, moja baka je dobila sepsu jer nisu hteli da je operisu kad e dosla sa dijagnozom puknutog cira, jer "sta zna seoski lekar" (pritom nije zivela u selu, nego u Novom Beceju).
Mojoj mami je baka spasila zivot jer je vukla doktora za okovratnik da je operise (imala je tumor na jajniku, zbog pocetka sepse su joj sa 13 godina uklonili jajnik).
Ja sam jedva izvukla zivu glavu kad su me tamo smestili, jer je moja mama, posle losih iskustava, resila da stvari ne prepusti njihovoj "strucnosti" i zapretila da ce da ih pobije ako mi se nesto desi.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Unabebili

Mene nista od ovoga ne cudi, ali mi je strasno kad vidim da se dogadja.

I znate sta?
Nije mi toliko strasan sistem koji ne funkcionise,
ali mi je jeziva cinjenica da su ljudi postaliko toliko bezosecajni za tudje muke, da vise ni reci ne biraju  :girl_cray:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Lani

Lani

Quote from: Unabebili on January 28, 2011, 03:09:31 PM
Mene nista od ovoga ne cudi, ali mi je strasno kad vidim da se dogadja.

I znate sta?
Nije mi toliko strasan sistem koji ne funkcionise,
ali mi je jeziva cinjenica da su ljudi postaliko toliko bezosecajni za tudje muke, da vise ni reci ne biraju  :girl_cray:

Ja kapiram da oni moraju da se ograde od svega i da se ne angažuju previše emotivno pošto bi vrlo brzo pukli jelte ali pobogu da ti vremenom baš toliko zastraniš i preteraš u tom emocionalnom distanciranju toliko da nemaš više ni zrnce saosećanja, prosto mi je to fascinantno na neki izopačen način.

linga

Sad sa Udruzenjem spremam jedan evropski projekat  :nokti2: i jedna od tema ce biti zensko zdravlje i promasena institucija pacijentovog advokata. Oni su ZAPOSLENI u ustanovi, pa ko ocekuje da budu objektivni i da STITE pacijente  :(

Mada, ja sam svojevremeno na onkologiji pisala zalbu, dobila sam pisano izvinjenje lekara (radilo se o tome da sam htela da zakazem kontrolu kod svog onkologa, on mi zakazao UZ za 8 meseci, ja rekla da mi se zuri i da cu otici privatno, na sta on prasne i kaze a nisi se setila kod mene da odes privatno- naravno zavrsio je u prijavi)

maxic

Pepi, ovo je stvarno grozno.
A kad pogledas nigdje ne funkiconise ( ako se izuzmu moje fantazije da je recimo super u Svedskoj :lol:) .... Ovdje ljudi bez osiguranja dobro razmislje da li bas moraju kod dr. I jos strasnije mi je sto vecina misli da ne treba da ima svako pravo na zdravstveno osiguranje, jer to vodi socijalizmu i smanjenom kvalitetu usluga ovim srecnicima koji imaju zdravstveno osiguranje.
Ne znam jel pms, ali juce sam pop... popunjavajuci 10 papira da Milosa odvedem kod zubara, od toga samo jedan o njegovom zdravlju, ostali sve vezano za osiguranje a ponajvise za moju i boju laka za nokte, kako bi u slucaju da sam im sto duzna, mogli lakse da me pronadju. Broj vozacke, koga imamo od rodbine i gdje zivi iako mi nije emergency kontakt. Sve sam im to ostavila prazno samo cekam da me zovu, da ih napenalim.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Lukina mama

pepi,  :bighug: strasno

zdravstvo se svelo na biznis, nista drugo...ako imas dobro osiguranje, ima da te drze u bolnici za gluposti (moj slucaj) ako nemas onda si u problemu....potpuno    te razumem maxic za frustraciju, mene kad su primili u bolnicu proveli jedno 20 minuta postavljajuci mi neka glupa pitanja, nesto sto nema veze sa mojim problemom oko ledja.....

kod nas u chicago, ima bolnica (koje je pred zatvaranje, gle cuda) Cook County Hospital, koja prima sve, bez osiguranja, bez papira....jedino sto moras da cekas dok te prozovu.

mene jako rastuzi kada se tako ponasaju prema starijim ljudima, pa to je nehumano, a sto su ceo zivot radili i odvajali za osiguranje nema veze...treba pitati tu lekarku br 1 da li bi to isto rekla da je njena mama u pitanju.

Nadam se da ce sve biti ok  :bighug:
Luka ,09 April 2005

disco2000

Pepi

Quote from: Xe on January 28, 2011, 01:38:52 PM
:(  Ima li tu resenja? Da snimate razgovore, recimo, pa pripretite prijavom? Mislim da nemate sta da izgubite  :bighug:
Problem je u tome što mi idemo samo vikendom, tada nema lekara sa kojim bi mogli da pričamo, oni rade samo radnim danom pre podne, a svekar je nevešt u upotrebi mobilnog osim za pozive  :girl_sad:

Bili smo za vikend u ZR, svekrvu su pustili kući, nisu joj dali terapiju koju je prepisao konzilijum VMA (jer je preskupa, pa mora sto potpisa da se prikupi (načelnik, direktor, komisija), čitaj odlažu, misleći da joj neće ni trebati), već su joj dali neki drugi, citostatik  :hm: KOliko smo istraživali i koliko kao laici možemo da shvatimo, to uopšte nije to...ali mi nismo završili medicinu i ne možemo da im kažemo ništa.  :hm:
Osam dana treba da pije lekove, pa da ide na kontrolu, ako se ništa ne promeni, moraćemo mi da odemo, i da navatamo nekog lekara...

Elanor

Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.