Obavezna vakcinacija da ili ne

Started by disco2000, May 17, 2010, 03:50:29 PM

Previous topic - Next topic

maggie

Tchi, a je li za MMR kriticno samo u tako malom uzrastu da se primi, ili bilo kad, tj da li odlaganje umanjuje rizik sto se tice autizma po tim drugim izvorima?
Sonja 18.1.2004
Aleksandar 14.1.2008

Tchi

navodno bolje je odlagati, sad da li je to da se uveris da je dete ok dok ne progovori pa posle sta bude ili je manje reakcija ako se kasnije primi to ne znam...bas sada iscitavam ponovo kojesta oko mmr-a i sve kao ukazuje da nije povezano, ali ono gde ima dima ima i vatre mi ne da mira

da dodam, drugi razlog sto se odlaze je da se poveca vremenski razmak unosenja virusa i drugih sastojaka koje sadrzi vakcina u organizam jer u prvoj godini se prima najveci broj vakcina

Nanny Ogg

Quote from: Tchi on May 18, 2010, 12:53:35 PM
dedo, hvala na linku tu sam nasla drugi jako interesantan link http://genesgreenbook.com/content/proof-vaccines-didnt-save-us moracu da ga detaljnije istrazim, ako su podaci verodostojni onda je stvarno neverovatno sta nam se setvira
emge, ja sam prelezala rubeolu, tako da sam u trudnoci bila mirna, a pamtim ih kao dete kao boginje koje su mi bile tako lake za prelezati

Ja moram malo da promenim pravac diskusije, kasno se ukljucujem, sorry.
Tchi, bez ikakve namere da te u ista ubedjujem, blogovi (ko god da ih pise i kako god ozbiljno da zvuce) nisu i ne mogu biti relevantan izvor informacija, osim ako autor ne ostavi link do nekog malo verodostojnijeg izvora (a to u ovom slucaju nije ucinjeno, barem ne na ovoj stranici koju sam ja pogledala).
Mislim, da me ne shvatis pogresno, skroz je ok da trazis i drugo misljenje, o cemu god da se radi, ali makar trazi od  nekog ko je za to kompetentan. Autor ovog bloga kaze za sebe da je PhD. Lepo. A odakle da ja znam da jeste? I ako jeste, i ako je do svojih saznanja dosao u toku naucne studije, zasto to ne objavi u naucnom casopisu, nego na svom blogu?

Ajte zene, ne dram'te

Tchi

nanny, ne shvatam te pogresno, slazem se sa tobom, relevantnim izvorima informacija ne verujem bezuslovno jer mislim da novac ipak okrece svet, ali blogovima verujem jos manje, citam sve pa pustam da mi se sve to preoblikuje u glavi  :crazy:

Vila

Nisam nikad dovodila u pitanje primanje vakcina - moji su primili sve po redu. K. nije dobila hepB vakcinu, jer tada nije bila obavezna, ali planiram da je odvedem da je dobije naknadno.

Quote from: Tchi on May 18, 2010, 09:35:42 PM
sad je slagao kocke pola sata, ima neke gumene kao jednostruke lego samo vece i napravi kule od 30-tak cm, bice od njega inzenjer, geni su to  :girl_in_love:
Draga, oni su mali ljudi, svako razvija poseban karakter od početka. Meni je ovo slaganje kocki još uvek SF, Dušan sedne, stavi jednu na drugu kocku, nešto mu ne ide, baci ih i ode na drugu stranu :girl_haha: Pažnju mogu da mu zadrže samo TV (i to ne duže od par minuta), ispijanje soka, i pipkanje u "vožnja automobila". Samo jurca, pipka šta stigne, i brblja nešto.
Ti imaš maminog inženjera, a ja reli vozača :rofl:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

linga

Quote from: Nanny Ogg on May 19, 2010, 01:18:12 PM
Ja moram malo da promenim pravac diskusije, kasno se ukljucujem, sorry.
Tchi, bez ikakve namere da te u ista ubedjujem, blogovi (ko god da ih pise i kako god ozbiljno da zvuce) nisu i ne mogu biti relevantan izvor informacija, osim ako autor ne ostavi link do nekog malo verodostojnijeg izvora (a to u ovom slucaju nije ucinjeno, barem ne na ovoj stranici koju sam ja pogledala).
Mislim, da me ne shvatis pogresno, skroz je ok da trazis i drugo misljenje, o cemu god da se radi, ali makar trazi od  nekog ko je za to kompetentan. Autor ovog bloga kaze za sebe da je PhD. Lepo. A odakle da ja znam da jeste? I ako jeste, i ako je do svojih saznanja dosao u toku naucne studije, zasto to ne objavi u naucnom casopisu, nego na svom blogu?

