Main Menu

U park bez roditelja

Started by MissL, June 17, 2010, 12:24:51 PM

Previous topic - Next topic

cici

Mi imamo neki   teren koji vidim sa terase ali pored prolaze automobili iako  nije predvidjeno.Mogla bih tu da ih pustim ali tu dece gotovo i da nema.Ponekad neko igra fudbal ili košarku ali retko.Često se ksupljaju tu i piju pivo, deru se i slično.

MissL

Quote from: Zumbulica on June 17, 2010, 01:05:43 PM
Jel ga vidis sa prozora?
Polako se privikavajte i ti i on. Vazno je da upoznajes decu i njihove roditelje i da budes koliko toliko u toku. Proveravaj ga cesto.

E u ovome je problem, to nece biti izvodljivo. Od kada su postavili tobogan, ljuljaske i klackalice (koje su maltene vec totalno rasturene jer po njima neki skacu i urlaju do 2-3 ujutru!?) - pocela su da pristizu i deca i roditelji sa svih strana i nikad ne znas ko ce doci i proci, dovoze decu maltene k'o na Tasmajdan :hm: Mislim, ne branim nikom, samo mi stvarno nije jasno
Tako se u nekom trenutku na terenu nadju bebe sa majkama, devojcica na biciklu, dete sa teniskim reketom, neko na rolerima, neko na trotinetu :girl_wacko: a prostora ni za sta od toga, od kad su na polovinu tog trenera postavili te skalamerije ... oko terena su dva parka, prilicno je to sve veliko...
ima i parking, i kola i svega i svacega... ali on mora nekako da se nauci da gleda i pazi...
Elem zaboravila sam da kazem, juce je neki matori prosao pored njega i mjaukao :blink: kao sali se sa njim :hm: (a ja gledam sa prozora)... Stivu zabranjeno da prica sa nepoznatima (donekle uspesno) - blene u jednu tacku i ne pomera se :lol: :lol:

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

MissL

Mardz mnogo je drugacije kod vas, ovde je prava ludnica,
sad kad razmislim moguce je da sam ga juce i pustila jer posle kise nije bilo maltene nikoga...
i stvarno mi je zao sto su to uopste i postavljali, postalo je potpuno, potpuno haoticno... da ne govorim o tome da su teren upropastili

Stiv 24.11.2003.

Unabebili

Quote from: MissL on June 17, 2010, 01:17:09 PM

Elem zaboravila sam da kazem, juce je neki matori prosao pored njega i mjaukao :blink: kao sali se sa njim :hm: (a ja gledam sa prozora)... Stivu zabranjeno da prica sa nepoznatima (donekle uspesno) - blene u jednu tacku i ne pomera se :lol: :lol:

:rofl: mogu da ga zamislim, sreca mala

mi ni danas ne dozvoljavamo bajs oko zgrade
samo Ada ili Kej
no way da mi se dete vozika po kraju  gde su kola  :stop:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

Finalina

mi nemamo park, ali sladoled pored zgrade šljaka .... da imam priliku, počela bi da ih puštam ( odvojeno :D , za početak ) ... ovo je za mene jedna od "bolnijih" tema ( nedostatak prilike da deca mogu da se igraju napolju, bezbedno i bezbrizno )

MissL

Dovoljno je da kazem da mu bicikl jos nisam ni kupila, ne znam ni da li cu.
U kraju nema gde da vozi, planiram da odem na Adu i iznajmim (ako ta varijanta jos uvek postoji).

Fina :kiss1: Lepo si rekla 'bolnijih tema', stvarno jeste :( Zavidim deci koja rastu u drugacijim uslovima. Stanovi su za njih kao zatvor :cry: a nigde ne mogu da budu slobodni, nekad me njegovo ponasanje uopste ne cudi, s obzirom na to koliko nema nigde priliku da se potrosi, onako decije, kako treba
Stiv 24.11.2003.

