Main Menu

a sta kada lazu?

Started by gasha, May 13, 2010, 03:59:08 PM

Previous topic - Next topic

Zumbulica

Quote from: martina on October 03, 2011, 01:46:19 PM

mislim, isto, da s djecom treba pricati i ono svakodnevno, i to ne samo ispitivati sta nas interesuje, ngo slusati sta pricaju onako sami od sebe.... svasta se tu cuje
Upravo ovako, bitna je celokupnost kroz koju procenjujemo njihovo vidjenje sveta,  "postenje", kako gledaju na razne vrste muljaze .... sa odredjene distance i mudro.

....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

rafa

Mardz, ja mislim da je on zaboravio gde je te pare stavio (sasvim sigurno), mozda je uopste zaboravio da ima dzeparac kod sebe ako je nenaviknut da trosi, ili ih je trazio pa pomislio da je izgubio - i najlakse je bilo da kaze da je potrosio.   :girl_cray:
Da je rekao da je izgubio mozda bi se vi ljutili, a ovako je potrosio ono sto mu je bilo namenjeno i cao.  :innocent:

Ja bih probala nekom izokola pricom, u fazonu ovog teksta sto je AnaK postavila - ma jesi siguran da si ih potrosio, zamisli sta sam nasla u dzepu pantalona, jupi, nisu izgubljene, imaces vise ove nedelje - ili vec nesto slicno.
Da budes korak ispred i pokusas da provalis cega se to uplasio (grdnje, kazne zbog izgubljenog novca) ili je bilo laganje zarad laganja, ili iz nehata, rasejanosti... :kiss1:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

cici

Ne verujem, u stvari tesko mi je da poverujem da tako mali lazu zarad laganja samo.Verovatnije mi zvuci da je zaboravio na novac.

rafa

10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

martina

Quote from: Margarita on October 03, 2011, 01:51:14 PM

ko zna sta mu se sve vrzma po glavi
cak je i 2-3 veceri trazio da spava sa nama, sto opet ne lici na njega
moracu da obratim malo vise paznje

ma samo opusteno. vazno je da primijetis, obratis paznju.... sitinice su to.... meni se nekad tek nakon nekog vremena sloze kockice. nekad ni oni ne znaju sta je. a nekad uvrte sebi u glavu kojesta iz raznoraznih razloga....

ja ih ucim da ne lazu najvise zato sto ( a ovo vazi i za odrasleljude)
1. laganje je komplikovano. ako hoces da lazes, moras mnogo da pamtis. ja sam par puta kao srednjoskolka masterfully odradila par lazi, al me je to morilo pola zivota. a nisam bogznakako profitirala. poslije me mrzilo da lazem, pa i zaboravim, i tako nekad provalim sestru, ne htijuci, mami, sestra da me udavi... doduse, bilo je nekih tema o kojima smo mama i tata i ja imali don't ask don't tell policy :)
2. ako si u problemu, najlakse je problem rijesiti dok je mali ( ispocetka). dakle, sto prije priznas da ima problem, manje posljedice
3. kad te ljudi par puta uhvate u lazi, poslije ti ne vjeruju. to povjerenje se tesko vrati, i mnogo je veci gubitak od onog sto eventualno dobijes laganjem

svi mi nekad nesto slazemo, i ja zato stvarno ne pokusavam da dam laganju bas neku veliku moralnu tezinu. licno - ne cijenim tzv "istinu" previse. istina ima svoje vrijeme i mjesto, a isto tako i lazi... svi nekad osjecamo da je laz bolja opcija od istine, ili barem precutkivanje...

ja jesdnostavno pokusavam da im pokazem da laganje nema smisla u nekim situacijama u koje onii trenutno dolaze, jer ja, kao roditelj, naprosto takve stvari moram da saznam prije ili kasnije.

al isto tako moram da ih ucim da ne moraju teti na kasi da kazu: ti mora da si mnogo stara, iako to jeste istina ( s nase tacke gledista)
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Finalina

pod 1, 2, i 3 se slazem sa martinom, ali sasvim :)