A jel ima neko... :) kupanje u kadi vs tuširanje

Started by janavi, June 20, 2010, 02:26:56 PM

Previous topic - Next topic

Ivy

Sergejka sam mozda 5 puta istusirala, ako je bas kasno ili zurimo negdje...voli da se brcka  :innocent: nemamo kadu vec onu duboku tus kabinu, za njega idealno..a za nas malo  :crycry:  na haos posle kupanja sam navikla  :crazy:

NenaS

Da, zaboravih da se izjasnim, al valjda je ocigledno - tusiranje, obozavam da stojim ispod tusa dok ne ispraznim bojler..Klinci se isto tusiraju, mislim da se nisu "potapali" u kadi od kako mogu cvrsto samostalno da stoje.. :-[
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Plava Baklava

Kod nas kao kod AneK  :love32:. Voda je uzitak, i trudim se d amu sto cesce priustim. Stavljamo penu, boju za kupanje, praskavi prah  :girl_haha:, sve sto mi padne na pamet. Pored kade stoji ogroman lavor pun igracaka za kupanje, ukljucujuci i deo LEGO-dupla  :crazy:

Tusiranje samo kad je extra zurba. U kadi ostaje dok mu ne dosadi, u proseku 30-45 minuta a ja to vreme koristim za konacno jednu mirnu kafu posle histericnog dana  :girl_haha: Da, i navikao je i on posle kupanja masazni tus: ramena, ledja, potiljak, sam trazi  :love32:

Ja se iskljucivo tusiram, dozivljaj vode isti kao kod Tink. Mogla bih satima tako da stojim  :girl_in_love: .

U svakom slucaju mi je voda spojena sa relaksom i to koristimo kad god je moguce  :love32:

moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

gasha

uglavnom tusiranje, ali ponekada kao anaK, uzivm u kupanju u punoj kadi, i nevidjeno se opustim tako, mada sada leti, to redje radim.
a deci je posebna nagrada i radost kupanje u kadi punoj vode, ali znam da nije bas preporucljivo pa ne preterujem
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Summer

Imamo tus kabinu, ali i dok smo imali kadu ranije - iskljucivo tusiranje. Opusta me, stojim nekad po 20 minuta pod tusem, sto toplija voda i u sred leta.

A deca - Davida sam kupala u onoj plasticnoj kadici samo dok je bio beba, od kad je poceo da stoji, samo tusiranje. A Sari nikad nisam punila kadicu, zbog izrazito suve koze i brojnih ekcema, preporuceno nam je brzinsko tusiranje od samog rodjenja. Prvo preko ruke, posle ne znam ni sama kako, bilo mi je bas problematicno, a od kad stoji - milina  :rofl:

Brckaju se samo u naduvanom bazencicu na terasi/dvoristu ili sto bi David rekao - na nasoj plazi  :rofl:

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

stacka

Jel ovde pricamo o nama ili o deci? :lol:
Aleksu tusiramo uvece kad bas bas okasnimo, inace je brckanje u kadi, on obozava :love32:
Kad je ovako toplo tusiramo ga nekoliko puta u toku dana a uvece kupanjac.
Ja isto obozavam ali nazalost retko kad primenjujem u poslednjih par godina :girl_cray:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Dawn

Kod nas je duboka tuš kabina pa tako 2-3x nedeljno kad peremo kosu punimo i kadu, a ostalim danima tuškanje stojećki. Ana baš voli da se brčka.

Pepi

Ja obožavam kupanje u kadi, i drago mi je što su Bole I lara to pokupili od mene  :girl_in_love:
Ista sam kao AnaK, najbolje se opustim u kadi, i kad me boli glava, kupanje zna da mi pomogne  :)

Saska

Jova mrzi da se kupa otkad se rodio, pre se kupao u kadi, kad je poceo sam da se kupa-tusira se. Mina je pravi racic (u horoskopu), ona obozava kupanje i kupa se u kadi bar jednom nedeljno-onako brcka se, igra. Ja sam se u zadnjih 5-6 god okupala sedeci u kadi mozda 3 puta, vecito neka zurba. A volim da se brckam, sto da ne, pa ubacim neku mirisljavu penu, so....