Kao relevatno racunaju se samo studije odrqadjene po ps, dakle dvostruko kontrolisane, s dobrim uzorkom. Ali, onome cije dete zaista obli nista ne znace procenti kad je nejmu to jedno 100 odsto. Hocu reci, razumem tvoj strah Tchi, ali cini mi se da i druge stvari nas vrebaju, ova je samo, dobila medijsku paznju poslednjih godina.

Ono sto su meni pricali na tu temu, a pravila sam dosta tekstova (inace mogu dr Selakovic da preporucim kao autoritet u ovoj oblasti a i njeno dete ima tesku formu autizma) jeste da se  po svaku cenu izbegne davanje bilo koje vakcine u momentu kada je detetu imunitet los. To je jos jedan od razloga ybog kojih krive MMR jer je kombinovana vakcina koja ako se da detetu u momentu kada je imunitet los, moze da napravi dar mar i bez autizma, pu, pu... jer prakticno, ona izaziva 3 mini infekcije u telu majusnog deteta.
ovo je povezano i sa onom teorijom o intoleranciji na hranu, jer kod neke dece koja nemaju potrebne enzime dolazi do ostecenja tj neravnoteze u crevima i netolerancije kazeina iz mleka, glutena i sl...

Kazem bitno je izabrati momenat kada je dete duze bilo zdravo i traziti od dr da pre davanja vakcine detaljno ogleda dete.
Na primer moja Jana je super prosla s boginjama i objasnjenje dr je da je u tom momentu imunitet bio jak, sto je i logicno...

linga

Quote from: Vila on May 19, 2010, 02:23:58 PM
Nisam nikad dovodila u pitanje primanje vakcina - moji su primili sve po redu. K. nije dobila hepB vakcinu, jer tada nije bila obavezna, ali planiram da je odvedem da je dobije naknadno.
Draga, oni su mali ljudi, svako razvija poseban karakter od početka. Meni je ovo slaganje kocki još uvek SF, Dušan sedne, stavi jednu na drugu kocku, nešto mu ne ide, baci ih i ode na drugu stranu :girl_haha: Pažnju mogu da mu zadrže samo TV (i to ne duže od par minuta), ispijanje soka, i pipkanje u "vožnja automobila". Samo jurca, pipka šta stigne, i brblja nešto.
Ti imaš maminog inženjera, a ja reli vozača :rofl:

Zato ne treba porediti decu, moja su jedno prohodalo s 11 meseci drugo s 15 ,jedno pricalo s 18, drugo tek pocelo s dve i nesto, jedno sedelo s 5 meseci drugo tek s 8 :)
Jedno saaatima moze da slaze kocke, drugo to nikad nije radilo...
Svako je prica za sebe :)) i dobro je sto je tako...

Despina

Kad smo dosli u Norvesku prvo sto smo morali uraditi je testiranje na tuberkulozu.
bsg i hepatit primaju samo stranci, prvo te pitaju da li planiras putovati u zavicaj :crazy:
A, L, S

Lani

maxic

I meni su ovdje zveknuli jos jednu bsg jer sam se testirala pozitivno, a posto oni to "nisu nikad vidjeli" onda su mi je zveknuli. Da sam ove pameti ne bi, ali imigracija nije neko s kim se vrijedi nadmudrivati.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

lilit_depp

Quote from: janavi on May 18, 2010, 05:43:25 PM
V niije primila MMR, jer u periodu kad je to bilo aktuelno, pedijatar je tražila mišljenje neurologa i neurohirurga, neurolog rekla da ne primi, zbog oštećenja mozga, da bi eventualna šteta da nekad dobije neku od ovih bolesti bila tad manja od vakcine na njen mozak u datom momentau

Ovo je u poslednje vreme izmenjeno. Bar na osnovu studija koje sam citala i posebno imajuci u vidu koliko ljudi u poslednje vreme izbegava MMR. Preporuka je da se deca sa neuroloskim problemima vakcinisu jer su potencijalno (u slucaju da dobiju nesto od toga) vise ugrozeni od dece koja nemaju probleme.
L, L, K

maxic

Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Saska

vidim danas u novinama epidemija morbila u Juznofrickoj republici, pa se fudbaleri preispituju jesu li vakcinisani ili lezali boginje kao deca. morace redom da se vakcinisu

Glitter