Deda

Dobar dan, moje drugo ima je gospodja paranoja. Nece skoro na ulicu sami  :crazy: .
Ima milion deteta ali sami jok .
Na moru je bilo divno dvoriste, zatvoreno  ..kaze meni Neda "Idi gore, je l'vidis da si jedina majka ovde " :blink:
Jesam smor, ali sta cu. Ne znam da li ste citali ovo
http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Kidnapovana-beba-pronadjena-na-Suvoj-Planini.sr.html
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Finalina

Quote from: Deda on June 17, 2010, 01:42:22 PM
Dobar dan, moje drugo ima je gospodja paranoja. Nece skoro na ulicu sami  :crazy: .
Ima milion deteta ali sami jok .
Na moru je bilo divno dvoriste, zatvoreno  ..kaze meni Neda "Idi gore, je l'vidis da si jedina majka ovde " :blink:
http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Kidnapovana-beba-pronadjena-na-Suvoj-Planini.sr.html
hvala ti hvala :lol: .... POTPIS :D

Elanor

Quote from: Deda on June 17, 2010, 01:42:22 PM
koliko sam ja negde pohvatala izmedju redova, ovo je verovatno porodicni problem, jer neko unutar porodice ime psihickih problema. zato se i ne dize tolika frka oko ove price.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Ira

Uff ovo je i moja bolna tema. A sve se kao tjesim pa nisam jedina.Milanu ce u septembru 10 godina i ja i ne pomisljam da ga pustam da sam ide u park,tj da mi nije na oku. Zivimo u zgradi i ima kao neki parkic u blizini, ali ja iz stana nemogu da ga vidim.A i iskrena da budem ja  imam neopisiv strah
(ne iz razloga da bi on napravio neku glupost)  nego ovdje ima svakakvih da kazem naroda , iz raznoraznih krajeva svijeta ciji ja mentalitet ne poznajem, pa im nikad neznam na sta su spremni. Nekako mislim da bi bila opustenija da zivim tamo u Srbiji,jer racunam mentalitet je isti ili slican. Ono u fazonu "nasi smo".
Dok smo bili u BG isao je ispred zgrade sam, jest` da sam ja to vrijeme provodila na balkonu  :-[
Djetinjstvo i odrastanje nase djece je totalno drugacije od onoga kako smo mi imali.

"Dje­te­tu je­ vaša ljubav najpo­tre­bnija o­nda kada je najmanje­ z­aslužuje"­.
Erma Bombeck

MissL

polovina me sistematski minira :lol:
videla sam za ovu bebu :( drago mi je da je sve OK
ja prosto ne zelim da razmisljam sta bi sve moglo da se desi, jer po toj logici ne bi vise nigde ni zajedno isli
mislim da mora da uci da se snalazi
iako ne ocekujem neko cudo od toga, jezivo je naivan, na majku :crycry:

Stiv 24.11.2003.

MissL

ira :bighug:

Kad se setim kad smo mi bili klinci, cak i da hoces da napravis ne znam ni ja sta, bilo je ono "videce te ovaj pa ce da kaze tvojima"... a tako bi i bilo... ali sada toga nema... ljudi su se toliko otudjili i postali nezainteresovani...
Stiv 24.11.2003.

Elanor

kod mene toga nije bilo. i slobodno smo pravili gluposti, tamo gde nas niko ne zna (i ne vidi) :D

ja mislim da je najveca razlika onda i sad u stadijumu preplasenosti nasih roditelja i nas, i verujem da je ta preplasenost najvecim delom vestacki izazvana. ja odbijam da budem paranoicna, problem je samo sto sam usamljena u tome.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ira

Quote from: MissL on June 17, 2010, 02:04:09 PM
ira :bighug:

Kad se setim kad smo mi bili klinci, cak i da hoces da napravis ne znam ni ja sta, bilo je ono "videce te ovaj pa ce da kaze tvojima"... a tako bi i bilo... ali sada toga nema... ljudi su se toliko otudjili i postali nezainteresovani...
:kiss1:

Ehhh kad smo mi bili mali... pa evo kako sam otvorila temu, tako sam pocela da se vracam u taj period, koliko je sve bilo opustenije,mirnije ljepse.Znala sam ujutro da izadjem napolje i da se vratim pred vece i to jedva udjem u kucu od gladi  :girl_haha:, i moja majka cini mi se nije brinula dok nas je smjela tako pustiti napolje....a ovdje dok su djeca u skoli zakljucavaju se kapije i niko nemoze uci u skolsko dvoriste bez da se javi dezurnima jer svakakvi ludaci setaju ulicama  :girl_sad:

"Dje­te­tu je­ vaša ljubav najpo­tre­bnija o­nda kada je najmanje­ z­aslužuje"­.
Erma Bombeck