pra-sence

Ja imam kadu ali je nikad ne punim,smara me. Volim samo da se istusiram.

stefa i dalje kupam u njegovoj kadici,mada sam ga par puta i istusirala. Tusiranjem nije odusevljen ali u kadici obozava da se brcka :)

Elanor

ne znam, dok ja decu oteram do kupatila uvek bude vec prekasno za brckanje, tako da se tusiraju, i to najcesce na brzinu :-[. cini mi se da bi voleli da im napunim kadu, ali uvek im je nesto drugo bitnije (a i ja sam se navikla, lakse mi je ovako).
ja sam nekada volela da napunim kadu, sad se ni ne secam kad sam to uradila poslednji put. nemam ni zelju, iskreno.

i jos nesto, ja sam nekako uvrtela sebi u glavu (ne znam kada) da je tusiranje higijenskije. ja posle brckanja u kadi moram da se istusiram (a verujem da bih tusirala i decu), tako da mi redovno banjanje dodje kao neopravdano rasipnistvo.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Xe

Mi smo jedno vreme ziveli u kadi  :-[

Toliko nam je bila vazna da smo stan trazili prema kriterijumu kada/tus kada.
Sad se malo redje brckamo jer je ova kada nesto uza od one za slonove koju smo zloupotrebljavali na pocetku zajednickog zivota. Osim toga, u vreme radova na bebi preporucivano mi je da izbegavam lezanje u vodi, tako da se retko setim da je napunim . Ali kad se setim, uzivam vrhunski  :girl_in_love:
MM se uglavnom potapa, strasno je patio kad smo ziveli kod sveki, jer je tmao kada mala, ne moze ni da se stoji, a kamoli sedne.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Unabebili

Ja jos uvek ne mogu da oprostim onom sto mi je u ovom stanu srusio kadu i ubacio tus kabinu.  :sissyfight:

On prezire kadu, ako nije po njegovoj meri ( a sad zamislite meru za onolikog coveka  :no: ), a ja obozavam kadu cak i kad nije tolika da mogu da ronim i plivam u njoj  :rofl:

On kao Jana, udje, tusne se i gotovo ( ja zaista pocinjem da verujem da bi oni bili idealan par, od racuna, preko tus kabine  :rofl: )

Obozavala sam da napunim kadu, pustim muziku, upalim svece i otkuliram pola sata.

Zlatni dani samackog zivota  :girl_in_love:, tako daleko iza mene  :wall:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK

http://bebili.blog.rs/

kalimero

jao, obožavam da se "banjam".....samo kad imam vremena a toga je u poslednjih nekoliko godina nimalo :lol:
i Bata povukao na mene, bar 1 u 2 nedelje mu punim kadu i onda može 30-45 min da se zabavlja .....(da, da, kupatilo posle toga liči na havariju titanika, ali bitno mi je da je on srećan i ja odmorna :lol:)

Mi smo godinama u ovom istom stanu imali sedeću kadu (onu od 120cm) i ja sam navikla da se u nju spakujem (goooza dole, niže, noge gore :lol;)
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Finalina

Imamo kadu, ali se najcesce tusiramo u njoj. Neprakticno mi deluje da imamo naviku kupanja u napunjenoj kadi, najvise radi vremena i toga sto nas bojler nije protocni. Sve ostalo je ok i ljubitelj sam tog banjanja, iako je mm daleko ispred mene :lol: .
Moja deca se sama kupaju i cesto pune kadu i igraju se , sto ja i ne racunam u "kupanje", a  kako vec duze vreme to ne rade istovremeno i redovno onaj prvi redovno potrosi svu vodu. :D
Zvanicno: tusiramo se. :)

p.s. Jednog lepog dana, imacu kupatilo u kome ce kupanje u napunjenoj kadi biti nesto krajnje prakticno i uobicajeno. Meni je zaista za to opustanje u vodi potrebno malo vise prostora, sto u vodi sto pored vode.