Main Menu

platnene pelene

Started by vrana, April 20, 2012, 11:19:28 PM

Previous topic - Next topic

emge

Ovako kako Marty kaže, jedna tetra pravougaonik, pa jedna terta trougao, pa preko švedska da to sve drži.
Tako sam prepovijala brataničnu, a ona je '93. godište.

Tchi

ove 2u1 su ti sigurno bolje od tih sivenih jer imaju zastitni sloj preko, sa ovim sivenim moras najlonske gacice, samo kupi malo za pocetak da probas, ja sam imala neke koje nemaju taj sloj probala sam ih par puta leti i odmah prolazi, ako ti muz putuje negde moze da potrazi bumgenius one su mislim najbolje samo isto kostaju dosta. ti papirici sluze za kaku, nisam ih koristila bas sam skoro bacila celu kutiju skroz mi bezveze deluju.


vrana

tchi, uzecu 10 komada ovih http://moderneplatnene.webs.com/
one  su 2 u 1, ali nisu od bambusa, nego skroz platnene, dakle slabije upijaju, ali imaju taj zastitni sloj

a uzecu i 10 ovih http://www.dajdaj.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=62&category_id=28

one su skuplje, ali su od bambus vlakna i uz njihbih morala da kupim i dva para zastitnih gaca da ne bi propustale na odecu.

da li ti koristis iskljucivo platnene ili kombinujes?
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Tchi

ma jok ja sam to planirala sa maksimom kao mlada i opterecena majka da izmisljam kojesta iako su mi svi govorili da odustanem, cak sam i narucila nekoliko iz nemacke mada nisu mi doneli te 2u1 ako nadjem ako nisam slucajno bacila mogu da ti dam, nisam ih skoro videla mozda su kod mojih, probala sam maksimalno 2-3 puta iz cistog ludila ne iz potrebe kao ti sa vukasinom, ali sam poslednja dva tri meseca trudnoce provela studirajuci teoriju platnenih pelena  :crazy: ako jos sta pamtim mogu da ti pomognem


Tchi

ove sa prvog linka mi deluju kao kopija tih bumgenius pelena, uopste ne deluju lose na prvi pogled, one bi trebale da su univerzalna velicina posto ovi drikeri na sredini sluze da se presavije i smanji pelena i ta cena od 8 e uopste nije velika...za taj bambus ne znam mozda da ti narucis manje za pocetak da ne dajes odjenom tolike pare kad ne znas sta ce ti odgovarati, ove prve isto imaju bambus uloske oni se stavljaju kao ona srednja pelena kod starinskog povijanja da upijaju to nije papiric za kaku koji si pre pominjala


vrana

pa jes vala, ko bi svojevoljno sebi navalio tu bedu na vrat?  :lol:

mislila sam i ja da probam prvo sa par komada, ali onda bih morala da kombinujem sa jednokratnim, a htela bih sto pre da ga skinem sa kortikosteroida u tom delu prepona i sad sam sve  vise ubedjena da platno moze da pomogne.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

vrana

Doktor iz Londona sa kojim sam u kontaktu mi je isto rekao da suprepone nezgodne za mazanje kortikosteroida i da ga mazem maksimum dva puta nedeljno.
Njegova doktorka iz doma zdravlja mi je rekla da obavezno probam platnenim pelenama da redukujem kolicinu tog mazanja, a jos jedna doktorka (deratolog) kod koje sam ga u medjuvremenu vodila (anelorina) je cak smatrala da je to na preponama potpuno odvojen problem od promena na ostalim delovima tela, tj. da je u pitanju obican pelenski osip (diaper rash)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Tchi

ne znam, ti si ozbiljno pristupila tom problemu ali ja se ipak nadam da je ovo poslenje, pisala sam ti kako je leonu bilo strasno pa je proslo i nikad se vise nije pojavilo tu negde u vukasinovom uzrastu


vrana

da, da, secam se, nadam se da ce i kod nas biti tako  :kiss1:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Elanor

vrano, a sta mu mazes na preponama?
ja se kao kroz maglu secam da su diaper rash lecile neke bele kreme (cink oksid?). pavloviceva i co nam tu nisu bile ni od kakve pomoci.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

emge

Vrano, moja koleginica je danas pominjala ovo:
http://www.dermalex.com/

Kaže da joj je pedijatar preporučila i da je bez kortikosteroida.

Sad računam da pampers mjesečno košta min 25-30 eura, pa prema tome tih 200 eura i nije tako prevelika suma. Ali ja bih kupila prvo malo manje, pa da vidite kako se snalazite i koliko vam odgovara.

vrana

elanor, probali smo nekoliko tih sa cinkom, nista nije pomagalo  :(

emge, to je tacna racunica, ali je nezgodno sto moras odjednom da pljusnes tih 200e.
na kraju smo tako i odlucili, kupicemo samo 10 komada, jer me ova jedna proizvodjacica odjavila, nece imati pelene do jula. sutra mi stizu ove od bambus pa cu da vidim za dalje da li cu i koliko da porucujem.

inace, sada mu na prepone mazem triderm (u kome ima kortikosteroida)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.