Obavezna vakcinacija da ili ne

Started by disco2000, May 17, 2010, 03:50:29 PM

Previous topic - Next topic

emge

Tchi, imate sreće što idete u privatan vrtić.
Mislim da državni vrtići imaju pravo da traže propisane vakcine.

Moje kolege su se odselile u Beč, a njihova mala nije primila MMR, zbog alergija.
Tamo su im rekli da mora da primi.

Glitter

ovo je teska tema, zasluzuje posebne strane ;)

Tchi

upravu si, mnogo teska tema, koliko bi mi tesko bilo da primi toliko mi je tesko i da ne primi  :(

Glitter

Quote from: Tchi on May 18, 2010, 11:28:34 AM
upravu si, mnogo teska tema, koliko bi mi tesko bilo da primi toliko mi je tesko i da ne primi  :(
sad iz ovog ugla mogu samo da kazem da mi je donekle drago sto mi je u to vreme pedijatar kome sam verovala i nesto sto mi je ona predstavila kao obavezan karton vakcinacije bilo nesto po difoltu i sto nisam mnogo razmisljala niti bila previse upucena u posledice vakcina, sto je u sustini doprinelo tome da oko iste ne dizem buku...
prvu relativno ozbiljnu dilemu samo imala ove jeseni oko frke sa ovim gripom i ne mogu da kazem da bi mi bilo svejedno da sam ga vakcinisala pa ocekivala ne znam ni ja sta ili sto ga nisam vakcinisala pa opet ocekivala ko zna sta...

hocu reci potpuno te razumem :bighug:

Tchi

hvala na razumevanju  :bighug: i ja pomislim lakse bi mi bilo da ne znam pa da sam ga vakcinisala i sve proteklo bez posledica, sto je najveca verovatnoca, ali ovako mi je  :nokti2:

Deda

Ako hoces , na Rodi imas puno o vakcinisanju i nevakcinisanju.
http://forum.roda.hr/threads/53334-Majke-na-optuženičkoj-klupi-jer-nisu-dale-cijepiti-djecu!
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

emge

Ja ne bih imala hrabrosti da odbijem MMR.

Marta je vakcinisana sa 15 mjeseci, zbog ekcema i prevnara koji je primila sa 14mjeseci, pa da se napravi pauza.

Trenutno sam srećna što je tako, jer sam iz TORCH-a saznala da nisam preležala rubeolu. Ovako znam da mi ona to ne može donijeti.

veki

Quote from: Glitter on May 18, 2010, 11:36:21 AM
sad iz ovog ugla mogu samo da kazem da mi je donekle drago sto mi je u to vreme pedijatar kome sam verovala i nesto sto mi je ona predstavila kao obavezan karton vakcinacije bilo nesto po difoltu i sto nisam mnogo razmisljala niti bila previse upucena u posledice vakcina, sto je u sustini doprinelo tome da oko iste ne dizem buku...
prvu relativno ozbiljnu dilemu samo imala ove jeseni oko frke sa ovim gripom i ne mogu da kazem da bi mi bilo svejedno da sam ga vakcinisala pa ocekivala ne znam ni ja sta ili sto ga nisam vakcinisala pa opet ocekivala ko zna sta...

hocu reci potpuno te razumem :bighug:

moram da potpisem od reci do reci, s tim sto za grip vakcinu nisam imala dilemu
sada kada bih ponovo, verujem da nisam dovoljno hrabra da ih ne vakcinisem, a s druge strane u kolektivu se ne stite od tih bolesti samo moja deca, vec i ona koja iz odredjenih razloga nisu u mogucnosti da je prime.

Nego ja sad nesto razmisljam, zar za upis u 1-vi razred ne traze upravo potvrdu da je mmr primljena, molim vas ispravite me ako gresim, samo sam preletela pogledom dokumenta i preglede za skolu posto sam se nosila idejom da ih upisem u predskolsko ove godine.

npr
Dokumentacija za upis
Prilikom prijave deteta, roditelj podnosi sledeća dokumenta:

•izvod iz matične knjige rođenih (ne starije od šest meseci);
•uverenje o završenom predškolskom pripremnom programu, koju izdaje ustanova u kojoj je dete pohađalo program;
•potvrdu o obavljenom lekarskom pregledu i izvršenoj vakcinaciji.
izvor:http://upravusi.rs/obrazovanje/osnovna-skola/upis-ucenika-u-osnovnu-skolu/

Margarita

veki, nama za upis nisu trazili karton vakcinacije, samo potvrdu iz doma zdravlja
e sad, da li je vakcinacija bitna da bi se dobila ta potvrda, ne znam

Glitter

pri svakoj poseti pedijatru ovde u decijem dispanzeru drka bi prvo konstatovala da su sve vakcine primljene...ne znam nikog ko nije vakcinisan da bih znala koja je procedura ili posledica

Tchi

dedo, hvala na linku tu sam nasla drugi jako interesantan link http://genesgreenbook.com/content/proof-vaccines-didnt-save-us moracu da ga detaljnije istrazim, ako su podaci verodostojni onda je stvarno neverovatno sta nam se setvira
emge, ja sam prelezala rubeolu, tako da sam u trudnoci bila mirna, a pamtim ih kao dete kao boginje koje su mi bile tako lake za prelezati

emge

Za djecu rubeola jeste laka, ali za mene sad u trudnoći ne bi bila poželjna.

Lani

Uopšte, kad se boginje zakače u zrelom dobu zna da bude jako gadno, trudnoću da i ne pominjem.

maggie

Kad sam u situaciji 'ko udje kajace se, ko ne udje kajace se', ja udjem pa sta bude, tako je i sa vakcinacijom (a pogotovo sto je obavezna). Nama roditeljima je lako uterati strah u kosti od bilo cega sto moze da nam ugrozi decu, pa makar bila i lazna uzbuna, strah nije nista manji. Ali ipak se pre pouzdajem u naucna istrazivanja i stav medicinske struke nego u nagadjanja i zakljucke majki obolele dece.

Btw na lekarskoj potvrdi za upis u skolu ima ribrika 'vakcinakcija obavljena kompletno/nekompletno' - e sad, da li mora da pise 'kompletno' za upis u skolu, verovatno ne, jer ne mogo svi ni da se vakcinisu.
Sonja 18.1.2004
Aleksandar 14.1.2008

Tchi

maggie, ne bi da sada zvucim kao da verujem u teorije zavere jer svakako se ne bih igrala sa zdravljem svog deteta na osnovu takvih stvari, ali medicinska struka je prilicno podeljena kad su vakcine u pitanju, a farmaceutska industrija je ozbiljan biznis